Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την εκανες τελικα? εχω να σου δωσω και αλλα καλουδια ΄:)

 

GIANNHSitia οταν παω να κανω connect...μου λεει<com6 Emergency mode> μεσα σε ενα μικρο τετραγωνακι.Τη φταιει δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπέρα.

 

να κανω μια ερωτηση? εχει βρει κανενας ρυθμιση εντασης στον ηχο του κυπνητηριού?

εγω παντως δεν το βρηκα.

 

δεν ειναι περιεργο , αν τελικα δεν υπάρχει?

 

εχω την εντυπωση χτυπαει πιο σιγα απότι η μεγιστη ένταση ηχου του κινητού.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα! μου συνεβει κατι! περασα σημερα μια java εφαρμογη και αυτη με καποιο τροπο εκανε αποστολη καποια sms! το προλαβα την ωρα που εβγαζε το φακελακι και ειδα οτι στα εξερχομενα ειχε 4 σε ενα περιεργο νουμερο και 1 ειχε αποσταλει! αμεσως τα εσβησα και εσβησα κ της εφαρμογη. καλου κακου περασα καθαρω λογισμηκο απο την αρχη και το patchaki http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/13654-custom-firmware-enhancements-other-kc910-models-i-q-e.html ! που ειχα και πρην! ομος προσεξα οτι στης εφαρμογες δεν υπαρχη το "Ορισμός δικαιωμάτων" και αυτο ειναι σοβαρο προβλημα γιατι απο εκει δινεις allow για της εφαρμογες! θελω να μου εμφανησει αυτη την επιλογη! αν ξερετε κατι βοηθειστε μην την πατησω ξανα!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ βολικό. Άν θες τις παλιές άδειες java μπορεις να τις περάσεις με efs tools. Κάποτε τις είχα βρεί τις αρχικές. τις είχε ανεβάσει κάποιος στο mygreatphone...

Το προβλημα που σου συνέβη δεν γνωρίζω τν λόγο...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

kAαποιος με απαντηση στο παραπανω ερωτημα μου? το μονο που βρηκα ειναι το " τηρηση προφιλ" .μονο ετσι ρυθμιζεται η ενταση ηχου στο ξυπνητηρι?

 

(αλλιως, κανα καλο προγραμμα αυξησης εντασης mp3 ?)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

kAαποιος με απαντηση στο παραπανω ερωτημα μου? το μονο που βρηκα ειναι το " τηρηση προφιλ" .μονο ετσι ρυθμιζεται η ενταση ηχου στο ξυπνητηρι?

 

(αλλιως, κανα καλο προγραμμα αυξησης εντασης mp3 ?)

 

Δυστιχος αυτο με το ξυπνητιρη ειναι αλλη μια πατατια της LG ! κανονικα πρεπει να ειναι αυξανομενο σταδιακα...! Οσο για τα mp3 υπαρχη τροπος απο το service menu του κινητου! Αλλα να σου πω την αληθεια, εγω δεν εχω παραπονο, ειναι μια χαρα ο ηχος. τον ψηλωσα και εγω αλλα νομιζω οτι δεν καταλαβα διαφορα! βεβαια εγω εχω το kc910i και στο normal προφιλ ο ηχος ειναι δυνατος και μαζη με την θυκη την crystal που φοραει! το ακους παντα και παντου! http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/12056-useful-information-4.html#post96008

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε ευχαριστω. ναι το εχω κανει με τις οδηγιες αυτες, αλλα διαφορα μεγαλη δεν ειδα. ωστε το kc910i εχει πιο δυνατο ηχο ε?ενδιαφερον

 

παντως το κινητακι ειναι γενικα πολυ καλο, αλλα επειδη χρησιμοποιησα για λιγο καιρο και το samsung pixon (avatar) εχω να πω οτι το samsung ειναι απειρως πιο παραμετροποιήσιμο.(εχει βεβαια και bugs λογισμικου, σε αντιθεση με το renoir που δεν εχω εντοπισει κατι περα από βλακειουλες).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξεκλειδώνει το 910 (το απλό) και αν ναι, ποιο το όφελος?

