Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Simera ematha apo kati filous mou pou eixan koinita LG meta apo 4-5 mines tous evgale provlima.."otan estelnan sms kai sta kapakia erxotan h anafora kai tous erxotan kai ena neo sms akoma, to kinito tous kolage... kai eprepe na vgaloun tin mpataria gia na ksekolisei... isxiei kati tetio gia to KC910??? min doso 440 E kai meta apo 4-5 mines faei kanena kolima...:S opoios kserei kati na mou ti pei plz.. a kai kati allo sto Video exei to legomeno Led?(gia video stin nuxta..) opos einai sta SE...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το έχω και εγώ.

έχω πάθει πλάκα με την φωτογραφική του έχει κάτι λειτουργίες απίστευτες:

Επιλέγεις που να κάνει focus

Βρίσκει και κάνει focus αυτόματα στο πρόσωπο

Βρίσκει και ακολουθεί το πρόσωπο όσο αυτό κινείτε ώστε να κάνει focus σωστά σε Φώτο που το θέμα κινείτε

Έχει λειτουργία βελτιωμένης λήψης αφαιρεί στίγματα, σπυράκια, λεκέδες από την επιδερμίδα (η Φώτο βγαίνει στα 5ΜΡ)(μην περιμένετε να είστε κουασιμόδος και να σας βγάλει ΚΟΥΚΛΟ είπαμε βελτιώνει δεν κάνει θαύματα:P)

 

Και πολλα ακόμα που ούτε τα ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να κανω το GPS να δουλέψει κ όπως διαβάζω και αλλού ,οι περισσότεροι είναι έτσι.

 

αυτό συμβαίνει γιατί δεν είναι gps είναι Αgps θέλει συνδρομή με κάποιον Provider (ετσι νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

αυτό συμβαίνει γιατί δεν είναι gps είναι Αgps θέλει συνδρομή με κάποιον Provider (ετσι νομίζω)

 

 

 

Ναι πολυ πιθανόν να ισχύει αυτό.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Simera ematha apo kati filous mou pou eixan koinita LG meta apo 4-5 mines tous evgale provlima.."otan estelnan sms kai sta kapakia erxotan h anafora kai tous erxotan kai ena neo sms akoma, to kinito tous kolage... kai eprepe na vgaloun tin mpataria gia na ksekolisei... isxiei kati tetio gia to KC910??? min doso 440 E kai meta apo 4-5 mines faei kanena kolima...:S opoios kserei kati na mou ti pei plz.. a kai kati allo sto Video exei to legomeno Led?(gia video stin nuxta..) opos einai sta SE...

 

Δε μου έχει τέτοια περιπτωση που αναφέρεις , οποτε δε μπορω να ξερω.Αυτό που έχω παρατηρήσει στην καταγραφή βίντεο είναι οτι όταν τραβάω ,κολλάει κάπως(σαν σπασμένο frame), πράγμα που με έχει ξενίσει λίγο, αλλα προσδοκώ σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση, θεωρώ οτι το KC910 θα τύχει καλής πολιτικής απο την LG.

Δεν έχει led, είναι 'όπως το viewty, δλδ, μπορείς να αλλάξεις το σκηνικό απο αυτόματο στο νύχτα.Το είχα κάνει μια φορά στο viewty και φώτιζε αρκετά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Spidey μην ανησυχεις,ολες οι πρωτες παρτιδες συσκευων,εχουν ενα μικρο-ελλατωμα.Αλλα οπως ειπες και εσυ,θα διορθωθει κ αυτο μια μια αναβαθμιση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει στην καταγραφή βίντεο είναι οτι όταν τραβάω ,κολλάει κάπως(σαν σπασμένο frame), πράγμα που με έχει ξενίσει λίγο, αλλα προσδοκώ σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση, θεωρώ οτι το KC910 θα τύχει καλής πολιτικής απο την LG.

.

 

 

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ SW V10C KAI ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει κ μένα αρκετά η συσκευή, η πλοήγηση στο internet τι λέει? Το wifi και ο browser του είναι ικανοποιητικά? Το gps τελικά μπορούμε ή οχι να το χρησιμοποιήσουμε??
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ SW V10C KAI ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ????

 

V10B :(

Tουλάχιστον ξέρω τότε οτι λύνεται με αναβάθμιση.

Το GPS εχεις καταφέρει να το ενεργοποιήσεις ;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

V10B :(

Tουλάχιστον ξέρω τότε οτι λύνεται με αναβάθμιση.

Το GPS εχεις καταφέρει να το ενεργοποιήσεις ;

 

τελικα με ψησατε κ εμενα ειμαι χρονια χρηστης sony ericsson μεχρι το κ 850 που μου εσπασε τα νευρα και επειδη δεν αντεχεται αλλο λεω να το τσιμπησω και εγω...παντως φοβερη καμερα...υπαρχει καποιο προγραμμα αν ξερετε για να κατεβαζεις και να περνας νεο firmware στο lg???

