Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι rom του πάνου έχουν ημερομηνία λήξης? τι κουφό είναι αυτό πάλι.

 

ερώτηση άσχετη.... Έχει βρεί κανείς cab για το Manilla 2.5? θέλω να το δοκιμάσω.

 

(έχω ένα σωρό backup στο τηλέφωνο μου με states που με ικανοποιούν, το διαμαντάκι μου 2 με ικανοποιεί μια χαρά με όλες αυτές τις ρυθμίσεις και τα προγράμματα που του έχω βάλει, δεν το περίμενα ποτέ αυτό. κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει και site αξιολόγησης pda μετά απο κάποιο μεγάλο διάστημα χρήσης)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με wind (συμβόλαιο) και cosmote (whats up) που έχω δοκιμάσει συμπεριφέρεται ακριβώς το ίδιο.Η ίδια SIM σε άλλη συσκευή (όχι wm) δουλεύει κανονικά ανεξάρτητα από το είδος του δικτύου.

 

και σε εμενα κανει ακριβως το ιδιο.

Οταν δουλευει σε απλο GPRS και οχι 3G τοτε οταν ΔΕΝ κατεβαζει δεδομενα δεχομαι κλησεις. Οταν κτεβαζει δεδομενα τοτε οι αλλοι βλεπουν το τηλ απενεργοποιημενο και εγω δεχομαι μηνυμα για κληση... Δεν εχω βρει λυση σε αυτο και δεν πιστευω με τιποτα οτι εχει κατι η συγκεκριμενη συσκευη.... Επισης εχω vodafone συνδεση.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Μέσω μιας εταιρίας κινητής τηλεφωνίας έχω παραγγείλει το συγκεκριμένο μοντέλο. Στην αρχή μου είπαν ότι λόγο καλοκαιριού θα αργήσει να έρθει. Τώρα μου λένε ότι κατά πάσα πιθανότητα έχει αποσυρθεί και περιμένουν να βγει το HD2. Γνωρίζει καποιος να μου απαντήσει τι γίνεται???
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το παίρνεις από αλλού? Το HD2 ακόμα δεν ξέρουμε αν και πότε θα βγει. Μ@λ@κι3ς θα λένε
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Είπα απλά να το αγοράσω απο την εταιρία που είμαι ήδη μιας και μου κάνουν πολύ καλή έκπτωση αφού μιλάμε για αναβάθμιση. Θα μου βγει πιο φθηνό ετσί αντί να πάω να το αγοράσω εγώ απ' έξω. Δεν νομίζω να γίνεται να πάρω τα λεφτά στο χέρι και για αυτό ρωτάω. Υπάρχει κάποια σχετική ενημέρωση αν γενικά θα σταματήσει η κυκλοφορία του HD για να δωθεί άμεσα το HD 2???
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ακούστηκε κάτι τέτοιο. Το HD2 ακόμα να ανακοινωθεί επίσημα και κανείς δεν είπε πως η παραγωγή του HD θα σταματήσει. Για κάποιο ανεξήγητο λόγο σου λένε ψέματα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη σε ευχαριστώ πολύ και για τη δική σου απάντηση. Λόγω της ασχετοσύνης μου επέτρεψε μου να ρωτήσω το εξής. Δε μπορώ απλά, να συγχρονίσω τις επαφές μου με το PC και αφού κάνω hard reset να ξανακάνω την ίδια διαδικασία για να τις ξαναπεράσω στο τηλέφωνο. Θα έχω απώλειες; Τι με συμβουλεύεις;

Σε ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων!

"Provehito in Altum"
Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο βήμα είναι να πάρεις backup τις επαφές σου με το pimbackup και μετά να κανείς ένα hard reset.:)

 

Γιάννη σε ευχαριστώ πολύ και για τη δική σου απάντηση. Λόγω της ασχετοσύνης μου επέτρεψε μου να ρωτήσω το εξής. Δε μπορώ απλά, να συγχρονίσω τις επαφές μου με το PC και αφού κάνω hard reset να ξανακάνω την ίδια διαδικασία για να τις ξαναπεράσω στο τηλέφωνο. Θα έχω απώλειες; Τι με συμβουλεύεις;

Σε ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων!

