Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δοκιμασε να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων..

 

Εκανα , τιποτα δεν αλαξε , μαλλον χαλασε το ηχειο :O:O

"Wot we do in life echoes in eternity"
Link to comment
Share on other sites

Οταν κλεισεις και ανοιξεις την συσκευη ο ηχος της μαμας ακουγεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κλεισεις και ανοιξεις την συσκευη ο ηχος της μαμας ακουγεται;

 

Οχι , κανενας ηχος δεν ακουγετε απο το κινητο , το περιεργο ειναι πως καηκαν και τα 2 ηχεια του... και αν το δωσω σε κανα νοκια μαγαζακι θα κανουν 3 μηνες να το φτιαξουν :worry::worry:

"Wot we do in life echoes in eternity"
Link to comment
Share on other sites

Να το πας σε Nokia Shop.

Για πρόβλημα hardware πρόκειται μάλλον.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα όπως το Runkeeper που έχει το iPhone για το Ν85?

Το πρόγραμμμα κάνει αυτό που φαίνετε στην σελίδα...

http://www.runkeeper.com/pub/act/HP9nuQo1mMJL2mci8Ojr

 

 

Και ένα άλλο. Τα τραγούδια μου στους φακέλους τα δίχνει εντάξη όταν όμως πάω να τα δω ή να τα παίξω απο την λίστα είναι κινέζικα. Υπάρχει λύση γι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ελέγξετε την ένταση των ηχείων??

δλδ να βάλετε ενα τραγούδι η ενα βίντεο και να διαπιστώσετε εαν ακούγονται το ιδιο δυνατά η το ενα πιο χαμηλά αποτο αλλο.επειδή μου κάηκε το κάτω ηχειο πήγα μου το αλλάξανε και τωρα δεν ακούγεται το ιδιο έντονα με το πάνω ηχειο και οταν τους το είπα η απάντηση??κλασική ηλιθιότητα ειναι στερεοφωνικά για αυτό δεν ακούγονται το ίδιο έλεος για χαζούς μας περνάνε???

Link to comment
Share on other sites

Εκει που έχει ρύθμηση για ήχους 3D το έχεις απενεργοποιήσει? Για να κάνει τον ήχο τρισδιάστατο κάνει τα ηχεία να εναλασοντε μεταξύ τους κάνοντας το ένα να ακούγετε πιο δυνατά απο το άλλο....
Link to comment
Share on other sites

οχι οχι αυτά ήτανε σωστά.τελικά το κάνανε και όταν μου το δώσανε ξανα είπανε μα δεν κάναμε τπτ, απλα το φυσιξαμε.anyway δεν ήθελαν να παραδεχτούνε οτι δεν το κάνανε σωστα στη αρχη δεν ηθελαν για τη και τον συρόμενο μηχανισμό τον είχανε σφίξει παρα πολύ και τα multimedia πλήκτρα δεν τα ειχανε πατήσει καλα και μου ειπανε δν καναμε τπτ αλλο.καλα οκ ................. τέλος καλο ολα καλά πάντος
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί που βρίσκεται στον κύκλο, είναι σαν mouse για το browsing?

http://i31.tinypic.com/2v0cozc.jpg

Επίσης, είναι εύκολα σε χρήση τα Symbian; Το λέω επειδή είμαι χρήστης S40.

Και κάτι τελευταιό, θα μπορώ να κάνω update και να εγκαταστήσω Ελληνικά;(αφού θα το παραγγείλω από το εξωτερικό)

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

mouse για το browsing? Πώς μπορεί να γίνει αυτό??

Το συγκεκριμένο πλήκτρο είναι multimedia πλήκτρο.. δηλαδή σαν πλήκτρο συντόμευσης το οποίο σου ανοίγει μουσική, έκθεση, παιχνίδια, browser κλπ..

 

Είναι αρκετά εύκολα στην χρήση!

Μπορείς να βάλεις ελληνικά.. Ξεκίνα το διάβασμα από τώρα. :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που επεσε αρκετα η τιμη του ~370 λεω να το χτυπησω απο ηχεια πως παει και γενικα σαν κινητο παει καλα?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα όπως το Runkeeper που έχει το iPhone για το Ν85?

Το πρόγραμμμα κάνει αυτό που φαίνετε στην σελίδα...

http://www.runkeeper.com/pub/act/HP9nuQo1mMJL2mci8Ojr

 

 

Και ένα άλλο. Τα τραγούδια μου στους φακέλους τα δίχνει εντάξη όταν όμως πάω να τα δω ή να τα παίξω απο την λίστα είναι κινέζικα. Υπάρχει λύση γι αυτό?

 

Παιδιά επειδη το θέμα με καίει....

