Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία σχέση αυτή του ονκο με αυτή του μιρι...Εβαλα του όνκο και τιν κράτησα 5 ολόκληρα λεπτά!!!!Δεν είχε τίποτα πάνω...Οντως είναι γρήγορη αλλά και του μίρι δεν πάει πίσω..Παρότι είναι πλήρης εφαρμογών,το περισσότερο που έχω δει να τρώει απ τη μνήμη είναι 35-36%. και στα τέστ που έκανα με το sktools είναι καλύτερη απ όσες είχα περάσει πριν..

Με λίγα λόγια,πιστεύω πως του όνκο είναι για αυτούς που θέλουν να ξεζουμίσουν το κινητό τους ενω του μίρι είναι για χρήστες που θέλουν μια ισορροπία μεταξύ εμφάνισης,εργονομίας και ταχύτητας..

 

 

Η αληθεια ειναι οτι ειναι γυμνη οσο δε παει, αλλα στηνεις εσυ οτι θες απο την αρχη!

Αυτο που δε μου αρεσε σε αλλαες ρομ που δοκιμασα ηταν οτι ειχε πραγματα πανω εντελως αχρηστα για εμενα τα οποια δε μπορω να ξεφορτωθω! οποτε βαζω μια γυμνη και μετα τη γεμιζω με δικα μου χρησιμα και αχρηστα πραγματα!

 

Παντως τωρα που εχω το spb backup και εμαθα να το δουλευω ( οχι οτι ειναι δυσκολο ), ψηνομαι να δοκιμασω και την 6,5 του miri!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες μήπως σε βοηθάει αυτό το hotfix.

 

Thanks !!! Ξερει κανεις πως προσθετουμε πολεις στον καιρο που δεν ειναι στην λιστα ??

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Ποια η διαφορα μεταξυ hard kai soft reset?Πως γινονται και τι κανουν?Επανεκινηση της συσκευης δε γινεται πουθενα απο το μενου?μονο απ το κουμπι power on off?Γινεται και με ποιο τροπο να παρω πληρες backup της συσκευης ωστε αν γινει καμια μαμακια να τα επαναφερω ολα?

Συγνωμη για την κουραση και για τις γελοιες ερωτησεις...

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ειναι γυμνη οσο δε παει, αλλα στηνεις εσυ οτι θες απο την αρχη!

Αυτο που δε μου αρεσε σε αλλαες ρομ που δοκιμασα ηταν οτι ειχε πραγματα πανω εντελως αχρηστα για εμενα τα οποια δε μπορω να ξεφορτωθω! οποτε βαζω μια γυμνη και μετα τη γεμιζω με δικα μου χρησιμα και αχρηστα πραγματα!

 

Παντως τωρα που εχω το spb backup και εμαθα να το δουλευω ( οχι οτι ειναι δυσκολο ), ψηνομαι να δοκιμασω και την 6,5 του miri!

 

Κόιτα,άλλοι χρησιμοποούν το τηλέφωνο σαν εργαλείο οπότε χρειάζονται μια πολύ απλή ρομ ώστε να τη φέρουν στα μέτρα τους...Εγώ πάλι το βλέπω σαν παιχνίδι και θέλω να έχει τα πάντα πάνω αλλά να έχει ωραία εμφάνιση πάνω απ όλα!!!Με αυτή τη ρομ βρήκα αυτό ακριβώς συν το οτι δεν είναι βαριά ούτε στη μνήμη αλλά κυρίως ούτε στην αίσθηση που σου δίνει..

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Γινεται και με ποιο τροπο να παρω πληρες backup της συσκευης ωστε αν γινει καμια μαμακια να τα επαναφερω ολα?

Συγνωμη για την κουραση και για τις γελοιες ερωτησεις...

 

 

SPB Backup! Αγοραστο βεβαια! μπορεις να το βρεις ομως και στο γνωστο μαγαζι...

 

Καθομαι στην πολυθρονα και γραφω στο πληκτρολογιο:lol: λες να κουραστηκα??? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@vanzelvoul

Εβαλα και γω του Ονκο. Ερωτηση : τρχω το Nodata και μου βγαζει Error. Μαλλον θελει πρωτα να τρεξει το Connection Setup, το οποιο ομως δεν υπαρχει. Που το βρισκουμε, για να φορτωσει τις ρυθμισεις του ποαροχεα και μετα να τρεξουμε το NoData ?

