Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
http://http://www.phonephlash.com/meet.html Παιδια για ριξτε μια ματια για εξωτερικο flash στο htc hd!!!Περιμενω γνωμες καλο ή μαπα?

 

De nomizw oti kati tetoio tairiazei sto xaraktira tis sygkekrimenis syskevis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τις φωτογραφίες μου φαίνεται οτι δεν είναι στέρεο...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=429840

κοιτα εδω αν θες,με επιφυλαξη ομως!Λεει stereo.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω...τόσο καιρό παρακολουθώ την εξέλιξη της συσκευής κ τα σχόλια όλων , :) , και μπορώ να πω οτι την έχω "ερωτευτεί" την συσκευή...

 

Άντε να έρθει Ελλάδα επιτέλους...!! :D

...Et in Arcadia Ego...
Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!!

Επιμελώς όλοι εσείς οι "buisenessmen" αγνοείτε την απόλυτη παρέμβαση!! Το audio jack των 3.5 mm.. Δεν ακούτε σοβαρά μουσική κύριοι?.. Το HD ούτως ή άλλως είναι multimedia phone..

Για την οθόνη τώρα.. 800χ480 δεν είναι ρε παιδιά η ανάλυση? Γιατί το συγκρίνετε με το diamond?..

 

που βλέπεις ότι αγνοώ το jack;

 

- το 3.5" πριν 2 μήνες θα σου έλεγα ότι είναι πλεονέκτημα, τώρα μου είναι απλά αδιάφορο (εκτός από το πλην του να έχεις... άλλη μια τρύπα), μια και με λιγότερα από 10 ευρώ πάλι βάζεις ότι ακουστικά θες και ΧΩΡΙΣ να χάσεις την πολυτέλεια του να είναι και hands-free (δηλ. answer button και μικρόφωνο

 

(απλά λέω "σιγά τα ωά" με άλλα λόγια)

 

όσο για την ανάλυση της οθόνης κανείς δεν μπορεί να την μειώσει... είναι σίγουρα κάτι σούπερ - είναι όμως και άλλος ένας παράγοντας ασυμβατότητας (μαζί με το center-pad που απουσιάζει... και ήδη μισά παιχνίδια στο Touch Pro μου δεν παίζουν οκ επειδή δεν έχω πλήκτρα... άμα δεν είχα και center-pad άνετα το 90% δεν θα έπαιζαν σωστά)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

που βλέπεις ότι αγνοώ το jack;

 

Δεν μιλούσα για σένα..;)

Η μεγαλύτερη ανάλυση δε θα δημουργήσει ασυμβατότητες, απλά θα παραμορφώνει τις εφαρμογές οταν θα κάνει strech to fit στην μεγαλύτερη ανάλυση..

Όσο αναφορά το D-pad.. Αυτά έχεις όταν δεν υπάρχει πλήρη ομοιογένεια στην input μεθόδο των ppc..

Εδώ το πάνω χέρι το έχει το iphone που όλες οι εφαρμογές και τα παιχνίδια είναι φτιαγμένα για το multitouch και μόνο..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι ξέρεις από WM;

χωρίς να σε προσβάλω αλλά δεν υπάρχει "stretch to fit" στο WM

 

απλά ή δεν θα παίζουν (σπανιότατα) ή θα παίζουν με ένα μαύρο κενό (συχνά) ή θα παίζουν και στο κενό θα εμφανίζεται το προηγούμενο παράθυρο (συχνά και με πρόβλημα αν δοκιμάσεις να κλικάρεις εκεί) ή θα παίζουν κανονικά και θα απλώνονται χρησιμοποιώντας τον επιπλέον χώρο (πχ. το excel και άλλες εφαρμογές "μη σταθερής φόρμας")

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι ξέρεις από WM;

χωρίς να σε προσβάλω αλλά δεν υπάρχει "stretch to fit" στο WM

 

Είσαι πολύ σίγουρος γι'αυτό?..:)

Πως παίzει το Destinator και δεκάδες άλλες εφαρμογές και παιχνίδια σε fullscreen στο diamond χωρίς να πειράξεις τίποτα ενώ φτιάχτηκαν για 320Χ240?

Δεν υπάρχει επιλογή αλλά γίνεται forced to fit από το τηλ..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ σίγουρος γι'αυτό?..:)

Πως παίzει το Destinator και δεκάδες άλλες εφαρμογές και παιχνίδια σε fullscreen στο diamond χωρίς να πειράξεις τίποτα ενώ φτιάχτηκαν για 320Χ240?

