Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με email όμως θέλει λίγο προσοχή, καθώς δεν ξέρεις πόσα μειλ θα βρείς το πρωι και με τι συνημμένα....

Για σκέτο σερφάρισμα είναι υπεραρκετά τα 120.

 

στα emails εχω βαλει οριο στο κατεβασμα μονο των επικεφαλιδων....αρα ΔΕΝ θα εχω ''προβλημα''

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω μονο του τα βγαζει αλλα εκει που το παλευα τις τελευταιες μερες για το ραντομ αξεσ καποιες φορες μου ταβγαλε οπως θελω αλλα δεν ξερω πως.
Link to comment
Share on other sites

τελικα απο το HTC HD2 XDA developers βρηκα 1 σχετικο white digital clock.cab ....το εκανα εγκατασταση μετα soft reset και εγινε ΑΣΠΡΟ !!!
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξερω μονο του τα βγαζει αλλα εκει που το παλευα τις τελευταιες μερες για το ραντομ αξεσ καποιες φορες μου ταβγαλε οπως θελω αλλα δεν ξερω πως.
Ποιο είναι το πρόβλημα ακριβώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, εβαλα το προγραμμα της WIND Web N Mail 120 MB για web surfing & email / facebook / weather update στο Touch HD. Θα μου φτασουν ? Καταναλωνει πολλα MB χωρις YOUTUBE & file :Ddownloading ?

 

Tην μεγαλυτερη καταναλωση εκανε το skyfire & facebook. Mε μιση ωρα ανοικτο το GPRS εκανα weather update. downloaded 7 emails (without attachments) , facebook (status updates), skyfire web surfing , MSN messenger chating . ''ΕΚΑΨΕ'' (το ειδα στο SPB wireless monitor) 2,0 MB !!!

 

πολλα δεν ειναι ????

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά σε όλους.Ψαχνω για ένα mp3 cutter για το hd.Έχει κανείς να προτείνει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Tην μεγαλυτερη καταναλωση εκανε το skyfire & facebook. Mε μιση ωρα ανοικτο το GPRS εκανα weather update. downloaded 7 emails (without attachments) , facebook (status updates), skyfire web surfing , MSN messenger chating . ''ΕΚΑΨΕ'' (το ειδα στο SPB wireless monitor) 2,0 MB !!!

 

πολλα δεν ειναι ????

Δεν έχει σhμασία πόση ώρα το έχεις ανοιχτό, αλλά τι κάνεις.

Μπορείς να το έχεις όλη τη μέρα ανοιχτό, χωρίς κίνηση δεδομένων, οπότε μηδέν mb

 

Λοιπόν, αυτά που σου έγραψε είναι απόλυτα φυσιολογικά.

Φαντάσου ότι το άνοιγμα μιας σελίδας στο ίντερνετ είναι κάπου 200-300 kb ανάλογα πάντα με τη σελίδα, τις φώτο που έχει κλπ κλπ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά σε όλους.Ψαχνω για ένα mp3 cutter για το hd.Έχει κανείς να προτείνει κατι?

 

Το ενσωματωμένο mp3 trimmer δεν σου κάνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη ROM topix 3.2.6 WM6,5 και για καποιο λόγο δε μου τρεχει

 

Δεν το βλέπω σε αυτή την ρόμ το mp3 trimmer, δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=577352

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω σε αυτή την ρόμ το mp3 trimmer, δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=577352

 

 

To πρόβλημα λύθηκε.Ευχαρηστώ πάρα πολύ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Παρήγγειλα από ebay ένα καινούριο τζαμάκι για το HD και έφτασε εχθές! Γενικά δεν το έχω ξανα ανοίξει και το έκανα με αρκετή προσοχή...Ήθελα να ρωτήσω αν το έχει κάνει κανείς γιατί αντιμετώπισα τα εξής προβλήματα:

 

1. Όταν άνοιξα το καπάκι που συγκρατείται απο τις βίδες torks και καλύπτει τα δυο πράσινα boards, πάνω στον φακό της κάμερας φάνηκε κάτι μαύρο! (ήταν τσιπάκι.. :( ) δεν κατάλαβα πως το έκανα αλλά κάτι πολύ μικρό έσπασε.. Υπάρχει κάποιο site που να μπορούμε να κάνουμε παραγγελίες τα parts του HD? ή υπάρχει κάπου το ηλεκτρονικό σχέδιο? (για να καταλάβω τι έσπασε!)

