Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω εκνευριστει με την μην διαθεσιμοτητα του HD.......υπαρχει γενικως ελλειψη ή δεν δινουν στην Wind???

 

Την προηγούμενη εβδομάδα που μίλησα μαζί τους μου είπαν πως δεν υπήρχε ούτε στα κεντρικά...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισκέπτης
Στο πλαισιο μου ειπαν οτι θα το εχουν απο τον νεο μηνα. Επισης μου ειπαν οτι φερανε μεσα στον Ιανουαριο 2(!!!) φορες και εξαντληθηκαν. Η Wind (λυπαμαι που το λεω για την εταιρεια μου) κοιμαται ορθια :mad: Ελπιζω να μας το φερουνε τον Φεβρουαριο :(
Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ... ακόμη ουτε στη πριζα δε το έχω βαλει. θα περάσουμε γεμάτο σουκου!!!

 

Kαλορίζικο αν και σε ζηλεύω!

Το δικό μου θα το πάρω την Τετάρτη!

Link to comment
Share on other sites

κανείς για την μπαταρία να μου πεί που ρώτησα?

 

μια χαρα ειναι :)

 

μια μερα την βγαζεις δεν την βγαζεις :lol::D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Yparxei i epilogi sto HD Tweak.

 

Το HD Tweak (english .cab) μπορώ να το χρησιμοποιήσω με συσκευή με Ελληνική ROM (ACE) ?

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Το HD Tweak (english .cab) μπορώ να το χρησιμοποιήσω με συσκευή με Ελληνική ROM (ACE) ?

Ναι,φυσικα και μπορεις!:)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Το HD Tweak (english .cab) μπορώ να το χρησιμοποιήσω με συσκευή με Ελληνική ROM (ACE) ?

 

φυσικα και μπορεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι :)

 

μια μερα την βγαζεις δεν την βγαζεις :lol::D

 

στην αρχή δεν συφονούσα και έλαγα ότι αντέχει περισσότερο..αλλά με κανένα παιχνίδι,λίγο gps.λίγο wi-fi,κανένα μύνημα άντε και περίπου 40-50 λέπτα ομιλία και ένα ενδιάμεσο φόρτισμα για κανένα 30λέπτο θα βγάλεις την μέρα...!!!

Link to comment
Share on other sites

άντε και περίπου 40-50 λέπτα ομιλία

Αυτη δεν ειναι νορμαλ χρηση κινητου τηλεφωνου...

Αν αναλογιστεις οτι ο μεσος ορος διαρκειας ενος τηλεφωνηματος (απο επισημες στατιστικες των εταιρειων κινητης τηλεφωνιας),ειναι τα 28 δευτερολεπτα,σημαινει πως ξεπερνας τα 100 τηλεφωνηματα την ημερα...

Βεβαια αν εισαι επιχειρηματιας και πρεπει να εισαι ολη μερα με το κινητο στο αυτι,λογικο ειναι να μη "βγαζει" ολη τη μερα χωρις φορτιση...

Εγω που εχω ενα μεσο ορο 15-20 λεπτα με ελαχιστο ομως GPS και Wi-fi,στο τελος της δευτερης μερας,βρισκεται στο 50-60% και το βαζω για φορτιση...

Με λιγα λογια,επειδη ο καθε ανθρωπος κανει διαφορετικη χρηση του τηλεφωνου,ειναι αδυνατον να βγουν ασφαλη συμπερασματα για τη διαρκεια της μπαταριας...

Φιλος που εχει το ΟΜΝΙΑ και εχει μεσο ορο μηνιαιων λογαριασμων στη vodafone γυρω στα 400 ευρω το μηνα,ειναι ολη μερα με το φορτιστη στη τσεπη και οπου βρισκει μπριζα,"το χωνει" γαι φορτιση..Τι να πουμε δηλαδη??Ὅτι η μπαταρια του ΟΜΝΙΑ ειναι για πεταμα??:wacko:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Κατοχοι του HD μια ερωτηση περι βιντεο αναπαραγωγης.Ειχα qtek S100 και η αναπαραγωγη των βιντεο(μιλαμε για ολα τα αρχεια avi,mp4,matroska κ.τ.λ) ηταν αψογη,σε ενα mio a701 ηταν αψογη σε ενα cruise ηταν χαλια,σε ενα p3600 χαλια σε ενα omnia αψογη στο HD πως ειναι?

