Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Φιλε μου στη σελιδα λεει "This firmware is not suitable for the KC910e, KC910i and KC910Q (will cause brickage)"

Υπαρχει κατι αντιστοιχο για kc910i??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

-Ζεις στα κατσαβραχα και δεν υφιστανται χαρτες.

-Μπορει να μην υπαρχει χαρτογραφηση στην περιοχη σου.(ελειψοι χαρτες)

-Βγες εξω στο 5λεπτο θα δεις καποιους δρομους (αν δεν ζεις σε κατσαβραχα) .

-Βλεπε ουρανο!

:lol::lol::lol::lol: Θα ξαναδοκιμασω το install,μπορει να εκανα κατι λαθος,αν και δεν το νομιζω το εχω κανει 2 φορες και πολυ προσεκτικα

 

Κατι αλλο που δεν καταλαβαινω,το τηλεφωνο δεν γραφει LG renoir kc910i αλλα lg renoir 8gb black

Ειναι το ίδιο??Υπαρχει καποια σελιδα που να γραφει ολες τις εκδοσεις του renoir??

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol: Θα ξαναδοκιμασω το install,μπορει να εκανα κατι λαθος,αν και δεν το νομιζω το εχω κανει 2 φορες και πολυ προσεκτικα

 

Κατι αλλο που δεν καταλαβαινω,το τηλεφωνο δεν γραφει LG renoir kc910i αλλα lg renoir 8gb black

Ειναι το ίδιο??Υπαρχει καποια σελιδα που να γραφει ολες τις εκδοσεις του renoir??

Το ίδιο είναι!

Το "Renoir" είναι σαν ψευδόνιμο.π.χ.: LG KU990 Viewty,LG KP500 Cookie.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι!

Το "Renoir" είναι σαν ψευδόνιμο.π.χ.: LG KU990 Viewty,LG KP500 Cookie.

 

Παιδια μια ερωτηση. Αφαιρεσα τελικα τον ηχο της καμερας, με το EFS tool (rename το shutter3.wav se shutter3.edit).

 

Όμως, κ πάλι ακουγεται ενας χαρακτηριστικός ήχος, όταν το κινητο κανει autofocus.Κατα την λήψη, όλα καλά, δεν ακουγεται τπτ.

 

Οσοι εχετε κανει την ιδια διαδικασια (να αφαιρεσετε δλδ τον ήχο της κάμερας), το εχετε παρατηρησει? ΚΑλό θα ηταν να μπορεσουμε να αφαιρεσουμε κ αυτον τον ήχο, αλλά δεν εχω ιδεα τι κ πώς, ποια αρχεια σε ποιους φακελους να πειραξω.(το φοβάμαι και λίγο).

 

Κατα τ άλλα, το κινητακι αστέρι.Με την V10k εδω και 2 μήνες, κανενα πρόβλημα.

 

Λίγο καλύτερη διαχειριση στους φακέλους με τις εικόνες ( στην κάρτα μνήμης) θα ήθελα να έχει.

 

(το arena εχει καλυτερη διαχειριση αρχειων στον τομέα αυτό??)

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Αφαιρεσα τελικα τον ηχο της καμερας, με το EFS tool (rename το shutter3.wav se shutter3.edit).

 

Όμως, κ πάλι ακουγεται ενας χαρακτηριστικός ήχος, όταν το κινητο κανει autofocus.Κατα την λήψη, όλα καλά, δεν ακουγεται τπτ.

 

Οσοι εχετε κανει την ιδια διαδικασια (να αφαιρεσετε δλδ τον ήχο της κάμερας), το εχετε παρατηρησει? ΚΑλό θα ηταν να μπορεσουμε να αφαιρεσουμε κ αυτον τον ήχο, αλλά δεν εχω ιδεα τι κ πώς, ποια αρχεια σε ποιους φακελους να πειραξω.(το φοβάμαι και λίγο).

 

Κατα τ άλλα, το κινητακι αστέρι.Με την V10k εδω και 2 μήνες, κανενα πρόβλημα.

 

Λίγο καλύτερη διαχειριση στους φακέλους με τις εικόνες ( στην κάρτα μνήμης) θα ήθελα να έχει.

