Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωριζει καποιος ποια ειναι η αναλυση του βιντεο και σε ποσα fps λειτουργει

 

Iδια με το diamond.:O

CIF (352X288) και τα καρέ του χωρίς να τα έχω μετρήσει ποτέ, με το μάτι θα έλεγα γύρω στα 15 το δευτερόλεπτο.

Με δυο λόγια απλά μέτριο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

anyway σχετικα με την φωτογραφια καποιος φιλος εδω μεσα μου ζητησε να βαλουμε μια και εβαλα, δεν εχω διαθεση να παραπληροφορησω κανενα απλα παντα λεω την γνωμη μου

δημητρη ποτε θα πιουμε κανενα whiskaki ??:lol: και δεν ειναι jeambeam παιδιατο ποτηρι ειναι :lol: το περιεχομενο παντα HAIG http://www.musses.gr/eshop_files/pictures/312_1601021-350-haig.jpg :D

παιδια το inesoft το εβαλε κανενας , τρομερο !!!!!!!Απενεργοποιησα το κλασικο αλλα οταν δεχομαι κληση για 1 sec ανοιγει το κλασικο και μετα το inesoft καμια γνωμη ???edit ok ..... παιδια το inesoft einai TROMERO

http://www.inesoft.com/eng/index.php?in=phone.html θα το βρειτε στα γνωστα μαγαζακια

υπαρχει κανενα ποιο καλο vga skin ????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην σβήνει η συσκευή όταν τρέχει το destinator 7, και φυσικά είναι σσυνδεδεμένη στο ρεύμα του αυτοκινήτου;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην σβήνει η συσκευή όταν τρέχει το destinator 7, και φυσικά είναι σσυνδεδεμένη στο ρεύμα του αυτοκινήτου;

κανονικα δεν σβηνει ποτε ..... ποια εκδοση εχεις ?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

δημητρη ποτε θα πιουμε κανενα whiskaki ??:lol: και δεν ειναι jeambeam παιδιατο ποτηρι ειναι :lol: το περιεχομενο παντα HAIG

 

Με την πρώτη ευκαιρία που θα έρθω στην Λάρισα,θα κεράσεις ουισκάκι και θα σου κεράσω ένα πολύ ωραίο συγκριτικό με το omnia μου,μήπως και πετάξεις αυτό που έχεις:D

Link to comment
Share on other sites

anyway σχετικα με την φωτογραφια καποιος φιλος εδω μεσα μου ζητησε να βαλουμε μια και εβαλα, δεν εχω διαθεση να παραπληροφορησω κανενα απλα παντα λεω την γνωμη μου

δημητρη ποτε θα πιουμε κανενα whiskaki ??:lol: και δεν ειναι jeambeam παιδιατο ποτηρι ειναι :lol: το περιεχομενο παντα HAIG http://www.musses.gr/eshop_files/pictures/312_1601021-350-haig.jpg :D

 

να κανονισουμε να βρεθουμε καμια μερα στο γηπεδο Μαριε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις την 7.0.0.588.11 και θα εισαι ΟΚ...

Την εγκατέστησα και την τσέκαρα κιόλας.

Ολα καλά, όλα ανθηρά....

Ευχαριστώ πολύ !!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην σβήνει η συσκευή όταν τρέχει το destinator 7, και φυσικά είναι σσυνδεδεμένη στο ρεύμα του αυτοκινήτου;

 

έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το igo 8.3.1.ΧΧΧΧ. Μήπως γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το igo 8.3.1.ΧΧΧΧ. Μήπως γνωρίζει κανείς?

 

Ανοιξε το iGO8 και από το μενού πήγαινε

ρυθμίσεις/συσκευή/διαχείριση ενέργειας και άλλαξε το ''χρήση ρυθμίσεων συσκευής'' σε ''οπίσθιο φωτισμό ενεργό''.

 

 

Παρεπιπτόντως στο navimania έχω ποστάρει τις ρυθμίσεις για να τρέξετε το iGO8 στο HD.

Bάλτε το και θα τρίβετε τα μάτια σας.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12759

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως στο navimania έχω ποστάρει τις ρυθμίσεις για να τρέξετε το iGO8 στο HD.

