Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα και από έναν άλλο μπούφο......πέρασα το tom tom και το ίγο αλλα και τα δυο δεν ßρισκουν το gps.....το google maps το βρίσκει κανονικά...ευχάριστο για τις απαντήσεις εκ τον προτερων.....

To google maps δε χρησιμοποιεί το gps αλλά τη θέση σου βασισμένο στις πληροφορίες που παίρνει από τις κεραίες το δικτύου. Μπορεί να χρησιμοποιήσει και το Gps αλλά πρέπει να το ορίσεις εσύ χειροκίνητα αλλά και πάλι θα χρησιμοποιεί το Internet. Έχε το νου σου. Κάθε φορά που ανοίγεις το google maps χρεώνεσαι internet από τον πάροχό σου μιας και κατεβάζεις δεδομένα για τους χάρτες αφού αυτοί δεν είναι αποθηκευμένοι στη συσκευή όπως με το IGO ή το tom tom.

 

Όσον αφορά στα δύο τελευταία, άνοιξε το πρόγραμμα, βγες έξω στο δρόμο και όρισε τις ρυθμίσεις του GPS μέσα από το πρόγραμμα: Θύρα COM 4 και Baud Rate 4800.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδιά!!!!!είμαι κάτοχος του xperia αλλά έχω φλασσάρει μία rom με το δικό σας λειτουργικό στα ελληνικά...λοιπόν έχω τις εξής ερωτήσεις αν μπορείται να με βοηθήσετε..υπάρχει κάτι που να αλλάζει τα εικονίδια στο touchflo3d( στην αρχική οθόνη, δηλ. εκεί που έχει την όρα το ιστορικό και το ημερολόγιο) αυτό που ζητάω είναι αν μπορούμε να βάλουμε σε αυτήν την οθόνη και άλλα εικονίδια συντομεύσεις.....υπάρχει άλλο πρόγραμμα που να αλλάζει τη μορφή των εικονιδίων στο manilla?? και τέλος ξέρετε που μπορώ να βρω custom rom ελληνικές?????ευχαριστώ και συγνώμη για τον καταιγισμό των ερωτήσεων!!!!!!!!!!!!!!ώρ

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Uspl; σε όλους συμβαίνει :ninja::D

 

 

 

ακριβώς :O

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

To google maps δε χρησιμοποιεί το gps αλλά τη θέση σου βασισμένο στις πληροφορίες που παίρνει από τις κεραίες το δικτύου. Μπορεί να χρησιμοποιήσει και το Gps αλλά πρέπει να το ορίσεις εσύ χειροκίνητα αλλά και πάλι θα χρησιμοποιεί το Internet. Έχε το νου σου. Κάθε φορά που ανοίγεις το google maps χρεώνεσαι internet από τον πάροχό σου μιας και κατεβάζεις δεδομένα για τους χάρτες αφού αυτοί δεν είναι αποθηκευμένοι στη συσκευή όπως με το IGO ή το tom tom.

 

Όσον αφορά στα δύο τελευταία, άνοιξε το πρόγραμμα, βγες έξω στο δρόμο και όρισε τις ρυθμίσεις του GPS μέσα από το πρόγραμμα: Θύρα COM 4 και Baud Rate 4800.[/quote

νάσε καλά CarpeNoctum έκανα τις ρυθμίσεις που μου είπες και βρήκε το gps ευχάριστο

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα ρε παιδια και δεν μπορω να βγαλω ακρη...οταν ανοιγω τη συσκευη μου βγαζει στο taskbar το εικονιδιο απο το wirelless χωρις να ειναι ενεργοποιημενο...κ οταν παω να το εωεργοποιησω δεν κανει τπτ...τι συμβαινει?:blink:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε κανενα καλο ebook reader i .prc reader για το κινητο μας .. αν μπορειτε να βοηθησετε :) βασικα εχω .prc .pdb chm

ευχαριστω:rolleyes:

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει και για άλλα κινητά, χωρίς όμως να είμαι σίγουρος.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλις χτες πήρα το HD, και αφού το χάζεψα λίγο, σταμάτησε να δουλεύει το g-sensor! Μήπως εγώ πάτησα κάτί ή να το πάω πίσω όσο είμαι μέσα στις 7 μερες;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει τρόπος οι εισερχόμενες κλήσεις να απαντούνται ή να απορρίπτονται μόνο με το slide bar και όχι με τα hardware keys?

Μου τυχαίνει πολλές φορές όταν χτυπάει το τηλέφωνο μέχρι να το βγάλω από την "μπανάνα" και το pouch να πατιέται κατά λάθος κάποιο hardware key και να απαντάει η να απορρίπτει την κλήση από μόνο του και θέλω να το αποφύγω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

δυο προβληματακια εχω μετα απο μια βδομαδα χρησης.

α. υστερα απο λιγη ωρα πλοηγησης, ζεσταινεται πολυ στο πισω μερος. ειναι φυσιολογικο;

β. προσπαθωντας να περασω τις επαφες απο το παλιο μου κινητο με το μπλε δοντι, διαπιστωσα οτι μπορω να στειλω μονο μια επαφη καθε φορα και οχι πολλες μαζι, ουτε καν δυο.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φυσιολογικη ειναι η θερμοκρασια,μην σε ανησυχει,για την δευτερη ερωτηση μεσω bt δεν νομιζω να μπορεις κατι,βεβαια το καλυτερο θα ηταν αν τις ειχε περασει στο outllok οποτε με συνχρονισμο θα εισουνα οκ
Link to comment
Share on other sites

3 λογαριασμοί emails κάνουν λήψεις ανά δέκα λεπτά, ο καιρός ενημερώνεται αυτόματα, χρησιμοποιώ twitter με application και facebook και μαζί με το browsing δεν έχω φτάσει ποτέ τα 500mb. Ίσα ίσα για να τα ξοδέψω ακούω και ραδιόφωνο online μεσω streaming.