Δεν υπάρχει επιλογή αλλά γίνεται forced to fit από το τηλ..

 

Τα windows mobile δεν υποστηριζουν auto resizing...

Παντως δεν νομιζω οτι πραγματικα θα υπαρχουν ασυμβατοτητες περισσοτερες απο τη vga.

Υπαρχει και το xperia με την ιδια αναλυση και οι δυο συσκευες μαζι ειναι ικανες να "ευαισθητοποιησουν" τους developers (αν πουλησουν οσο φαινεται)

Link to comment
Share on other sites

Καλά οκ.. Τα ξαναλέμε όταν θα το έχουμε στα χέρια μας..:p

Φίλε funkosgr.. Tα WM έχουν start menu αλλά στο pro-diamond κινείσαι με 3d-interface..

Μην κολάτε ρε παιδιά..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι δεν θα έχει ούτε και τo htc touch hd landscape πληκτρολόγιο(εκτός του opera). Αυτό είναι γιγάντιο μειονέκτημα ΙΜΟ. Στα προηγούμενα htc(diamond/touch pro), υπάρχει τρόπος να βάλεις landscape πληκτρολόγιο; Πιστεύετε ότι θα βρεθεί τρόπος για να μπει landscape πληκτρολόγιο, είτε μέσω firmware upgrade είτε μέσω προγράμματος;

 

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η htc δεν βάζει landscape keyboard στα κινητά της. Η samsung με το omnia πως έχει δηλαδή; Όχι τίποτε άλλο, αλλά η γιγάντια οθόνη του hd παρακαλάει για landscape πληκτρολόγιο. Εάν το hd αποκτήσει landscape πληκτρολόγιο, τότε το touch pro θα είναι ουσιαστικά άχρηστο ΙΜΟ.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι δεν θα έχει ούτε και τo htc touch hd landscape πληκτρολόγιο(εκτός του opera). Αυτό είναι γιγάντιο μειονέκτημα ΙΜΟ. Στα προηγούμενα htc(diamond/touch pro), υπάρχει τρόπος να βάλεις landscape πληκτρολόγιο; Πιστεύετε ότι θα βρεθεί τρόπος για να μπει landscape πληκτρολόγιο, είτε μέσω firmware upgrade είτε μέσω προγράμματος;

 

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η htc δεν βάζει landscape keyboard στα κινητά της. Η samsung με το omnia πως έχει δηλαδή; Όχι τίποτε άλλο, αλλά η γιγάντια οθόνη του hd παρακαλάει για landscape πληκτρολόγιο. Εάν το hd αποκτήσει landscape πληκτρολόγιο, τότε το touch pro θα είναι ουσιαστικά άχρηστο ΙΜΟ.

Axristo den tha vgei.To pro exei kapia shmeia sta opoia uperexei enantei tou HD.Kurios sto xeirismo.Opote as min eimaste toso apolutoi....

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στα προηγούμενα htc(diamond/touch pro), υπάρχει τρόπος να βάλεις landscape πληκτρολόγιο; Πιστεύετε ότι θα βρεθεί τρόπος για να μπει landscape πληκτρολόγιο, είτε μέσω firmware upgrade είτε μέσω προγράμματος;

 

Den exw katalabei ti theleis na peis... ta pliktrologia tis HTC doulevoun kanonika se landscape mode! :confused:

 

Εάν το hd αποκτήσει landscape πληκτρολόγιο, τότε το touch pro θα είναι ουσιαστικά άχρηστο ΙΜΟ.

 

Exw akousei diafora edw mesa teleftaia... kai gia afto to logo to afinw asxoliasto afto! :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μια και τα μηνύματα μεταφέρθηκαν αλλού, για να καταλάβω κάτι...

 

ΤΙ δεν έχει το HD;

 

Γιατί το παρακάτω, το έχει το Touch Pro (που στο κάτω κάτω έχει πραγματικό πληκτρολόγιο για αυτή τη δουλειά) και πραγματικά αμφιβάλλω ότι δεν το έχει αυτό το SIP και το HD.

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από ένα μήνα συμβίωσης με το Diamond μπορώ να εκφράσω πληρέστερη άποψη για το HTC Touch HD.

 

Για μένα και αυτά που ζητάω από την συσκευή μου για να παίρνω αυτό που θέλω, δεν μου είναι απαραίτητη μια τέτοια οθόνη, όσο το πραγματικό πληκτρολόγιο του HTC Touch pro.