Μιλαμε για αρχεια 350mb-1,5gb οχι high definition.

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται όταν έρχεται sms να το ρυθμίσω να ανάβει ο φωτισμός και η οθόνη γιατί τώρα παραμένει ανενεργή παρά μόνο ακούγεται το ήχος και η δόνηση:worry:

 

Wake Up on New SMS

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\RIL\DisableSMSWakeUpEvent

 

Αλλάζουμε την τιμή από 1 σε 0

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12501

 

στην αρχή δεν συφονούσα και έλαγα ότι αντέχει περισσότερο..αλλά με κανένα παιχνίδι,λίγο gps.λίγο wi-fi,κανένα μύνημα άντε και περίπου 40-50 λέπτα ομιλία και ένα ενδιάμεσο φόρτισμα για κανένα 30λέπτο θα βγάλεις την μέρα...!!!

 

 

Και εγω την ίδια αποψη έχω,με ενεργοποιημενα BT,WIFI,3G,την μερα παντως την βγαζεις ανετα...............:):):):):)

Link to comment
Share on other sites

εγώ νορμάλ χρήση θεωρώ 5-6 τηλεφωνήματα την ημέρα των 3 λεπτών....είναι πραγματικά τοσο κακή η μπαταρία...δηλαδή 1 άντε 2 μέρες κρατάει?
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε φίλε μου ... Αν ακους μουσική το bluetooth , wi-fi , GPS , όλα αυτά σπαταλούν μπαταρία... Εξαρτάτε τι χρήση θα κάνει ακριβώς... Που μου το έδωσε ο φίλος μου δεν έβγαζα ούτε 6 ώρες παιρνόντας προγράμματα, πλοήγηση , μουσική και άλλα τόσα... Αλλά μιλάμε το ξέσκισα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εγώ νορμάλ χρήση θεωρώ 5-6 τηλεφωνήματα την ημέρα των 3 λεπτών....είναι πραγματικά τοσο κακή η μπαταρία...δηλαδή 1 άντε 2 μέρες κρατάει?

 

H μπαταρία δεν είναι κακή,θα μπορούσαν βέβαια να έβαζαν λίγο μεγαλύτερη,αλλά η συσκευή και ιδίως η οθόνη που έχει 3,8'' θέλει να φάει...........................................:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδια δεν μηδενίζω την μπαταρία..αλλά λέω ότι για την ποιό πάνω χρήση που του κάνω αυτές είναι οι δυνατότητες της..

 

πάντως μου συμβαίνει αρκετά σύχνα να ξεχαστώ στο τηλέφωνο με ένα φίλο άρα το 40-50 λέπτα ομιλίας που λέω εγώ τα θεωρώ λογικά...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας, από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος της κινητάρας που λέγεται htc hd!

 

Ουπς ! Κι άλλος Θεσσαλονικιός υποψήφιος για το επόμενο meeting ... :lol:

 

Άμα καλύψετε τα αεροπορικά από Βέλγιο εγώ μέσα είμαι :p :lol:

 

Χαλάλι σου βρε ! Τί είναι ένα εισιτήριο Βρυξέλλες - θεσσαλονίκη - Βρυξέλλες (έχει Δευτέρα - Τετάρτη η Ολυμπιακή αν θυμάμαι καλά από τα χρόνια που πηγαινοερχόμουνα) για το φιλαράκι μας ...

 

Αυτη δεν ειναι νορμαλ χρηση κινητου τηλεφωνου...

Αν αναλογιστεις οτι ο μεσος ορος διαρκειας ενος τηλεφωνηματος (απο επισημες στατιστικες των εταιρειων κινητης τηλεφωνιας),ειναι τα 28 δευτερολεπτα,σημαινει πως ξεπερνας τα 100 τηλεφωνηματα την ημερα...

Βεβαια αν εισαι επιχειρηματιας και πρεπει να εισαι ολη μερα με το κινητο στο αυτι,λογικο ειναι να μη "βγαζει" ολη τη μερα χωρις φορτιση...

