Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oι γνωστές αστειότητες που κάνουν όλες οι εταιρίες.Απορώ πως από μόνες τους όλες οι κατασκευάστριες εταιρίες βάζουν 6 μήνες για μπαταρία.Η μπαταρία θεωρείται πράγμα κινητό και έχει κανονικά 2 χρόνια εγγύηση.Αυτό λέει ο Νόμος.

 

Το σπαστικο ξερεις ποιο ειναι???Της ειπα να μην μου κανουν αλλαγη μπαταριας με χρεωση δικια μου και μου απανταει καλα τοτε οκ θα σου κανουμε μονο αναβαθμιση( εγω ειχα ηδη την τελευταια βερσιον του λογισμικου)..Το τηλεφωνο εκανε να μου επιστρεψει 2 εβδομαδες(!) γιατι το εστειλαν σε λαθος διευθυνση στην κρητη ενω μενω αθηνα..Κα στην τελικη ουτε αναβαθμιση μου εκαναν οπως ειπαν γιατι ολες οι επαφες,τα μηνυματα και οι ρυθμισεις του κινητου ηταν οπως τα ειχα εγω πριν το στειλω...Για εμενα ενα μεγαλο μειον στο σερβις της lg (αβραμιδης-θεσσαλονικη)

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια.. εχω παραγκηλει το 910 με την επιδοτιση που ειχα και θα το παρω με 210 ευρο μια και δεν μπορω να παρω το satio (ειμαι θαυμαστης της se)! τωρα εχω το k850 και πιστευω οτι παω σε μια καλυτερη κατηγορια κινητου!

-θα ηθελα να ρωτισω αν τελικα βρικατε καποια λυση για το gps να λειτουργη χωρις χρεωση μια και αυτο δεν ειναι σοβαρο πραμα αφου αν θελουμε να εχουμε οντος gps ας παρουμε μια αξιοπιστη συσκευη και ας παραμεινουμε στο 910 μονο στην διασκεδαση σε αυτον τον τομεα!

-υπαρχη καπιο site να βλεπω της νεες αναβαθμισεις που υπαρχουν και τι νεο προσφερουν οπος ηταν το esato για της SE?

-Το θεμα xenon flash. Τελικα σε τι επιπεδα ειναι? εγω ως κατωχος k800 και k850 με xenon μπορω να πω οτι ναι εντιποσιαζομουν με της βραδινες οταννννννν δεν τα εβγαζε ολα ασπρα! μα το θεο ηταν απελπιστικο το θεμα.. η μισες φωτογραφιες ηταν για διαγραφη, ενω οταν εδιχναν σωστα στον υπολογιστη ηταν για τα μπαζα! τι να το κανω το πολυ δυνατο αν δεν υπαρχη σωστο συνολο

-msn,facebook,forums,youtobe, δουλευουν? σελιδες με java και flash?

 

Σας ευχαριστω .. ακομα φτανω στην σελίδα 54 και εχω πολυ ακομα για να μου λειθουν οι αποριες

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει παλια το ιδιο πραγμα αλλα η απαντηση δεν ητο και τοσο σωστη οποτε επανερχομαι.

Ειναι δυνατον το κινητακι να συνδεθει σε secure wifi networks που απαιτουν τη ληψη καποιου πιστοποιητικου; το να τα κατεβασεις απο τον browser οπως κανεις στο pc σου και οπως ειχε προταθει οταν ειχα ρωτησει πρωτη φορα δε δουλευει.Αυτο που σκεφτηκα ειναι να κατεβασεις το πιστοποιητικο στο pc και να τα το βαλεις ''χειροκινητα'' στο καταλληλο directory που το renoir αποθηκευει τετοια πραγματα(αν εχει δλδ).Αν ξερει κανας τσακαλος ποιο θα μπορουσε να ειναι κιολας το directory θα μπορουσαμε να πειραματιστουμε ενδεχομενως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Αν και ειμαι νεο μελος στην σας διαβαζω αρκετο καιρο (ναι διαβασα και τις 200 σελιδες του θεματος..:cool: )προκειμενου να βρω κριτικες και να αποφασισω για την αγορα κινητου....

Μετα απο πολυ διαβασμα και συγκρισεις κινητων σε τιμες και δυνατοτητες που προσφερουν κατεληξα πως εχω ερωτευτει με το LG Renoir KC910i :p

Αυτη την περιοδο ψαχνω σε διαφορα γνωστα καταστηματα για την καλυτερη τιμη της αγορας....

Αυτη τη περιοδο μενω Βολο η καλυτερη τιμη που βρηκα εδω ειναι στα 335 ευρω στο Public......:( Και στο e-shop με 329 ευρω (αν και προσπαθω να αποφυγω οσο γινεται τα ονλαιν μαγαζια σκεφτηκα το e-shop σαν λυση γιατι υπαρχει αντιπροσωπια στον Βολο....)

