Jump to content

Αγορά συσκευής Nokia από (online) κατάστημα


ostvarivanje
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει κ το ελληνικο expansys(http://www.expansys.com.gr) το οποιο το εχει αν θυμαμαι καλα 570 ευρω κ αλλα 15ευρω η αποστολη για να στο φερουν σπιτι...

σε 4με5 μερες λεει το εξπανσυς οτι το περιμενουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 187
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

έχει παραγγείλει κανείς απο expansys? ή έχει επικοινωνήσει κανείς μαζί τους? Τώρα η διαθεσιμότητα είναι στις 4 μέρες...

 

Κοίτα στη προηγούμενη σελίδα το ποστ μου

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Το expansys τώρα άλλαξε πάλι την παράδοση σε 17μέρες...έλεος πια...

 

Μόλις ακύρωσα και την παραγγελία μου, αρκετη κοροϊδία ...

Link to comment
Share on other sites

Το expansys τώρα άλλαξε πάλι την παράδοση σε 17μέρες...έλεος πια...

 

Μόλις ακύρωσα και την παραγγελία μου, αρκετη κοροϊδία ...

 

Τώρα που μπήκα λέει σε 2 μέρες. Επειδή το έχω παραγγείλει κι εγώ από κει μου είχαν πει σε ένα e-mail ότι έχουν ενδεικτική ημερομηνία την 7η Δεκεμβρίου(ίδια μ αυτήν του expansys uk).

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

email από expansys: "Σχετικά με την ερώτηση που μας κάνατε θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι η ΝΟΚΙΑ καθυστερεί τη συσκευή διότι μας ενημέρωσε ότι επισύναψε συνεργασίες για αποκλειστικότητα με τη vodafone και άλλα δίκτυα κινιτής τηλεφωνίας και εμέις θα μπορέσουμε να το έχουμε στο τέλος του χρόνου."

 

Την ακύρωσα κι εγώ.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα το φερει και η Vodafone??????

 

Κάτι τέτοια μου είπαν. Ότι η vodafone και η wind θα το έχουν αποκλειστικά και πρέπει να πουλήσουν πρώτα αυτοί ώστε να μπορέσει να πουλήσει το expansys. Η nokia τα κάνει όλα, να το έχετε υπόψην σας όλοι.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια μου είπαν. Ότι η vodafone και η wind θα το έχουν αποκλειστικά και πρέπει να πουλήσουν πρώτα αυτοί ώστε να μπορέσει να πουλήσει το expansys. Η nokia τα κάνει όλα, να το έχετε υπόψην σας όλοι.

 

Το expansys δεν είναι ελληνικό κατάστημα ώστε να περιορίζεται από συμφωνίες στην Ελληνική αγορά. Προφανώς ο περιορισμός είναι από την χώρα που προμηθεύεται τις συσκευές για την Ελληνική αγορά, μάλλον Γαλλία;;;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Το expansys δεν είναι ελληνικό κατάστημα ώστε να περιορίζεται από συμφωνίες στην Ελληνική αγορά. Προφανώς ο περιορισμός είναι από την χώρα που προμηθεύεται τις συσκευές για την Ελληνική αγορά, μάλλον Γαλλία;;;

 

Κι όμως το expansys προμηθεύεται συσκευές από τη νοκια στην Ελλάδα(alpha copy απ ότι φαίνεται). Μίλησα πριν στο τηλέφωνο μαζί τους και έγραψα τα παραπάνω, δεν είναι δικά μου συμπεράσματα.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον εξης προβληματισμό...

Θέλω να πάρω το NOKIA 5800 μιας και έχω την επιδότηση 180 ευρώ. Έψαξα στο νετ για τιμές και το βρίσκω από 229 ευρώ (στην Ηλεκτρονική 239 ευρώ)...

Πήρα που λέτε στη συνέχεια στην Βόντα να μάθω τιμή περιμένοντας βέβαια μια τιμή λίγο πιο πάνω...αλλά 330 ευρώ δεν το περίμενα! :blink:

Τώρα τί κάνουμε? πιθανότατα παίζουν παραεισαγωγές (δεν ξέρω οι εταιρίες τύπου Ηλεκτρονικής...) αλλά ακόμα κ έτσι, αν έχει η συσκευή εγγύηση λειτουργείας, τί με σταματά από το να την πάρω από κει? η διαφορά είναι μεγάλη...