 

2. Έβγαλα τα δυο μαύρα καλωδιάκια που διατρέχουν τα πλαινά του τηλεφώνου (κεραίες είναι αυτά?) και ξεκόλλησα προσεκτικά την καλωδιο-ταινία. Ξεκούμπωσα το βυσματάκι και αφαιρέθηκε όλο το πάνω πλακετάκι επιτυχώς. Ξεκούμπωσα την δεύτερη πλακέτα από την καλωδιο-ταινία που το συνδέει με την touchscreen. Έχει μείνει μόνο το housing, η touchscreen και το τζαμάκι.......αλλά πως βγαίνει αυτό το touchscreen!!? δεν είδα κλιπάκι..και σίγουρα δεν υπάρχει άλλη βίδα. Έψαξα και κάτω από τα σφουγγαράκια αλλά χωρίς τύχη

 

Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί...το ξέρω οτι έπρεπε να το πάω στην αντιπροσωπεία αλλά με είχε πιάσει το εξερευνητικό μου!.....το κόβω να το πληρώνω ακριβά :P

 

P.S. Όταν το έδεσα με την αντίστροφη διαδικασία...δυστυχώς δεν άναψε.

Αν χρειάζεται κάτι ακόμα πείτε μου να βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δύσκολα τα πράγματα.

 

Έχεις κοιτάξει το HTC_Blackstone_Service_Manual.pdf πριν ξεκινήσεις τη διαδικασία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βρήκα αυτό το link

 

http://www.mikechannon.net/page1.html

 

έχει service manuals για αρκετές συσκευές..βρήκα του touch hd και είναι αρκετά επίσημο όπως το βλέπω. Έχει διαδικασία άνοιξε / κλείσε , διαγνωστικά και parts. Ακόμα δεν έχω βρεί βέβαια πως τα χωρίσω το digitizer (έτσι λένε το τζαμάκι) από την touchscreen και το housing... Δεν καταλαβαίνω αντικαθίσταται όλο μαζί??

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά.Θα ήθελα να μου πει κάποιος που το κατέχει πως μπορώ να βαλω δικούς μου ήχους για ξυπνητήρι μιας και του τηλεφώνου είναι default και δε μου δείνει επιλογή να ψαξω για ήχους.Ευχαρηστώ εκ των προτέρων!!!

 

 

Έχω τη ROM: EnergyROM_21885 WM6.5

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το κοίταξα δυστυχώς γιατί πετύχαινα κάποια βιντεάκια που έδειχναν άλλα htc και ήταν πολύ απλό...όταν ξεκίνησα χθες είδα οτι ουδεμία σχέση αυτό το τηλέφωνο με τα άλλα μοντέλα αλλά δεν σταμάτησα...............αρκετά ξερόλας μάλλον :blink:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα & ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους σας !!! Εχω Energy ROM WM 6.5 (Manilla 2,5) & στο MY LOCATION οταν κανω Weather Update δεν εμφανιζει την νέα προβλεψη καιρου. Οταν επιλεξω καποιες απο τις αλλες πολεις (π.χ. Πειραιας , Θεσσαλονικη) μου βγαζει τον καιρο και στην αρχικη οθονη κατω απο την μεγαλη ενδειξη ωρας...
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαλημέρα παιδιά.Θα ήθελα να μου πει κάποιος που το κατέχει πως μπορώ να βαλω δικούς μου ήχους για ξυπνητήρι μιας και του τηλεφώνου είναι default και δε μου δείνει επιλογή να ψαξω για ήχους.Ευχαρηστώ εκ των προτέρων!!!

 

 

Έχω τη ROM: EnergyROM_21885 WM6.5

 

Συνιστώ τη χρήση του G-Alarm. Φυσικά έχει και αυτό που ζητάς και είναι σίγουρα πιο αξιόπιστο του default.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!

 

Έκανα σήμερα κι εγώ το web n mail στη wind...η πύλη εισόδου που μπαίνει???Που πρέπει να περάσω το apn που μου δώσανε????

Έχει κολλήσει ο εγκέφαλος και δε θυμάμαι πως βάζω τις ρυθμίσεις... :p

Φυσικά κάλεσα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (1260) και δεν ήξεραν να με βοηθήσουν...γι' αυτό αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα!!! :happy:

 

ΑΑΑ και κάτι άλλο...έβαλα την EnergyROM_21885_BLACKSTONE_17.Dec.2009_StandardM2.5 και στο δίκτυο αντί για wind μου γράφει tim....:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

μπες στο wind.com.gr / στο section WEB n MAIL εχει οδηγιες για gint-online Κλπ....

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=2&pageID=1213

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βρεί αυτή τη σελίδα...ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι συνδρομητές που θα εγγραφούν στις υπηρεσίες Web n’ Mail θα πρέπει να ρυθμίσουν την πύλη εισόδου στο internet στο εξής APN: gint.b-online.gr

 

Το θέμα μου είναι ότι στο κινητό δε θυμάμαι που γράφω το apn... :wacko:

Σ' ευχαριστώ πάντως!! :)

Link to comment
Share on other sites

 

:respect::respect::respect::bow::bow:

Ένα ευχαριστώ αισθάνομαι ότι είναι λίγο!!!! :D :D

 

Μπορώ να βάλω λογαριασμό hotmail και να βλέπω τα e-mail τη στιγμή που έρχονται ή πρέπει να κάνω ανανέωση κάθε φορά που θέλω να τα δω?Πρέπει να κάνω κι εκεί ειδικές ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...