Παρεπιπτοντως, επειδη ειχα τη miri 5.2 Premium, οντως ετσι ειναι τα πραγματα. Πολυ καλη, πληρης, σταθερη, λιγο αργη στα μενου, αλλα ειπαμε τα WM 6.5 δεν βγηκαν επισημα, οποτε ολα αποδεκτα. Τωρα βεβαια η Ονκο φαινεται ταχυτατη. :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα μεταξυ hard kai soft reset?Πως γινονται και τι κανουν?Επανεκινηση της συσκευης δε γινεται πουθενα απο το μενου?μονο απ το κουμπι power on off?Γινεται και με ποιο τροπο να παρω πληρες backup της συσκευης ωστε αν γινει καμια μαμακια να τα επαναφερω ολα?

Συγνωμη για την κουραση και για τις γελοιες ερωτησεις...

Όλα είναι απαντημένα σε προηγούμενες σελίδες, ψάξε και λίγο!

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

@vanzelvoul

Εβαλα και γω του Ονκο. Ερωτηση : τρχω το Nodata και μου βγαζει Error. Μαλλον θελει πρωτα να τρεξει το Connection Setup, το οποιο ομως δεν υπαρχει. Που το βρισκουμε, για να φορτωσει τις ρυθμισεις του ποαροχεα και μετα να τρεξουμε το NoData ?

Παρεπιπτοντως, επειδη ειχα τη miri 5.2 Premium, οντως ετσι ειναι τα πραγματα. Πολυ καλη, πληρης, σταθερη, λιγο αργη στα μενου, αλλα ειπαμε τα WM 6.5 δεν βγηκαν επισημα, οποτε ολα αποδεκτα. Τωρα βεβαια η Ονκο φαινεται ταχυτατη. :)

 

Κοιτα την υπογραφη του Δημητρη (Zaharakis) και θα βρεις το Connection Setup.

Οσον αφορα τον Onkolog έχει κανει πολυ καλη δουλεια. Εγω πλέον φοραω την τελευταια του Lite Rom και μπορω να πω οτι ειναι αψογη. Θα την κρατησω για λιγες μερες και μετα θα δοκιμασω και του miri μιας και λετε οτι ειναι καλη.

Link to comment
Share on other sites

@xaris_m

OK Χαρη, ΤΗΝΧ το βρηκα. :D

Ειπαμε ειναι καλη, αλλα μην ξεχνας οτι τα WM 6.5 ειναι αομη "beta". Οποτε καποιες μικροατελειες "συγχωρουνται" :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

@xaris_m

OK Χαρη, ΤΗΝΧ το βρηκα. :D

Ειπαμε ειναι καλη, αλλα μην ξεχνας οτι τα WM 6.5 ειναι αομη "beta". Οποτε καποιες μικροατελειες "συγχωρουνται" :worry:

 

Και καλη να μην ειναι δεν πειραζει. Ας ειναι καλα το Backup:D και γρηγορα γυρνας στη Rom που θες χωρις να χρειαζεται να στηνεις απο την αρχη ολες τις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Και καλη να μην ειναι δεν πειραζει. Ας ειναι καλα το Backup:D και γρηγορα γυρνας στη Rom που θες χωρις να χρειαζεται να στηνεις απο την αρχη ολες τις εφαρμογες

 

Οχι απλα καλη, "η καλυτερη στα WM 6.5".

Απλως δεν ειναι, οπως ολες βεβαια, τοσο σταθερη και γρηγορη σαν τις WM 6.1 ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα καλη, "η καλυτερη στα WM 6.5".

