Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

XPS3405 για 5 ευρώ έκπτωση

XPS3415 για 15 ευρώ έκπτωση για αγορές > 300 ευρώ

XPS3425 για 25 ευρώ έκπτωση για αγορές > 500 ευρώ

XPS3435 για 35 ευρώ έκπτωση για αγορές > 700 ευρώ

XPS3450 για 50 ευρώ έκπτωση για αγορές > 1000 ευρώ

 

 

 

Άψογος , ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1--Ρε παιδια στο spb time γινεται να θυμαται το δικο μου ηχο κλησης που του βαζω?ειναι σπαστικο καθε φορα να ξαναψαχνω να βρω τον ηχο που θελω!

2-- επισης υπαρχει μια εφαρμογη που να ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ την οθονη ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ με το σβησιμο της απο το πανω κουμπακι?να μην χρειαζεται καθε φορα να κλειδωνω την οθονη και μετα να παταω και το κουμπακι για να σβησει η οθονη!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

1--Ρε παιδια στο spb time γινεται να θυμαται το δικο μου ηχο κλησης που του βαζω?ειναι σπαστικο καθε φορα να ξαναψαχνω να βρω τον ηχο που θελω!

2-- επισης υπαρχει μια εφαρμογη που να ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ την οθονη ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ με το σβησιμο της απο το πανω κουμπακι?να μην χρειαζεται καθε φορα να κλειδωνω την οθονη και μετα να παταω και το κουμπακι για να σβησει η οθονη!

 

Γιατι δεν βαζεις το G-Alarm καλυτερα? Ειναι πολυ καλο ξυπνητηρι...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζεις το G-Alarm καλυτερα? Ειναι πολυ καλο ξυπνητηρι...

 

 

Σωστός ........ και από τότε που ανακάλυψα και την ενσωματωμένη λειτουργία του να βγάζει το κινητό από airplane mode δεν το αλλάζω .

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ........ και από τότε που ανακάλυψα και την ενσωματωμένη λειτουργία του να βγάζει το κινητό από airplane mode δεν το αλλάζω .

 

A ναι αυτο ειναι απο τα σουπερ + του, με εχει βολεψει αφανταστα! Αν και δειχνει επισης ποσο πολυ βαριομαστε να πληκτρολογησουμε εναν απλο τετραψηφιο :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το σημαντικό με το G-Alarm είναι ότι φαίνεται το ξυπνητήρι του στην αρχική οθόνη του Manila. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2-- επισης υπαρχει μια εφαρμογη που να ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ την οθονη ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ με το σβησιμο της απο το πανω κουμπακι?να μην χρειαζεται καθε φορα να κλειδωνω την οθονη και μετα να παταω και το κουμπακι για να σβησει η οθονη!

 

Βάλε το HD Tweak. Θα το βρείς στους xda.

Είναι πολύ χρήσιμο γιατί σου παρέχει πολλές επιλογές παραμετροποίησης του κινητού. Έχει και την επιλογή που ζητάς και πολλά ακόμη, όπως να μην μένει διαρκώς ενεργή η σύνδεση δεδομένων και σου ρουφάει την μπαταρία.:)

 

Για αλάρμ, εγώ χρησιμοποιώ το απλό και καλό pocket alarm. Mε interface που παραπέμπει σε wm 2003 κάνει τη δουλειά του απλά και αξιόπιστα, χωρίς να βαραίνει το τηλέφωνο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το HD Tweak. Θα το βρείς στους xda.

Είναι πολύ χρήσιμο γιατί σου παρέχει πολλές επιλογές παραμετροποίησης του κινητού. Έχει και την επιλογή που ζητάς και πολλά ακόμη, όπως να μην μένει διαρκώς ενεργή η σύνδεση δεδομένων και σου ρουφάει την μπαταρία.:)

 

Για αλάρμ, εγώ χρησιμοποιώ το απλό και καλό pocket alarm. Mε interface που παραπέμπει σε wm 2003 κάνει τη δουλειά του απλά και αξιόπιστα, χωρίς να βαραίνει το τηλέφωνο.

το εχω το tweak!που ειναι η ρυθμιση να κλειδωνει και να σβηνει η οθονη ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ;

και για τα δεδομενα,δηλαδη εκει που το spb weather πχ ανοιγει την συνδεση gprs για να κατεβασει δεδομενα ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΜΕΤΑ το tweak εχει ρυθμιση να την κλεινει η(αυτο που δεν θελω) να ΜΗΝ την αφηνει να ανοιξει καθολου;για βοηθησε με πλιζ να βρω στις ρυθμισεις αυτα τα 2 θεματα!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

το εχω το tweak!που ειναι η ρυθμιση να κλειδωνει και να σβηνει η οθονη ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ;

και για τα δεδομενα,δηλαδη εκει που το spb weather πχ ανοιγει την συνδεση gprs για να κατεβασει δεδομενα ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΜΕΤΑ το tweak εχει ρυθμιση να την κλεινει η(αυτο που δεν θελω) να ΜΗΝ την αφηνει να ανοιξει καθολου;για βοηθησε με πλιζ να βρω στις ρυθμισεις αυτα τα 2 θεματα!ευχαριστω!

