Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/

 

ενημερώσου απο αυτό το σιτε.... ψάχτο λιγάκι...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/

 

ενημερώσου απο αυτό το σιτε.... ψάχτο λιγάκι...

 

παιχταρα μου.αμεση επεμβαση:up::clap::yahoo::thanks:

Link to comment
Share on other sites

επισης να ρωτησω και κατι αλλο.το κινητο πως ξεκλειδωνει το λογισμικο του?εχει αυτο της κοσμοτε και μου την εχει δωσει:mad:
Link to comment
Share on other sites

επισης να ρωτησω και κατι αλλο.το κινητο πως ξεκλειδωνει το λογισμικο του?εχει αυτο της κοσμοτε και μου την εχει δωσει:mad:

 

ομοίως... http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/13630-new-mgp-firmware-thread-v14c-14d-beta-1-a.html

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω και παλι για την απαντηση:)

και μια τελευταια ερωτηση γιατι ειμαι ψιλοασχετος απο αυτα:wacko:

πως την περναω?μεσω του προγραμματος αναβαθμισης της lg η με κανενα αλλο τροπο?(σορρυ αν σε ζαλιζω:D)

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς τα παρακάτω προγραμματα : δες οδηγιες. το flashing γινεται μονο απο το lgmd. Το efs tools , απλα ειναι για hacking του κινητου.

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/12880-n00bs-tutorial-flashing-your-renoir.html

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς τα παρακάτω προγραμματα : δες οδηγιες. το flashing γινεται μονο απο το lgmd. Το efs tools , απλα ειναι για hacking του κινητου.

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/12880-n00bs-tutorial-flashing-your-renoir.html

 

απλο και κατανοητο φαινεται.η τελευταια εκδοση ποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

V14C. θα σου προτεινα όμως την v13c. Πιο σταθρη. Αν κοιταξεις λιγο παραπανο θα τα βρεις αυτα που ρωτας. Τα official fws είναι πιο σταθερα , πιο αργα με καποιες μικροελειψης...

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/13630-new-mgp-firmware-thread-v14c-14d-beta-1-a.html

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας εαν η εγγυηση του κινητου καλυπτει και την μπαταρια?7 μηνων κινητο και η μπαταρια του πλεον δεν κραταει ουτε 10 λεπτα ομιλιας

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας εαν η εγγυηση του κινητου καλυπτει και την μπαταρια?7 μηνων κινητο και η μπαταρια του πλεον δεν κραταει ουτε 10 λεπτα ομιλιας

 

Η LG θα σεβαστεί την σκάρτη μπαταρία σου. Θεωρώ πως θα στην αλλάξει... κάνε ένα τηλέφωνο για περαιτέρω...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας εαν η εγγυηση του κινητου καλυπτει και την μπαταρια?7 μηνων κινητο και η μπαταρια του πλεον δεν κραταει ουτε 10 λεπτα ομιλιας

Καλύπτεσαι ΑΠΟΛΥΤΑ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Βραδινες... δεν αξιζουν, πολυ χαμηλο φλας. Παντως ειναι κατι το απλο. Σε στυλ c905 αλλα touch... Η καμερες δεν εχουν τρομερες διαφορες. Σου προτεινω LG για την τρομερη εξυπηρετηση πελατων και προβληματων + της αλλης οτι ειναι τουμπανακι το renoir.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Βραδινες... δεν αξιζουν, πολυ χαμηλο φλας. Παντως ειναι κατι το απλο. Σε στυλ c905 αλλα touch... Η καμερες δεν εχουν τρομερες διαφορες. Σου προτεινω LG για την τρομερη εξυπηρετηση πελατων και προβληματων + της αλλης οτι ειναι τουμπανακι το renoir.