Απλως δεν ειναι, οπως ολες βεβαια, τοσο σταθερη και γρηγορη σαν τις WM 6.1 ;)

 

Θα την δοκιμασω Κώστα και θα σου πω.:)

Link to comment
Share on other sites

Tο htc performance εχει αποτελεσμα? Προσφερει κατι παραπνω στο κινητο? Διαβασα οτι οχι μονο δε βοηθα αλλα αντιθετως ριχνει τις επιδοσεις και ζεσταινει πολυ το κινητο!!! Το εχει δοκιμασει κανεις να μου πει εντυπωσεις?
Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Tο htc performance εχει αποτελεσμα? Προσφερει κατι παραπνω στο κινητο? Διαβασα οτι οχι μονο δε βοηθα αλλα αντιθετως ριχνει τις επιδοσεις και ζεσταινει πολυ το κινητο!!! Το εχει δοκιμασει κανεις να μου πει εντυπωσεις?

 

δεν ειναι κατι που το βαζεις στο κινητο σου και απλα πατας το κουτακι με την επιλογη της μεγαλυτερης τιμης και τελειωσες :!:

 

επιβαλλονται αλλαγες σε registry tweaks που θα δωσουν (η οχι) καλυτερη ταχυτητα στον επεξεργαστη σου ;)

θελει πολυ διαβασμα και πειραματισμο ..δεν ξερω αν τα τελικα αποτελεσματα θα τα καταλαβεις στην πραξη....η οχι ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κατι που το βαζεις στο κινητο σου και απλα πατας το κουτακι με την επιλογη της μεγαλυτερης τιμης και τελειωσες :!:

 

επιβαλλονται αλλαγες σε registry tweaks που θα δωσουν (η οχι) καλυτερη ταχυτητα στον επεξεργαστη σου ;)

θελει πολυ διαβασμα και πειραματισμο ..δεν ξερω αν τα τελικα αποτελεσματα θα τα καταλαβεις στην πραξη....η οχι ;)

 

Εσυ,με τα οποια γαργαληματα εχεις κανει στη registry, εχεις δει αποτελεσμα?

Φανταζομαι δεν ειναι απλη υποθεση να κανεις overclocking σε κινητο..Σιγουρα α απαιτει ψαξιμο..Το θεμα ειναι αν ενας απλος χρηστης σαν εμενα θα δει διαφορα στο τελος η οχι..

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα μεταξυ hard kai soft reset?Πως γινονται και τι κανουν?Επανεκινηση της συσκευης δε γινεται πουθενα απο το μενου?μονο απ το κουμπι power on off?Γινεται και με ποιο τροπο να παρω πληρες backup της συσκευης ωστε αν γινει καμια μαμακια να τα επαναφερω ολα?

Συγνωμη για την κουραση και για τις γελοιες ερωτησεις...

 

φιλε μου

hard reset γινεται με 2 τροπους

 

1.εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/εκκαθαριση μνημης/πληκτρολογεις 1234 και οκ

 

2.πρωτα σβησε τελειως την συσκευη σου (κρατωντας πατημενο το πληκτρο on/off μεχρι να σου ζητησει το μηνυμα η συσκευη σου για επιβεβαιωση)

μετα

με πατημενα τα πληκτρα εντασης πατας στιγμιαια το πληκτρο on/off της συσκευης σου ΧΩΡΙΣ να αφησεις τα πληκτρα εντασης μεχρι να εμφανιστει το μηνυμα στην οθονη της συσκευης σου

 

"This operation will delete all your personal data, and reset all settings to the manufacturer default settings. Press VolUp to restore manufacturer defaults, or press other keys to cancel."

 

τοτε μπορεις να αφησεις τα πληκτρα εντασης .

και

για να κανεις το hard reset πατησε το πανω πληκτρο ρυθμισης της εντασης

η απλα για να μην το κανεις και να αναιρεσεις καθε ενεργεια πατησε το κατω πληκτρο ρυθμισης της εντασης.

 

τωρα για το soft reset παλι με 2 τροπους

1. με την μαμα επιλογη της εταιρειας

δλδ, βγαζοντας το καπακι της μπαταριας και πατωντας με το πενακι το κοκκινο κουμπι

2.με την βοηθεα αλλας εφαρμογης

 

σου συστηνω το spb backup (2.01 version/build 3092) που ειναι παρα πολυ καλο και συμβατοτατο με την συσκευη σου:!:

 

οπως επισης θα σου συστηνα να εριχνες πρωτα μια ματια(μαλλον πολυ διαβασμα ειναι η καταλληλη εκφραση...)εδω

 

HTC_Blackstone_for_noobs

Blackstone Hints & Tips

 

και μετα εδω

HTC Blackstone wiki

 

για να σου λυθουν οι περισσοτερες αποριες αλλα και να αποφυγεις καθε καθυστερηση απαντησης σε οποια απορια σου :)

 

 

 

 

Εσυ,με τα οποια γαργαληματα εχεις κανει στη registry, εχεις δει αποτελεσμα?