Απο οτι διαβασα καποιοι το αγορασαν πολυ πιο φθηνα απο τα Media Markt στην Λαρισα και Κωτσοβολο.Ομως θα ηθελα να με ενημερωσετε αν γνωριζει καποιος τι τιμη εχει αυτη τη περιοδο το κινητο στα Media Markt και στον Κωτσοβολο γιατι στην ιστιοσελιδα τους δεν μου το βγαζουν:(

 

Βασικα ειμαι αναμεσα σ'αυτο και στο i-phone 3gs Apple . Αν και εχω διαβασει καλες κριτικες για το i-phone 3gs θα ηθελα να μου πει τη γνωμη του και καποιος που το εχει γιατι ως γνωστων τα προβληματα και τα μειον ενος κινητου φαινονται στην χρηση. Εχει καποια ιδιαιτερα προνομια σε σχεση με το LG KC910i ? Και τελος τι τιμη εχει στην αγορα?

 

Συγνωμη για το πληθος των ερωτησεων αλλα δεν θα ηθελα να αγορασω ενα κινητο και μετα να μετανιωσω και να παν χαμενα και τα λεφτα μου.......

 

 

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων:)[/quote/]

Άκυρο το Iphone λόγω τιμής.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μου ηρθε το κινητακι σημερα.. και ευτιχος γιατι ειχε γινει παραγγειλια για το kc910 Και οχι για kc910i ! την αλλαξα και παραγγειλα το i ! τελικα τη διαφορες εχουν?
Link to comment
Share on other sites

παιδια η συσκευασια του kc910 και Kc910i ειναι ιδια? ηρθε το κινητο στου Γερμανου αλλα δεν προλαβεναμε να κανουμε τα χαρτια της επιδοτισεις αλλα μια ματια που εριξα στο κινητο η συσκευασια εδιχνε το kc910 ! ας μου πει καποιος
Link to comment
Share on other sites

Είναι περίπου ίδιο . 910i

http://www.getpcmemory.com/pics/LG-KC910i-Renoir-Photo3.jpg

 

Εγω θα ηθελα να κανω μια ερωτηση/ ισως προταση: υπαρχει καποιο .pxo για το renoir, οπου να αποδιδει πιο χρωματιστα ζωηρα και ζωντανα τις φωτογραφίες? Θελω να βγαζω φωτογραφιες και να ειναι ζωηρες. εντονες!

Οι cannon έχουν τρομερα χρωματα, ισως γινεται να το ρυθμισουμε καπως μπας και τα πετυχουμε... :confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις πανω φιλε tsoump?Εγω εχω την v14...γενικα για ποιο εντονα χρωματα βαζω παντα την συννεφια στην ισορροποια λευκου...τωρα δεν νομιζω οτι μπορεις να πειραξεις τις τιμες των .pxo παρα μονο να χρησιμοποιησεις απο αλλη εκδοση...
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Είναι περίπου ίδιο . 910i

http://www.getpcmemory.com/pics/LG-KC910i-Renoir-Photo3.jpg

 

Εγω θα ηθελα να κανω μια ερωτηση/ ισως προταση: υπαρχει καποιο .pxo για το renoir, οπου να αποδιδει πιο χρωματιστα ζωηρα και ζωντανα τις φωτογραφίες? Θελω να βγαζω φωτογραφιες και να ειναι ζωηρες. εντονες!

Οι cannon έχουν τρομερα χρωματα, ισως γινεται να το ρυθμισουμε καπως μπας και τα πετυχουμε... :confused:

 

δεν ξερω να σου πω κατι εγω.. ασε να το παραλαβω γιατι εχουν περασει σχεδων 15 μερες! παντος αν εχει καποιος το κουτι απο ι ας μας δειξει μια φωτο

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις πανω φιλε tsoump?Εγω εχω την v14...γενικα για ποιο εντονα χρωματα βαζω παντα την συννεφια στην ισορροποια λευκου...τωρα δεν νομιζω οτι μπορεις να πειραξεις τις τιμες των .pxo παρα μονο να χρησιμοποιησεις απο αλλη εκδοση...