Bάλτε το και θα τρίβετε τα μάτια σας.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12759

 

 

Για κάτι τέτοιο μιλάω!!!:cool:

Χάρμα οφθαλμών.

Μπροστά ο Λευκός πύργος και απέναντι το Αριστοτέλειον (θέατρο).

Πιο πάνω ο πύργος του ΟΤΕ και το Αλεξάνδρειο (παλαί ντε σπορ).

Το άγαλμα του μεγάλου Αλεξάνδρου φαίνεται μετά βίας στην παραλία δεξιά μετά τον Λευκό Πύργο.

Ο τερματισμός είναι στο Πανόραμα.

 

http://img230.imageshack.us/img230/6828/capscr0004ng7.png

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καλύτερο είναι δηλαδή από το destinator??

Δεν βλέπω μεγάλες διαφορές.

Για το interface μιλάω βέβαια, γιατί στην πορεία δεν το έχω δοκιμάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε odytsak είσαι παλικάρι :D.. Μέσα σε δύο μέρες σε έχω ευχαριστήσει σε 3 διαφορετικά forum (navi,greekz,myphone) :X.. Ευχαριστώ και πάλι.:D

Υπάρχει τρόπος να παίξει και σε landscape (το igo)?

 

Πόσο καλύτερο είναι δηλαδή από το destinator??

Δεν βλέπω μεγάλες διαφορές.

Για το interface μιλάω βέβαια, γιατί στην πορεία δεν το έχω δοκιμάσει.

από την εμπειρία μου με τις ρυθμίσεις του odytsak το interface του igo είναι 10 φορές καλύτερο χωρίς να υπερβάλω. Μιλάμε Η εμπειρία στο HD. πιστεύω οτι είναι λίγο πιο γρήγορο από το dest..

 

edit: Σήμερα κιόλας πήγα δουλεία με igo και γύρισα με destinator. Περιττό να πώ οτι το έβγαλα τελείως το destinator...

Link to comment
Share on other sites

 

edit: Σήμερα κιόλας πήγα δουλεία με igo και γύρισα με destinator. Περιττό να πώ οτι το έβγαλα τελείως το destinator...

 

Δεν το βρίσκω σοφή κίνηση , η πείρα έχει διάξει ότοι οι χάρτες του destinator είναι μακράν καλύτεροι του igo... εκτός και αν το κρίνεις μόνο από άποψη ταχύτητας...

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω σοφή κίνηση , η πείρα έχει διάξει ότοι οι χάρτες του destinator είναι μακράν καλύτεροι του igo... εκτός και αν το κρίνεις μόνο από άποψη ταχύτητας...

 

Θα συμφωνήσω για τους χαρτές (θέλουν όντως ανανέωση) αλλά με τέτοια οθόνη δύσκολα μένεις στο μέτριο μενού του destinator. Σίγουρα θα περιμένω καινούργιο theme για το dest (τώρα έχω το panosha 800, μήπως έχετε κάποιο καλύτερο? :D) αλλά μέχρι τότε όμως δεν είναι κρίμα να χαραμίζεται τέτοια οθόνη? :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω δοκιμασει το Igo σε αλλη συσκευη εχω να πω πως ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο το interface...Γι αυτο αλλωστε και στο εξωτερικο δεν ασχολουνται με το destinator που ειναι σαφως κατωτερο..

Στην Ελλαδα ομως η υποστηριξη των χαρτων του ειναι ελλιπεστατη...Σε σημειο που αν ψαχνεις καποιον πιο "εξεζητημενο" προορισμο,μεσα στα στενακια της Αθηνας η στην επαρχια...τοτε απλα ΔΕΝ πας στο προορισμο σου με το Igo...

Μεχρι που να βρεθει μια εταιρεια σαν τη NGI και να το υποστηριξει (που εχει κανει τρομερη δουλεια στους χαρτες),δυστυχως..MONO Destinator...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδιά, οι χάρτες του igo, τι υποστήριξη έχουν;

Δηλαδή ποιες περιοχές καλύπτουν, και σε τι ποσοσστό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω δοκιμασει το Igo σε αλλη συσκευη εχω να πω πως ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο το interface...Γι αυτο αλλωστε και στο εξωτερικο δεν ασχολουνται με το destinator που ειναι σαφως κατωτερο..