"Provehito in Altum"
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να γίνει, αλλά με το pimbackup εκτός από τις επαφές, μπορείς να επαναφέρεις και μηνύματα, τελευταίες κλήσεις(εισερχόμενες, εξερχόμενες, αναπάντητες), ραντεβού, εργασίες.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα backup σιγουρα με PIMBackup για σιγουρια. Και ασε το Outlook για εφεδρικο! Δεν χανεις τιποτα. Αλλα προσωπικα οτι κανω, το κανω με το PIM. Δεν ασχολουμε πολυ με Outlook.

 

Και εχω και 2 ερωτησεις.

Ωραιο το HD με τα επισημα, αλλα δεν το χαιρομαι... ;)

Και επειδη δεν εχω ολοκληρωση την αναγνωση ολοκληρου του thread ακομα, ερωτω τα εξης:

 

1)Υπαρχουν εκδοσεις(version) για το HSPL? Γιατι σα να εχω διαβασει κατι τετοιο.... Η αυτα ειανι μονο για USPL.

Μετα και απο παροτρυνση του Δημητρη, δεν θα ασχοληθω με uspl, παρα μονο με το hspl. Θα πρεπει να δω τιποτα εκδοσεις ή ειναι ενα και το αυτο?

 

2)Θα ηθελα να μου πειτε μια ρομ να βαλω. Δεν με ενδιαφερει να εινια η ταχυτερη δυνατη. Ουτε με ενδιαφερει τοσο η διαχειριση ενεργειας της μπαταριας ή της μνημης. Θελω σιγουρα να εχω το μανιλα του τοπαζ ή και το νεο, το 2,5 για να το δοιμασω. Και θα ηθελα επισης, να γυρναει απο μονο του με τη χρηση του Gsensor> Να μη χρειαζομαι gyrator ή gsen... Kαι οσο το δυνατον να μην κολλαει. Δηλαδη να μην σκαλωνει και θελει soft reset καθε δεκα λεπτα απασχολησης μαζι του.

Τα υπολοιπα να βαζω και εγω(FK που με ενδιαφερει για τα πληκτρολογια).

Να υποθεση την BlackPerl του Πανο(???)(panosha) ή του μιρι ή του ονκο ε?

 

Δεν αρχιζω την ιστρορια με την συνταγη του Δημητρη. Αυτη θα ερθει αργοτερα, αυτο ειναι βεβαιο. Και εχω και στο μυαλο μου πως θα το κανω κιολας. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα backup σιγουρα με PIMBackup για σιγουρια. Και ασε το Outlook για εφεδρικο! Δεν χανεις τιποτα. Αλλα προσωπικα οτι κανω, το κανω με το PIM. Δεν ασχολουμε πολυ με Outlook.

 

Και εχω και 2 ερωτησεις.

Ωραιο το HD με τα επισημα, αλλα δεν το χαιρομαι...

Και επειδη δεν εχω ολοκληρωση την αναγνωση ολοκληρου του thread ακομα, ερωτω τα εξης:

 

1)Υπαρχουν εκδοσεις(version) για το HSPL? Γιατι σα να εχω διαβασει κατι τετοιο.... Η αυτα ειανι μονο για USPL.

Μετα και απο παροτρυνση του Δημητρη, δεν θα ασχοληθω με uspl, παρα μονο με το hspl. Θα πρεπει να δω τιποτα εκδοσεις ή ειναι ενα και το αυτο?

 

2)Θα ηθελα να μου πειτε μια ρομ να βαλω. Δεν με ενδιαφερει να εινια η ταχυτερη δυνατη. Ουτε με ενδιαφερει τοσο η διαχειριση ενεργειας της μπαταριας ή της μνημης. Θελω σιγουρα να εχω το μανιλα του τοπαζ ή και το νεο, το 2,5 για να το δοιμασω. Και θα ηθελα επισης, να γυρναει απο μονο του με τη χρηση του Gsensor> Να μη χρειαζομαι gyrator ή gsen... Kαι οσο το δυνατον να μην κολλαει. Δηλαδη να μην σκαλωνει και θελει soft reset καθε δεκα λεπτα απασχολησης μαζι του.