 

δουλευει σωστα η v14? σου εχω στειλει ενα μνμ προσοπικο. δες

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν μου εχει ερθει καποιο pm. Αλλα ειμαι σιγουρος πως τις τιμες στο camera.pxo μπορουμε να τις πειραξουμε, ετσι ωστε να εχουμε πιο ζωντανες φωτογραφιες!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

βασικά καίγομαι.. ξέρεις όταν περιμένεις κάτι…! είχα κάνει παραγγελία από των γερμανό το kc910 και πήγα μετά από μια εβδομάδα και μου είπαν ότι δεν ήρθε κάτι ακόμα! Και μπαίνει στο online και μου λέει δεν έχει τιμολογηθεί ακόμα και του λέω ένταξη και μετά τους λέω αν είναι το kc910i γιατί αυτό ήθελα που ήταν μαύρο και, είχαν βάλει το απλό! Έκαναν την αλλαγή στην παραγγελία! Ε σήμερα που ήρθε πήγα από εκεί 1¨45 αλλά δεν προλάβαιναν να με εξυπηρετήσουν, και έτσι απλά ζήτησα να δω το κουτί! Από έξω έλεγε kc910 και είχε το παλιό σε εικόνα! Και έχω φαγωθεί να δω αν έχουν ίδια συσκευασία η όχι! Γιατί θα σκάσω πάλη μέχρι την δευτέρα.. και άντε να είναι λάθος και να περιμένω ξανά… έλεος χεχε
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν μου εχει ερθει καποιο pm. Αλλα ειμαι σιγουρος πως τις τιμες στο camera.pxo μπορουμε να τις πειραξουμε, ετσι ωστε να εχουμε πιο ζωντανες φωτογραφιες!

Απο το Mygreatphone μονο οτι εχω βρει κ θυμαμαι που ελεγαν οτι δεν μπορουσαν να αλλαξουν τιμες...Βεβαια εχω να ασχοληθω απο τοτε που βγηκε η 14 καθως δεν εχει βγει κατι καινουργιο αλλα κ δεν νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο...αν μπορουσαμε αυτο που λες θα ηταν οτι καλυτερο για το τηλεφωνακι..

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μην γινεται. Εχουν αλλαξει νομιζω μια φορα της καμερας το pxo.Βρηκα 2 αρχειακια της καμερας και την εμφανιση της καμερας.Τα περασα. διαφορα δεν ειδα σε θεμα ποιοτητας , ομως το περιβαλλον αλλαξε. πιο ομορφο εγινε! :).

 

http://drop.io/azr86bd# . Περάστε το κι εσείς μεσω LGMDP_EURO , αξίζει! :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ωραιος!τουλαχιστον εγινε λιγο διαφορετικο το μενου...απο ποιοτητα ομως τι κανουμε..?
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ωραιος!τουλαχιστον εγινε λιγο διαφορετικο το μενου...απο ποιοτητα ομως τι κανουμε..?

 

Ρε παιδιά η sensor που βάζουν στα κινητά δεν έχουν καμία σχέση με τον φωτογραφικών μηχανών! Απλά είναι υβρίδια, καταναλώνουν λιγότερη μπαταρία και έχουν μικρότερο μέγεθος.. δεν είναι ccd! Eχουν μικρότερη επιφάνια από τους αντίστοιχους CCD στα ίδια megapixel προσπαθούν να αποτυπώσουν την εικόνα αλλά λόγο συμπιέσεις δημιουργείτε μεγαλύτερος θόρυβος γιαυτο και όταν την βλέπουμε την εικόνα στo real zoom στο μόνιτορ μας βλέπουμε μια ασάφεια! Άρα μην περιμένετε ποτέ να έχετε τρομερές διαφορές με προσθήκη drivers κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας παρακαλω δωστε μου τα φωτα σας!!Πηρα στην κοπελα μου το kc910i renoir αλλα οταν το ανοιξαμε το κουτι εγραφε kc910 ενω στα πλαινα που εχει το ΙΜΕΙ κτλ εγραφε kc910i...Εχει την v10b,υπαρχει καποια version καλυτερη??Το κινητο ηρ8ε με 8gb SD αλλα εχει εσωτερικη μνημη 150mb(καπου εκει)και ειναι καταμαυρο,λογικα ειναι το kc910i ή οχι??Κατι ακομα...επειδη τυχαινει να εχω το lg gt505,navigation δεν εχει αυτο το κινητο,κατι σαν το wisepilot που εχει το δικο μου??Πως κανει πλοηγηση,μονο με το google maps(μονο χαρτες δειχνει αυτο ή γινεται και πλοηγηση)??
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα φιλε μου! βασικα δεν μπορω να σου πω με σιγουρια! εγω το περιμενω αυριο το kc910i γιατι μου φερανε το σαββατο το Kc910! το ανοιξαμε και ηταν τιτανιουμ και οχι μαυρο! αυριο το μεσημερι ισος καταφερω να σου δωσω μια συμβουλη! απο οτι εχω ακουσει εχει 1gb to ι εσωτερικη μνημη!
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα φιλε μου! βασικα δεν μπορω να σου πω με σιγουρια! εγω το περιμενω αυριο το kc910i γιατι μου φερανε το σαββατο το Kc910! το ανοιξαμε και ηταν τιτανιουμ και οχι μαυρο! αυριο το μεσημερι ισος καταφερω να σου δωσω μια συμβουλη! απο οτι εχω ακουσει εχει 1gb to ι εσωτερικη μνημη!

