Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτοιμα .

 

 

Κωστή επειδή δεν είχα παρακολουθήσει καλά τα προηγούμενα post, αν θυμάμαι καλά είχες πει οτι πρώτα περνάμε το original action και μετά τις δικές σου βελτιώσεις.

Το εκανα ετσι δουλευει μια χαρά αλλά πλέον και τα 2 soft keys εχουν γινει action.

θα προσπαθήσω με το softkey manger μήπως και επαναφέρω το programs αλλα δεν νομίζω γιατι ζητάει συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κωστή επειδή δεν είχα παρακολουθήσει καλά τα προηγούμενα post, αν θυμάμαι καλά είχες πει οτι πρώτα περνάμε το original action και μετά τις δικές σου βελτιώσεις.

Το εκανα ετσι δουλευει μια χαρά αλλά πλέον και τα 2 soft keys εχουν γινει action.

θα προσπαθήσω με το softkey manger μήπως και επαναφέρω το programs αλλα δεν νομίζω γιατι ζητάει συγκεκριμένο πρόγραμμα.

 

Δεν κρατήθηκα να μη σχολιάσω το 99+ στα μηνύματα ... :blink: :worry:

Μαααα τί κάνεις ? Όλο το mail σου από το HD το διαβάζεις ή γέμισες spam ? :lol: :lol:

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα να μη σχολιάσω το 99+ στα μηνύματα ... :blink: :worry:

Μαααα τί κάνεις ? Όλο το mail σου από το HD το διαβάζεις ή γέμισες spam ? :lol: :lol:

 

Απλά κατεβασα τα μαιλ των τελευταιων 7 ημερων μετα από hard reset.:)

 

Χρειαζομαι τα mail μου αναπάσα στιγμή.

 

ΑΚΥΡΟΝ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ SOFT KEYS

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον προτιμάει τον Opera mini αντί του default Opera στο HD, με το σωστό μέγεθος γραμματοσειράς, εγκαθιστά πρώτα νέα έκδοση java Jbed από εδώ Esmertec JBed 20080912_5_1 VGA και μετά εγκαθιστά τον Opera mini ή τον κατεβάζει και από δω Opera Mini With WVGA Touch HD Support.

 

Ο τίτλος του thread στο xda είναι λάθος γιατί δεν είναι η έκδοση του Opera mini που μεγαλώνει τα fonts, αλλά η έκδοση της java για VGA οθόνες.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Κωστή επειδή δεν είχα παρακολουθήσει καλά τα προηγούμενα post, αν θυμάμαι καλά είχες πει οτι πρώτα περνάμε το original action και μετά τις δικές σου βελτιώσεις.

Το εκανα ετσι δουλευει μια χαρά αλλά πλέον και τα 2 soft keys εχουν γινει action.

θα προσπαθήσω με το softkey manger μήπως και επαναφέρω το programs αλλα δεν νομίζω γιατι ζητάει συγκεκριμένο πρόγραμμα.

gia na epanafereis ta default softkeys pas stin registry edo:

 

hklm-software-htc-manila- edo mesa tha breis 2 kldia me onoma homelskpath kai homelsktext an sbiseis tis times apo afta ta klidia epanaferete to arxiko phone(meta apo reset)

 

gia ta dexia einai homeRSKpath kai HOMERSKTEXT

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο φορτιστής αυτοκινήτου που χρησιμοποιείτε τι output έχει;

 

Έχω έναν, από το Navman B10, ο οποίος έχει είσοδο 12V και έξοδο 5V & 1.2A, αλλά δεν μπορεί να φορτίσει το HD. Στο expasys στα αξεσουάρ στον μόνο που έχει στοιχεία λέει 5V/2A, τόσο πρέπει να είναι; Έχετε να προτείνετε κάποιον που να είναι τεσταρισμένος;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ

 

 

Ελπίζω να σας αρέσει τώρα.:lol:

 

Μπράβο! Ευχαριστούμε. :)