Link to comment
Share on other sites

τελικα με ψησατε κ εμενα ειμαι χρονια χρηστης sony ericsson μεχρι το κ 850 που μου εσπασε τα νευρα και επειδη δεν αντεχεται αλλο λεω να το τσιμπησω και εγω...παντως φοβερη καμερα...υπαρχει καποιο προγραμμα αν ξερετε για να κατεβαζεις και να περνας νεο firmware στο lg???

 

 

μιλώντας για κινητα 8mp ,προσωπικα δε βρισκω κανενα λόγο να παρει καποιος ας πουμε το C905, έστω λέμε τωρα ειναι απειροελαχιστα καλύτερο φωτογραφικά, τι στιγμή που το βίντεο του είναι άθλιο κ γενικά μπροστά στο kc910 δεν πιάνει μία.Πρόγραμμα απο οσο ξερω δεν υπάρχει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Spidey κοιτα,επειδη διαβαζω τις απαντησεις που σου εδωσαν στο αντιστοιχο τοπικ των διαξιφισμων,ενα εχω να πω....Δεν ειναι λογος να αγορασεις το c905 γτ ειναι λιγακι εως ελαχιστα καλυτερο στην φωτο.Και στο κατω-κατω ειναι καλυτερο σε μικρο-λεπτομερειες,που αφορουν τους "ψειρες" και ψαχνουν το τελειο.Το kc910 εχει τελειο φακο,τελειο βιντεο,ειναι πιο γρηγορο και πραγματικα πιο αξιοπιστο σε λειτουργικο απο οτι ενα sony ericsson.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Spidey κοιτα,επειδη διαβαζω τις απαντησεις που σου εδωσαν στο αντιστοιχο τοπικ των διαξιφισμων,ενα εχω να πω....Δεν ειναι λογος να αγορασεις το c905 γτ ειναι λιγακι εως ελαχιστα καλυτερο στην φωτο.Και στο κατω-κατω ειναι καλυτερο σε μικρο-λεπτομερειες,που αφορουν τους "ψειρες" και ψαχνουν το τελειο.Το kc910 εχει τελειο φακο,τελειο βιντεο,ειναι πιο γρηγορο και πραγματικα πιο αξιοπιστο σε λειτουργικο απο οτι ενα sony ericsson.

ακριβως και ειναι πολυ καλυτερο σε πιο σημαντικα θεματα απο την ελαχιστη διαφορα στην καμερα οπως πχ στην τεραστια οθονη και στην οθονη αφης....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ακριβώς. Ποιος λόγος υπάρχει να προτιμήσεις ένα κινητό που σχεδιαστικά δε λέει απολύτως τίποτα, τη στιγμή που εχεις μπροστά σου το KC910?Το οποίο υπερτερεί παντού (χθες "απόλαυσα" και μια ταινία divx και πέρασε κ ωραία η ώρα μου) και όπως αναφέρει ο φίλος Nagata οι μικροδιαφορές στον τομέα φωτογραφία είναι για τους ψείρες.Επειδη δηλαδή το φλας του C905 μπορεί να είναι καλύτερο τη νύχτα (με την έννοια οτι φωτίζει 1-2 μέτρα παραπάνω) είναι λόγος αυτός σοβαρός να το προτιμήσω έναντι του Renoir?? Η κάμερα του lg δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο τα αντίστοιχα 8MP , θα έλεγα οτι το αντίθετο συμβαίνει.

Εν κατακλείδι, για μένα αυτή τη στιγμή το Renoir αποτελεί κινητό Α Κατηγορίας και είναι η φυσική εξέλιξη για όλους τους υπάρχοντες χρήστες του Viewty. Μακάρι το κινητό να υποστηριχθεί με αναβαθμίσεις και προσθήκες στο λειτουργικό του (βλ. περισσότερα themes , widgets κλπ κλπ) για να γουστάρουμε ακόμη πιο πολύ :p

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

poso krataei h mpataria?

 

Με συνετή χρήση 2 μέρες άνετα..Και θεωρώ οτι οταν στρώσει κ αλλο η μπαταρία μπορεί να χτηπήσει κ τις 3 (βλ. Viewty)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ χτές μόλις και αν και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ πολύ μαζί του, μπορώ να πω ότι οι πρώτες εντυπώσεις είναι άκρως θετικές. Φωτό και βίντεο είναι πραγματικά το κάτι άλλο. Το μόνο που μπορώ να πω ότι με απογοήτευσε είναι η ένταση του ήχου. Ακόμα και στο υψηλότερο επίπεδο δεν ακούγεται όσο δυνατά θα έπρεπε και το ίδιο ισχύει και για την αναπαραγωγή mp3 από το ηχείο. Ελπίζω ότι ο τομέας αυτός μπορεί να βελτιωθεί μέσω αναβάθμισης λογισμικού, όπως έχει γίνει και στο παρελθόν. Γενικά πάντως δε μπορώ να βρω άλλα μειονεκτήματα...

