Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης το ιδιο υλικο εχει και το Ν81 γυρω γυρω,και ξεβαφει-φθιρετε.

Αν πρόκειται για νίκελ, κάτι ανάλογο είχε και το N71 στο πολύ - πλήκτρο του και τελικά ξέβαψε σχεδόν εντελώς!

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Ποιές είναι οι σωστές θέσεις; :) Μάλλον θα πρέπει να λέμε ευτυχώς που βλέπουμε μετά απο τόσα μοντέλα ένα N series με διαφορετικό σχεδιασμό και φρέσκιες ιδέες.

 

Το Ν79 είναι μια αποκάλυψη καθώς είναι πλήρως εξοπλισμένο, δεν έχει κανένα μειονέκτημα και ερχεται σύντομα σε πάρα πολύ καλή τιμή.

 

Καλημέρα φίλε Γιώργο.

Όταν λες,έρχεται σύντομα,τι εννοείς?

Έχει ανακοινωθεί περίπου πότε?

 

Το κουμπάκι που έχει δίπλα από την είσοδο των ακουστικών(στο πάνω μέρος) είναι για να ανοίγει το καπάκι της κάμερας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε Γιώργο.

Όταν λες,έρχεται σύντομα,τι εννοείς?

Έχει ανακοινωθεί περίπου πότε?

 

Το κουμπάκι που έχει δίπλα από την είσοδο των ακουστικών(στο πάνω μέρος) είναι για να ανοίγει το καπάκι της κάμερας?

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της ΝΟΚΙΑ τον Οκτώβριο...Για Ελλάδα βάλε πριν τα Χριστούγεννα για να είσαι μέσα (βλέπεις ή ΝΟΚΙΑ είναι η μοναδική εταιρεία που ελληνοποιεί και το πληκτρολόγιο, γι αυτό χρειάζεται λίγο περισσότερος χρόνος....):)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπάκι που έχει δίπλα από την είσοδο των ακουστικών(στο πάνω μέρος) είναι για να ανοίγει το καπάκι της κάμερας?

Είναι διακόπτης για κλείδωμα του πληκτρολογίου.

Όπως έχει και το N81.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει πού ακριβώς βρίσκεται το στερεοφωνικό μικρόφωνο. Αν είναι εκεί που είναι στα περισσότερα τηλέφωνα, δεν βλέπω πώς θα γίνεται η στερεοφωνική βιντεοσκόπηση, όταν κρατάς το τηλέφωνο σε landscape. :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία που είναι το μικρόφωνο ή πως θα το κρατάς όταν τραβάς κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία που είναι το μικρόφωνο ή πως θα το κρατάς όταν τραβάς κάτι.

Όταν είναι μονοφωνική η ηχογράφηση, ναι, δεν παίζει ρόλο. Όταν όμως ηχογραφείς/βιντεοσκοπείς στερεοφωνικά, παίζει ρόλο πού θα είναι τα δύο μικρόφωνα (ή το διπλό μικρόφωνο, όπως στα N93/N93i). ;)

 

Αν το στερεοφωνικό μικρόφωνο είναι στην κάτω μεριά του τηλεφώνου, όταν το κρατάς landscape θα είναι δεξιά.

Ακόμα και δύο μικρόφωνα να υπάρχουν εκεί, όσο καλά και ποιοτικά να είναι, δεν υπάρχει περίπτωση να πάρουν σωστό ήχο.

Το πιο σωστό είναι ή να τοποθετούσαν ένα διπλό μικρόφωνο στο μέσο του δεξιού μέρους της συσκευής, δηλαδή σε landscape θα είναι στο πάνω μέρος του κινητού, πάνω από φακό. Η άλλη λύση είναι το ένα μικρόφωνο να είναι κανονικά στο κάτω μέρος της συσκευής και το άλλο στο πάνω μέρος, εκεί περίπου που είναι το πλήκτρο power. Έτσι κατά τη βιντεοσκόπηση, τα δύο μικρόφωνα θα είναι τέρμα αριστερά και τέρμα δεξιά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες,έρχεται σύντομα,τι εννοείς?

 

 

Τελη Οκτωβριου - αρχες Δεκεμβριου .

 

 

Εξυπνο επισης το χαρακτηριστικο που εχουν πανω οι προσοψεις ωστε οταν μπαινουν στο κινητο

να αλλαζει αυτοματα θεμα και να προσαρμοζεται στην αναλογη χρωματικη επιλογη .

Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα πιο έξυπνο θα είναι αν υπάρχει επιλογή να ορίζει ο χρήστης ποιό συγκεκριμένο θέμα θα ενεργοποιείται με κάθε πρόσοψη. Πάντως το κάλυμμα των προσώψεων, έχει υποδοχές οι οποίες εφαπτονται με το πίσω μέρος της συσκευής και αναγνωρίζει η συσκευή ποιό κάλυμμα χρησιμοποιούμε την κάθε φορά.
Link to comment
Share on other sites

Den βαρέθηκε η νοκια να βγάζει κινητά με το ίδιο καλούπι;; πραγματικά χάνει το ενδιαφέρον της η συσκευή

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλο κινητό με πολυ καλα χαρακτηριστικά

μάλλον ο αντικαστάτης του Ν73 μου

αλλα 350 όταν θα βγει τη θεωρώ ακριβή τιμή για εναν κ μοναδικό λόγο. Δεκεμβρη που θα πέσει η βαρια αρμάδα όλων των άλλων κινητων smart στην αγορά με πολυ μεγαλύτερα χαρακτηριστικά αντε 100 ευρω παραπάνω, θα περάσει απαρατήρητο

 

αν ειναι γυρω στα 250 - 270 εκει καπου, με την επιδοτηση ισως το χτυπησω

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Ας μην είμαστε υπερβολικοί. Υπερτερεί του Ν82 και αντι για ξένον έχει dual LED. Δε νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να πιστεύει/πίστευε οτι η αρχική τιμή του Ν82 κακώς ήταν 520 ευρώ και θα έπρεπε να ήταν 250.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή συσκευή! :happy:

 

Εδώ και καιρό ήθελα να πάρω το Ν82 αλλά το χάλια πληκτρολόγιό του με απέτρεψε. Τώρα βλέπω πως θα προχωρήσω στην αγορά του Ν79 γιατί φαίνεται πως με καλύπτει απόλυτα! (εμφάνιση, κάμερα, αυτονομία, εργονομία, οθόνη κλπ). Ελπίζω μόνο να μην υποφέρουμε από τριξίματα στο πίσω καπάκι αν αρχίσουμε να αλλάζουμε συχνά χρώμα...

 

Τον Δεκέμβριο λοιπόν θα αποσυρθεί το καλό μου Ν73 (κατά τη γνώμη μου δικαιωματικά το απόλυτο best seller των N-Series) :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κινητό φαίνεται, αλλά εμφανισιακά προτιμώ το Ν82 (γούστα είναι αυτά)
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ όμορφο!

 

Πάντως προβλέπω το περίγραμμα στην κάμερα (νίκελ) να φθείρεται πολύ εύκολα και γρήγορα... :(

Link to comment
Share on other sites

εμένα άντως δεν μου άρεσε και τόσο πολύ ... η Νόκια δεν ξέρει τι κάνει τελευταίος και δεν θα τα πάει καθόλου καλά με αυτα που παρουσιάζει ... ας παρουσιάσει κάτι πρωτότυπο και να αφήσει της αηδίες
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εμένα άντως δεν μου άρεσε και τόσο πολύ ... η Νόκια δεν ξέρει τι κάνει τελευταίος και δεν θα τα πάει καθόλου καλά με αυτα που παρουσιάζει ... ας παρουσιάσει κάτι πρωτότυπο και να αφήσει της αηδίες

 

Εντάξει, τα γούστα μπορεί να διαφέρουν αλλά να μην κάνουμε και αφορισμούς ;)

Link to comment
Share on other sites

η Νόκια δεν ξέρει τι κάνει τελευταία και δεν θα τα πάει καθόλου καλά με αυτα που παρουσιάζει

 

Ετσι εκανε , η τακτικη της ειναι πολυ κερδοφορα . Δε βλεπω λογω να σταματησει .

 

Ο κοσμος μπορει να θελει καθε 10 μηνες ενα "μπαμ" . Συνεχεια μια συσκευη να ... "ταραζει τα νερα" . Δηλαδη Ν95 και μετα απο ενα χρονο τα διπλασια specs .

Καλο ειναι να ζηταμε περισσοτερα , δε λεω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να καταλάβουμε ότι κάθε συσκευή έχει τον ρόλο της.

Αλλιώς δεν θα είχαν νόημα ούτε συσκευές σαν το E66, το Ε71, παρά μονάχα θα περίμεναν όλοι το φημολογούμενο κινητό με τα 8ΜP και το flash xenon.

Όμως δεν θέλει όλος ο κόσμος ένα κινητό των 800 ευρώ, είναι πολλοί που αρκούνται σε κάτι πιο προσιτό και για αυτό επιβάλλεται να υπάρχουν τέτοιες προτάσεις από όλες τις εταιρείες.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Από επεξεργαστή και μνήμη SDRAM πως πάει.....???

δεν τα έχω βρει πουθενά.....

δεν τα ξέρουμε ακόμα....???

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα. Απο ξένο φόρουμ ξέρουμε οτι θα έχει τον γνωστό 369άρι της Freescale και λογικά 128άρι τσιπ RAM.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...