 

Πιστευεις οτι το 910 θα με καληψει τουλαχιστων οσο και το κ850 στης νυχτερινες φωτος? ειναι δυνατο φλας και ειδικα μετα απο ενα mod driver , ηταν αστερι! η lg εκανε καμια διορθοση με καποιο τελευτεο firmware? μπορει καποιος να κανει upload μερικες νυχτερινες φωτος?

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις οτι το 910 θα με καληψει τουλαχιστων οσο και το κ850 στης νυχτερινες φωτος? ειναι δυνατο φλας και ειδικα μετα απο ενα mod driver , ηταν αστερι! η lg εκανε καμια διορθοση με καποιο τελευτεο firmware? μπορει καποιος να κανει upload μερικες νυχτερινες φωτος?

Του Renoir είναι πιο χαμηλό.Όλες οι αναβαθμίσεις του δεν πρόσθεσαν κάτι νέο στο φλας.Οι βραδινές του , πχ αν βγάζεις ένα τοπίο ή κάποιο αντικείμενο στα 3-4 μέτρα, είναι σκοτεινές.Για αντικείμενο/πρόσωπο μέχρι 2 μέτρα είναι μια χαρά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Είναι η πρώτη φορα που γράφω σε αυτό το topic παρότι έχω το LGKC910 Renoir εδώ και κάποιους μήνες.

 

θα ήθελα να ζητήσω προκαταβολικά συγνώμη για κάποιες ερωτήσεις που θα κάνω, αν έχουν απαντηθεί, προσπάθησα να ψάξω όσο μπορούσα τις 190+ σελίδες, και η αλήθεια είναι ότι παρότι υπάρχουν πολλές απαντήσεις για κάποια από τα θέματα που με απασχολούν, θα ρωτήσω ξανά, λόγω του ότι φοβάμαι μην γίνει καμια ζημια στο κινητό με κάτι που δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να κάνω.

 

Αρχικά να πω ότι το κινητό μου ήταν μια ιδιότυπη περίπτωση. Μου έγινε δώρο, οποτε δεν έψαξα το γιατί και πως, δεν είχε μέσα καρτούλα (πήγα και αγόρασα μετά μια 16gb, και επίσης είχε τα menus της T-Mobile. Τσεκάροντας το s/w version βλέπω ότι έχω το KC910_v10b.

 

Το κινητακι έχει κάποια προβλήματα, πχ το gps δεν έχει δουλέψει ποτε (δεν ξέρω αν αυτό φτιάχνει με update του σ/w), γενικά κάνει διαφορα κολλήματα κτλπ. Για αυτό το λόγο λέω να το αναβαθμίσω. Όμως το ότι έχει τα menus της T-Mobile, με κάνει λίγο καχύποπτο. Σημαίνει ότι είναι κλειδωμένο και ότι δεν μπορώ να το αναβαθμίσω ? Προφανώς μου το αγόρασαν από εξωτερικό και για αυτό το λόγο έχει μη-ελληνική εταιρία ? Για να αναβαθμιστεί πρέπει να γίνει μονο μέσω της εταιρίας ? Πρέπει μήπως να ξεκλειδωθεί ? Οποτε τα ερωτήματα είναι :

 

1) Αν πρέπει να γίνει αναβάθμιση μέσω της T-Mobile, τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ?

 

2) Αν δεν υπάρχει τρόπος μέσω της T-Mobile (που η αλήθεια είναι ότι θα το προτιμούσα μήπως και φύγουν τα μενού της), πως γίνεται να αναβαθμιστεί ? Αν θέλει ξεκλείδωμα πρώτα, υπάρχει κάποιο guide και για το ξεκλείδωμα και για το update ? θα μπορούσα να έχω κάποια links ?

 

Επίσης κάτι last, διάβασα σε προηγούμενα posts για ένα πρόγραμμα gps που λειτουργεί κανονικά. Υπάρχει κάποιο link guide και για αυτό ? θα παίξει με την version που έχω τώρα η χρειάζεται αναβάθμιση (γενικά δεν μου έχει δουλέψει ποτε το gps είτε μέσα από google maps είτε μέσα από το jogging buddy) ?

