Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 φορές την ημέρα φόρτιση για το HD δεν είναι φυσιολογικό. Μήπως σου τρέχει κάτι ανοιχτό μονίμως στο background και "τρώει" τη μπαταρία;

 

Αυτό που είναι μονίμως ανοιχτό είναι το activesync, ακόμα και αν το κλείνω. Τώρα, από άλλες εφαρμογές, καμμιά φορά μπορεί να μένουν κάποιες ανοικτές. Είναι τόσο ενεργοβόρες; Έχω απενεργοποιήσει τη φόρτιση μέσω usb κατά τη σύνδεση με τον υπολογιστή. Επίσης το wi-fi όταν το ανοίγω το έχω ρυθμισμένο στη βέλτιστη επίδοση.Δεν είναι όμως όλη την ώρα ανοιχτό. Μήπως έπρεπε τελικά να αφήσω την μπαταρία περισσότερες ώρες στην πρώτη φόρτιση;(το είχα αφήσει γύρω στις 5 ώρες.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για μονιμη απενεργοποιηση active sync μπειτε στο http://panosha.blogspot.com

πανο σε ευχαριστουμε..

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που είναι μονίμως ανοιχτό είναι το activesync, ακόμα και αν το κλείνω.

 

για μονιμη απενεργοποιηση active sync μπειτε στο http://panosha.blogspot.com

 

Εναλλακτικά... http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683

 

Μήπως έπρεπε τελικά να αφήσω την μπαταρία περισσότερες ώρες στην πρώτη φόρτιση;(το είχα αφήσει γύρω στις 5 ώρες.)

 

Όχι... αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα. Σε αυτές τις συσκευές μπορείς απλά να το βγάλεις από τη πρώτη φόρτιση όταν απλά έχει φορτιστεί πλήρως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χαίρομαι και εγώ αυτή τη συσκευή εδώ και κανα μηνα περίπου.

Έχω κάνει disable του sms threading από τη registry αλλά παρατήρησα οτι αναγράφεται λάθος ώρα στα sms.

Δε ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί κάπου, όποιος γνωρίζει κάποιο fix γι'αυτό θα βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα σε όλους. Πλέον είμαι και εγω ένας ευτυχισμένος ιδιοκτήτης αυτού του εκπληκτικού κινητού. Έχω παρακολουθήσει αρκετά από αυτά που έχετε γράψει και πραγματικα κάνετε όλοι εκπληκτική δουλειά. Θα ήθελα να ρωτήσω από που θα μπορέσω να βρω έκδοση του iGO. Έχω ήδη εγκαταστημένο το Destinator 7 και ηθέλα πολυ μια δοκιμή μεταξύ αυτών των 2 εφαρμογών. Ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνεχίστε την καλή δουλειά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτήσω από που θα μπορέσω να βρω έκδοση του iGO.

 

Εκεί που υπάρχουν τα πάντα... ipmart-forum.com

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μονο κακο που εντοπισα προς το παρον ειναι οτι το ξυπνητηρι του κινητου οταν το κινητο κλεινει δεν δουλευει.Αυτο ειναι θεμα των windows η θεμα του ξυπνητηριου?Δηλαδη αν βαλω αλλο προγραμμα θα δουλευει?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Θεμα των windows. Ειναι σαν να κλεινεις τον υπολογιστη σου.....

 

Ερωτηση:

μπηκα σε ενα σαιτ με τσατ σε java και δεν το ανοιγε.... πρεπει να εγκαταστησω java runtime enviroment?

Flash player βαζουμε κανονικα ε?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φορτιστή αυτοκινήτου (συγκεκριμένα μόνο το κομμάτι που μπαίνει στον αναπτήρα του αυτοκινήτου και δέχεται καλώδιο usb με τα εξής χαραχτηριστικά: INPUT DC 12V-24V

OUTPOUT DC 5.0V+- 5%

MAX:500mA

 

Δε το έχω δοκιμάσει διότι ψιλοφοβάμαι μήπως κάνω ζημιά στο HD μου.Εσείς τι λέτε να το δοκιμάσω?Πρέπει να ανάψει μπλέ φως στο led του HD?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως κανεις δεν μου απαντησε εδω κ μερες στο ερωτημαμου. Ετσι μιας κ πλεον εχω το κινητο στα χερια μου να ενημερωσω οτι το κινητο αυτο ερχεται ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ απο καποιες εταιριες κινητης τηλεφωνιας απο το εξωτερικο παραδειγματο κινητο μου το οποιο ειναι κλειδωμενο στην ΟRANGE UK.

Κ ο μονος τροπος που εχωβρει να ξεκλειδωνει ειναι μεσω διαφορων site επι πληρωμη. Αναμενω την απαντηση απο ενα απο αυτα τα site ουτως ωστε να σας πω, οσους ενδιαφερονται, αν γινεται εστω κ ετσι να δουλεψει το τηλ.

 

Ελπιζω να βοηθησω καποιον που εχει την ιδια απορια με εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που υπάρχουν τα πάντα... ipmart-forum.com

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση ξεκιναω την αναζητηση

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ευκολο οσοι το αγοραζουν , ας ενημερωσουν και εμας που το ψαχνουμε,το καταστημα αγορας , ευχαριστω εκ των προτερον :)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως κανεις δεν μου απαντησε εδω κ μερες στο ερωτημαμου. Ετσι μιας κ πλεον εχω το κινητο στα χερια μου να ενημερωσω οτι το κινητο αυτο ερχεται ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ απο καποιες εταιριες κινητης τηλεφωνιας απο το εξωτερικο παραδειγματο κινητο μου το οποιο ειναι κλειδωμενο στην ΟRANGE UK.

