Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα καταφερα να κανω συγχ/μο με το nokia pc suite,δημιουργησα κ΄αντιγραφο ασφαλειας ,ενταξει ειμαι μάυτο αν θελησω νάλλαξω καρτα?

μεχρι στιγμης μοναδικο μειον η οθονη στον ηλιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν θελήσεις κάποια στιγμή να κρατήσεις τα δεδομένα της κάρτας μνήμης, μια απλή αντιγραφή-επικόλληση όλων των αρχείων/φακέλων αρκεί.

 

ΥΓ: Για τη πλήρη αντιγραφή των αρχείων επιβάλλεται η ενεργοποίηση εμφάνισης των κρυφών αρχείων και φακέλων στον υπολογιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ: Για τη πλήρη αντιγραφή των αρχείων επιβάλλεται η ενεργοποίηση εμφάνισης των κρυφών αρχείων και φακέλων στον υπολογιστή.

 

Πως μπορω να ξερω τι "εσωσα"?

το podcasting τι ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ξερω τι "εσωσα"?

Τι εννοείς πως μπορείς να ξέρεις τι έσωσες.

Ό,τι περιέχεται στη κάρτα σώζεις με αυτόν τον τρόπο.

 

 

το podcasting τι ειναι??

http://tinyurl.com/dlonpw

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω αρχισει να τρελαινομαι. Θελω να κανω ενα γ******** hard format και δεν μπορω να το κανω. το *#7370# ναι αλλαζει την γλωσσα ζηταει ημερομηνια και ωρα, αλλα επαφες μηνυματα, calendar ειναι στην θεση τους. για το συνδιασμο πληκτρων δεν το συζητω δεν πιανει με καμια κυβερνηση (ουτε με Βεργη :D ) εβαλα και αλλων να βοηθησει, ματαια ομως. Δεν υπαρχει κανενα προγραμμα που να του κανω ενα;

Host

Link to comment
Share on other sites

Ο χρήστης mbisko γράφει πως κατάφερε να κάνει hard format με αυτό τον τρόπο:

Με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «3» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

 

και όχι με αυτόν:

Με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «multimedia πλήκτρο» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ο χρήστης mbisko γράφει πως κατάφερε να κάνει hard format με αυτό τον τρόπο:

Με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «3» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

 

και όχι με αυτόν:

Με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «multimedia πλήκτρο» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

 

ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Επιτελους τα καταφερα. Πραγματι ειναι με αυτο τον συνδιασμο μονο που για να το καταφερω εκτος οτι τα κραταγα με το αριστερο χερι (επαθα αγκιλωση μεχρι να γινει), εβγαλα το κινητο σε offline mode. Μαλλον θα επρεπε να διορθωσουμε εκεινο το topic για τα format γιατι αποκλειετε το *#7370#. Το κινητο μου ειναι εισαγωγη απο Γερμανια και μολις του εβαζα το *#7370# μαλλον εκανε soft reset και γυριζε στα ελληνικα, ενω με το "τριδακτυλο" ξαναγυρισε στα αγγλικα.

Host

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους λογικα θα το εχω στα χερια μου την αλλη βδομαδα το κινητο. Πηγα στην εταιρεια που ημουν και ζητησα καλυτερα τιμη για το κινητο και μου επαιξαν παιχνιδι κι εκει που επρεπε να το παρω 210 μου ελεγαν 230. Τους λεω εχετε κανει λαθος. Παιρνω στα κεντρικα τους, οντως παραδεχονται οτι ειναι λαθος το ποσο της επιδοτησης το αλλαζουν, τους ρωταω ποσα ειναι τωρα μου λεει 229. Μενω αφωνος και λεω πως γινεται αυτο?? και ανακαλυπτω οτι το ποσο επιδοτησης για αναβαθμιση συμβολαιου (που εκανα παραλληλα με αναβαθμιση συσκευης) ειχε πεσει ξαφνικα και σαν απο θαυμα απο τα 62 ευρω στα 35. Μεσα σε 10 λεπτα ολα αυτα. Τους εστειλα λοιπον, πηγα σε αλλη εταιρεια και αφου εστειλα ενα μειλ ζητωντας να μου κανουν καλυτερη τιμη μου δινουν αυτο το κινητο με 39 ευρα. Αν δεν εχει καποιο τεραστιο λακο η φαβα την επομενη βδομαδα θα το εχω στα χερια μου επιτελους. Ας ελπισουμε να μη με κοροιδεψουν κι αυτοι γιατι ειμαι αλλεργικος στην κοροιδια.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα τροπο να διαγραψω πληρως την media library;

Μπες στην μουσική, κάνε επιλογή όλων των τραγουδιών κ μετά πάτα διαγραφή. Επίσης μπορείς να το συνδέσεις με το pc σου κ να πας στον φάκελο που αποθυκεύεις τα τραγούδια κ να τα διαγράψεις από εκεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπες στην μουσική, κάνε επιλογή όλων των τραγουδιών κ μετά πάτα διαγραφή. Επίσης μπορείς να το συνδέσεις με το pc σου κ να πας στον φάκελο που αποθυκεύεις τα τραγούδια κ να τα διαγράψεις από εκεί.

 

 

βασικα θελω με καποιο τροπο να την αδειασω και ξανακανω update γιατι καποια τα εχει διπλα και τριδιπλα και δεν τα διαγραφει (βγαζει οτι ειναι corrupted). Βεβαια σκεφτομαι και την περιπτωση η memory card της nokia να ειναι βλαμμενη...

