Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την έκδοση radio 1.13.25.24 και έχω το εξής πρόβλημα.

Μερικές φορές χάνει το σήμα το κινητό σε μέρη που δεν έχει καλό σήμα και πολλές φορές δεν επανέρχεται όταν πάω κάπου που έχει. Μένει κολλημένο στο x.

Αυτό το έχω παρατηρήσει ιδίως όταν μένει το κινητό πολλή ώρα σε σημείο χωρίς σήμα.Όταν το κάνεις επανεκκίνηση επανέρχεται κανονικά.

 

Μήπως το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Έχει κανείς να προτείνει κάποια άλλη έκδοση του radio που να μην υπάρχει αυτό το πρόβλημα;

 

Όχι, δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Ειδικά στο μετρό που μπαινοβγαίνω, το σήμα επανέρχεται κανονικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερετε καποιο sipphone για windows mobile 6.1 ?

Που να δεχεται και proxy?

Eνα καλο ειναι το fring

Άλλο?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε καποιο sipphone για windows mobile 6.1 ?

Που να δεχεται και proxy?

Eνα καλο ειναι το fring

Άλλο?

ebuddy?

Αυτά είναι τα 2 καλύτερα νομίζω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω την έκδοση radio 1.13.25.24 και έχω το εξής πρόβλημα.

Μερικές φορές χάνει το σήμα το κινητό σε μέρη που δεν έχει καλό σήμα και πολλές φορές δεν επανέρχεται όταν πάω κάπου που έχει. Μένει κολλημένο στο x.

Αυτό το έχω παρατηρήσει ιδίως όταν μένει το κινητό πολλή ώρα σε σημείο χωρίς σήμα.Όταν το κάνεις επανεκκίνηση επανέρχεται κανονικά.

 

Μήπως το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Έχει κανείς να προτείνει κάποια άλλη έκδοση του radio που να μην υπάρχει αυτό το πρόβλημα;

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει το radio για αυτό. Έχεις κάνει hard reset να παρακολουθήσεις την συμπεριφορά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Ειδικά στο μετρό που μπαινοβγαίνω, το σήμα επανέρχεται κανονικά.

 

Δοκιμασε να αλλαξεις το band απο auto σε gsm .. phone menu options και καπου σε ενα tab θα λεει band ... εμενα τουλαχιστον ετσι ναι μεν χανω 3g αλλα δεν χανω σημα :p

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

υπαρχεί κανένα link που να έχει μαζεμένα διάφορα cab με αλλαγές στη top bar των wm 6.5; :rolleyes:

 

edit: Έχει βγει radio μετά απο το 1.13.25.24;; Υπάρχει link;

Edited by giopap87
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για την top bar κοίταξε στο πρώτο post του HD2, κάνει και για τη δική σου συσκευή...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071

 

Σχετικά με το radio, υπάρχει πιο καινούργια έκδοση. Δες εδώ... http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Blackstone_Radio

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες...καιρο εχω να φανω ...

 

Γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα το οποιο να μου επιτρεπει να χρησιμοποιω το facebook chat μεσω του hct μου? Οταν ανοιγω το fb μεσω Οπερα ή Explorer το chat δεν δουλευει....μιας κ η σελιδα συνεχιζει να φορτωνει προς τα κατω κ ετσι δεν τελειωνει ποτε το σκρολαρισμα προς τα κατω ωστε να δουλεψω το chat.

Υπαρχει λοιπον καποιο προγραμμα ή καποια ρυθμιση που μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να αλλαξεις το band απο auto σε gsm .. phone menu options και καπου σε ενα tab θα λεει band ... εμενα τουλαχιστον ετσι ναι μεν χανω 3g αλλα δεν χανω σημα :p

Ναι αλλα γιατι απαντας σε εμενα?

Εγω δεν εχω προβλημα με το σημα :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για την top bar κοίταξε στο πρώτο post του HD2, κάνει και για τη δική σου συσκευή...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071

 

Σχετικά με το radio, υπάρχει πιο καινούργια έκδοση. Δες εδώ... http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Blackstone_Radio

 

ευχαριστώ athanaso! Είχα βάλει μερικές για wm6.1 και δεν ήταν συμβατές..

Ολά τέλεια με την Topix 3.4.4 αλλά λίγο χρώμα θέλει στη top bar και γίνεται super

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τόσο καιρό τις νέες rom που βασίζονται στα W6.5

Έχοντας κρατήσει την "μαμίσια" W6.1, ρωτώ αν μπορώ να αλλάξω την αρχική οθόνη με κάποια του τύπου όπως η επισυναπόμενη (που αλίευσα για παράδειγμα από την L26HDLEOV4_Ultimate_Serie_5.2.21869).

Και όλα αυτά, χωρίς να χρειαστεί να κάνω όλη τη διαδικασία και να εισάγω νέα ROM.

Δηλαδή, να μου βγάζει τα extra buttons.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ολά τέλεια με την Topix 3.4.4 αλλά λίγο χρώμα θέλει στη top bar και γίνεται super

Μπορείς να ακολουθήσεις και εδώ τη λύση από το πρώτο post του HD2.

 

Παρακολουθώ τόσο καιρό τις νέες rom που βασίζονται στα W6.5

Έχοντας κρατήσει την "μαμίσια" W6.1, ρωτώ αν μπορώ να αλλάξω την αρχική οθόνη με κάποια του τύπου όπως η επισυναπόμενη (που αλίευσα για παράδειγμα από την L26HDLEOV4_Ultimate_Serie_5.2.21869).