 

(το arena εχει καλυτερη διαχειριση αρχειων στον τομέα αυτό??)

 

Το αρένα είναι κομπλέ στον τομέα αυτόν.Για τον ήχο που λες, μόνο με φλασάρισμα το είχα πετύχει.Αλλά αν φοβάσαι, άστο δεν πειράζει.Και εγώ με την 10κ είμαι πλέον εδώ και καιρό.Βράχος σταθερότητας.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω λεω να γυρισω στην 10κ γιατι βλεπω καποια πραγματα να μην λειτουργουν σωστα με τις αλλες... Μονο που σε μερικα θεματα, αξιζει να βγουν καποια bugs. (οπως στο σκρολαρισμα, οπως η ταχυτητα μενου κλπ)

 

Φιλε μου, νομιζω πως μπορεις να το φτιαξεις αυτο.

Γιατι το εκανες μορφης . edit? :confused: Akoma δεν καταλαβαινω...

 

Κοιταχτε!

:p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.

μιας και η kingston δημιουργει προβλημα με τα βιντεο, ποια καρτα λετε οτι δεν κανει προβληματα?

ξερω οτι εχει απαντηθει αυτο, ισως και πολλες φορες, αλλα απο την τελευταια φορα που μπηκα προστεθηκαν 80 σελιδες και ειναι πολλες για ψαξιμο.!!

 

thanks!

Founder of PiaggioX10.gr

Member of hyundaicoupe.eu

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορειτε να μου δωσετε ενα download link για την εκδοση 10k γιατι ψαχνω μεσω google αλλα δεν την βρηκα... εχω παντως ηδη κατεβασει την 13e... Ποια μου προτεινετε απο τις 2 ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.

μιας και η kingston δημιουργει προβλημα με τα βιντεο, ποια καρτα λετε οτι δεν κανει προβληματα?

ξερω οτι εχει απαντηθει αυτο, ισως και πολλες φορες, αλλα απο την τελευταια φορα που μπηκα προστεθηκαν 80 σελιδες και ειναι πολλες για ψαξιμο.!!

 

thanks!

Sandisk, δουεύει άψογα.

παιδια μηπως μπορειτε να μου δωσετε ενα download link για την εκδοση 10k γιατι ψαχνω μεσω google αλλα δεν την βρηκα... εχω παντως ηδη κατεβασει την 13e... Ποια μου προτεινετε απο τις 2 ?

 

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/11950-official-renoir-firmwares.html

θα βρεις την 10κ open europe και την 10κ open greek.Και οι 2 είναι καλές.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

According to a report just another mobile phone blog is possible some filtering of the first team with LG camera 12mpx

good had been taken after that Samsung also announced almost 1 month and that sales would come out next month, but we will be good news on the LG that is known the following, I hope soon to see images and confirmation of the characteristics

 

LG Renoir HD specifications:

 

- 12 Mega pixel camera with 3X optical zoom & 1cm macro.

- Full HD video recording and Slo-Mo @ 300 FPS.

- Real xenon flash + double LED.

- 3.3" OLED WVGA (854X480)

- "Mark Levinson" dual stereo speakers.

- GPS (Garmin) navigation. (Αν λέμε garmin, εννούμε ανοιχτό λειτουργικό ;) )

- Wifi & DLNA

- 16 GB internal memory.

- Mini HDMI port.

- 3.5 headphone jack.

- Li-Ion 1500mAh battery.

- Kickstand.

 

Τελικα γνωρίζουμε με βεβαιότητα αν θα έχει ανοιχτό λειτουργικό? αν εχει κατι σαν το KC910 που εχουμε λετε να υπαρχει πιθανοτητα για συμβατο προγραμματακι GPS (garmin) το οποιο εχει το HD Renoir...

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε garmin εννοουμε ανοιχτο λειτουργικο.