Τα υπολοιπα να βαζω και εγω(FK που με ενδιαφερει για τα πληκτρολογια).

Να υποθεση την BlackPerl του Πανο(???)(panosha) ή του μιρι ή του ονκο ε?

 

Δεν αρχιζω την ιστρορια με την συνταγη του Δημητρη. Αυτη θα ερθει αργοτερα, αυτο ειναι βεβαιο. Και εχω και στο μυαλο μου πως θα το κανω κιολας.

 

Αλεξανδρε αν δεν θελεις να χανεις τον χρονο σου αδικα....περνα κατευθειαν στην φαση της συνταγης μου :lol::p

 

οτι 6.5 και να δοκιμασεις θα ειναι ναι μεν αλλα....

 

οποια ρομ του Πανου και να βαλεις θα εχει ημερομηνια ληξης.....:Oκατι σαν τα γαλατα ....:wacko:

οτι ρομ με μανιλα βαλεις θα την βαρεθεις μιας και μονο καθυστερησεις και κοληματα θα εχεις..

 

αν θελεις ενα καλο,γρηγορο,αξιοπιστο,σταθερο και λειτουργικο HD...παρε τα φαρμακα της συνταγης μου και αραξε μεχρι να βγει καλυτερη συσκευη :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

βρε, βρε, βρε..

Η ίδια παλιοπαρέα του καιζερ μετακόμισε στο HD!! Γουστάρω σας βρήκα!!:clap::yahoo:

Mάλλον εγώ την έκανα με ελαφρά λόγω δουλειάς-δουλειάς κλπ.. α ναι πήρα και το iphone και ησύχασα αφού μόνο η μουσική και μερικά απίθανα apps μ'ενδιέφεραν καθημερινά και το iphone με κάλυψε.. μη σας ζαλίζω κιόλας..:lol:

Δημητράκη το fazer καλά κρατεί βλέπω.. κουβαλάει φαντάζομαι το HD σε κάποιο από τα cases που συζητούσαμε!! να δω ποιά μέρα θα τα πούμε με τα μηχανάκια..

Χαιρετισμούς σε Θοδωρή (εσύ φαντάζομαι το πήρες πρώτος το HD όχι ο Δημήτρης, έτσι δεν είναι? χαχα) στον Γιάννη (συγχαρητήρια προβιβαστήκαμε σε moderator βλέπω.. πσσ! μη μου το σβήσεις το ξέρω άσχετο είναι αλλά μου λείψατε ρε παιδιά!!)

 

Θα σας παρακολουθώ και το υπόσχομαι, το επόμενο post θα έχει σχέση με τη συσκευή!!:)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρε αν δεν θελεις να χανεις τον χρονο σου αδικα....περνα κατευθειαν στην φαση της συνταγης μου :lol::p

 

οτι 6.5 και να δοκιμασεις θα ειναι ναι μεν αλλα....

 

οποια ρομ του Πανου και να βαλεις θα εχει ημερομηνια ληξης.....:Oκατι σαν τα γαλατα ....:wacko:

οτι ρομ με μανιλα βαλεις θα την βαρεθεις μιας και μονο καθυστερησεις και κοληματα θα εχεις..

 

αν θελεις ενα καλο,γρηγορο,αξιοπιστο,σταθερο και λειτουργικο HD...παρε τα φαρμακα της συνταγης μου και αραξε μεχρι να βγει καλυτερη συσκευη :)

 

Την μετραω πολυ την γνωμη σου Δημητρη! Με επηρεάζεις...! :happy:

 

Λεω τοτε να το επισπεύσω λίγο το φαρμακακι που προτείνεις!:lol:

 

HSPL ειναι ενα και το αυτο ε?

 

ΥΓ. Χαιρομαι που ξαναβλεπω το HD σαν avatar...! Οταν το ειδα μπηκα και διαβασα στον Ηρωα. Ημουν πολυ σιγουρος οτι κατι τετοιο θα διαβαζα καποια στιγμη.;)

Link to comment
Share on other sites

βρε, βρε, βρε..