Φανταζομαι δεν ειναι απλη υποθεση να κανεις overclocking σε κινητο..Σιγουρα α απαιτει ψαξιμο..Το θεμα ειναι αν ενας απλος χρηστης σαν εμενα θα δει διαφορα στο τελος η οχι..

 

στην απλη πλοηγηση των μενου οχι δεν θα δεις τπτ αλλα σε καποιες απαιτητικες καταστασεις(βαριες εφαρμογες κλπ) ναι...αλλα με οποια υπερθερμανση στον επεξεργαστη μπορει να προελθει...αν χρησιμοποιηθει για αρκετη ωρα σε αυτην την κατασταση....

 

δεν θα στο συνιστουσα παντως..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν θα στο συνιστουσα παντως..

 

Αν δεν εχει διαφορα στην απλη χρηση,δε μου χρειαζεται..Ευχαριστω για την απαντηση!!

 

Off topic: Ποσα χρονια ασχολεισαι με το "αθλημα" ?? Εισαι, μαζι με τον athanaso(και χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν), οι πλεον κατατοπισμενοι και καταρτισμενοι κατα την ταπεινη μου αποψη.Σας αξιζει σιγουρα τουλαχιστον ενα μεγαλο μπραβο και ενα ευχαριστω που ασχολειστε καθημερινα και δινετε τα φωτα σας σε ολους μας, σχετικους και μη...

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Off topic: Ποσα χρονια ασχολεισαι με το "αθλημα" ?? Εισαι, μαζι με τον athanaso, οι πλεον κατατοπισμενοι και καταρτισμενοι κατα την ταπεινη μου αποψη.

 

αρκετα :happy:

και εγω και ο Γιαννης,οπως και πολλα αλλα παιδια εδω μεσα,απλα καποιοι εχουν το χρονο (και την διαθεση ) να βοηθησουν,καποιοι οχι..

 

που ασχολειστε καθημερινα και δινετε τα φωτα σας σε ολους μας, σχετικους και μη..

 

ελπιζουμε οτι το ιδιο θα κανετε και εσεις συντομα,βοηθωντας και εσεις με την σειρα σας τους πιο νεους χρηστες :)

και εμεις βοηθηθηκαμε παρα πολυ απο πιο παλιους χρηστες του myphone στα πρωτα μας βηματα:!:

απλα θελει να ασχοληθεις και μονος σου,διαβαζοντας και ψαχνοντας...και καποιες φορες δοκιμαζοντας να κανεις και ζημιες :lol: στα κινητα σου:cry:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ελπιζουμε οτι το ιδιο θα κανετε και εσεις συντομα,βοηθωντας και εσεις με την σειρα σας τους πιο νεους χρηστες :)

και εμεις βοηθηθηκαμε παρα πολυ απο πιο παλιους χρηστες του myphone στα πρωτα μας βηματα:!:

απλα θελει να ασχοληθεις και μονος σου,διαβαζοντας και ψαχνοντας...και καποιες φορες δοκιμαζοντας να κανεις και ζημιες :lol: στα κινητα σου:cry:

 

Μακαρι να φτασω σ ενα επιπεδο ποθ να μπορω να βοηθω και αλλους!! Εχω μπει για τα καλα στο χορο!!! Η μεγαλη ειρωνεια ομως ειναι οτι απο σημερα εγκαταλειπω σταδιακα τα windows στον υπολογιστη και μπαινω στον κοσμο των linux!!

Ληγω εδω το off topic γιατι θα μας μαλωσουν!!!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φανταζομαι δεν ειναι απλη υποθεση να κανεις overclocking σε κινητο..Σιγουρα α απαιτει ψαξιμο..Το θεμα ειναι αν ενας απλος χρηστης σαν εμενα θα δει διαφορα στο τελος η οχι..