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και να το παρεις απο φθηνο κατατστημα, εγγυηση εχουν κανονικα.Η ηλεκτρονικη ειναι πολυ αξιοπιστο καταστημα οπως και το e-click
http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει βρει κανένας κάποιο σημείο πώλησης, είτε online είτε όχι για να το αγοράσουμε, ή θα πρέπει να περιμένουμε την νέα χρονιά; Από το expansys πάντως μου είπαν τώρα αρχές Ιανουαρίου.
Link to comment
Share on other sites

Μια το Expansys λέει οτι περιμένει κ τη Vodafone και μετά θα το δώσουν εκείνοι απο την άλλη διαβάζουμε οτι το φέρνει αποκλειστικά η Wind bla bla bla...Εγώ πάντως παιδιά έκανα την προ- παραγγελία μου απο το Nokia Shop σήμερα...και μου είπε μεσα στο Δεκέμβρη...Αντε να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Μια το Expansys λέει οτι περιμένει κ τη Vodafone και μετά θα το δώσουν εκείνοι απο την άλλη διαβάζουμε οτι το φέρνει αποκλειστικά η Wind bla bla bla...Εγώ πάντως παιδιά έκανα την προ- παραγγελία μου απο το Nokia Shop σήμερα...και μου είπε μεσα στο Δεκέμβρη...Αντε να δούμε!

 

Ο apiastos.gr λέει ότι θα το έχει την Πέμπτη, τον πήρα τηλέφωνο.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα την πεμπτη θα υπαρχει στο e-click.gr μπορειτε να κανετε και προπαραγγελια!!! http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=36874
:p
Link to comment
Share on other sites

καλημερα την πεμπτη θα υπαρχει στο e-click.gr μπορειτε να κανετε και προπαραγγελια!!! http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=36874

 

 

πλακα μας κανουν?πως γινεται αυτο?αφου λενε ακομα και στην αγγλια για μετα το δεκεμβρη

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Επισκέφθηκα ένα Nokia Store σήμερα και μου είπαν πως το Nokia N900 θα έχει 620€ (με ΦΠΑ) και θα το έχουν σε 10 μέρες..Άντε να δούμε..
Link to comment
Share on other sites

πλακα μας κανουν?πως γινεται αυτο?αφου λενε ακομα και στην αγγλια για μετα το δεκεμβρη

 

Εγώ πάντως που μίλησα με τον apiastos.gr μου είπε ότι το έχει παραγγείλει από παντού για να μπορέσει να το έχει όσο συντομότερα γίνεται (την Πέμπτη μου είπε όπως γράφω και σε προηγούμενο post). Το πρόβλημα με τα μαγαζιά εδώ στην Ελλάδα που το έχουν παραγγείλει από την ελληνική νοκια είναι ότι δεν μπορούν να πουλήσουν πριν να τους το επιτρέψει η ίδια η νοκια που το δίνει ως αποκλειστικότητα σε wind/vodafone. Άρα αν το έχει το e-click και ο apiastos την Πέμπτη πάει να πει ότι το έχουν πάρει από εξωτερικό.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

582 στη wind και συμφωνα με ενα καταστημα που επισκεφτηκα, θα ειναι διαθεσιμο κατα τις 15 του μηνα

 

...υποοομμοοοοονηηηηηηηηηη..........τα νευρα μου

Link to comment
Share on other sites

Ο apiastos.gr από Δευτέρα...

 

Μίλησες μαζί του? Στην ιστοσελίδα πάντως συνεχίζει και γράφει 3/12

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ το δίνουν στα 575 ευρώ και αναφέρει οτι θα ναι διαθέσιμο απο αύριο. Για να δούμε τι θα γίνει.

http://www.apiastos.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=518

Link to comment
Share on other sites

και στο multirama

575Ε το εχει κατοπιν παραγγελειας.:O

αλλα δεν γνωριζουνε ποτε θα ερθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...