Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κρίμα που ακολουθεί την πεπατημένη των Nseries στην κατασκευή.

Από τις φωτογραφίες φαινόταν πιο ποιοτικό/συμπαγές. Ίσως το κολάκευαν τα άσπρα πλαστικά...

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίσως είναι χαζή η ερωτήσή μου, αλλά τι εννοείτε όταν λέτε "τριζάτο"; Δηλαδή σε ένα "τριζάτο" κινητό μπορεί να προκληθεί μια βλάβη γρηγορότερα από ένα μη "τριζάτο";

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω όταν ένα κινητό είναι "τριζάτο " και σε γενικές γραμμές είναι από λειτουργίες αρκετά ικανοποιητικό (πχ φωτογραφίες, ταχύτητα, οθόνη κτλ) σε τι το μειώνει το κινητό άμα "τρίζει" και τι επιπτώσεις μπορεί να έχει μετά από μακροχρόνια χρήση;

 

Γιατί προσωπικά άμα είναι μόνο θέμα θορύβου δεν με ενδιαφέρει, άμα όμως έχει τίποτα συνέπειες μετά από 1-2-3-...-10-20-30 μήνες να το σκεφτώ, γιατί πραγματικά ενδιαφέρομαι για το εν λόγω κινητό και δεν λέει να δίνει κάποιος τόσα λεφτά και σε έναν χρόνο να του χαλάει (όπως προσωπικά έπαθα με το Κ800).

 

Υ.Γ.

Συγνώμη αν οι ερωτήσεις μου είναι κουραστικές και ανόητες, αλλά δεν έχω ψαχτεί αρκετά με τα κινητά και δεν γνωρίζω από πολλές λεπτομέρειες.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο που είδε ο Γιώργος δεν ήταν παραγωγής. Ήταν πρωτότυπο, αρκετά παλιό, όπως έμαθα, και είναι πολύ πιθανό να μην έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πότε θα βγει επιτέλους...???

είδα μια διαφήμιση της νόκια πριν 5 λεπτά για τα 3 κινητά : n85 , n96 και n79....!!!

μήπως κυκλοφορήσει από βδομάδα...???

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ομως ρε παιδια πρεπει να αναφερονται πριν πει ο καθενας απο εμας εντυπωσεις για το εκαστοτε κινητο. το περιμενω και εγω πολυ καιρο και την μια ξενερωνω και απο την αλλη με φτιαχνει παλι.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

πειτε ενα λογο για εναν που εχει το ν95 η το n82 να παει στο 79....

εναν μονο...........:)

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο που είδε ο Γιώργος δεν ήταν παραγωγής. Ήταν πρωτότυπο, αρκετά παλιό, όπως έμαθα, και είναι πολύ πιθανό να μην έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Μα το ανέφερα ότι είναι πρωτότυπο. :)

Link to comment
Share on other sites

πειτε ενα λογο για εναν που εχει το ν95 η το n82 να παει στο 79....

εναν μονο...........:)

 

εγω δε βρισκω κανεναν...εκτος κι αν εχεις λεφτα για πεταμα και δε ξες που να τ ακουμπησεις...

Link to comment
Share on other sites

εάν έχει ήδη κάποιο από αυτά, όντως δεν υπάρχει λόγος να τα αλλάξει με το n79....

εάν δεν έχει κανένα από αυτά όμως, ίσως να υπάρχουν λόγοι να το προτιμήσει από αυτά......

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πότε θα βγει επιτέλους...???

είδα μια διαφήμιση της νόκια πριν 5 λεπτά για τα 3 κινητά : n85 , n96 και n79....!!!

μήπως κυκλοφορήσει από βδομάδα...???

 

Λογικα απο βδομαδα θα κυκλοφορησει ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ομως ρε παιδια πρεπει να αναφερονται πριν πει ο καθενας απο εμας εντυπωσεις για το εκαστοτε κινητο. το περιμενω και εγω πολυ καιρο και την μια ξενερωνω και απο την αλλη με φτιαχνει παλι.

Ποια να αναφερουμε ποιο νωρις????????

 

πειτε ενα λογο για εναν που εχει το ν95 η το n82 να παει στο 79....

εναν μονο...........:)

 

Αν εννοεις το απλο Ν95, τοτε ενας λογος ειναι η αυτονομια και ενας αλλος ειναι το fp2,ενας ακομα ειναι οτι εχει πιο γρηγορο GPS.

Οσο για το Ν82,οκ τραβαει παρα πολυ καλες φωτο αλλα μεχρι εκει,παλι λογος ειναι η αυτονομια,το fp2,το γρηγορο GPS,τελος η τραγικα σκοτεινη οθονη του Ν82(μην ακουσω οτι με hack διορθωνεται,δεν χακαρουν ολοι τα κινητα τους).

 

 

Φυσικα ειμαι της αποψης οτι αν εχεις δωσει 400 ευρω για ενα κινητο,πρεπει να το κρατησεις 2 χρονακια και μετα να πας σε ενα κινητο που ειναι δυο γενιες μπροστα και οχι σε καποιο που εχει μια δυο αλλαγες.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ως κάτοχος N82 δεν σκέφτομαι την μετάβαση στο N79.

Λόγους θα μπορούσα να βρω, όπως το βελτιωμένο λειτουργικό, η καλύτερη ποιότητα αναπαραγωγής στα ακουστικά και η βελτιωμένη αυτονομία.

