Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλη μου, γεια σου!

Υπαρχει guide που λεει τι να κανεις.

Ακολούθα αυτά τα βήματα με τα παρακάτω προγράμματα και φλάσαρε ήσυχη ! ;)

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/12880-n00bs-tutorial-flashing-your-renoir.html

Αν αντιμετωπίσεις πρόβλημα εδώ είμαστε.

 

Θεωρώ πως με την αναβάθμιση να σου λυθούν τα προβλήματα. (η 10i είναι παλιά)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακολούθησε τις οδηγίες αυτού του βίντεο και θα είσαι μια χαρά!http://www.youtube.com/watch?v=MyCquD1fySA

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!

αυτο που ρυθμησα ομως ειναι μονο για οταν σε παιρνει καποιος τηλ. 'η σου στελνει μηνυμα εε??

για να το ρυθμησω να ακουγεται πιο δυνατα οταν ακουω μουσικη τι πρεπει να κανω??

(για ακουστικα και για μεγαφωνω)

ευχαριστω!!:)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δέν το περίμενα, τελικά δούλεψε το We-Travel Rc26, το πρόβλημά μου είναι οτι ο χάρτης που μας δίνει το Site "mgreece.zip" δεν εχει σχεδον τιποτα σε σχεση με το google maps και μιλαω για χωρια και οδούς στην Καβαλα, ξερει κανείς πως μπορουμε να φτιαξουμε χαρτες?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!

αυτο που ρυθμησα ομως ειναι μονο για οταν σε παιρνει καποιος τηλ. 'η σου στελνει μηνυμα εε??

για να το ρυθμησω να ακουγεται πιο δυνατα οταν ακουω μουσικη τι πρεπει να κανω??

(για ακουστικα και για μεγαφωνω)

ευχαριστω!!:)

 

Για ακουστικά κτλ δεν ξέρω!λογικά ο tsoump τα ξέρει όλα αυτά:D......θα σου απαντήσει κάποιος άλλος γιατί οτι κ να σου πώ ψέματα θα είνα.

Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά κτλ δεν ξέρω!λογικά ο tsoump τα ξέρει όλα αυτά:D......θα σου απαντήσει κάποιος άλλος γιατί οτι κ να σου πώ ψέματα θα είνα.

Τι θες να πεις μ'αυτο?? :p:p

Αν και δέν το περίμενα, τελικά δούλεψε το We-Travel Rc26, το πρόβλημά μου είναι οτι ο χάρτης που μας δίνει το Site "mgreece.zip" δεν εχει σχεδον τιποτα σε σχεση με το google maps και μιλαω για χωρια και οδούς στην Καβαλα, ξερει κανείς πως μπορουμε να φτιαξουμε χαρτες?

Μπορεις να γινεις μελος σε αυτο το site και να φτιαξεις τους δικους σου χαρτες! Υστερα να τοους περασεις.. ειναι του we travel οι χαρτες αυτοι. (ελειψοι)

Νομιζω πως θα χρειαστει να κανουμε αναφορα στους υπευθυνους να φτιαξουν λιγο την ελλαδα. Ή διαφορετικα πρεπει να βρουμε αλλους χαρτες να φορτωσουμε...

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!

αυτο που ρυθμησα ομως ειναι μονο για οταν σε παιρνει καποιος τηλ. 'η σου στελνει μηνυμα εε??

για να το ρυθμησω να ακουγεται πιο δυνατα οταν ακουω μουσικη τι πρεπει να κανω??

(για ακουστικα και για μεγαφωνω)

ευχαριστω!!:)

 

Βεβαιως και υπαρχει guide!! :P

Νομιζω το εχουμε ανφερει πιο πανω!Παρε ενα guide απο εναν ελληνα φιλο: http://www.youtube.com/watch?v=MyCquD1fySA

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γινεις μελος σε αυτο το site και να φτιαξεις τους δικους σου χαρτες! Υστερα να τοους περασεις.. ειναι του we travel οι χαρτες αυτοι. (ελειψοι)

 

Εγώ έγινα μέλος του wetravel, που πάω για να φτιάξω χάρτες?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγινα μέλος του wetravel, που πάω για να φτιάξω χάρτες?