Στην Ελλαδα ομως η υποστηριξη των χαρτων του ειναι ελλιπεστατη...Σε σημειο που αν ψαχνεις καποιον πιο "εξεζητημενο" προορισμο,μεσα στα στενακια της Αθηνας η στην επαρχια...τοτε απλα ΔΕΝ πας στο προορισμο σου με το Igo...

Μεχρι που να βρεθει μια εταιρεια σαν τη NGI και να το υποστηριξει (που εχει κανει τρομερη δουλεια στους χαρτες),δυστυχως..MONO Destinator...

Σε κάποια σημεία στην επαρχία το destinator δεν έχει τίποτα και αντίθετα το igo είναι ενημερωμένο. Δεν ξέρω τι γίνεται και σε ποιές περιοχές το ένα ειναι καλύτερο από το άλλο αλλά περιμένω το tomtom το οποίο επενδύει στην ελλάδα!

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια εχω γυρισει ολη την επαρχια κ με το destinator εχω μεινει καταπληκτος..πραγματικα τρομερη χαρτογραφηση...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ριχτε και καμια ματια προς garmin που εχει τον autodrive 1.50 και ειναι ο πληρεστερος αυτη την στιγμη για την ελλαδα. Τον εχω στο Ν82 και εχει και τον ποιο μικρο χωματοδρομο.

 

Για πια έκδοση μιλάς ακριβώς που να είναι συμβατή με το HD? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια σημεία στην επαρχία το destinator δεν έχει τίποτα και αντίθετα το igo είναι ενημερωμένο. Δεν ξέρω τι γίνεται και σε ποιές περιοχές το ένα ειναι καλύτερο από το άλλο αλλά περιμένω το tomtom το οποίο επενδύει στην ελλάδα!

 

Απ'ότι ξέρω και από την εμπειρία μου, το igo έχει περισσότερα χιλιόμετρα αλλά το destinator είναι πιο αξιόπιστο και με πιο σωστούς χάρτες με αρκετή διαφορά.

Δηλαδή κατεβαίνοντας Αθήνα μου έτυχε πολλές φορές μέσα στην Αθήνα να μου βγάζει χαζή διαδρομή και σε δρόμο που ήταν διπλής κατεύθυνσης να μου βγάζει ένα μέρος του σαν μονόδρομο και να μου κάνει παράκαμψη.

Πηγαίνοντας προς Σχινιά το igo είχε μέχρι και χωματόδρομους κάτι που στο destinator δεν υπήρχε.

 

Επίσης ένα άλλο μεγάλο συν στο dest, που με κάνει να το κρατάω, είναι τα pois. Είναι πολύ πιο πλήρες, καλύτερη η αναζήτηση, καλύτερη απεικόνιση πάνω στον χάρτη (π.χ. με εικονίδιο της τράπεζας για τα ATM).

 

Οπότε εγώ τα χρησιμοποιώ και τα δύο προς το παρόν. Αν βελτιωθούν τα πράγματα στο igo θα πάω προς τα εκεί μιας και από interface και λειτουργίες απλά δεν παίζεται.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Φίλε odytsak είσαι παλικάρι :D.. Μέσα σε δύο μέρες σε έχω ευχαριστήσει σε 3 διαφορετικά forum (navi,greekz,myphone) :X.. Ευχαριστώ και πάλι.:D

Υπάρχει τρόπος να παίξει και σε landscape (το igo)?

 

 

από την εμπειρία μου με τις ρυθμίσεις του odytsak το interface του igo είναι 10 φορές καλύτερο χωρίς να υπερβάλω. Μιλάμε Η εμπειρία στο HD. πιστεύω οτι είναι λίγο πιο γρήγορο από το dest..

 

edit: Σήμερα κιόλας πήγα δουλεία με igo και γύρισα με destinator. Περιττό να πώ οτι το έβγαλα τελείως το destinator...

 

ενα εχω να πω φιλε μου odytsak εισαι ΑΡΧΗΓΟΣΣΣΣ:) !!!!! ποιο destinator , ειναι πολυυυυυ πισω πια , για το 2000 μια χαρα προγραμμα ηταν τωρα ομως 2008-09 igo for ever :lol::lol:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...