Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να αλλάξει, και τι να βάλεi...;

Στις συσκευές με οθόνη αφής θα έχει μεγαλύτερης ανάλυσης.

Σε τέτοιου είδους συσκευές είναι περιορισμένος και ο χώρος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός αυτού, η κατανάλωση μιας μεγαλύτερης ανάλυσης οθόνη είναι πολύ μεγαλύτερη. Και απο την στιγμή που τόσος λόγος γίνεται για την αυτονομία των συσκευών, οι εταιρίες προτιμούν να κρατήσουν την ανάλυση αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα. Απο ξένο φόρουμ ξέρουμε οτι θα έχει τον γνωστό 369άρι της Freescale και λογικά 128άρι τσιπ RAM.

 

 

Επειδή δεν έχω ιδέα από αυτά,τα ίδια φοράει και το Ν82?

Θέλω να πώ,θα είναι πιο γρήγορο από το Ν82(αν και είναι αρκετά γρήγορο)?

Ήμουν έτοιμος να χτυπήσω το μαύρο αλλά τώρα με βλέπω για Ν79.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θα έχουν τον ίδιο επεξεργαστή. Όσο για την ταχύτητα του μενού, δεν μπορούμε να ξέρουμε. Σημαντικό ρόλο παίζει το feature pack 2 το οποίο προσφέρεο υψηλές επιδόσεις καταναλώνοντας λιγότερους πόρους.
Link to comment
Share on other sites

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! το πληκτρολογιο φαινεται να ειναι παρομιο με του 5500 sport που σε αρκετουσς κατοχους κοβοταν....http://proudofmyself.files.wordpress.com/2007/09/nokia_5500sport_lowres.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! το πληκτρολογιο φαινεται να ειναι παρομιο με του 5500 sport που σε αρκετουσς κατοχους κοβοταν...

To οτι μπορεί να μοιάζει σχεδιαστικά, δε σημαίνει οτι θα έχει και την ίδια ποιότητα κατασκευής. Άλλωστε ποτέ πληκτρολόγιο N series μοντέλου δεν αντιμετόπισε αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Forum Nokia Device Specifications

 

O γνωστός επεξεργαστής της freescale

 

CPU:

Single CPU

CPU Type: ARM 11

CPU Clock Rate: 369 MHz

 

Δυστυχώς δεν αναφέρεται η RAM της συσκευής. Δεν περιμένω κάτι λιγότερο, όμως, απο το 128ΜΒ που φοράει και το Ν82.

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να μην δούμε καμια τιμή που να καιει ... πάντως πιστεύω ότι το Ν85 θα έχει και αυτό πολύ sar αλλά δεν ξέρουμε
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μου αρέσει εμένα είναι το άσπρο χρώμα.Αναρωτιέμαι πώς και η Nokia δεν έβγαλε και το N79 στο αγαπημένο της μαύρο χρώμα.
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να το κάνει στο μέλλον όπως και στο Ν82
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα το λευκό-ασημί χρώμα που έχει μου αρέσει πολύ! Είναι αρκετά διαφορετικό από τα συνηθισμένα και σε συνδιασμό με τις πίσω επιφάνειες που μπορούν να αλλάζουν χρώμα, είναι δύσκολο να το βαρεθείς! Αναλόγως της διάθεσης ή του ντυσίματος, μπορείς να διαλέξεις και το ανάλογο χρώμα για το... ντύσιμο του κινητού σου! :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κλείνω από τώρα! Επιτέλους θα πω αντίο στο Ν73...

 

ΥΓ το περίγραμμά του μάλλον το πήρανε από το 6233 ;)

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ το περίγραμμά του μάλλον το πήρανε από το 6233 ;)

 

Υπαρχουν πολλα κινητα της εταιριας που υιοθετουν αυτον τον σχεδιασμο . :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλα κινητα της εταιριας που υιοθετουν αυτον τον σχεδιασμο . :)

 

Εννοώ πως τον σχεδιασμό του νίκελ περιγράμματος σε μορφή "πομπέ" καμπυλών ξεκίνησε με το 6233 (εκτός κι αν δεν θυμάμαι καλά :rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

 

Ορισμένες από τις φωτογραφίες που βγάζει (όχι μόνο από το gsmarena) μου φάνηκαν κάπως "άσπρες"... :worry:

 

ΥΓ το περίγραμμά του μάλλον το πήρανε από το 6233 ;)

 

Επειδή σε προηγούμενα posts εκφράστηκαν κάποιες επιφυλάξεις για την αντοχή αυτού του υλικού, στο 6233 πράγματι το περίγραμμα φθειρόταν εύκολα;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε προηγούμενα posts εκφράστηκαν κάποιες επιφυλάξεις για την αντοχή αυτού του υλικού, στο 6233 πράγματι το περίγραμμα φθειρόταν εύκολα;

 

Δούλεψα αρκετά με το 6233 (εξαιρετικό τηλέφωνο!) και έχω να πω ότι ήταν αρκετά ανθεκτικό το νίκελ σε χτυπήματα και εκδορές (ιδίως σε αυτές). Οι μόνες απώλειες που είχε ήταν κάποια "θολώματα" σε σημεία που είχε χτυπηθεί αρκετά. Πάντως αν στο Ν79 χρησιμοποιήσουν την υλοποίηση του 6233 θα είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί ήδη ξέρω τι να περιμένω :happy:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλα κινητα της εταιριας που υιοθετουν αυτον τον σχεδιασμο . :)

 

Εννοώ πως τον σχεδιασμό του νίκελ περιγράμματος σε μορφή "πομπέ" καμπυλών ξεκίνησε με το 6233 (εκτός κι αν δεν θυμάμαι καλά :rolleyes:)

Εννοεί πως φερειπείν και το Ε51 (και πιθανώς κι άλλα) υιοθέτησαν την φιλοσοφία αυτή του χρωμιωμένου μεταταλλικού περιγράμματος....Δεν ήταν αποκλειστικό προνόμιο του πάλαι ποτέ στιβαρού 6233, το οποίο το αγαπήσαμε και το θυμόμαστε ιδιαίτερα....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

στο 6233 πράγματι το περίγραμμα φθειρόταν εύκολα;

 

Καθολου ευκολα , τουλαχιστον σε 'μενα . Αν εχει αναφερθει κατι αλλο , δε γνωριζω .

 

 

------------------

 

Το hands-on του ΑΑS :

 

Nokia N79 - Hands-on Preview

 

 

http://i250.photobucket.com/albums/gg244/varsamakos/n79sideui_tb.jpg

 

 

Το μικροτερο N-series κινητο οπως αναφερεται στο preview .

Απο αποψη εμφανισης , βλεποντας το διπλα-διπλα με το Ν82 μπορω να πω οτι

η σχεδιαση ειναι πιο απλη/ωραια και ... ευπεπτη .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...