Ξέρει κανείς τίποτα για τα παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια φορτισα το Ν85 μου και μου εβγαλε μυνημα οτι η φορτιση ολοκληρωθηκε και να αφαιρεσω τον φορτιστη απο την πριζα αλλα η ενδειξη της μπαταριας μου δειχνει 1 γραμμη αντι να ειναι γεματο. Το εκλεισα και το ξαναανοιξα αλλα τα ιδια. Τι μπορει να φταιει ?

Εκδοση λογισμικου ειναι η 30.019.53.1

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Oταν το βαζεις να ξανα φορτισει τι κανει?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

gianpithio μου βγαζει το ιδιο μυνημα οτι η φορτιση ολοκληρωθηκε και να αφαιρεσω το φορτιστη απο την πριζα. Δε φορτιζει.
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Κατοχος του Ν85 εδω και 8 μηνες με αναμεικτα συναισθηματα.

 

Προσωπικα εχοντας αγορασει μια συσκευη απο τις 1ες παρτιδες, αντιμετωπισα τα χιλια μυρια .Το κυριοτερο ηταν οτι το κινητο ακομα και κλειστο αποφορτιζοταν!Πηγε εξωτερικο και μετα απο ...εναμιση μηνα αναμονης, το δοκιμαζω αφου επεστρεψε, και στις φορτισεις (ειτε φορτιστη, ειτε μεσω USB) οταν εβγαζε μηνυμα πληρους φορτισης, εσβηνε εντελως!

 

Ξανα πισω στο σερβις οπου μου λενε παλι για εξωτερικο...απο τα πολλα μου εδωσαν μια νεα συσκευη.Αυτα εγιναν μεσα σε Ιουνιο και Ιουλιο μιας και πρωτυτερα το χρησιμοποιουσα πολυ αραια.

 

Δοκιμαζοντας τωρα το καινουριο: νεωτερο product number, made in Finland επισης, μαμα το τελευταιο firmware (!), audio themes, κτλπ παρατηρω οτι μεχρι στιγμης το slide ειναι στιβαρο (καμμια σχεση με το παλιο) και δουλευουν σχεδον ολα σωστα.

 

Ολα, εκτος απο την εγγραφη video οπου αντιμετωπιζω το εξης:

οταν γραφω κατι, στην αναπαραγωγη ακουω καποιους ηχους σαν κλικ, τικ, τακ, που δεν υπηρχαν τη στιγμη που τραβαγα - κοινως ειναι ηχοι που απο καποιο λαθος μπαινουν στο video.Κατα τα αλλα ακουγεται κανονικα ο ηχος του περιβαλλοντος συν αυτα τα ...εξτρα.

Ολα τα παραπανω με default ρυθμισεις (δεν εχει και τιποτα για τον ηχο).

ΣΗΜΕΙΩΣΗ - 1: Η εγγραφη φωνης δουλευει μια χαρα χωρις τιποτα εξτρα ηχους, φοβουμενος προβλημα στο μικροφωνο.Αρα ειναι θεμα με το video.

 

Για καλυτερη κατανοηση του θεματος δειτε το ακολουθο youtube-ακι:

http://www.youtube.com/watch?v=iy7upVRpQLU

 

Ανεβαστε ενταση και ακουστε τα κλικ...πλην του εξωτερικου ηχου την ωρα που τραβαγα ειχε απολυτη ησυχια στο χωρο και δεν εκανα τον παραμικρο θορυβο.;)

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ - 2:Οταν πηρα την νεα συσκευη εβαλα το παλιο micro SD καθως ειχα ηδη εφαρμογες εγκατεστημενες οι οποιες επαιξαν απροβληματιστα και χωρις να παρατηρησω το παραμικρο αλλο προβλημα.Υπαρχει περιπτωση να bugαρει απο αυτο και να θελει format?

 

Επισης η καμερα και στο παλιο αλλα και στο φρεσκο ειναι επιεικως ...μετρια.Συγκρινομενη με την 3αρα που εχει το SE k810i (που επισης εχω) χανει πανηγυρικα - για να μην πω και για το βιντεο.Κριμα γιατι στα ...χαρτια φαινοταν ανωτερη, αλλα μονο εκει.

Υπερβολικα υψηλος θορυβος (pixelιαζει το καδρο), μετρια φωτομετρηση και μετριο οπτικο zoom που σε κανουν να αμφιβαλλεις κατα ποσο φοραει ...φακο Carl Zeiss!

Τι εντυπωσεις εχετε εσεις?

 

Ελπιζω να ειναι κατι επιλυσιμο αυτη τη φορα γιατι δεν εχω αλλη υπομονη...

 

Λιγα λογια για οσους το εξεταζουν προς αγορα

 

Σαν συσκευη το συνιστω ανεπιφυλακτα με την προυποθεση οτι μπορουν να κανουν υποχωρησεις στο κομματι photo-video και να εχουν την υπομονη να ασχοληθουν με την επιλυση τυχον μικρων προβληματων (για τα μεγαλα υπαρχει η μαμα NOKIA).