Και όλα αυτά, χωρίς να χρειαστεί να κάνω όλη τη διαδικασία και να εισάγω νέα ROM.

Δηλαδή, να μου βγάζει τα extra buttons.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δεν μπορείς να βάλεις ξεχωριστά το Manila (στο οποίο αναφέρεσαι). Πρέπει να είναι ενσωματωμένο στη rom.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εδω και καποιες μερες δεν ακουγεται η ειδοποιηση οταν μου ερχεται νεο μεηλ. Στα μηνυματα κλπ οι ηχοι παιζουν κανονικοτατα. Στις ρυθμισεις ειναι τικαρισμενα αυτα που πρεπει να ειναι, και οταν παταω να αναπαραγει τον ηχο ποθ εχω επιλεξει ακουγεται κανονικα... Μηπως εχει αλλαξει κατι στην registry? Εχει παρουσιαστει κατι αναλογο γενικα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Star / Settings / Sounds & Notifications / Notifications (tab)

 

...και στο Event New e-mail τσέκαρε αν είναι ενεργοποιημένος ο ήχος μηνύματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Star / Settings / Sounds & Notifications / Notifications (tab)

 

...και στο Event New e-mail τσέκαρε αν είναι ενεργοποιημένος ο ήχος μηνύματος.

 

Ναι ειναι και αυτο μου κανει τρελη εντυπωση...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι και αυτο μου κανει τρελη εντυπωση...

Μήπως τυχόν χρησιμοποιείς το κινητό με bt ακουστικό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τυχόν χρησιμοποιείς το κινητό με bt ακουστικό?

 

Οχι, δεν εχω τετοιο. Registry μου μυριζει αφενος γιατι ο ηχος των μηνυματων ακουγεται κανονικοτατα, αφετερου στα μεηλ εχω τις ενδειξεις πως ηρθε νεο στοιχειο, λαμπακι και εικονιδιο, με μονη ελλειψη του ηχου... Εκτος αν καποιο προγραμμα κανει conflict, αλλα δεν μπορω να προσδιορισω ποιο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μετατρέπει mp3 σε wav,wma για wm 6.5?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα.Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μετατρέπει mp3 σε wav,wma για wm 6.5?

 

Υπάρχουν πολλά για τον υπολογιστή σου. Πιο εύκολα θα κάνεις τη δουλειά σου έτσι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά για τον υπολογιστή σου. Πιο εύκολα θα κάνεις τη δουλειά σου έτσι.

 

Καλημερα στο φορουμ.

Μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω ωστε να κατεβαζω τα μειλ μουυ

μεσω wifi?

Ενω εχω κλειστο το τηλεφωνο και συνδεδεμενο το wifi, αρνειται να κατεβασει τα μειλ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Να ρωτήσω πως μπορώ να επαναφέρω το Blackstone στην αρχική του version?

(μάλλον θα το πουλήσω!)

Επίσης από τις ROM που κυκλοφορούν για wm6.5 ποιά θεωρείτε ότι είναι η πιο γρήγορη,αξιόπιστη κλπ κλπ?

 

Χρησιμοποιώ την

Dutty SENSE 2.1 HG R0 WWE

ραδιο 1.13.25.24

os 5.2.21869

και διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλήση.

 

Ευχαριστώ

I am technophobic. Technology scares me.I try to avoid technology whenever possible, and I publish this very blog from a typewriter and telegraph. STOP
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Να ρωτήσω πως μπορώ να επαναφέρω το Blackstone στην αρχική του version?

(μάλλον θα το πουλήσω!)

Επίσης από τις ROM που κυκλοφορούν για wm6.5 ποιά θεωρείτε ότι είναι η πιο γρήγορη,αξιόπιστη κλπ κλπ?

Ευχαριστώ

 

 

Καλημέρα

 

Για επαναφορά πέρασε του την τελευταία official και θα γίνει καινούριο, τώρα για wm6.5 ρόμς υπάρχουν πολλές που μπορείς να βρεις στο xda, θα σου πρότεινα την ρόμ της υπογραφής μου που είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά ο kwbr της απέσυρε.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα

 

Να ρωτήσω πως μπορώ να επαναφέρω το Blackstone στην αρχική του version?

(μάλλον θα το πουλήσω!)

 

Πως είχες ξεκλειδώσει τη συσκευή σου; Εκεί θα βρεις και τις οδηγίες για να επαναφέρεις official ROM και stock SPL. Αν δεν βγάλεις άκρη πες μας να σου δώσουμε περισσότερες λεπτομέρειες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετω.Εχω λιωσε μεσα στο xda, στο τελος θα βαλω κολλυριο και ακρη δεν εβγαλα.... Θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορω να κατεβασω wm 6.5 για htc hd και αν υπαρχει ελλινικο tutorial για το install? Επισης ενημερωνω οτι εχω γνησια rom... Thanks!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αρχικά να σε ενημερώσω ότι θα χρειαστείς να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου για να βάλεις unofficial ROM (μιας και official WM6.5 δεν υπάρχει). Για όσο καιρό θα είσαι με unofficial rom θα είσαι εκτός εγγύησης.

 

Αναλυτικότατο οδηγό ξεκλειδώματος της συσκευή σου (για αρχάριους) θα βρεις εδώ. Μεγάλη ποικιλία από wm6.5 roms θα βρεις εδώ. Διαβάζεις, διαλέγεις και αποφασίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...