 

 

εννοεις web mails ετσι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

3 λογαριασμοί emails κάνουν λήψεις ανά δέκα λεπτά, ο καιρός ενημερώνεται αυτόματα, χρησιμοποιώ twitter με application και facebook και μαζί με το browsing δεν έχω φτάσει ποτέ τα 500mb. Ίσα ίσα για να τα ξοδέψω ακούω και ραδιόφωνο online μεσω streaming.

 

 

εννοεις web mails ετσι?

Ναι δεν ειναι κανένα από τα 3 με exchange server (αλλά λαμβάνω/στέλνω πάνω από 50 emails και στους τρεις μέσα στη μέρα). Θέλω να κάνω της δουλειάς έτσι αλλά πρέπει να ψάξω τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλις χτες πήρα το HD, και αφού το χάζεψα λίγο, σταμάτησε να δουλεύει το g-sensor! Μήπως εγώ πάτησα κάτί ή να το πάω πίσω όσο είμαι μέσα στις 7 μερες;

 

Μάλλον δεν το έθεσα σωστά... Η αυτόματη περιστροφή οθόνης στο HD λειτουργεί σαν iphone σε οποιαδήποτε οθόνη (ακόμα και την today screen) ή μόνο σε Opera/youtube; Έχω την εντύπωση ότι όταν το πρωτοχρησιμοποίησα γυρνούσε και μετά σταμάτησε... Μήπως κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γυριζει παντου,αν θυμαμε καλα (γιατι δεν φοραω original rom) γυριζει και στις φωτο

 

Ωραία, ευχαριστώ πολύ. Για να γυρίζει γίνεται με κάποια rom ή κάποιο app; ΒTW μια καλή σταθερή rom προτεινόμενη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειναι κανένα από τα 3 με exchange server (αλλά λαμβάνω/στέλνω πάνω από 50 emails και στους τρεις μέσα στη μέρα). Θέλω να κάνω της δουλειάς έτσι αλλά πρέπει να ψάξω τη διαδικασία.

 

OK σε ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

OK σε ευχαριστω

Και προφανώς οι αποστολές/λήψεις γίνονται μέσω Outlook στο Ppc έτσι; Όχι μέσω web/opera.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλημέρα .

 

Είμαι κάτοχος αυτού του καταπληκτικού τηλεφώνου κατά την γνώμη μου .

 

Σήμερα όμως εντελώς ξεφνικά και καθώς πηγα να ανοίξω το τηλ μου να δω τι ώρα είναι δεν άνοιγε η οθόνη . Το τηλέφωνο δουλεύει γιατί αμέσως μετά δέχθηκα κλήση κανονικά , αλλά πάλι η οθόνη δεν άναψε . Τι μπορεί να φταίει ? Μπορώ να κάνω κάτι εγώ ?

 

Ευχαριστώ

The truth is out here
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ πολύ. Για να γυρίζει γίνεται με κάποια rom ή κάποιο app; ΒTW μια καλή σταθερή rom προτεινόμενη;

Με εφαρμογή γίνεται.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ωραία, ευχαριστώ πολύ. Για να γυρίζει γίνεται με κάποια rom ή κάποιο app; ΒTW μια καλή σταθερή rom προτεινόμενη;
υπαρχουν προγραμματα αλλα εχω ακουσει και προβληματα,θα σου ελεγα να δοκιμασεις την black pearl 3 που το κανει και στο μανιλλα και σε αλλες λειτουργιες,ειναι μια αξιολογη προσπαθεια και βγαινει σε 2 εκδοσεις,ελληνικη-αγγλικη,και το βασικο ειναι φτιαγμενη απο ελληνα:) την εχω 3 μερες και παει πολυ καλα,μπορει να μεινω καιρο με αυτη
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν προγραμματα αλλα εχω ακουσει και προβληματα,θα σου ελεγα να δοκιμασεις την black pearl 3 που το κανει και στο μανιλλα και σε αλλες λειτουργιες,ειναι μια αξιολογη προσπαθεια και βγαινει σε 2 εκδοσεις,ελληνικη-αγγλικη,και το βασικο ειναι φτιαγμενη απο ελληνα:) την εχω 3 μερες και παει πολυ καλα,μπορει να μεινω καιρο με αυτη

 

1 μηνα κλεινει στη συσκευη μου! Αψογη!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αυτο βλεπω μεχρι στιγμης,μια ερωτηση ρε παιδια,υπαρχει κανενα ρολογακι διαφανες που να παιζει σε αυτη την ρομ;η εστω το δικο του να το κανω διαφανες;2-3 που δοκιμασα δεν.....
Link to comment
Share on other sites

αυτο βλεπω μεχρι στιγμης,μια ερωτηση ρε παιδια,υπαρχει κανενα ρολογακι διαφανες που να παιζει σε αυτη την ρομ;η εστω το δικο του να το κανω διαφανες;2-3 που δοκιμασα δεν.....

 

Για να σου κανει διαφανες το ρολοι στο Home tab του TouchFLO 3D ειχα βρει ενα cab στο navimania.

 

Στο παραθετω. Εμενα δουλευει(σε Xperia με Rom απο Topaz ομως, και το βρηκα σε thread για HD).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...