 

Για όσους τρέχουν το ThumbCal και θέλουν να πετάγεται αυτό όταν πρόκειται για Νέο ραντεβού ή νέα εργασία, τότε:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Biotouch\ActionScreen\APP_3

 

Param calendar -new

 

Path \Program Files\ThumbCal\ThumbCal.exe

 

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Biotouch\ActionScreen\APP_4

 

Param tasks -new

 

Path \Program Files\ThumbCal\ThumbCal.exe

 

Και μετά soft reset...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Ευχαριστούμε. :)

 

Για όσους τρέχουν το ThumbCal και θέλουν να πετάγεται αυτό όταν πρόκειται για Νέο ραντεβού ή νέα εργασία, τότε:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Biotouch\ActionScreen\APP_3

 

Param calendar -new

 

Path \Program Files\ThumbCal\ThumbCal.exe

 

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Biotouch\ActionScreen\APP_4

 

Param tasks -new

 

Path \Program Files\ThumbCal\ThumbCal.exe

 

Και μετά soft reset...

postareto και στους xda στο θέμα μου για να το βάλω στο 1st ποστ edo to link : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=472925

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο φορτιστής αυτοκινήτου που χρησιμοποιείτε τι output έχει;

 

Έχω έναν, από το Navman B10, ο οποίος έχει είσοδο 12V και έξοδο 5V & 1.2A, αλλά δεν μπορεί να φορτίσει το HD. Στο expasys στα αξεσουάρ στον μόνο που έχει στοιχεία λέει 5V/2A, τόσο πρέπει να είναι; Έχετε να προτείνετε κάποιον που να είναι τεσταρισμένος;

εχω εναν no-name που δεν γράφει τίποτα πάνω , (δώρο με την βάση του αυτοκινήτου) με 3£ ολα μαζί) και φορτίζει μια χαρά το HD χωρίς να υπερθερμένεται.

Link to comment
Share on other sites

εχω εναν no-name που δεν γράφει τίποτα πάνω , (δώρο με την βάση του αυτοκινήτου) με 3£ ολα μαζί) και φορτίζει μια χαρά το HD χωρίς να υπερθερμένεται.

 

Τελικά παρήγγειλα έναν dual, που τον είχε στα προτεινόμενα αξεσουάρ, μαζί με extra μπαταρία. Ελπίζω να κάνει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

postareto και στους xda στο θέμα μου για να το βάλω στο 1st ποστ edo to link : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=472925

just did.. και πέθανα στο γέλιο με το thanks CapreNoctum

Link to comment
Share on other sites

το διόρθωσα αλήθεια τι σημαίνει;

Carpe Noctem = Άδραξε τη νύχτα .. Όταν πρωτο-έκανα register το έγραψα Noctum κατά λάθος και από τότε έμεινε έτσι..

 

------------

 

Edit... Remap γίνεται προφανώς και στα υπόλοιπα κουμπιά.

 

Έχω αλλάξει και το Notes και το New Contact.

 

Το Notes το άλλαξα με το VirtualNotepad2 αφήνοντας την παράμετρο -n οπότε και μου ανοίγει νέο note χωρίς πρόβλημα και το New Contact το άλλαξα με το New Contact του Vito Fun Contacts το οποίο έχει δικό του New Contact Layout, (σε αντίθεση με το icontact που καλεί το layout του Outlook) αφήνοντας την παράμετρο ως έχει: contacts -new

 

Πάντα μετά την αλλαγή soft reset ακόμα και αν δεν το ζητήσει o reg editor.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε, με ενδιαφέρει και εμένα... δεν θέλω να χρησιμοποιήσω βεντούζες και παρόμοια. Μπορείς να γίνεις περισσότερο συγκεκριμένος στο τι ακριβώς έχεις για στήριξη του HD στους αεραγωγούς?