 

Δεν εχω καταλαβει ακομα τι γινεται,σε καποια site το εχουν με 1gb εσωτερικη,αλλα παλι με 70mp...Απ'οτι διαβασα το i πρεπει να ειναι μαυρο παντως!!Ας μας πει καποιος με το gps τι γινεται καποιο προγραμμα οπως εχω στο gt505 υπαρχει?Το wisepilot που ειπαν καποιο πως μπορω να το κατεβασω εστω και για 30μερες(αν το χανακανεις εγγατασταση μετα δεν μπορεις να το εχεις για αλλο τοσο)??Γινεται πλοηγηση με το google maps??

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλαβει ακομα τι γινεται,σε καποια site το εχουν με 1gb εσωτερικη,αλλα παλι με 70mp...Απ'οτι διαβασα το i πρεπει να ειναι μαυρο παντως!!Ας μας πει καποιος με το gps τι γινεται καποιο προγραμμα οπως εχω στο gt505 υπαρχει?Το wisepilot που ειπαν καποιο πως μπορω να το κατεβασω εστω και για 30μερες(αν το χανακανεις εγγατασταση μετα δεν μπορεις να το εχεις για αλλο τοσο)??Γινεται πλοηγηση με το google maps??

 

το i με το απλο εχουν διαφορα το μαυρο καθος και πισω στην καμερα, παντα μηλας εκτος μνημη κτλ http://www.geekwithlaptop.com/compare-mobile-phones/lg-kc910-renoir-lg-kc910i-renoir-3431_3457

 

http://images.dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/02/lg_kc910i_msc_200915.jpg

Link to comment
Share on other sites

το i με το απλο εχουν διαφορα το μαυρο καθος και πισω στην καμερα, παντα μηλας εκτος μνημη κτλ http://www.geekwithlaptop.com/compare-mobile-phones/lg-kc910-renoir-lg-kc910i-renoir-3431_3457

 

http://images.dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/02/lg_kc910i_msc_200915.jpg

 

Το θεμα ειναι οτι κατι εχουν κανει στις παραλαβες στην Ελλαδα διοτι ενω ειναι μαυρο,η καμερα του ειναι οπως δειχνεις στην φωτο...η εσωτερικη του μνημη ειναι καπου 170mb αντι 1gb!!:mad: Θα μας πει κανενας τι εχει κανει με το gps του και πια version δουλευει καλυτερα στο κινητο??:!::!:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι κατι εχουν κανει στις παραλαβες στην Ελλαδα διοτι ενω ειναι μαυρο,η καμερα του ειναι οπως δειχνεις στην φωτο...η εσωτερικη του μνημη ειναι καπου 170mb αντι 1gb!!:mad: Θα μας πει κανενας τι εχει κανει με το gps του και πια version δουλευει καλυτερα στο κινητο??:!::!:

 

Για το kc910 classic (όχι το i) , η καλυτερη εκδοση ειναι η v13. Είναι η πιο εύχρηστη και χωρίς προβλήματα έκδοση.

 

Θα την βρεις εδω: http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/13630-new-mgp-firmware-thread-v14c-14d-beta-1-a.html

 

Αν θες παλι μια αυθεντικη , θα κατεβασεις την τελευταια v11k : http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/11950-official-renoir-firmwares.html

 

Το gps, λειτουργει κανονικα χωρις προβληματα. Για να λοκαρει θελει ενα 5λεπτο να βλεπει ουρανο (για αρχη). Το we-travel, είναι το καλύτερο προγραμμα (free navigation) αυτη την στιγμη, αλλιως προτεινω amazegps. Θα βρεις πληροφοριες πιο πισω.

 

 

Γενικά : http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανενας για το αν υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε το κινητο να λειτουργει και ως cam σε pc! thnx
Link to comment
Share on other sites

Για το kc910 classic (όχι το i) , η καλυτερη εκδοση ειναι η v13. Είναι η πιο εύχρηστη και χωρίς προβλήματα έκδοση.

 

Θα την βρεις εδω: http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/13630-new-mgp-firmware-thread-v14c-14d-beta-1-a.html

 

Αν θες παλι μια αυθεντικη , θα κατεβασεις την τελευταια v11k : http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/11950-official-renoir-firmwares.html

 

Το gps, λειτουργει κανονικα χωρις προβληματα. Για να λοκαρει θελει ενα 5λεπτο να βλεπει ουρανο (για αρχη). Το we-travel, είναι το καλύτερο προγραμμα (free navigation) αυτη την στιγμη, αλλιως προτεινω amazegps. Θα βρεις πληροφοριες πιο πισω.

 

 

Γενικά : http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/

 

Πως κατεβαζω το weltravel και την version στο κινητο ομως??Μια βοηθεια ρε παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...