Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

uspl έχω κάνει 2.5

και η οθόνη δείχνει

 

BLAC100 32M

SPL-1.54.0000

MicroP-BlackStone (LED) v6

 

Έτρεξα και το ROMUpdateUtility.exe μπας και...αλλά τίποτα...κολλάει στο 0%...και βγάζει update error....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
uspl έχω κάνει 2.5

και η οθόνη δείχνει

 

BLAC100 32M

SPL-1.54.0000

MicroP-BlackStone (LED) v6

 

Εάν έκανες σωστά την διαδικασία του USPL δεν θα έβλεπες SPL-1.54.0000 αλλά SPL-1.14.USPL.

 

Δυστυχώς όμως εξακολουθείς να αρνείσαι να διαβάσεις τις οδηγίες του link που σου έδωσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει...από αυτό ξεκίνησα μόλις μου το έδωσες...

Ίσως να έχω καταλάβει λάθος...

Γ. Αν φοράτε SPL 1.54 με όλα τα λειτουργικά-----> USPL 2.5

το blac_uspl.exe δεν τρέχει...πρέπει να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση για να περάσω άλλη cooked rom???έχω του onko τώρα...τι δεν καταλαβαίνω...??? :wacko::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν χρειάζεται να το επαναφέρεις στην αρχική κατάσταση. Απλά κάθε φορά που θα περνάς cooked rom χρειάζεται να τρέχεις το USPL. Οι οδηγίες που αναφέρονται εκεί είναι επαρκέστατες. Εάν έχεις windows vista ή 7 και δεν το έχεις κάνει ήδη, πρέπει να αλλάξεις τους USB drivers. Στο ίδιο link υπάρχουν πληροφορίες και για αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

edit...έκανα hspl και μόλις φλάσαρα απ' την κάρτα!!!! :D :D :D

Σας ευχαριστώ ειλικρινά για τη βοήθεια και σορυ αν σας ζάλισα!!!! :happy: :happy:

Link to comment
Share on other sites

edit...έκανα hspl και μόλις φλάσαρα απ' την κάρτα!!!! :D :D :D

Σας ευχαριστώ ειλικρινά για τη βοήθεια και σορυ αν σας ζάλισα!!!! :happy: :happy:

 

και πολυ καλά το έκανες! θα ησυχάσει μια και καλή το κεφάλι σου!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
edit...έκανα hspl και μόλις φλάσαρα απ' την κάρτα!!!! :D :D :D

Σας ευχαριστώ ειλικρινά για τη βοήθεια και σορυ αν σας ζάλισα!!!! :happy: :happy:

 

Γενικώς, το flashάρισμα από την κάρτα είναι μακράν ασφαλέστερο του παραδοσιακού. Καλά κάνεις και το προτιμάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ρομ του energy,στην τελευταια της εκδοση στο hd αλλα εχω το εξεις προβλημα . Με το IGO8 οταν πηγαινω στην αναζητηση λειτουργει σαν να ειναι ηδη "πατημενο¨καποιο πληκτρο , με αποτελεσμα να μην μπορω να γραψω τπτ , κανοντας και εναν σπαστικο θορυβο. με το destinator 7 οπως και με το ndrive ενω δουλευουν αψογα, μετα απο 1 λεπτο πλοηγησης μπαινει το κλειδωμα και σβηνει η οθονη. εχει τυχει κανενα απο τα 2 προβληματα σε κανεναν ? καμια λυση ?
make god laugh...
Link to comment
Share on other sites

Εχω την ρομ του energy,στην τελευταια της εκδοση στο hd αλλα εχω το εξεις προβλημα . Με το IGO8 οταν πηγαινω στην αναζητηση λειτουργει σαν να ειναι ηδη "πατημενο¨καποιο πληκτρο , με αποτελεσμα να μην μπορω να γραψω τπτ , κανοντας και εναν σπαστικο θορυβο. με το destinator 7 οπως και με το ndrive ενω δουλευουν αψογα, μετα απο 1 λεπτο πλοηγησης μπαινει το κλειδωμα και σβηνει η οθονη. εχει τυχει κανενα απο τα 2 προβληματα σε κανεναν ? καμια λυση ?

 

 

 

Από πρόταση του Odytsak εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2980594#post2980594

Πρόσθεσε στο sys.txt

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

 

Όσο για το αυτόματο κλείδωμα δεν το χρησιμοποιώ, όπως δεν έχω δει κάτι στις ρυθμίσεις του Igo που να το αναιρεί.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=564095 απο εμφανιση σκιζει,να δουμε τι λεει και στα αλλα:Oγενικα ο λαυρεντης τις φορτωνει σαν γαιδουρια τις ρομ του...την καλημερα μου σε ολους:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πουλησα και πηρα το λεοντα....περιμενα πωσ και πωα να φλασαρω τη ρομ του λαυρεντη.....περιμενω εντυπωσεις....
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα.....σορυ αν σας μπερδεψα.....περιμενω εντυπωσεις απο τα παιδια εννοω...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα φλάσαρα την topix 3.2.4 και τώρα βλέπω Topix 3.2.5, δεν μας είχε συνηθίσει σε σε τόσο γρήγορα update o kwbr.......απ'την αρχή πάλι:)

 

 

edit,

@koklas

χαχαχα.....σορυ αν σας μπερδεψα.....περιμενω εντυπωσεις απο τα παιδια εννοω...