 

Για το πρώτο, υπάρχει στο tweak η επιλογή auto lock.(επιλογή 4.1). Bάλτο στο enable.

 

Για το δεύτερο, υπάρχει επιλογή disconnect after (και μπορείς να διαλέξεις σε πόσο χρόνο θα αποσυνδέεται αφού βέβαια τελειώσει το κατέβασμα δεδομένων). (επιλογή 6.1) Για αυτό που θέλεις, θα πάς στις επιλογές 6.xxx εκεί που λέει enable την τάδε σύνδεση κλπ και θα τα κάνεις εσύ disable

Ψάχτο λίγο, θα βρείς πολλά και χρήσιμα.

Μετά τις αλλαγές, κάνε και ένα restart για σιγουριά.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο, υπάρχει στο tweak η επιλογή auto lock.(επιλογή 4.1). Bάλτο στο enable.

 

Για το δεύτερο, υπάρχει επιλογή disconnect after (και μπορείς να διαλέξεις σε πόσο χρόνο θα αποσυνδέεται αφού βέβαια τελειώσει το κατέβασμα δεδομένων). (επιλογή 6.1) Για αυτό που θέλεις, θα πάς στις επιλογές 6.xxx εκεί που λέει enable την τάδε σύνδεση κλπ και θα τα κάνεις εσύ disable

Ψάχτο λίγο, θα βρείς πολλά και χρήσιμα.

Μετά τις αλλαγές, κάνε και ένα restart για σιγουριά.

βασικα ξεχασα να σου πω οτι ειχα δοκιμασει το autolock αλλα προκαλει προβληματα στο backlight και δευτερον εγω θα ηθελα και με ΕΝΑ κουμπι να αναβε η οθονη ΚΑΙ να ξεκλιδωνε!οχι μονο κλειδωμα-σβησιμο!σε ευχαριστω παντως Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

βασικα ξεχασα να σου πω οτι ειχα δοκιμασει το autolock αλλα προκαλει προβληματα στο backlight και δευτερον εγω θα ηθελα και με ΕΝΑ κουμπι να αναβε η οθονη ΚΑΙ να ξεκλιδωνε!σε ευχαριστω παντως

 

Το πρόβλημα που λές με το φωτισμό, διορθώνεται αν ορίσεις από τις ρυθμίσεις η οθόνη να κλείνει στον ίδιο χρόνο με την απενεργοποίηση της συσκευής;)

Δηλαδή: απενεργοποίηση οπίσθιου φωτισμού και απενεργοποίηση συσκευής να έχουν την ίδια ρύθμιση (1 λεπτό για παράδειγμα).

Τώρα, αυτό που ζητάς, μαζί με την ενεργοποίηση του φωτισμού να ξεκλειδώνει κιόλας, είναι απλό.

Μην κλειδώνεις την οθόνη. Πάτα μόνο το πάνω κουμπάκι:shifty:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που λές με το φωτισμό, διορθώνεται αν ορίσεις από τις ρυθμίσεις η οθόνη να κλείνει στον ίδιο χρόνο με την απενεργοποίηση της συσκευής;)

Δηλαδή: απενεργοποίηση οπίσθιου φωτισμού και απενεργοποίηση συσκευής να έχουν την ίδια ρύθμιση (1 λεπτό για παράδειγμα).

Τώρα, αυτό που ζητάς, μαζί με την ενεργοποίηση του φωτισμού να ξεκλειδώνει κιόλας, είναι απλό.

Μην κλειδώνεις την οθόνη. Πάτα μόνο το πάνω κουμπάκι:shifty:

ελα που ομως εαν δεν κλειδωσω την οθονη και ερθει καποια ειδοποιηση η με παρουν τηλ πατιουνται χιλιες δυο μλκιες (ανοιγουν προγραμματα κλπ!)
Link to comment
Share on other sites

ελα που ομως εαν δεν κλειδωσω την οθονη και ερθει καποια ειδοποιηση η με παρουν τηλ πατιουνται χιλιες δυο μλκιες (ανοιγουν προγραμματα κλπ!)

 

Σωστός.

Για το λόγο αυτό το τηλέφωνο δεν πρέπει να ξεκλειδώνει όταν ενεργοποιείται η οθόνη. Για αυτό είναι το autolock.

Παρεπιμπτόντως, όταν σου έρχονται μηνύματα, δεν ανάβει η οθόνη. Μόνο στις κλήσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σωστός.

Για το λόγο αυτό το τηλέφωνο δεν πρέπει να ξεκλειδώνει όταν ενεργοποιείται η οθόνη. Για αυτό είναι το autolock.

Παρεπιμπτόντως, όταν σου έρχονται μηνύματα, δεν ανάβει η οθόνη. Μόνο στις κλήσεις.

