Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

 

Για επαναφορά πέρασε του την τελευταία official και θα γίνει καινούριο, τώρα για wm6.5 ρόμς υπάρχουν πολλές που μπορείς να βρεις στο xda, θα σου πρότεινα την ρόμ της υπογραφής μου που είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά ο kwbr της απέσυρε.

 

γιατί τις απέσυρε ο kwbr; Έχουν κάποιο πρόβλημα; :X φοράω τη topix 3.4.4

Link to comment
Share on other sites

γιατί τις απέσυρε ο kwbr; Έχουν κάποιο πρόβλημα; :X φοράω τη topix 3.4.4

οχι προσωπικη του αποφαση.....πολεμος που υπαρχει στου xda........

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

κι όμως μόλις γύρισε πίσω! Topix 3.5 Jan.30.10

 

 

Αυτό είναι πολύ καλό νέο, είναι κρίμα να χάνονται τόσο ικανά άτομα.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω για την απαντηση,κατι ακομα,επιλεγω europe 1 η europe 2?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση,κατι ακομα,επιλεγω europe 1 η europe 2?

δεν εχει σημασια.....διαφορετικοσ server ειναι.

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό είναι πολύ καλό νέο, είναι κρίμα να χάνονται τόσο ικανά άτομα.

 

Όντως είναι καλά τα νέα γιατί ο kwbr κάνει τις καλύτερες δουλειές τελευταιά και είναι και πολύ καλό παιδί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη και η v4.6

 

περασα την 4.6 αλλα φτιαχνω το μηνυμα και μετα παω να ανοιξω το προγραμμα ανοιγει για ελαχιστα πριν προλαβω να κανω τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

περασα την 4.6 αλλα φτιαχνω το μηνυμα και μετα παω να ανοιξω το προγραμμα ανοιγει για ελαχιστα πριν προλαβω να κανω τιποτα!

Δεν ξέρω. Και εγώ τώρα κατέβασα το πρόγραμμα, αλλά θα το δοκιμάσω το βραδάκι, γιατί δεν έχω μαζί μου το τηλέφωνο.

Ελπίζω να δουλεύει πάντως γιατί είναι χρήσιμη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.Έχω την Rom XannyTech Grid Evo 1.9.U. Θέλω να βάλω την 1.17 radio αλλά όταν φτάνει στο 4% μου βγάζει το εξής μύνημα: "This Update Utility cannot be used for your PDA phone.Please check your Update Utility"

 

Τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα με το flashάρισμα του συγκεκριμένου radio. Έχεις κάνει hard-spl στη συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και συγχαρητηρια για την εξαιρετικη δουλεια που κανετε!!!Ειμαι νεος ιατρος, κ μολις πριν μια εβδομαδα απεκτησα το κινητακι.Ως παλαιος χρηστης wm κινητου,αρχισα να διαβαζω το topic απ την πρωτη σελιδα,γιατι ξερω οτι εδω υπαρχουν εκπληκτικες ιδεες και προτασεις που πραγματικα μπορουν να μεταμορφωσουν ενα κινητο!εδω κι εφτα ημερες και μετα απο πολλες ωρες εφτασα στην σελ 178(τετοιο διαβασμα ειχα να κανω απτην σχολη!) αλλα δυστυχως δεν εχω αλλο χρονο,μιας και πρεπει να φυγω για αγροτικο!Κατανοω οτι πολλες απ τις ερωτησεις που θα υποβαλλω εχουν χιλιοαπαντηθει,απλα δειξτε λιγο κατανοηση λογω της ιδιαζουσας περιπτωσης!Ευχαριστω εκ των προτερων!

1)εχω rom 1.56.401.0 03/06/09 official. Καταρχας επειδη ειναι καινουριο,δεν θελω να χασω εγγυηση λογω νεας rom!να ρωτησω,εχει βγει καποια νεοτερη οfficial κι αν ναι,ενα link?Αν δεν χανω εγγυηση,μπορω να βαλω cooked ρομ?Γενικα αξιζει?γιατι πολλους βλεπω να ξαναγυρνανε σε official...

2)τι ειναι το htc sense?ειναι γενικα καλυτερο απο το touchflo 3d που εχει εγκατεστημενη η συσκευη?μπορω να το βαλω χωρις cooked rom?Εκμεταλλευεται καλυτερα το g sensor?link κ tutorial?

3)εγκατεστημενα προγραμματα εχω modaco nodata,core player v.1.3.6,spb time(btw βαζω αφυπνιση αλλα δεν μου την εμφανιζει στην αρχικη οθονη κατω απ το ρολοι) και κλασσικα igo 8.3.4 και destinator v.7.0.0588.11....Για σας,ποιο ειναι το top 10 των προγραμματων για το κινητακι εκτος απο αυτα?δεν θελω να βαλω παραπανω γιατι δεν θελω να κολλαει το κινητο. επισης για τα προγραμματα πλοηγησης, ειναι οι τελευταιες εκδοσεις?ποιο ειναι το καλυτερο skin για destinator κ ποια η καλυτερη σελιδα για πειραγματα στο igo?

4)Ποια ειναι η καλυτερη σελιδα για tweak?εχω δει απειρα links στο google?

5)Το καλυτερο ξυπνητηρι .Προγραμμα προβολης φωτο κ ακροασης μουσικης που να εκμεταλλευται καλυτερα το gsensor?