Η ίδια παλιοπαρέα του καιζερ μετακόμισε στο HD!! Γουστάρω σας βρήκα!!:clap::yahoo:

Mάλλον εγώ την έκανα με ελαφρά λόγω δουλειάς-δουλειάς κλπ.. α ναι πήρα και το iphone και ησύχασα αφού μόνο η μουσική και μερικά απίθανα apps μ'ενδιέφεραν καθημερινά και το iphone με κάλυψε.. μη σας ζαλίζω κιόλας..:lol:

Δημητράκη το fazer καλά κρατεί βλέπω.. κουβαλάει φαντάζομαι το HD σε κάποιο από τα cases που συζητούσαμε!! να δω ποιά μέρα θα τα πούμε με τα μηχανάκια..

Χαιρετισμούς σε Θοδωρή (εσύ φαντάζομαι το πήρες πρώτος το HD όχι ο Δημήτρης, έτσι δεν είναι? χαχα) στον Γιάννη (συγχαρητήρια προβιβαστήκαμε σε moderator βλέπω.. πσσ! μη μου το σβήσεις το ξέρω άσχετο είναι αλλά μου λείψατε ρε παιδιά!!)

 

Θα σας παρακολουθώ και το υπόσχομαι, το επόμενο post θα έχει σχέση με τη συσκευή!!:)

 

 

καλός τον φίλο μας :D

Εγώ δεν ασχολήθηκα με το HD γιατί είναι πολύ μεγάλο για τα γούστα μου. Εγώ είμαι με τους Diamond 2. Δεν είχαν κάποιον τα παιδιά απο εκεί να τους βοηθάει οπότε είπα να πάω εγώ, και δεν αλλάζω! D2 forever ρε! άσε το ζαχαράκη να λέει :D

 

πέρνα και απο το αντίστοιχο topic για κανα καφέ. όσο για το iphone δεν θα σου την "πω" γιατί χρησιμοποιείς το μηλόφωνο μόνο για αυτό που πρέπει να κάνει... μουσική και μερικά "εντυπωσιακά" προγραμματάκια. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

τελικά έχω πρόβλημα με την 16άρα class 6 που συζητούσαμε τις προάλλες.

Της πέρασα δεδομένα τα οποία όμως αντιγράφτηκαν χάλια. Τα πιο πολλά δεδομένα είναι χάλια γραμμένα. Και τώρα συναντάω το εξής τρελο (για μένα) όταν πάω να την φορμάρω ή γενικά να σβήσω οποιαδήποτε δεδομένα από μέσα της: η κάρτα χάνεται από οποιοδήποτε device στο οποίο έχει μπει. Με λίγα λόγια τίποτα δεν μπορεί να της σβήσει δεδομένα από μέσα ούτε και να την φορμάρει. Αντίθετα, μπορεί να διαβάσει τα ΣΩΣΤΑ δεδομένα. Με τα κακογραμμένα δεδομένα η συσκευή που πάει να διαβάσει και η εφαρμογή κολλάει. Τώρα εγώ θέλω να την φορμάρω με κάποιο τρόπο και δεν μπορώ! Από πουθενά!

Κανείς καμιά ιδέα? :O

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

αν θελεις ενα καλο,γρηγορο,αξιοπιστο,σταθερο και λειτουργικο HD...παρε τα φαρμακα της συνταγης μου και αραξε μεχρι να βγει καλυτερη συσκευη :)

 

Από ότι καταλαβαίνω από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, ότι ROM και να βάλει κανείς, προβλήματα θα υπάρχουν. Άραγε έχουν λυθεί αυτά στο Touch Pro 2 ή πάλι κολλήματα έχει και αυτό; Αν είναι σταθερότερο, να μετακομίσουμε προς αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, ότι ROM και να βάλει κανείς, προβλήματα θα υπάρχουν. Άραγε έχουν λυθεί αυτά στο Touch Pro 2 ή πάλι κολλήματα έχει και αυτό; Αν είναι σταθερότερο, να μετακομίσουμε προς αυτό...

 

εφόσον η official rom του Diamond 2 είναι σταθερή, τότε πρέπει να είναι και του Touch Pro 2. έχω δει την ρομ του HD την official και είναι για κλάμματα μπροστά στου D2.