Εγω που εχω ενα μεσο ορο 15-20 λεπτα με ελαχιστο ομως GPS και Wi-fi,στο τελος της δευτερης μερας,βρισκεται στο 50-60% και το βαζω για φορτιση...

Με λιγα λογια,επειδη ο καθε ανθρωπος κανει διαφορετικη χρηση του τηλεφωνου,ειναι αδυνατον να βγουν ασφαλη συμπερασματα για τη διαρκεια της μπαταριας...

Φιλος που εχει το ΟΜΝΙΑ και εχει μεσο ορο μηνιαιων λογαριασμων στη vodafone γυρω στα 400 ευρω το μηνα,ειναι ολη μερα με το φορτιστη στη τσεπη και οπου βρισκει μπριζα,"το χωνει" γαι φορτιση..Τι να πουμε δηλαδη??Ὅτι η μπαταρια του ΟΜΝΙΑ ειναι για πεταμα??:wacko:

 

Νομίζω ότι το έθεσες όπως ακριβώς έτσι ... Τελικά ΜΟΝΟ όταν πάρεις το κινητό καταλαβαίνεις πως είναι από μπαταρία ... με πραγματική χρήση μερικών ημερών ... και ΟΧΙ των πρώτων ημερών που δεν το αφήνεις από τα χέρια σου ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ουπς ! Κι άλλος Θεσσαλονικιός υποψήφιος για το επόμενο meeting ... :lol:

 

Βρε, παψε να κανεις "αγραν μελων" για το επόμενο meeting :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα hard reset σταμάτησε να μου βλέπει μια κάρτα της Wind ενώ βλέπει χωρίς πρόβλημα την κάρτα της Vodafone, τι να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα hard reset σταμάτησε να μου βλέπει μια κάρτα της Wind ενώ βλέπει χωρίς πρόβλημα την κάρτα της Vodafone, τι να φταιει?

 

κανε αλλο ενα HR :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χαλάλι σου βρε ! Τί είναι ένα εισιτήριο Βρυξέλλες - θεσσαλονίκη - Βρυξέλλες (έχει Δευτέρα - Τετάρτη η Ολυμπιακή αν θυμάμαι καλά από τα χρόνια που πηγαινοερχόμουνα) για το φιλαράκι μας ...

Μπα.. Την έχουνε κόψει αυτή την πτήση των ευρωβουλευτών :lol:. Πλέον μόνο με ανταπόκριση ή με την καινούρια πτήση που λέει ότι θα βάλει η Aegean απευθείας. Θα σας στείλω τιμολόγιο όταν αποφασιστεί η επόμενη ημερομήνια του Meeting :lol::lol:.

Link to comment
Share on other sites

εγώ νορμάλ χρήση θεωρώ 5-6 τηλεφωνήματα την ημέρα των 3 λεπτών....είναι πραγματικά τοσο κακή η μπαταρία...δηλαδή 1 άντε 2 μέρες κρατάει?

 

 

Επειδή το δοκίμασα με παρόμοια χρήση και χωρίς BT, WiFi, GPS και χωρίς πολύ-πολύ πείραγμα-αγγιγμα πιστεύω οτι 4 ημέρες τις βγάζεις άνετα με την προυπόθεση οτι το σβήνεις το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε, παψε να κανεις "αγραν μελων" για το επόμενο meeting :lol:

 

Δεν κατάλαβες ακόμα ότι παίρνω ποσοστά από τα μαγαζιά που πηγαίνουμε ? :lol:

 

Μπα.. Την έχουνε κόψει αυτή την πτήση των ευρωβουλευτών :lol:. Πλέον μόνο με ανταπόκριση ή με την καινούρια πτήση που λέει ότι θα βάλει η Aegean απευθείας. Θα σας στείλω τιμολόγιο όταν αποφασιστεί η επόμενη ημερομήνια του Meeting :lol::lol:.

 

Μάλλον έχω πολύ καιρό να πάω Βρυξέλλες ... :wacko:

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ! μη βαράτε, το ξέρω είναι σε λάθος forum αλλά...

Επιβεβαιωμένο από την COSMOTE.

Από 1/1/2009 ισχύει η εξίσωση, όσο αφορά τη χρέωση, Κλήση ομιλίας=Κλήση βίντεο!!! για όλους.

Αυτό και αν είναι ωραίο.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...