6)Kανα παιχνιδακι για το κινητο που να εκμεταλευεται την οθοναρα και το g sensor για τις δυσκολες ωρες της εφημεριας?

7)Πως μπορω να μου εμφανιζεται η μπαταρια ως ποσοστο για να ξερω που βρισκομαι κ να μην μεινω απο μπαταρια σε καμια εφημερια?

8)Υπαρχει δυαντοτητα για multitouch το κινητο?

Eυχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση και συγνωμη για τα πολλα ερωτηματα!Αχρειαστος να σας ειμαι

 

anyone??????

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα με το flashάρισμα του συγκεκριμένου radio. Έχεις κάνει hard-spl στη συσκευή σου;

 

Πως γίνεται το flasariσμα της radio?

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται το flasariσμα της radio?

 

 

Με την ίδια διαδικασία που φλασάρεις την ρόμ, απλά μετά δεν χρειάζεται hard reset

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια διαδικασία που φλασάρεις την ρόμ, απλά μετά δεν χρειάζεται hard reset

 

Δηλαδή πρέπει να περάσω και spl και τέτοια πάλι...?Τι spl χρειάζομαι για την 1,17 με uspl 1,54,000

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να περάσω και spl και τέτοια πάλι...?Τι spl χρειάζομαι για την 1,17 με uspl 1,54,000

 

 

Αν φλάσαρες την ρόμ με uspl το ίδιο θα χρησιμοποιήσεις και για το radio, πιο εύκολο νομίζω οτι είναι μέσω της κάρτας αλλά αν θυμάμαι καλά πρέπει να μετονομαστεί το αρχείο.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=466274

Edited by apozafeir
Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε υποψην σας καπου για να αγοράσω (για ενα φίλο αυτήν την φορά) το HD.?? Γυρω στα 400Ε , διαθέτει , ειδα στο skroutz , το e-click το ειχε στα λεφτα αυτα αλλα τελείωσαν... Που μπορω να το βρώ με οσο το δυνατον λιγότερα λεφτά;(κανενας germanos , electroniki πχ , που δεν ειναι γραμμένοι στο skroutz?)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή πρέπει να περάσω και spl και τέτοια πάλι...?Τι spl χρειάζομαι για την 1,17 με uspl 1,54,000

 

Διάβασε εδώ.

 

1)εχω rom 1.56.401.0 03/06/09 official. Καταρχας επειδη ειναι καινουριο,δεν θελω να χασω εγγυηση λογω νεας rom!να ρωτησω,εχει βγει καποια νεοτερη οfficial κι αν ναι,ενα link?Αν δεν χανω εγγυηση,μπορω να βαλω cooked ρομ?Γενικα αξιζει?γιατι πολλους βλεπω να ξαναγυρνανε σε official...

 

Την τελευταία έχεις.

 

2)τι ειναι το htc sense?ειναι γενικα καλυτερο απο το touchflo 3d που εχει εγκατεστημενη η συσκευη?μπορω να το βαλω χωρις cooked rom?Εκμεταλλευεται καλυτερα το g sensor?link κ tutorial?

 

Είναι μια εξελιγμένη έκδοση του TF3D. Δεν μπορείς να το βάλεις χωριστά. Πρέπει να είναι ενσωματωμένο στη ROM.

 

3)εγκατεστημενα προγραμματα εχω modaco nodata,core player v.1.3.6,spb time(btw βαζω αφυπνιση αλλα δεν μου την εμφανιζει στην αρχικη οθονη κατω απ το ρολοι) και κλασσικα igo 8.3.4 και destinator v.7.0.0588.11....Για σας,ποιο ειναι το top 10 των προγραμματων για το κινητακι εκτος απο αυτα?δεν θελω να βαλω παραπανω γιατι δεν θελω να κολλαει το κινητο.

 

Βάλε και το Resco Explorer.

 

επισης για τα προγραμματα πλοηγησης, ειναι οι τελευταιες εκδοσεις?ποιο ειναι το καλυτερο skin για destinator κ ποια η καλυτερη σελιδα για πειραγματα στο igo?

 

Destinator skin.

Τα πάντα για το iGO.

 

4)Ποια ειναι η καλυτερη σελιδα για tweak?εχω δει απειρα links στο google?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=452505

 

5)Το καλυτερο ξυπνητηρι .Προγραμμα προβολης φωτο κ ακροασης μουσικης που να εκμεταλλευται καλυτερα το gsensor?

 

Ξυπνητήρι... G-Alarm.

Για φωτογραφίες... Resco photo manager.

 

6)Kανα παιχνιδακι για το κινητο που να εκμεταλευεται την οθοναρα και το g sensor για τις δυσκολες ωρες της εφημεριας?

 

NFS_Undercover_v17.0.19__Triple_Edition_.cab

Xtrakt__Release_Build_r6415_-_Menu_softkey_fix__-_090227_signed.CAB

 

7)Πως μπορω να μου εμφανιζεται η μπαταρια ως ποσοστο για να ξερω που βρισκομαι κ να μην μεινω απο μπαταρια σε καμια εφημερια?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584772

 

8)Υπαρχει δυαντοτητα για multitouch το κινητο?

 

Όχι λόγω resistive οθόνης.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες...Όπως πάντα όλοι για έναν και ένας για όλους...:):):)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...