 

εγώ που κοιτάω συνέχεια στους xda, η μονη ρομ που με συγκινεί αλλά δεν την έχω βάλει γιατί διαβάζω για κανα χαζό πρόβλημα απο δω και απο εκεί είναι η Essential, και έτσι μένω όπως είμαι. όταν ο η Essential βγάλει με το νέο manilla τότε μάλλον θα μετακομίσω προς τα εκεί

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από ότι καταλαβαίνω από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, ότι ROM και να βάλει κανείς, προβλήματα θα υπάρχουν. Άραγε έχουν λυθεί αυτά στο Touch Pro 2 ή πάλι κολλήματα έχει και αυτό; Αν είναι σταθερότερο, να μετακομίσουμε προς αυτό...

 

Βρίσκω λίγο υπερβολικές όλες αυτές τις τοποθετήσεις για προβληματική official ROM του HD. Η συσκευή μια χαρά δουλεύει και σίγουρα απροβλημάτιστα με την official. Τώρα εάν κάποιοι έχουν μπει στη μόνιμη διαδικασία να τα πειράζουν όλα και να μην τους αρέσει τίποτα αυτό είναι εντελώς διαφορετικό και σίγουρα υποκειμενικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, ότι ROM και να βάλει κανείς, προβλήματα θα υπάρχουν. Άραγε έχουν λυθεί αυτά στο Touch Pro 2 ή πάλι κολλήματα έχει και αυτό; Αν είναι σταθερότερο, να μετακομίσουμε προς αυτό...

 

Το πιο πιθανο ειναι να μην ειναι τελειες οπως οι επισημες. Αλλα αν δεν δοκιμασεις απο μονος σου να εχεις την εμπειρια δεν θα ξερεις. Το ιδιο ισχυει και για εμενα.

Εμπιστευομαι απολυτα οτι ο τελειος συνδιασμος ειναι αυτος που δινει ο Δημητρης, αλλα θελω να δοκιμασω και τα υπολοιπα. Οχι γιατι αμφιβαλω, αλλα για να επιβεβαιωσω απο μονος μου αφενος, και αφετερου για να μπορω να εκτιμησω περισσοτερο τον καλο συνδιασμο.

 

Οποτε δεν χανεις κατι να δοκιμασεις και εσυ. Και αν δεν σε καλυψει κατι, μπορεις παντα να γυρισεις στα επισημα ή σε αυτο που εσενα προσωπικα σε καλυπτει.

 

Οσο για την μετακομιση προς το ProII, αν σε καλυπτει το HD, και δεν εχεις αναγκη το εξωτερικο πληκτρολογιο δεν αξιζει να πας προς τα εκει. Παντα βεβαια η προσωπικη μου γνωμη. Αλλος μπορει κάλλιστα να διαφωνησει με αυτο.

 

Αλλα στην επισημη ρομ που εχω αυτη την στιγμη, μια χαρα ειναι. Μπορει να μην πεταει απο πλευρας ταχυτητας(για αυτο εχουμε την υπογραφη του Δημητρη που λεγαμε;)), αλλα μια χαρα ειναι. Και την εχω φορτώσει με ενα καρο προγραμματακια για δοκιμες.;)

Link to comment
Share on other sites

βρε, βρε, βρε..

Η ίδια παλιοπαρέα του καιζερ μετακόμισε στο HD!! Γουστάρω σας βρήκα!!

Mάλλον εγώ την έκανα με ελαφρά λόγω δουλειάς-δουλειάς κλπ.. α ναι πήρα και το iphone και ησύχασα αφού μόνο η μουσική και μερικά απίθανα apps μ'ενδιέφεραν καθημερινά και το iphone με κάλυψε.. μη σας ζαλίζω κιόλας..

Δημητράκη το fazer καλά κρατεί βλέπω.. κουβαλάει φαντάζομαι το HD σε κάποιο από τα cases που συζητούσαμε!! να δω ποιά μέρα θα τα πούμε με τα μηχανάκια..

Χαιρετισμούς σε Θοδωρή (εσύ φαντάζομαι το πήρες πρώτος το HD όχι ο Δημήτρης, έτσι δεν είναι? χαχα) στον Γιάννη (συγχαρητήρια προβιβαστήκαμε σε moderator βλέπω.. πσσ! μη μου το σβήσεις το ξέρω άσχετο είναι αλλά μου λείψατε ρε παιδιά!!)