Δεν προκειται να ειναι συμβατο με κλειστο λειτουργικο, συνεπως δεν προκειται ουτε το HD να εχει πλατφορμα σαν του δικου μας , ουτε το δικο μας να παρει garmin.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα στέλνει μηνύματα (ευτυχώς οχι πολλά ,γιατι χρεώνονται σαν μηνύματα στο εξωτερικό) στον αριθμό +731552 . Ρωτησα στην COSMOTE και μου απήντησαν

με επιστολή ότι το πρόβλημα δεν είναι στο δίκτυο αλλά στο τηλέφωνο και το

εμφανίζουν τηλεφωνα LG. Τελικά, το έστειλα στο service LG (PROCORDIA) και

περιμένω να δω εάν θα διορθώσουν αυτό το πρόβλημα...

Τελικά που ήταν το πρόβλημα; Εντάξει τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα αποστολής χρεώσιμων μηνυμάτων στο +731552 υπάρχει λύση; Βρήκε κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει; Στο KC910 φίλου, κάθε μήνα η cosmote του χρεώνει μηνύματα στον παραπάνω αριθμό. Στον τελευταίο λογαριασμό του χρέωσαν 44 smsx0.16ευρω έκαστο.
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια σχετικα με τα Ιnterfaces.Θελω να βαλω αυτο συγκεκριμενα

Ειναι κατι σαν theme ή για να το βάλω πρεπει να σβησω το ήδη υπαρχον interface??

Link to comment
Share on other sites

Αντικαθιστας αρχεια.

Αλλαζεις την μορφη του menu, και περνας καποια icons. Ετσι διαμορφώνεται το όλο σκηνικό! Μπορεις να βρεις πολλες πληροφοριες στο mygreatphone.com

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το renoir HD, ειναι το Louvre????? http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=186835

Παιδια, αν ειναι δεν υπαρχει ουτε οπτικο ζουμ ουτε OS

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τελικά που ήταν το πρόβλημα; Εντάξει τώρα;

 

Software Error (SMS/MMS error S2).Έκαναν αναβάθμιση στην V10k (που ήταν

περασμένη στο τηλέφωνο ήδη).

Τώρα, εάν διορθώθηκε ή όχι , θα φανεί στον επόμενο λογαριασμό,οπότε θα τα

πούμε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.

μιας και η kingston δημιουργει προβλημα με τα βιντεο, ποια καρτα λετε οτι δεν κανει προβληματα?

ξερω οτι εχει απαντηθει αυτο, ισως και πολλες φορες, αλλα απο την τελευταια φορα που μπηκα προστεθηκαν 80 σελιδες και ειναι πολλες για ψαξιμο.!!

 

thanks!

Το χασιμο καρε (σπασιματακια) ειναι θεμα καρτας μνημης?

Το efs tools, που το βρισκω???

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Επισης ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση απο την LG?

Εγω κατεβασα την J ενω εσεις αναφερεστε στην κ!

Ποιες οι διαφορες?

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Επισης ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση απο την LG?

Εγω κατεβασα την J ενω εσεις αναφερεστε στην κ!

Ποιες οι διαφορες?

 

Η κ είναι η τελευταία.Και η j μια χαρά είναι.Και οι 2 πολύ σταθερές με ελάχιστες διαφορές.Το efs θα στο ανεβάσω αύριο κάπου.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου. efs tools Λεγεται.

Στην περιγραφη θα βρεις τα προγραμματα.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια σχετικα με τα Ιnterfaces.Θελω να βαλω αυτο συγκεκριμενα

Ειναι κατι σαν theme ή για να το βάλω πρεπει να σβησω το ήδη υπαρχον interface??

 

Παιδια φαινεται πολυ καλο αυτο!θα ηθελα να το δοκιμασω κ γω αλλα δεν ξερω πως να το κανω.ειναι ευκολο να μας εξηγησει καποιος αναλυτικα τι πρεπει να κανουμε για το περασουμε?

Link to comment
Share on other sites

Software Error (SMS/MMS error S2).Έκαναν αναβάθμιση στην V10k (που ήταν

περασμένη στο τηλέφωνο ήδη).

Τώρα, εάν διορθώθηκε ή όχι , θα φανεί στον επόμενο λογαριασμό,οπότε θα τα

πούμε πάλι.

Ευχαριστώ!

Περιμένουμε λοιπόν το λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...