Ειναι η πρωτη μου επαφη με Symbian και το εχω λατρεψει.Επισης ειναι απο τα μικροτερα και ελαφρυτερα smartphones, εχει εξαιρετικη οθονη, η οποια ειδικα την νυχτα ειναι εντυπωσιακη (την ημερα στην ηλιοφανεια υστερει).

Εχει ανεκτη ποιοτητα ηχου στα εξ. ηχεια , αλλα πολυ καλη στα ακουστικα.Ειναι αριστο στο κομματι συνδεσιμοτητα (Wi-Fi, Bluetooth) και εξαιρετικο για Internet χρηση (browsing, e-mail, social networking) με πληθος εφαρμογων να το υποστηριζουν.Επισης διαθετει αξιοπιστο πλοηγο GPS και το βασικοτερο προκειται για μια πολυ καλης ποιοτητας τηλεφωνικη συσκευη (ληψη σε περιοχες με χαμηλο σημα, ποιοτητα ηχου, κτλπ).

 

Ελπιζω να μην σας κουρασα πολυ & ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Για το βίντεο.. τα τσικ τσακ που ακούς είναι από τα πλήκτρα που πατάς.. για ζουμ κλπ.

Οπτικό ζουμ δεν έχει.. ψηφιακό ζουμ έχει. Η κάμερά του κλασική για κινητό.. τίποτα το ιδιαίτερο. Τί περίμενες? Δε νομίζω οτι έχει και τεράστια διαφορά από το παλιό σου κινητό. Κοίτα και λίγο τις ρυθμίσεις. Βάλε πχ νυχτερινή λήψη..

 

Για τα "λίγα λόγια" δεν θα πω τίποτα που το συστίνεις και ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με το φιλο TR909 στο θεμα φωτογραφιας. Εχω και το Ν82 και το Ν85. Το Ν82 ειναι λιγο πιο παλιο απο το Ν85, αλλα η καμερα του ειναι απιστευτη στις φωτογραφιες. Στο θεμα του βιντεο με το Ν85 εγω δεν αντιμετωπιζω κανενα τετοιο προβλημα παρολο που και το δικο μου ειναι απο τις πρωτες παρτιδες, τετοια προβληματα δεν εχω. Ενα προβλημα ειχα με τη φορτιση αλλα λυθηκε μονο του μετα απο 2-3 restart που του κανα. Κατα τα αλλα κι εγω ευχαριστημενος ειμαι...
Hello !
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από την κάμερα του και ιδιαίτερα το βίντεο...
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα το πρωι σε ενος φιλου το Ν85 και δεν εχει αυτο το φαινομενο.

 

Φαινεται οτι οταν παταω πληκτρα αναπαραγονται σε υπερβολικα μεγαλη ενταση αυτα τα ανεπαισθητα (κυριολεκτικα) κλικς.Θα κανω μια απελπιδα προσπαθεια να επαναφερω το κινητο (format) μηπως προκειται για bug και γλυτωσω την επισκεψη στη ΝΟΚΙΑ.

 

Φιλε navi55 προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος για τους λογους που το πηρα (εφαρμογες symbian, GPS, ποιοτητα οθονης, μεγεθος - βαρος) αναλογικα και με το κοστος του.Για καποιον που εχει τα ιδια κριτηρια οντως το συνιστω ανεπιφυλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζει η γλωσσα απο ελληνικά σε αγγλικά χωρίς να χρειαστεί να πάω στα μυνήματα για να την αλλάξω.... Λογικά πρέπει να έχει κάποιο σύντομο και ευκολο τρόοπο...
Link to comment
Share on other sites

Και γω το θεωρω πολυ ολοκληρομενο τηλεφωνο και ειδικα με τις τιμες σε μεταχειρισμενο που ειναι τωρα.Με την τελευταια αναβαθμιση ειδικα δεν μου κανε το παραμικρο.Συνιστατε ανεπιφυλακτα με μια επιφυλαξη στο τζογο γιατι καποια εχουν και καποια δεν εχουν καθολου
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζει η γλωσσα απο ελληνικά σε αγγλικά χωρίς να χρειαστεί να πάω στα μυνήματα για να την αλλάξω.... Λογικά πρέπει να έχει κάποιο σύντομο και ευκολο τρόοπο...

 

Όταν γράφεις κείμενο, πατάς το αστεράκι και επιλεγεις αλλαγή γλώσσας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις κείμενο, πατάς το αστεράκι και επιλεγεις αλλαγή γλώσσας.

 

Μου έμεινε το κουσούρι απο το SE και το πατούσα παρατεταμένα και μου έβγαζε τα σύμβολα....

 

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...