 

Θα σας παρακολουθώ και το υπόσχομαι, το επόμενο post θα έχει σχέση με τη συσκευή!!

 

γεια σου Μητσαρα!!!!καλα εισαι φιλε??καλως ηρθες στα μερη μας :)

 

θα τα πουμε και απο κοντα σε καποια μοτοπαρεα συντομα να μαστε καλα;)

 

Την μετραω πολυ την γνωμη σου Δημητρη! Με επηρεάζεις...!

 

Λεω τοτε να το επισπεύσω λίγο το φαρμακακι που προτείνεις!

 

HSPL ειναι ενα και το αυτο ε?

 

ΥΓ. Χαιρομαι που ξαναβλεπω το HD σαν avatar...! Οταν το ειδα μπηκα και διαβασα στον Ηρωα. Ημουν πολυ σιγουρος οτι κατι τετοιο θα διαβαζα καποια στιγμη.

 

πολυ καλο το hero και μου λειπουν πολλα πραγματα απο αυτο,αλλα....

 

καλός τον φίλο μας

Εγώ δεν ασχολήθηκα με το HD γιατί είναι πολύ μεγάλο για τα γούστα μου. Εγώ είμαι με τους Diamond 2. Δεν είχαν κάποιον τα παιδιά απο εκεί να τους βοηθάει οπότε είπα να πάω εγώ, και δεν αλλάζω! D2 forever ρε! άσε το ζαχαράκη να λέει

 

πέρνα και απο το αντίστοιχο topic για κανα καφέ. όσο για το iphone δεν θα σου την "πω" γιατί χρησιμοποιείς το μηλόφωνο μόνο για αυτό που πρέπει να κάνει... μουσική και μερικά "εντυπωσιακά" προγραμματάκια.

 

εσυ το τυρι κουμπαρε :pτραγουδα οσο θελεις..το d2 δεν θα γινει ποτε hd!!:lol:

 

Καλημέρα,

τελικά έχω πρόβλημα με την 16άρα class 6 που συζητούσαμε τις προάλλες.

Της πέρασα δεδομένα τα οποία όμως αντιγράφτηκαν χάλια. Τα πιο πολλά δεδομένα είναι χάλια γραμμένα. Και τώρα συναντάω το εξής τρελο (για μένα) όταν πάω να την φορμάρω ή γενικά να σβήσω οποιαδήποτε δεδομένα από μέσα της: η κάρτα χάνεται από οποιοδήποτε device στο οποίο έχει μπει. Με λίγα λόγια τίποτα δεν μπορεί να της σβήσει δεδομένα από μέσα ούτε και να την φορμάρει. Αντίθετα, μπορεί να διαβάσει τα ΣΩΣΤΑ δεδομένα. Με τα κακογραμμένα δεδομένα η συσκευή που πάει να διαβάσει και η εφαρμογή κολλάει. Τώρα εγώ θέλω να την φορμάρω με κάποιο τρόπο και δεν μπορώ! Από πουθενά!

Κανείς καμιά ιδέα?

 

φιλε μου μαλλον δεν ειναι scandisk η καρτα σου ε??;)

 

Από ότι καταλαβαίνω από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, ότι ROM και να βάλει κανείς, προβλήματα θα υπάρχουν. Άραγε έχουν λυθεί αυτά στο Touch Pro 2 ή πάλι κολλήματα έχει και αυτό; Αν είναι σταθερότερο, να μετακομίσουμε προς αυτό...

 

φιλε μου δεν μπορω να καταλαβω που τα βλεπεις ολα αυτα.....:O

 

εφόσον η official rom του Diamond 2 είναι σταθερή, τότε πρέπει να είναι και του Touch Pro 2. έχω δει την ρομ του HD την official και είναι για κλάμματα μπροστά στου D2.