 

ναι βρε συ! και υπαρχουν και πολλες patchαρισμενες version http://glewarne.renscreations.com/MGPfirmwares/ εδω εχει της version

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

να ρωτησω κατι?

εχω το renoir (το κανονικο οχι το i) και πρινα ρκετο καιρο με κατι προγραμματακια που προτεινετε εδω μεσα, ειχα αφαιρεσει τον ηχο της καμερας.ωστοσο, παρεμεινε ο ηχος που κανει οταν εστιαζει.(autofocus),

 

γινεται να αφαιρεθει και αυτος μηπως? λογικα δεν πρεπει να υπαρχει καποιος φακελος με ηχους autofocus? αν τον κανω delete λετε να το πετυχω?

 

αν καποιος φιλος μπορουσε να δωσει πδηγιες για το ποια αρχεια/φακελους σβηνω κ με ποια διαδικασια θα ημουν ευγνωμων.(δε θυμαμαι σε ποια σελιδα του topic τα αναφεραμε).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

θελω να μηδενισω τον μετρητη εξερχομενων κλησεων κ μου ζητα κωδικο τηλεφωνου.

εψαξα στο manual αλλα δεν τον αναφερει πουθενα. μηπως μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι?(απ οσο ξερω ειναι ιδιος σ ολα τα κινητα εκ κατασκευης)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω να μηδενισω τον μετρητη εξερχομενων κλησεων κ μου ζητα κωδικο τηλεφωνου.

εψαξα στο manual αλλα δεν τον αναφερει πουθενα. μηπως μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι?(απ οσο ξερω ειναι ιδιος σ ολα τα κινητα εκ κατασκευης)

 

Νομιζω ή 1234 ή 0000 ή μετα δοκίμασε 9999 ή 1111. Δεν θυμάμαι καλα...

 

Φίλε thomas, δες sτο παρακάτω link.

 

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

εχω και γώ το kc910 και μου βγαλε προβλημα....η οθονη αφης, οπου πατησω, αυτο μου επιλεγει τον τηλεφωνικό κατάλογο.Μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω??Η οθόνη δεν είναι γρατζουνισμένη είχα πάνω μεμβράνη!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

εχω και γώ το kc910 και μου βγαλε προβλημα....η οθονη αφης, οπου πατησω, αυτο μου επιλεγει τον τηλεφωνικό κατάλογο.Μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω??Η οθόνη δεν είναι γρατζουνισμένη είχα πάνω μεμβράνη!!!

 

Κανε ενα reset στο κινητο! Ρε παιδια το κινητο γιατι γραφει μονο 70 χαρακτιρες μνμ?????? 160 πρεπει να ειναι! ξερω οταν χρισημοποιει Ελληνικους χαρακτιρες οτι γραφει λιγους αλλα πχ το se εχει επιλογη για να γραφει 160 χαρακτιρες με ελληνικα! με αυτο τι παιζι?

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα reset στο κινητο! Ρε παιδια το κινητο γιατι γραφει μονο 70 χαρακτιρες μνμ?????? 160 πρεπει να ειναι! ξερω οταν χρισημοποιει Ελληνικους χαρακτιρες οτι γραφει λιγους αλλα πχ το se εχει επιλογη για να γραφει 160 χαρακτιρες με ελληνικα! με αυτο τι παιζι?

 

Το κινητό γράφει σε 160 χαρακτήρες/μήνυμα.

Άν στο μήνυμα περιέχεται κάποιο απο τα σύμβολα : & ^ = $ # @ (δεν τα θυμάμαι ποια ακριβώς είναι) τότε το μήνυμα "πέφτει" κατευθείαν στους 70 χαρακτήρες.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό γράφει σε 160 χαρακτήρες/μήνυμα.