 

εδω εννοουσα, ξεχασα να δωσω site: http://www.openstreetmap.org/

Στο edit.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

εδω εννοουσα, ξεχασα να δωσω site: http://www.openstreetmap.org/

Στο edit.

 

με google μπορούμε να κάνουμε τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Αν δεις στο site του we-travel . support εχει μονο απο openstreetmap .

http://we-travel.co.cc/joomla/

Open and Free :

We-Travel is a totally free navigation software for java enabled mobile phones, based on map data from Open Street Map. No good map navigation maps available for your area ? Help Open Street Map !

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

 

Βεβαιως και υπαρχει guide!! :P

Νομιζω το εχουμε ανφερει πιο πανω!Παρε ενα guide απο εναν ελληνα φιλο: http://www.youtube.com/watch?v=MyCquD1fySA

 

 

αυτο φιλε μου το ρυθμησα ηδη!!

ειναι για οταν σε παιρνει καιποιος τηλ. 'η οταν παιρνεις μηνυμα!!

μονο για αυτο δυναμωνει...

εγω ρωτησα για μουσικη αν υπαρχει (για ακουστηκα και για μεγαφωνο)

:)

Link to comment
Share on other sites

αυτο φιλε μου το ρυθμησα ηδη!!

ειναι για οταν σε παιρνει καιποιος τηλ. 'η οταν παιρνεις μηνυμα!!

μονο για αυτο δυναμωνει...

εγω ρωτησα για μουσικη αν υπαρχει (για ακουστηκα και για μεγαφωνο)

:)

 

Α, το διαβασα βιαστηκα... Sorry. Ναι αυτο προυπαρχει καιρο τωρα!Ψαχναμε για ringing!

Να δυναμωσεις τα ακουστικα σου, ετσι:

 

1) call: 3845# *910#

2) Device test (2)

3) scrol κάτω και Sound (7)

4) Audio CAL tool (8)

5) SOUND CALIBRATION (1)

6) Άλλαξε το sound DB

7) Άλλαξε το'snd_device_type' βάλτο ST_HEADSET

8) Άλλαξε το 'snd_method_type' βάλτο MIDI

9) Άλλαξε το Item Title βάλτο rx7_db(dec)

10) Επίλεξε Set Data και βάλε 500 και πάτα OK.

11) Πάτα -(minus) μετά OK.

12) Πάτα το κεντρικό κουμπί φτάνοντας στις 3 επιλογές.

13) Επίλεξε Write SND DB to EFS

 

Να δυναμωσεις τον Player :

ακολουθεις το παραπανω αλλαζοντας:

7) -> SPK_MEDIA_CLOSED

10) -> set data Χ

 

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/12056-useful-information.html

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπαινουμε στο emergency download center????τι παταμε?
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Α, το διαβασα βιαστηκα... Sorry. Ναι αυτο προυπαρχει καιρο τωρα!Ψαχναμε για ringing!

Να δυναμωσεις τα ακουστικα σου, ετσι:

 

 

 

Να δυναμωσεις τον Player :

ακολουθεις το παραπανω αλλαζοντας:

7) -> SPK_MEDIA_CLOSED

10) -> set data Χ

 

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/12056-useful-information.html

 

σε ευχαριστω πολυ ρε φιλαρακο!!

ασσος!!:D

Link to comment
Share on other sites

Απο την μέρα που το πήρα μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα...

 

http://i43.tinypic.com/25zrn15.jpg

 

Αυτό συμβαίνει όταν ακουμπίσει στήν οθόνη το πενάκι η το δάκτυλο, μετα απο τις κουκίδες δεν αποκρίνρται σε τίποτα και επανεκινεί μονο του χωρίς να ζητήσει PIN

το έκανα μόνος αναβάθμηση σε v13e με το LGMDP αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα, έπειτα έβαλα την v10k την μαμα και το πήγα απο κεί που το πήρα, στην γραπτή αναφορά που ήρθε με το κινητό απο την LG έλεγε οτι το έκαναν S/W version upgrade αλλά πάλι τα ίδια (οταν το παρέλαβα είχε πάλι την v10k)

Το εχει εμφανίσει αυτό το πρόβλιμα σε κανέναν άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε konajiji, απο την στιγμη που δεν μπορει να κανει τιποτα ουτε η Lg, της το δινεις πισω και απαιτεις τα χρηματα ή αλλη συσκευη! Εξηγησε τους οτι ηταν μαμε ετσι , και δεν του συνεβη καμμια στραβη...