 

Ερώτηση: το σαιτ της LG δε μου δείχνει διαθέσιμες αναβαθμίσεις λογισμικού. Φαντάζομαι είναι πολύ νωρίς ακόμα ε;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ χτές μόλις και αν και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ πολύ μαζί του, μπορώ να πω ότι οι πρώτες εντυπώσεις είναι άκρως θετικές. Φωτό και βίντεο είναι πραγματικά το κάτι άλλο. Το μόνο που μπορώ να πω ότι με απογοήτευσε είναι η ένταση του ήχου. Ακόμα και στο υψηλότερο επίπεδο δεν ακούγεται όσο δυνατά θα έπρεπε και το ίδιο ισχύει και για την αναπαραγωγή mp3 από το ηχείο. Ελπίζω ότι ο τομέας αυτός μπορεί να βελτιωθεί μέσω αναβάθμισης λογισμικού, όπως έχει γίνει και στο παρελθόν. Γενικά πάντως δε μπορώ να βρω άλλα μειονεκτήματα...

 

Ερώτηση: το σαιτ της LG δε μου δείχνει διαθέσιμες αναβαθμίσεις λογισμικού. Φαντάζομαι είναι πολύ νωρίς ακόμα ε;

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω , αλλά μέχρι τώρα σε κανένα κινητό της η Lg δεν έβγαλε αναβάθμιση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Παντως να αναφερουμε κ το γεγονος,οτι το c905 αρχισε να βγαζει τα προβληματακια του,ενω το lg απο οτι βλεπω τα παει μια χαρα στον τομεα αξιοπιστιας.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παντως να αναφερουμε κ το γεγονος,οτι το c905 αρχισε να βγαζει τα προβληματακια του,ενω το lg απο οτι βλεπω τα παει μια χαρα στον τομεα αξιοπιστιας.

 

μακαρι να αλλαξει αυτο με το λογισμικο οσο για το σονυ τι ακριβως εβγαλε??

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ χτές μόλις και αν και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ πολύ μαζί του, μπορώ να πω ότι οι πρώτες εντυπώσεις είναι άκρως θετικές. Φωτό και βίντεο είναι πραγματικά το κάτι άλλο. Το μόνο που μπορώ να πω ότι με απογοήτευσε είναι η ένταση του ήχου. Ακόμα και στο υψηλότερο επίπεδο δεν ακούγεται όσο δυνατά θα έπρεπε και το ίδιο ισχύει και για την αναπαραγωγή mp3 από το ηχείο. Ελπίζω ότι ο τομέας αυτός μπορεί να βελτιωθεί μέσω αναβάθμισης λογισμικού, όπως έχει γίνει και στο παρελθόν. Γενικά πάντως δε μπορώ να βρω άλλα μειονεκτήματα...

 

Ερώτηση: το σαιτ της LG δε μου δείχνει διαθέσιμες αναβαθμίσεις λογισμικού. Φαντάζομαι είναι πολύ νωρίς ακόμα ε;

 

Καλορίζικο καταρχήν.Δυστυχώς ισχύει αυτό για την ένταση του ήχου.Μια ερώτηση , το gps το κατάφερες να δουλέψει?με wifi δε δουλεύει πάντως.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο καταρχήν.Δυστυχώς ισχύει αυτό για την ένταση του ήχου.Μια ερώτηση , το gps το κατάφερες να δουλέψει?με wifi δε δουλεύει πάντως.

 

ναι με wifi δουλευει καλα αλλα για να δουλεψει με τη συνδεση σου πρεπει να παρεις τα αναλογα δεδομενα απο την εταιρια σου...εδω αγγλια το εχει ενας φιλος και η εταιρια του του παρεχει κωδικους κτλπ οποτε συνδεεται κανονικα...τωρα το ηχειο δυσαρεστο αλλα τι να κανουμε,...

Link to comment
Share on other sites

Ποσο χαμηλο ειναι το ηχειο δηλαδη ρε παιδια? Μπορειτε να το συγκρινετε σε σχεση με καποιο SE π.χ. Κ770, Κ850?
Link to comment
Share on other sites

Ποσο χαμηλο ειναι το ηχειο δηλαδη ρε παιδια? Μπορειτε να το συγκρινετε σε σχεση με καποιο SE π.χ. Κ770, Κ850?

παιδια επειδη εχω μπερδευτει θα το αφησουμε να φορτισει πρωτα η θα χρησιμοποιησουμε την μπαταρια μεχρι να κλεισει κα μετα 16 ωρες η πρωτη φορτιση?>?

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω μπερδευτει θα το αφησουμε να φορτισει πρωτα η θα χρησιμοποιησουμε την μπαταρια μεχρι να κλεισει κα μετα 16 ωρες η πρωτη φορτιση?>?

16 ώρες η πρώτη φόρτιση...? Όχι προς Θεού...

 

Λέει τίποτα ο κατασκευαστής στο manual για την πρώτη φόρτιση? Όχι...

 

Τότε μάλλον δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι ιδιαίτερο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...