Άν στο μήνυμα περιέχεται κάποιο απο τα σύμβολα : & ^ = $ # @ (δεν τα θυμάμαι ποια ακριβώς είναι) τότε το μήνυμα "πέφτει" κατευθείαν στους 70 χαρακτήρες.

 

Ελα βρε χρονια πολλα! εμενα η αριθμιση στο μονιτορ ξεκιναει με 70.... κ οταν περασω τα 70 λεει μετα 2/ και μετραει παλι μεχρι τα 70! την ιδια χαζομαρα εχουν και τα SE που ειμουν χρονια κατοχως και το ονομαζε ειδικους χαρακτιρες! οταν το απενεργοποιουσες αυτο εγραφε με 160! παντος δεν μπορω να βρω κατι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα , καλα χριστουγεννα! Τελικα το βρικα.. ηταν η κωδικοποιηση χαρακτιρων~ ηταν στο αυτοματο και το εκανα προεπιλεγμενη αλφαβιτο! ολα καλα τωρα! Τωρα φτιαχνω την galery! να φορτωνη μονο εικονες απο την περιοχη ¨εικονες" και οχι απο ολο το κινητο! αντε να δουμε αν θα δουλεψει! επισεις ψαχνω να βρω αν γινεται να πειραξω το Pxo της καμερας ωστε να αποθυκευει σε συγκεκριμενω φακελο της φωτογραφιες και οχι χημα!
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά σε όλους!!!

Παιδιά πως γίνεται to reset στο kc910????Περιμένωωωωωωω!!!!!!!!!!!!

3845#*910# από την οθόνη κλήσης πληκτρολογείς τον κωδικό αυτό και πηγαίνεις στο 'factroy reset".Θα χάσεις επαφές ,μηνύματα και αρχεία στη μνήμη τηλεφώνου, οπότε καλό είναι να έχεις back up.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα reset στο κινητο! Ρε παιδια το κινητο γιατι γραφει μονο 70 χαρακτιρες μνμ?????? 160 πρεπει να ειναι! ξερω οταν χρισημοποιει Ελληνικους χαρακτιρες οτι γραφει λιγους αλλα πχ το se εχει επιλογη για να γραφει 160 χαρακτιρες με ελληνικα! με αυτο τι παιζι?

 

χρόνια πολλά και απο μένα. Πως γίνεται το reset στο kc910???

 

3845#*910# από την οθόνη κλήσης πληκτρολογείς τον κωδικό αυτό και πηγαίνεις στο 'factroy reset".Θα χάσεις επαφές ,μηνύματα και αρχεία στη μνήμη τηλεφώνου, οπότε καλό είναι να έχεις back up.

 

έχω πρόβλημα με την οθόνη αφής και δεν μπορώ να πληκτρολογίσω τίποτα!!!κάτι άλλο????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

 

Σήμερα αντιμετώπισα ενα πρόβλημα με το c905 μου που το ειχα μόνο ενα μήνα.Χαλασε το ακουστικό του και απο οτι διάβασα και εδώ στο site είναι ενα σύνηθες φαινόμενο αυτού του μοντέλου.

Απο εκείνη την ώρα ψάχνω για κινητα προκειμένου να πάρω κάποιο άλλο...Το συγκεκριμένο μοντέλο της LG μου εκανε εντύπωση κυριώς λόγω του οτι έχει τα 8 mp οπως και το c905.

 

Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω αν γενικα είναι ένα κινητό που αξίζει γιατί πραγματικα δεν θα αντέξω νεα αποτυχία!!!

 

Ευχαριστώ πολυ!!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

 

Σήμερα αντιμετώπισα ενα πρόβλημα με το c905 μου που το ειχα μόνο ενα μήνα.Χαλασε το ακουστικό του και απο οτι διάβασα και εδώ στο site είναι ενα σύνηθες φαινόμενο αυτού του μοντέλου.

Απο εκείνη την ώρα ψάχνω για κινητα προκειμένου να πάρω κάποιο άλλο...Το συγκεκριμένο μοντέλο της LG μου εκανε εντύπωση κυριώς λόγω του οτι έχει τα 8 mp οπως και το c905.