 

εγώ που κοιτάω συνέχεια στους xda, η μονη ρομ που με συγκινεί αλλά δεν την έχω βάλει γιατί διαβάζω για κανα χαζό πρόβλημα απο δω και απο εκεί είναι η Essential, και έτσι μένω όπως είμαι. όταν ο η Essential βγάλει με το νέο manilla τότε μάλλον θα μετακομίσω προς τα εκεί

 

κατσε εκει που εισαι Θοδωρη!!μια χαρα τηλεφωνακι ειναι το d2:happy:

 

Βρίσκω λίγο υπερβολικές όλες αυτές τις τοποθετήσεις για προβληματική official ROM του HD. Η συσκευή μια χαρά δουλεύει και σίγουρα απροβλημάτιστα με την official. Τώρα εάν κάποιοι έχουν μπει στη μόνιμη διαδικασία να τα πειράζουν όλα και να μην τους αρέσει τίποτα αυτό είναι εντελώς διαφορετικό και σίγουρα υποκειμενικό.

 

πες τα ρε Γιαννη :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εσυ το τυρι κουμπαρε :pτραγουδα οσο θελεις..το d2 δεν θα γινει ποτε hd!!:lol:

 

μα κουμπάρε το d2 δεν έχει να ζηλέψει κάτι απο το HD. τα λέει και όλος ο κόσμος...

 

"Ο συντάκτης του άρθρου Brandon Miniman στα πλεονεκτήματα του Diamond 2 βάζει την μπαταρία (η οποία διαρκεί περισσότερο), τα 4 πλήκτρα που δεν είναι αφής, το πλήκτρο Start με το οποίο ανοίγει αμέσως το Start Menu χωρίς να χρειαστεί να αγγίξεις την οθόνη (στο HD δεν γίνεται αυτό), η zoom bar με την οποία μπορείτε να κάνετε πολύ εύκολα ζουμ, την χαμηλότερη τιμή του σε σχέση με το HD, το μικρότερο μέγεθος (κάθεται καλύτερα στο χέρια και δεν είναι πολύ μεγάλο)"

 

ξέρει τι λέει...

 

κατσε εκει που εισαι Θοδωρη!!μια χαρα τηλεφωνακι ειναι το d2:happy:

 

τώρα μιλάς σωστά!:lol:

Link to comment
Share on other sites

μα κουμπάρε το d2 δεν έχει να ζηλέψει κάτι απο το HD. τα λέει και όλος ο κόσμος...

 

 

μα και εγω δεν εχω τπτ να ζηλεψω απο το D2 :happy:

 

το λεω συνεχεια :lol::lol:

 

γεια σου Θοδωρη :D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μα και εγω δεν εχω τπτ να ζηλεψω απο το D2 :happy:

 

το λεω συνεχεια :lol::lol:

 

γεια σου Θοδωρη :D:D

 

 

χαχα :D γεια σου και σε σένα.

 

έλα έλα στείλε μου ένα pm που θα παραδέχεσαι την ανωτερότητα του D2, και θα τα βρούμε.

 

βέβαια δεν θα είμαι σκληρός μαζί σου, μιας και το HD βγήκε πριν το D2 και το θεωρώ καλό τηλέφωνο, αλλά το D2 είναι μια διορθωμένη έκδοση του HD. τον έχει μεγαλύτερο ή σε αυτή τη περίπτωση "καλύτερο" απο του HD :lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχα :D γεια σου και σε σένα.

 

έλα έλα στείλε μου ένα pm που θα παραδέχεσαι την ανωτερότητα του D2, και θα τα βρούμε.

 

βέβαια δεν θα είμαι σκληρός μαζί σου, μιας και το HD βγήκε πριν το D2 και το θεωρώ καλό τηλέφωνο, αλλά το D2 είναι μια διορθωμένη έκδοση του HD. τον έχει μεγαλύτερο ή σε αυτή τη περίπτωση "καλύτερο" απο του HD :lol:

 

θα πω κατι αλλο που θα πικρανει πολλους αλλα ειναι κατι που το εχω ξαναπει κατα καιρους....

 

ΔΕΝ υπαρχει ολοκληρωμενη συσκευη για μενα :!::!::!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

@zaharakis όχι πράγματι είναι transcend....όμως αυτό δεν νομίζω ότι έχει να κάνει στην συγκεκριμένη περίπτωση μια και φαντάσου ακόμα και από Linux που προσπάθησα να σβήσω αρχεία και directories είναι αδύνατον......

Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω προκειμένου να την φορμάρω ή να την αδειάσω.....:blink:

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...