Είμαι όμως πεπεισμένος ότι δεν απευθύνεται στους ήδη κατόχους των κορυφαίων Νseries. Και στους κατόχους Ν82 και στους κατόχους των Ν95/Ν95 8GB θα τους λείψουν άλλα πράγματα, σαν hardware είναι υποδεέστερο.

Αλλά είναι καλή πρόταση για όποιον δεν έχει προηγούμενη εμπειρία με τα nseries.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

πειτε ενα λογο για εναν που εχει το ν95 η το n82 να παει στο 79....

εναν μονο...........:)

Μικρότερο μέγεθος, μικρότερο βάρος, καλύτερη μπαταρία, radio-transmission, FP2....

Δεν αρκούν;;;;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το Ν82 αν το καλοσκεφτείς έχει τα πλεονέκτηματα του xenon (μεγάλη υπόθεση για μένα) και του επιταχυντή γραφικών, που βοηθάει στην ομαλή καταγραφή/αναπαραγωγή του video και στα απαιτητικά 3d games (στο Νgage σε Ν82 και Ν81 δίπλα-δίπλα που έχω κάνει την σύγκριση, σε μερικά απαιτητικά παιχνίδια όπως το asphalt 3 και το brothers in arms η συμβολή του 3d accelerator ήταν αισθητή, όχι θεαματική διαφορά αλλά σίγουρα ορατή από ένα έμπειρο μάτι).

Στο Ν95 δεν υπάρχει ούτε το xenon.

Από εκεί και πέρα τα πλεονεκτήματα του Ν79 είναι αρκετά περισσότερα, αλλά για μένα δεν αποτελεί θεαματική βελτίωση που θα ωθούσε κάποιον κάτοχο του Ν82 και των Ν95αριών να αλλάξει το κινητό του.

Σίγουρα όμως είναι ικανά να κάνουν κάποιον να το προτιμήσει από τα προανεφερθέντα κινητά αν δεν είναι ήδη κάτοχος τους.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Μα το ανέφερα ότι είναι πρωτότυπο. :)

Ναι, το ξέρω, και καλά έκανες. Απλά, υπενθυμίζω οτι, καλό είναι να μην βγάζουμε συμπεράσματα γιατί μπορεί το συγκεκριμένο να διαφέρει αρκετά απο τα μοντέλα παραγωγής που θα σκάσουν σύντομα στην ελληνική αγορά. Καλά, στην ποιότητα, δε νομίζω να υπάρχει διαφορά. :)

Link to comment
Share on other sites

Eδω μπαινει ο ρολος της διαφημησης...πραγματικα δεν υπαρχει κανενας λογος...εκτος αν θεωρεις λογο τις over the air αναβαθμισεις π καπου ακουστηκε οτι θα κανει :P
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το βαζω μεσα στο fp2,και ναι ειναι πολυ χρησιμες οι ΟΤΑ αναβαθμισεις,τις κανεις και ξενιαζεις.

Δυστυχως τωρα που εχω συσκευη με FP2 με μεγαλη δυσκολια μπορω να παω πισω μου φαινεται πολυ παλιο το FP1.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι έκανα μια ερώτηση για την τιμή του N79 στο κατάστημα της Alpha Copy στην Θεσσαλονίκη στην Πολυτεχνείου και μου είπαν οτι είναι διαθέσιμο μέσω παραγγελίας (μάλιστα είδα και το ψεύτικο που έχουνε στις βιτρίνες), αλλά η τιμή του για μένα προσωπικά που μου είπε η κοπέλια ήταν ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΗ. Η τιμή του είναι 469€.

 

Οπότε προσωπικά στρέφομαι σε άλλο κινητό εκτός και αν στα καταστήματα (εκτός Alpha Copy) είναι τίποτα παραεισαγωγής (χωρίς ελληνικό πληκτρολόγιο) και η τιμή του είναι πιο χαμηλή. Πάντως σε Γερμανό, Wind και Oteshop που ρώτησα το κινητό αναμένεται.

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστεύω να έχει τόσο υψηλή τιμή... (έτσι ελπίζω τουλάχιστον...)

αλλιώς γιατί να πάρει κάποιος αυτό και όχι το n85 που έχει πιο μεγάλη και oled οθόνη...???

δεν θα έχουν μεγάλη διαφορά στην τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω ότι δεν ήταν καλά ενημερωμένη η κοπελιά στο κατάστημα.

Αν ισχύει αυτή η τιμή πρόκειται για "αυτοκτονία" του μοντέλου, με τόσα άλλα ενδιαφέροντα μοντέλα στην αγορά.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

409 πιστευω ειναι λογικη αρχικη τιμη πωλησης. Τα 469 μου φαινονται παρα πολλα συγκριτικα με το n85 που ισως ειναι κ ο πιο αμεσος ανταγωνιστης του. Πιστευετε να πεσει η τιμη του καθόλου μεχρι τα μεσα Γεναρη που λεω να το τσιμπισω?
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά εγώ πάντως σήμερα ήμουν με έναν φίλο και μάλιστα πριν από λίγο μιλούσαμε και στο κινητό και του είπα μήπως άκουσα λάθος. Ήμασταν μαζί στην Alpha Copy και μου είπε όχι μια αλλά δύο φορές μας το είπε οτι θα κάνει 469€. Από εκεί και πέρα αυτοί ξέρουν .... :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...