Σερφάρω ελάχιστα από το κινητό γιατί δεν υπάρχει λόγος αφού τις περισσότερες ώρες της μέρας τις περνάω μπροστά σ' ενα laptop.

 

Αντίθετα γράφω αρκετά mails και κείμενα. Με τα εικονικά πληκτρολόγια γράφω πολύ γρήγορα. Με το Foul Qwerty χρησιμοποιόντας το stylus, γιατί με δάχτυλο ακόμα και με το resco δεν μπορώ να έχω την ταχύτητα που θέλω, με το δε Phone Keypad χρησιμοποιόντας το Τ9 είμαι άπιαστος με τα δάκτυλα λογο προυπηρεσίας στα συμβατικά κινητά.

Το ζήτημα όμως είναι ότι θέλω την οθόνη ελεύθερη, δεν μου αρέσει να καλύπτονται τα 2/3 από το εικονικό πληκτρολόγιο.

Ειδικά στο excel αστα να πάνε.

 

Με λίγα λόγια η επόμενη συσκευή μου θα είναι ενα ελαφρά μεταχειρισμένο PRO.

Το HD δεν με συγκινεί γιατί ενώ λόγο μεγέθους υποθετικά θα αφήνει περισσότερο χώρο στα πλήκτρα, φαντάζομαι ότι θα μεγαλώσει αντίστοιχα και το πληκτρολόγιο. Οπότε μια από τα ίδια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Den eimai se thesi na gnwrizw ti orismo dinei o kathenas sti leksi ergaleio h' gadget alla poiotika mporw na pw oti brisketai arketa pio panw apo to meso oro tis katigorias.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den eimai se thesi na gnwrizw ti orismo dinei o kathenas sti leksi ergaleio h' gadget alla poiotika mporw na pw oti brisketai arketa pio panw apo to meso oro tis katigorias.

Σωστός, αλλά αρκετά πιο κάτω από το επίπεδο της τιμής του.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σωστός, αλλά αρκετά πιο κάτω από το επίπεδο της τιμής του.

 

Ean to sygkrineis se thema timis/apodosis me to Kaiser pantws... fysiologiki mou fainetai i timi tou!

 

H' mipws pisteveis oti to Touch HD tha aksizei perissotero ta lefta tou? :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να μπω σε αυτή τη συζήτηση - ξέρω τι έχω στα χέρια μου και νομίζω ότι και οι δυο ξερετε ότι ΞΕΡΩ τι έχω στα χέρια μου

 

ο καθένας έχει τις ζυγαριές του I guess

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

ξέρω τι έχω στα χέρια μου και νομίζω ότι και οι δυο ξερετε ότι ΞΕΡΩ τι έχω στα χέρια μου

 

Θα μας παρεξηγήσουν παιδιά.

 

Ούτως η άλλως μάλλον δεν τίθεται θέμα σύγκρισης μεταξύ των δύο.

 

Έχουν τελείως διαφορετικό προσανατολισμό. Δείτε τα posts στο φορουμ του Pro και θα δείτε και τα posts εδώ όταν θα κυκλοφορήσει (ή και μεταξύ Pro & Diamond)

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και εργαλείο.

Gadget είναι και μάλιστα μέτριας κατασκευής.

 

Ola ta ppc pou pouliountai eureos einai Gadgets kai ergaleia pou ta xrhsimopoieis. Gadgets gia kapoious, ergaleia gia allous.

 

Px. o Pateras mou exei to 3600 san ergaleio. Exei 7 efarmoges pou douleuei sinexeia, pairnei/stelnei email, enimeronei logariasmous, kanei mobile i-banking meso tis eidikis efarmogis pou exei anaptixthei gia kinita, xrhsimopoiei to gps, exei paragkelies ktl kai pairnei kai tilefono. Den kanei pote softreset kai den exei kanei POTE hard reset

 

Ego exo to Kaiser... Fortono rom 2 fores ton mina, tou allazo today, bazo efarmoges, tou allazo ta matia. fisika pairno email, xrhsimopoio gps, mobile i-banking , xrhsimopoio to internet sharing . Gia emena einai kai gadget kai ergaleio

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

kanei mobile i-banking meso tis eidikis efarmogis pou exei anaptixthei gia kinita

 

Ποιά ειδική εφαρμογή; Η αποστολή τέτοιων δεδομένων όμως μέσω GPRS ή Wi-Fi δεν είναι επίφοβη;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...