στα μηνυματα απο το tweak το εχω βαλει να αναβει η οθονη γιατι με βολευει :)

το autolock του tweak θα με βολευε εαν δεν εκανε προβληματα(που αναφερει και το tweak στις ρυθμισεις) με το backlight.εσυ λες να το βαλω στο ενα λεπτο αλλα εγω το θελω και οταν κλεινω την οθονη χειροκινητα σε πχ 5 δευτερολεπτα,οκ κλειδωνει την οθονη αλλα μετα το backlight δεν ανταποκρινεται στο πατημα της οθονης!εαν φτιαχτει αυτο ειναι το ιδανικο που θελω!

 

το galarm πως γινεται να φαινεται τι ωρα το εβαλα στην οθονη του shell;

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

στα μηνυματα απο το tweak το εχω βαλει να αναβει η οθονη γιατι με βολευει :)

το autolock του tweak θα με βολευε εαν δεν εκανε προβληματα(που αναφερει και το tweak στις ρυθμισεις) με το backlight.εσυ λες να το βαλω στο ενα λεπτο αλλα εγω το θελω και οταν κλεινω την οθονη χειροκινητα σε πχ 5 δευτερολεπτα,οκ κλειδωνει την οθονη αλλα μετα το backlight δεν ανταποκρινεται στο πατημα της οθονης!εαν φτιαχτει αυτο ειναι το ιδανικο που θελω!

Με τον τρόπο που σου είπα, γλυτώνεις από το πρόβλημα.

Αν επιλέξεις άλλη ρύθμιση θα έχεις το πρόβλημα που περιγράφεις.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανα καλό προγραμματάκι για προστασία και κλείδωμα αρχείων? Απλό και εύχρηστο αν είναι ακόμα καλύτερα! :p:D
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανα καλό προγραμματάκι για προστασία και κλείδωμα αρχείων? Απλό και εύχρηστο αν είναι ακόμα καλύτερα! :p:D

 

 

 

Με το resco explorer κάνεις την δουλειά σου και όχι μόνο .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!Πηγα σημερα το πρωι να ανοιξω το Labyrinth και δεν μου το ανοιγει με το εξης "either it is not signed with a trusted certificate,or one of its componets cannot be found."Ως παλαιοτερος χρηστης wm,θυμαμαι οτι υπηρχε λυση σ αυτο,αλλα δεν θυμαμαι πια...Any help?????????!!!Ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας κουραζω απλα καποιος που χρησιμοποιει το shell και το g alarm ας μου πει παλι πως(σε ποιο widget?) φαινεται η ωρα του ξυπνητηριου πανω στην οθονη του shell!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας κουραζω απλα καποιος που χρησιμοποιει το shell και το g alarm ας μου πει παλι πως(σε ποιο widget?) φαινεται η ωρα του ξυπνητηριου πανω στην οθονη του shell!

 

Eμενα μου την εδειχνε στο ρολοι. Αλλα για δες καπου πρεπει να εχει ενα widgetακι alarm ή κατι τετοιο. Δεν το εχω εγκατεστημενο πια το SPB για να σου πω πιο συγκεκριμενα. Μην περιμενεις να δεις ειδικο widget του g alarm, το default χρησιμοποιει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

6)Kανα παιχνιδακι για το κινητο που να εκμεταλευεται την οθοναρα και το g sensor για τις δυσκολες ωρες της εφημεριας?

7)Πως μπορω να μου εμφανιζεται η μπαταρια ως ποσοστο για να ξερω που βρισκομαι κ να μην μεινω απο μπαταρια σε καμια εφημερια?

 

Συναδελφε....

6)οι ωρες αυτες δε θα ναι οι δυσκολες.θα ειναι οι βαρετες ,που θα βαρας μυγες με το δικανο(προφανως αναφερομαι στο κεντρο υγειας που θα πας).Γιατι τις "δυσκολες" που θα σαι στο νοσοκομειο,δε θα θυμασαι καν που εχεισ το κινητο σου...

7).....Στην εφημερια θα εχεις και το φορτιστη μαζι σου εννοειται.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια σας κουραζω απλα καποιος που χρησιμοποιει το shell και το g alarm ας μου πει παλι πως(σε ποιο widget?) φαινεται η ωρα του ξυπνητηριου πανω στην οθονη του shell!

 

Δεν θέλει widget, η ώρα του ξυπνητηριού φαίνεται στην αρχική οθόνη του manila εκεί που φαίνεται και το default ξυπνητήρι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το gprofile λειτουργεί κανονικά σε εσάς?

Στο δικό μου δεν λειτουργούν οι ¨καταστάσεις¨. Δηλαδή, αν και ορίζω το χ προφίλ να ενεργοποιείται μόλις κουμπώσω τα ακουστικά, αυτό δεν γίνεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κάποιος που θα βρώ το super bluetouth hack για wm;

 

Δε νομίζω να έχει βγει συγκεκριμένα για wm...

 

http://www.thomas.hoornstra.org/hack/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...