 

Και εμείς νομίζαμε οτι φλασάρεις σε ξένη συσκευή......lol

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται φλασαρα εγω στου ξαδερφου μου το λαυρεντη,πολυ γρηγορη,ομαλη,παιζει στα ισα τις 6.1 η καλυτερη 6.5 κατα τη γνωμη μου

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι εδω και ενα μηνα παλευω αλλα ματαια.Σας ξαναρωτησα αλλα ακρη δεν βρηκα.Εγκατεστησα τρεις εκδοσεις του Xavier Random access για να εχω στις επαφες δεξια απο το Α εως το Ω αλλα δεν το βγαζει.Δεν βγαζει και στα option στις επαφες την αναλογη ενδειξη για επιλογη.Οταν πρωτοπηρα το τηλεφωνο ειχα βαλει την εφαρμογη αυτη και δουλευε και μετα απο ενα κατα λαθος διαγραφη μνημης και μετα hard reset δεν μπορεσα να το ξαναενεργοποιησω.Μπορει να βοηθησει καποιος γιατι με εχει αγχωσει το θεμα και το χρειαζομαι?Εχει καποια σχεση με τις ρυθμισεις του πληκτρολογιου?(finger keybord?)εχει καποια σχεση με το second today η το 3D flash?

Βοηθεια παρακαλω για λυση!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Εγώ σήμερα φλάσαρα την topix 3.2.4 και τώρα βλέπω Topix 3.2.5, δεν μας είχε συνηθίσει σε σε τόσο γρήγορα update o kwbr.......απ'την αρχή πάλι:)

 

 

edit,

@koklas

χαχαχα.....σορυ αν σας μπερδεψα.....περιμενω εντυπωσεις απο τα παιδια εννοω...

 

Και εμείς νομίζαμε οτι φλασάρεις σε ξένη συσκευή......lol

ισως και ο καλυτερος μαγειρας αυτη την στιγμη για το hd(προσωπικη αποψη)
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι εδω και ενα μηνα παλευω αλλα ματαια.Σας ξαναρωτησα αλλα ακρη δεν βρηκα.Εγκατεστησα τρεις εκδοσεις του Xavier Random access για να εχω στις επαφες δεξια απο το Α εως το Ω αλλα δεν το βγαζει.Δεν βγαζει και στα option στις επαφες την αναλογη ενδειξη για επιλογη.Οταν πρωτοπηρα το τηλεφωνο ειχα βαλει την εφαρμογη αυτη και δουλευε και μετα απο ενα κατα λαθος διαγραφη μνημης και μετα hard reset δεν μπορεσα να το ξαναενεργοποιησω.Μπορει να βοηθησει καποιος γιατι με εχει αγχωσει το θεμα και το χρειαζομαι?Εχει καποια σχεση με τις ρυθμισεις του πληκτρολογιου?(finger keybord?)εχει καποια σχεση με το second today η το 3D flash?

Βοηθεια παρακαλω για λυση!!

 

Πια ρόμ φοράς;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πια ρόμ φοράς;

 

ισως και ο καλυτερος μαγειρας αυτη την στιγμη για το hd(προσωπικη αποψη)

 

Και εγώ έτσι νομίζω, την topix 3.1.2 την θεωρώ σημείο αναφοράς αλλά και οι 6,5 κάθε φορά γίνονται καλύτερες.

 

edit,

Μάλλον δεν το έκανα σωστά......

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Υπαρχει καποια λυση για τον core player .Εβαλα καπόια βιντεακια αλλα παιζει μονο ηχο. Αυτο κανει σε όλα τα βιντεο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συναδελφοι εδω και ενα μηνα παλευω αλλα ματαια.Σας ξαναρωτησα αλλα ακρη δεν βρηκα.Εγκατεστησα τρεις εκδοσεις του Xavier Random access για να εχω στις επαφες δεξια απο το Α εως το Ω αλλα δεν το βγαζει.Δεν βγαζει και στα option στις επαφες την αναλογη ενδειξη για επιλογη.Οταν πρωτοπηρα το τηλεφωνο ειχα βαλει την εφαρμογη αυτη και δουλευε και μετα απο ενα κατα λαθος διαγραφη μνημης και μετα hard reset δεν μπορεσα να το ξαναενεργοποιησω.Μπορει να βοηθησει καποιος γιατι με εχει αγχωσει το θεμα και το χρειαζομαι?Εχει καποια σχεση με τις ρυθμισεις του πληκτρολογιου?(finger keybord?)εχει καποια σχεση με το second today η το 3D flash?

Βοηθεια παρακαλω για λυση!!

 

Σου δούλευε χωρίς να έχεις κάνει το manila ελληνικό; Σίγουρα έχεις βάλει την έκδοση του randomaccess που δίνεται στην πρώτη σελίδα;

 

Παιδια καλησπερα.

Υπαρχει καποια λυση για τον core player .Εβαλα καπόια βιντεακια αλλα παιζει μονο ηχο. Αυτο κανει σε όλα τα βιντεο.

 

Ποια έκδοση έχεις βάλει; Κανονικά δεν έχει πρόβλημα. Σε τι format video κάνεις δοκιμές; Έχεις δοκιμάσει σε κάτι άλλο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι ενταξει, το βρηκα.

Ηταν θεμα ρυθμισης του core (preferences >video >video output).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Που την βλεπεις την ρομ?

 

Πληροφοριες ιδιοκτητη λεει μια εκδοση ρομ 1,56 και κατι αλλα αυτο εννοεις?Οταν λες για μανιλα τι ακριβως εννοεις οτι πρεπει να καναω?

Οσον αφορα για ραντομ αξεσ εχω βαλει τεσσερις βερσιον που βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...