 

Σε αυτό τον επεξεργαστή που φοράει η συσκευή σου δεν έχει βρεθεί εφικτός τρόπος για overclocking κατά συνέπεια δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αναγνωρίζει ο υπολογιστής την μαμίσια κάρτα του hd. Οποιαδήποτε άλλη κάρτα την βλέπει.. Εννοείτε οτι με το hd η κάρτα παίζει κανονικότατα :wacko:. Να την κάνω φορμάτ με το sktools ή υπάρχει καποιο καλύτερο?

edit : Για να περάσω ρομ θέλω. (Φορμάτ fat32).

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αναγνωρίζει ο υπολογιστής την μαμίσια κάρτα του hd. Οποιαδήποτε άλλη κάρτα την βλέπει.. Εννοείτε οτι με το hd η κάρτα παίζει κανονικότατα :wacko:. Να την κάνω φορμάτ με το sktools ή υπάρχει καποιο καλύτερο?

edit : Για να περάσω ρομ θέλω. (Φορμάτ fat32).

 

φιλε μου,εγω νομιζω οτι ειναι προβλημα του υπολογιστη και οχι της καρτας :O:O

 

αντεγραψε οτι εχεις στην καρτα,σε ενα φακελο στον υπολογιστη σου και δοκιμασε να το κανεις...

 

παντως αν κανεις φορματ μεσω sKtools και μετα στην αναγνωρισει ο υπολογιστης σου (μακαρι) τοτε κανε την παλι φορματ μεσω υπολογιστη..ειναι πολυ πιο αξιοπιστο το φορμαρισμα μεσω υπολογιστη,παρα μεσω ενος προγραμματος που το εχεις ηδη εγατεστημενο ...στην ιδια την καρτα που θελεις να φορμαρεις ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

του miri ξεκιναει με χρηση 40% της μνημης αλλα δεν ανεβαινει κ πολυ μετα...ειναι ομορφη κ γεματη ρομ κ με πολυ καλες επιδοσεις.την συγκρινω με την μαμισια ace που ειχα κ ηθελα σοφτ ρεσετ στο διωρο χρησης του οπερα..του ονκο ειναι τοσο γυμνη που σε πιανει απελπισια προσπαθησα να την γεμισω με μερικα καμπσ απο τον ζαχαρακη αλλα πολλα δεν ξερω τι κανουν κ ετσι την εγκατελειψα εντος μιας ωρας..

επισης να αναφερω πως η μπαταρια απο νετταιμς ειναι πολυ καλη ,οι φορτιστες του κλασικα κινεζοι αλλα κανουν την δουλεια τους ομως οι θηκες κ προστατευτικα οθονης ειναι κ φαινονται πολυ φτηνιαρικα...δεν ανταποκρινονται στην αξια του HD...

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,εγω νομιζω οτι ειναι προβλημα του υπολογιστη και οχι της καρτας :O:O

 

αντεγραψε οτι εχεις στην καρτα,σε ενα φακελο στον υπολογιστη σου και δοκιμασε να το κανεις...

 

παντως αν κανεις φορματ μεσω sKtools και μετα στην αναγνωρισει ο υπολογιστης σου (μακαρι) τοτε κανε την παλι φορματ μεσω υπολογιστη..ειναι πολυ πιο αξιοπιστο το φορμαρισμα μεσω υπολογιστη,παρα μεσω ενος προγραμματος που το εχεις ηδη εγατεστημενο ...στην ιδια την καρτα που θελεις να φορμαρεις ;)

 

θα το δοκιμάσω.. Ευχαριστώ..

Και θα επιστέψω με εντυπώσεις από

την Black Pearl v2.1 [04.04.09] και αν προλάβω και από την Miri 6.5 [05.04.2009]

σήμερα ή αύριο..

Link to comment
Share on other sites

οι θηκες κ προστατευτικα οθονης ειναι κ φαινονται πολυ φτηνιαρικα...δεν ανταποκρινονται στην αξια του HD...

 

Συμφωνο 1000% ! Για ποιοτικη σιλικονουχα θηκη δες την αυθεντικη της HTC.

Εγω την πηρα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...