Η Lg θα σε εξυπηρετησει αμεσα, και μεσα σε 3 εργασιμες θα σου φερει το κινητο στο σπιτι σου με courier. Απευθυνσου ομως...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Φιλε konajiji, απο την στιγμη που δεν μπορει να κανει τιποτα ουτε η Lg, της το δινεις πισω και απαιτεις τα χρηματα ή αλλη συσκευη! Εξηγησε τους οτι ηταν μαμε ετσι , και δεν του συναιβει καμμια στραβη...

Η Lg θα σε εξυπηρετησει αμεσα, και μεσα σε 3 εργασιμες θα σου φερει το κινητο στο σπιτι σου με courier. Απευθυνσου ομως...

 

Οπως τα λεει ο tsoump-αλλη συσκευη ή επιστροφη χρηματων.Ειναι δικαιωμα σου.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Aυτό και σε μένα το κάνει, ξέρει κανείς τι είναι?

 

Και σε μένα στέλνει μηνύματα (ευτυχώς οχι πολλά ,γιατι χρεώνονται σαν μηνύματα στο εξωτερικό) στον αριθμό +731552 . Ρωτησα στην COSMOTE και μου απήντησαν

με επιστολή ότι το πρόβλημα δεν είναι στο δίκτυο αλλά στο τηλέφωνο και το

εμφανίζουν τηλεφωνα LG. Τελικά, το έστειλα στο service LG (PROCORDIA) και

περιμένω να δω εάν θα διορθώσουν αυτό το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πως να αλλάξουμε γραμματοσειρά στο κινητό? Όχι θέμα, μόνο γραμματοσειρά...

 

Με αυτό ρε παιδιά τι γίνεται, ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό ρε παιδιά τι γίνεται, ξέρει κανείς?

 

προφανως μεσω efs tools,-> LGAPP -> Media -> Fonts . Τωρα εκει αλλαζεις καποια αρχεια. Βρες στο internet γραμματοσειρες καταλληλες για kc910.

Αναφερσου και στο mygreatphone.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

τελικά αθξήθηκε η ενταση με τισ οδηγίεσ απο το κρυφο μενου απλά εχει αλοιωθεί λιγο η ποιοτητα του ήχου!!δεν ειναι και τοσο καθαρός οπως πριν!!

 

Δούλεψε και σε μένα η αύξηση της έντασης του ήχου. Με το 300 μπούκωνε το ηχείο. Με το -100 τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε και σε μένα η αύξηση της έντασης του ήχου. Με το 300 μπούκωνε το ηχείο. Με το -100 τέλειο!

 

που το ρυθμηζεις αυτο??

για οταν σε παιρνουν τηλ. ειναι??

:wacko:

στειλε αν μπορεις ακριβως πως το ρυθμησες για να το κανω και εγω??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κοιταξτε και πιο πισω. Εχει αναφερθει 40 φορες. Στην τελικη αν βαριεσαι να ψαχνεις , βαλε στην αναζητηση του θρεντ μια λεξη κλειδι " increase volume" και δες.

-100 ειπες ε? Ας το δοκιμασω... στο 200 το 'χα...

 

Η αληθεια ειναι πως στο -100 , το ηχειο ακουγεται καθαροτερα απο οποιαδηποτε αλλη δυνατη ρυθμιση! Οποτε... οχι -300, αλλα -100. Και ποιοτικο και δυνατο! ;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την v14c? Μου φανηκε λιγο σκαρτη...

Παντως, η καμερα θαρρω πως ειναι καθαροτερη με το pxo.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Είναι εφικτό. Είναι εφικτό επίσης και να αλλάζει η φωτό μόνη της. Αρκεί η φωτό να είναι αποθηκευμένη στην μνήμη της συσκευής > φωτογραφίες. :)

Πως δηλαδη?? Δεν το καταλαβα?

Ευχαριστω

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...