Host

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αντιγραφή των περιεχομένων της κάρτας στον υπολογιστή σου, και μέσα από την συσκευή, κάνε στην κάρτα μορφοποίηση. Μετά, βάλε τα ξανά στην θέση τους.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αντιγραφή των περιεχομένων της κάρτας στον υπολογιστή σου, και μέσα από την συσκευή, κάνε στην κάρτα μορφοποίηση. Μετά, βάλε τα ξανά στην θέση τους.

 

το εχω κανει... Το γελιο ειναι οτι καθε φορα που κανω update library βρισκει συνεχεια ειτε 40, ειτε 180, ειτε 340 καινουρια αρχεια. Φυσικα τα περισσοτερα ειναι αχρηστα

Host

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες επαφες ειχα βαλει ξεχωριστο ηχο κλησης,μερικες απ΄αυτες(μαλλον σ΄αυτες που ειναι διπλες,"κινητο κ΄οικιας")δεν μου τις αναγνωριζει ..why??
Link to comment
Share on other sites

Σκέπτομαι την αγορά του ενλογω κινητού.. Μπορεί καπιος να συνοψηση τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα... εκανα αναζητηση αλλα δεν μου βγαζει τιποτα σχετικο.. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις αναζήτηση για κάτι. Ξεκίνα να διαβάζεις το εν λόγω θέμα και θα μάθεις πολλά πράγματα για την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του εν λόγω κινητού? Είχα το Ν96 παλιότερα, αλλά απογοητεύτηκα και το πούλησα. Παίζει σπασμένα παιχνίδια του ngage? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια N-Gage παίζει.

Το αν αξίζει είναι υποκειμενικό... Για μένα δεν αξίζει πάντως.

Καλύτερα να περιμένεις το N86...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι... την λειτουργια ναρκης που ειχε το N73 ...την εχει το N85/?και αν ναι πως ενεργοποιηται....?ευχαριστω......

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ανοίγεις λίγο το user manual;

Θα γράφει εάν έχει και πως ενεργοποιείται.

 

Αλλιώς ψάξε στις Ρυθμίσεις. Εάν έχει αυτή τη δυνατότητα θα βρεις εκεί σχετική επιλογή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ανοίγεις λίγο το user manual;

Θα γράφει εάν έχει και πως ενεργοποιείται.

 

Αλλιώς ψάξε στις Ρυθμίσεις. Εάν έχει αυτή τη δυνατότητα θα βρεις εκεί σχετική επιλογή.

 

οτι εχει εχει..αλλα και στο manual δεν βρισκω απο που ενεργοποιειται...:blink:

τεσπα αμα ξερει κανεις ας μας δωσει τα "φωτα"του..

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οτι εχει εχει..αλλα και στο manual δεν βρισκω απο που ενεργοποιειται...:blink:

τεσπα αμα ξερει κανεις ας μας δωσει τα "φωτα"του..

H "νάρκη" του Ν73 λέγεται πια "αναπνοή". Θα πας στις ρυθμίσεις κ θα μπεις στο υπομενού Τροχός Navi, εκεί θα βρεις την επιλογή Κατάσταση "ηρεμίας" και θα την ενεργοποιήσεις. Δες αυτό το ποστ, υπάρχει σχετικό screenshot.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μεσα στην περασμένη εβδομάδα αγόρασα και γω το n85...

 

Αντιμετωπίζω μόνον δύο προβλήματα και αν γνωρίζει κανείς ας με βοηθήσει αν είναι να το επιστρέψω πισω για αλλαγή μέχρι την τρίτη που έχω περιθώριο...

 

Τεσσερις στις δέκα προσπάθειές μου να κάνω κλήση καταλήγουν σε "Connection Error",και δε φταίει το δίκτυο το δοκίμασα.... : (

To έκανε και με το 10ρι το firmware και το κάνει και με το 20άρι που πρίν μια μέρα εγκατέστησα...

Παρατήρησε κανείς το ίδιο και στο δικό του?

Είναι πρόβλημε που με firmware update θα λυθεί ή να παω για αντικατάσταση?

 

Επίσης,κατά τη φόρτιση και μόλις αυτή ολοκληρωθεί τοτε απενεργοποιείται από μόνο του....

 

Τι να πω...αρχίζω να απογοητεύομαι κινητό 400euro θα έπρεπε να του είχαν δώσει οερισσότερη προσοχή !

 

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Και στο 5800 έβλεπα συχνά σφάλμα αλλά εδώ και αρκετό καιρό δεν έχει εμφανιστεί. Μάλλον ήταν θέμα αναβάθμισης τώρα για το ότι κλείνει όταν το βγάζεις από το καλώδιο, θα σου πρότεινα να το γυρίσεις πίσω και να ζητήσεις άλλο. Δε νομίζω να έχει αναφερθεί από άλλον παρόμοιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη φόρτιση μια φορα το έκανε μόνο...αυτό που μ'ανησυχεί είναι το εξής...

 

Θα το φτιάξουν στο επόμενο fw αυτό με το connection error ή είναι πρόβλημα του κινητού???

 

Το πήρα από γνωστή αλυσίδα καταστημάτψν και μπορώ να το επιστρέψω μεσα σε μια εβδομάδα από τη μερα που το αγόρασα....

 

Επίσης έχει και λίγο τζογο στο πορτάκι...καλό ή κακό σημάδι?

Καλά δεν έχω την απαίτηση να μη κουνιέται και τίποτα..ουτως η αλλως μια τουμπα να φαει κάτι θα αρχισει να τζογάρει... :(

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...