 

Ορίστε το τι χρησιμοποιώ για στήριξη στους αεραγωγούς

 

[ATTACH]13264[/ATTACH] [ATTACH]13265[/ATTACH] [ATTACH]13266[/ATTACH] [ATTACH]13267[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια ...

 

[ATTACH]13268[/ATTACH]

 

Το μόνο κουμπί που μου κρύβει στο ταμπλό του αυτοκινήτου είναι αυτό της απενεργοποίησης του ESP, οπότε μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το τι χρησιμοποιώ για στήριξη στους αεραγωγούς

 

[ATTACH]13264[/ATTACH] [ATTACH]13265[/ATTACH] [ATTACH]13266[/ATTACH] [ATTACH]13267[/ATTACH]

 

Συνέχεια ...

 

[ATTACH]13268[/ATTACH]

 

Το μόνο κουμπί που μου κρύβει στο ταμπλό του αυτοκινήτου είναι αυτό της απενεργοποίησης του ESP, οπότε μικρό το κακό.

 

Ομολογουμένως, καθόλου άσχημο αποτέλεσμα.

 

Θα βγάλω και θα στείλω κι εγώ το Astra μου με τη Brodit με τα δετικά καλωδίων ... Το αποτέλεσμα είναι εξίσου ωραίο και δε φαίνονται καθόλου.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κινδυνος απο τον αεραγωγο.πιστευω οτι δεν τον χρησιμοποιεισ?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται φίλε μου ότι όταν είναι πάνω το HD, και οι αεραγωγοί φέρνουν ζεστό αέρα, ο συγκεκριμένος κλείνει. Για το καλοκαιράκι όμως με την ψύξη θα είναι ότι πρέπει, συν του ότι δεν θα ψήνεται από τον ήλιο που θα το βάραγε κατακούτελα στη βεντούζα.
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το τι χρησιμοποιώ για στήριξη στους αεραγωγούς

 

[ATTACH]13264[/ATTACH] [ATTACH]13265[/ATTACH] [ATTACH]13266[/ATTACH] [ATTACH]13267[/ATTACH]

σε ευχαριστώ πολύ - μόλις σήμερα το πρωι παρήγγειλα το εξάρτημα της brodit για το HD. Πιστεύω να συνδυάζεται με αυτό της hama που δείχνεις στην φωτογραφία...

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα για το Windows Mobile 6.5 - θα βγεί μέσα στους πρώτους μήνες (3) του 2009. Ξέρει κανείς κάτι για αυτό?
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ

 

 

Ελπίζω να σας αρέσει τώρα.:lol:

 

Φίλε metkosas , να ρωτήσω γιατι μπερδευτηκα και αγχώθηκα μαζι :( πριν τρέξω ενα απο τα παραπάνω cap ,πρεπει πρώτα να περάσω αυτο: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2585790&postcount=2 ή ειναι εντελώς άσχετο?

και.. τρέχει μαζι με το touchflo η πρέπει να περάσω και το second today πχ για να το βλέπω απο εναλακτική today?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ - μόλις σήμερα το πρωι παρήγγειλα το εξάρτημα της brodit για το HD. Πιστεύω να συνδυάζεται με αυτό της hama που δείχνεις στην φωτογραφία...

 

Η βάση της Brodit ΔΕΝ κουμπώνει πάνω στη βάση της Hama. Η Brodit έχει τέσσερις τρύπες για βίδες και όχι τις τέσσερις "υποδοχές" που θέλει η Hama ... Πρέπει να βρεις κάποια άλλη λύση ...

 

Θα προσπαθήσω να βγάλω photos από τον τρόπο που στερέωσα εγώ τη βάση της Brodit με τα δετικά και θα δεις ότι είναι και πολύ εύκολο και ανώδυνο για το αυτοκίνητο αλλά και αόρατο ... Για όλες μου τις συσκευές και τα αυτοκίνητα είχα πάντα βάσεις της Brodit και πάντα με τον ίδιο τρόπο τις στερέωνα ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...