Κ ο μονος τροπος που εχωβρει να ξεκλειδωνει ειναι μεσω διαφορων site επι πληρωμη. Αναμενω την απαντηση απο ενα απο αυτα τα site ουτως ωστε να σας πω, οσους ενδιαφερονται, αν γινεται εστω κ ετσι να δουλεψει το τηλ.

 

Ελπιζω να βοηθησω καποιον που εχει την ιδια απορια με εμενα.

 

Μάλλον είσαι ο μόνος που έχει πάρει branded HD από εξωτερικό και γι' αυτό δεν σου απάντησε κανείς. Το ξεκλείδωμα ίσως είναι θέμα rom, οπότε δες στο xda πως να περάσεις το USPL ώστε να περάσεις μετά κάποια άλλη rom, δες και του panosha όπου επίσης περιγράφετε η διαδικασία του USPL.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περάσει την B.P. 1.4 από την οποία έχουν αφαιρεθεί οι ήχοι, ξέρει κανείς αν υπάρχουν κάπου οι αυθεντικοι ήχοι του hd (εννοείται χωρίς να ξαναπεράσω την official rom)?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον είσαι ο μόνος που έχει πάρει branded HD από εξωτερικό και γι' αυτό δεν σου απάντησε κανείς. Το ξεκλείδωμα ίσως είναι θέμα rom, οπότε δες στο xda πως να περάσεις το USPL ώστε να περάσεις μετά κάποια άλλη rom, δες και του panosha όπου επίσης περιγράφετε η διαδικασία του USPL.

 

Δεν είναι θέμα USPL ή Hard-SPL μιας και ο φίλος έχει SIM-locked συσκευή και οι συγκεκριμένες μέθοδοι δεν το λύνουν αυτό.

 

Δυστυχώς για το SIM-Unlocking τα παιδιά στο XDA σε εξυπηρετούν με το αζημίωτο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ευκολο οσοι το αγοραζουν , ας ενημερωσουν και εμας που το ψαχνουμε,το καταστημα αγορας , ευχαριστω εκ των προτερον :)

 

δινω το δικο μου φιλε μου :)

 

αν σε ενδιαφερει πμ me ;)

 

ελληνικο 1μηνος

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φορτιστή αυτοκινήτου (συγκεκριμένα μόνο το κομμάτι που μπαίνει στον αναπτήρα του αυτοκινήτου και δέχεται καλώδιο usb με τα εξής χαραχτηριστικά: INPUT DC 12V-24V

OUTPOUT DC 5.0V+- 5%

MAX:500mA

 

Δε το έχω δοκιμάσει διότι ψιλοφοβάμαι μήπως κάνω ζημιά στο HD μου.Εσείς τι λέτε να το δοκιμάσω?Πρέπει να ανάψει μπλέ φως στο led του HD?

 

Μια χαρά είναι, απλά θα φορτίζει πιο αργά σε σχέση με το φορτιστη-πρίζα της συσκευασίας επειδή είναι μόνο 500mΑ. Θα φορτίζει όσο αργά φορτίζει και μέσω usb σε PC. Ζημιά δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που υπάρχουν τα πάντα... ipmart-forum.com

 

Να σε ρωτήσω ποιά από όλες τις εκδόσεις πρέπει να καταβάσω; Θα ήθελα να έχω κάποια κοινή με εσάς. Κατέβασα την έκδοση Nav N Go iGO 8 v8.3.2.64029 αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Έβγαζε μηνύματα και δεν άνοιγε η εφαρμογή. Ζήταγε διαρκώς να κάνω Soft Reset.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ζημιά δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει.

 

Απεναντίας, φροντίζει περισσότερο για την αξιοπιστία της μπαταρίας σε σχέση με τον ταχυφορτιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σε ρωτήσω ποιά από όλες τις εκδόσεις πρέπει να καταβάσω; Θα ήθελα να έχω κάποια κοινή με εσάς. Κατέβασα την έκδοση Nav N Go iGO 8 v8.3.2.64029 αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Έβγαζε μηνύματα και δεν άνοιγε η εφαρμογή. Ζήταγε διαρκώς να κάνω Soft Reset.

 

Προφανώς πρέπει να αλλάξεις στο αρχείο sys.txt την ανάλυση και να βάλεις αυτή της οθόνης σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς πρέπει να αλλάξεις στο αρχείο sys.txt την ανάλυση και να βάλεις αυτή της οθόνης σου.

 

Το έκανα. Έχω βρει το sys.txt σε παλαιότερο post αλλα και πάλι τίποτα. Εσυ αυτή την έκδοση χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Έχω βρει το sys.txt σε παλαιότερο post αλλα και πάλι τίποτα. Εσυ αυτή την έκδοση χρησιμοποιείς;

 

φιλε μου μηπως να εψαχνες λιγο ακομη ...και λιγο καλυτερα?? ;)

 

ας πουμε αν εβαζες στην αναζητηση....

 

 

Destinator 7 greek ready for sd (htc hd+ omnia)

 

μην τα περιμενετε και ολα στο χερι ρε παιδια ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μηπως να εψαχνες λιγο ακομη ...και λιγο καλυτερα?? ;)

 

ας πουμε αν εβαζες στην αναζητηση....

 

 

Destinator 7 greek ready for sd (htc hd+ omnia)

 

μην τα περιμενετε και ολα στο χερι ρε παιδια ;)

 

Δημήτρη δεν μιλάω για Destinator το έχω ήδη περάσει. Αναφέρομαι για το iGO. Δεν μου αρέσουν τα έτοιμα απλά ακόμα ψάχνομαι με τα Pocket PCs.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσουν τα έτοιμα

 

αρα δεν θελεις πμ :rolleyes:

 

οκ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...