 

Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω αν γενικα είναι ένα κινητό που αξίζει γιατί πραγματικα δεν θα αντέξω νεα αποτυχία!!!

 

Ευχαριστώ πολυ!!:)

 

Καλησπερα! δεν εχει καμια σχεση το ενα κινητο απο το αλο! Εχει touch μονιτορ 3ιντσον, με τελεια εικονα, και θα σου ειναι αξιολογη για να μπενεις στο ιντερνετ με το wi-fi σε σχεση με το c905 που ηταν μικρη! η καμερα ειναι πολυ ποιοτικη ειδικα την ημερα αφου συμπεριφερετε σαν ccd! Στο λεο επιδει τα SE εταζαν πολλα αλλα ηταν παντα μαπα η φωτογραφιες και ειδικα το k850i (k750,k800,k850) αυτα ειχα! και απο οτι ειχα δει και το c905 ηταν ενα K850i με 8mpixel! Βεβαια το lg910i εχει μικροτερο xenon flash αρα το c905 υπερτερη στο σκοταδη! Το lg τραβαει video με 640*480 με 30fps σε συμπιεση divx και οχι 3gp Και ειναι κορηφαιο! το c905 τραβουσε 320*240! Επισεις εχει πολλες χαζομαρες το lg! οπος η galery ειναι λιγο αργη, και λιγο ποιο αδιναμο ηχω! Αλλα για τον ηχω διορθωνεται απλα! βεβαια αυτο το προβλημα το εχει μονο το kc910 Και το Kc910i Επισεις υπαρχουν στο ιντερνετ πολλα Patch για τα κινητα και ειδικα για το kc910 καθος και λογισμικα! Το kc910i ειναι μια διορθομενη version του kc910 και λειτουργικα και εμφανισιακα! Στο κουτι σου παρεχει 8gb καρτουλα! Αν δεν σε ενδιαφερη η καμερα μπορεις να πας και στο arena Που ειναι ενα νεο κινητο με νεο Interface και πολυ καλητερη οθονη αφου εχει σχεδον διπλασια αναλυση! Βεβαια υπαρχουν ισος καλητερα φωτογραφικα κινητα απο αυτο εδω με xenon αλλα βεβαια κοστιζουν περισοτερα αφου κατασοντε στα 12mpxl ! το kc910i κοστιζει περιπου 300 ευρο! Οσο για το kc910 εχει περισοτερη υποστιριξει απο το i αφου ειναι και παλιοτερο, πατσαρισμενα λογισμηκα και καλουδια! Αλλα το kc910i ειναι βελτιομενη εγδωση που εχει και αυτο διαφορα για να το κανεις να δουλευει σφαιρα καθος και το οτι δεν εχει τα προβληματα του kc910! Με λιγα λογια το προτινω! Αν εχει καποια απορια ρωτησεμε να στην λυσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα , καλα χριστουγεννα! Τελικα το βρικα.. ηταν η κωδικοποιηση χαρακτιρων~ ηταν στο αυτοματο και το εκανα προεπιλεγμενη αλφαβιτο! ολα καλα τωρα! Τωρα φτιαχνω την galery! να φορτωνη μονο εικονες απο την περιοχη ¨εικονες" και οχι απο ολο το κινητο! αντε να δουμε αν θα δουλεψει! επισεις ψαχνω να βρω αν γινεται να πειραξω το Pxo της καμερας ωστε να αποθυκευει σε συγκεκριμενω φακελο της φωτογραφιες και οχι χημα!

Αυτο πως θα το κανεις? Υστερα θα λειτουργει στον μισο + χρονο. Πως θα γινει αυτη η ρυθμιση?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

GAME:http://oynama.blogspot.com/2009/12/merrry-xmas.html

http://1.bp.blogspot.com/_qyz7ziJny0s/SzUvdX_U2xI/AAAAAAAAALA/nvcs-RXAPPo/s400/flubu.jpg

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...