 

Χίλια συγγνώμη αν σας κούρασα, απλά προτίμησα να τα ξαναρώτησω πολύ αναλυτικά μήπως και πάρω πολύ συγκεκριμένες απαντήσεις, προς αποφυγή ζημιας στο κινητο.

the truly wise are only a few
Link to comment
Share on other sites

http://we-travel.co.cc/wiki/index.php?title=Renoir_Installation

αναλυτικες οδηγιες για εγκατασταση του we travel

 

εχουμε φτιαξει και εναν ελληνικο οδηγο. Κανε μια αναζητηση στο thread! Καθως επισης εχουμε ξεκινησει την δημιουργια καθοδηγιων στα ελληνικα.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας εαν η εγγυηση του κινητου καλυπτει και την μπαταρια?7 μηνων κινητο και η μπαταρια του πλεον δεν κραταει ουτε 10 λεπτα ομιλιας

 

Η LG θα σεβαστεί την σκάρτη μπαταρία σου. Θεωρώ πως θα στην αλλάξει... κάνε ένα τηλέφωνο για περαιτέρω...

 

Καλύπτεσαι ΑΠΟΛΥΤΑ.

 

Λοιπον με πηραν σημερα τηλεφωνο απο το σερβις και μου ζητησαν 27ευρω για νεα μπαταρια την οποια αρνηθηκα να πληρωσω..6 μηνες εγγυηση μου ειπαν οτι εχει η μπαταρια

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μου είναι εύκολο να διαβάσω τις 190 σελίδες του topic μπορείτε να μου πείτε γενικά λίγα πράγματα για το κινητό και αν αξίζει να το αγοράσω;;; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει. Οι ικανότητες που θα δεις στο παρακάτω site ισχύιυν και είναι αξιόπιστες. Η μόνη λειτουργία που δεν ειναι και τόσο καλή είναι το gps, αν και λειτουργεί κανονικά χωρίς προβλήματα. Επίσης το αρνητικό που όλοι κατακρίναμε από την αρχή την εταιρία είναι η έλειψη του κλειστόυ λειτουργικου!

 

http://www.phonearena.com/htmls/LG-Renoir-phone-p_3103.html

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα χρησιμοποιω το PC suite για να περασω τα μνμ στον υπολογιστη και να τα κρατισω αλλα μερικοι χαρακτηρες οπωσ το "Σ" και το "Λ" δεν εμφανιζονται στα μνμ που περνανε στο PC ξερετε τι μπορω να κανω??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! απο ηχειο πως παει το renoir? βγαζει αρκετη ενταση? θεματα δικα μου μπορω να του περασω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με πηραν σημερα τηλεφωνο απο το σερβις και μου ζητησαν 27ευρω για νεα μπαταρια την οποια αρνηθηκα να πληρωσω..6 μηνες εγγυηση μου ειπαν οτι εχει η μπαταρια

Oι γνωστές αστειότητες που κάνουν όλες οι εταιρίες.Απορώ πως από μόνες τους όλες οι κατασκευάστριες εταιρίες βάζουν 6 μήνες για μπαταρία.Η μπαταρία θεωρείται πράγμα κινητό και έχει κανονικά 2 χρόνια εγγύηση.Αυτό λέει ο Νόμος.

καλημερα! απο ηχειο πως παει το renoir? βγαζει αρκετη ενταση? θεματα δικα μου μπορω να του περασω?

Δεν έχει τόσο υψηλή ένταση δυστυχώς.Θέματα του περνάς μόνο αν το χακάρεις.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

δυνατοτητα χακαρισματος οπως στο viewty υπαρχει δηλαδη?

(για αυξηση εντασης ηχειου επιλογη νεων θεματων κοκ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως αλλα... ως εκει! :)

 

Mygreatphone.com θα βρείς πολλές πληροφορίες!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...