Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν διαβαζες , τα μηνυματα του thread ιθα εβλεπες πως το ηχειο ειναι εφικτο να δυναμωσει.

Ακολουθα τον οδηγο:

 

http://www.mygreatphone.com/forum/96008-post37.html .

http://www.youtube.com/watch?v=MyCquD1fySA

 

τα εχω ακολουθησει τα βηματα, και δεν ειδα αποτελεσμα.Ενω φαινεται να αποθηκευονται οι αλλαγες, δεν βλεπω καμια διαφορασ την ενταση.το εχω αναφερει κ εγω κ αλλα παιδια σε προηγουμενες σελιδες.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα το περασα....το jad,,,αλλα ι επιλογες στον ορισμο δικαιοματων ειναι ιδιες με το jar ....ερωτηση και να μην επιτρεπετε....

στο amaze που ειχα περασει ομως εχει την επιλογη να επιτρεπετε παντα.... ...

 

Φιλε μου, σου προτεινω για να σταματησεις να τσαντιζεσαι, ναπερασεις μια εκδοση απο το mygreatphone. Ολα αυτα τα παραθυρα ανερουνται!

Που θα το βρούμε αυτό ρε παιδιά? http://www.youtube.com/watch?v=46yOps_7KwY&feature=related

Το keylock? Στο γαλλικο site για δες... Πρεπει να υπαρχει και στο mygreatphone.

τα εχω ακολουθησει τα βηματα, και δεν ειδα αποτελεσμα.Ενω φαινεται να αποθηκευονται οι αλλαγες, δεν βλεπω καμια διαφορασ την ενταση.το εχω αναφερει κ εγω κ αλλα παιδια σε προηγουμενες σελιδες.

 

Εχω την εντυπωση πως βρισκεται ενα επιπεδο πιο πανω.

Δοκιμασε αλλους αριθμους στο data.

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/12056-useful-information.html (δες πιο κατω)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

τα εχω ακολουθησει τα βηματα, και δεν ειδα αποτελεσμα.Ενω φαινεται να αποθηκευονται οι αλλαγες, δεν βλεπω καμια διαφορασ την ενταση.το εχω αναφερει κ εγω κ αλλα παιδια σε προηγουμενες σελιδες.

 

Παιδιά το έχα κάνει 30 φορές κ τίποτα...τώρα το έκανα κ στο τέλος έβαλα 300 κ έγινε!!!αν κ οι αλλαγές δεν φαίνεται να αποθηκεύτηκαν ο ήχος είναι πιο δυνατός...εκεί που είδα τεράστια διαφορά ήταν στα μηνύματα....για το facebook οπυ ρώτησα πριν κάτι μέρες δεν ξέρει κανένας τίποτα??

Link to comment
Share on other sites

Που θα το βρούμε αυτό ρε παιδιά? http://www.youtube.com/watch?v=46yOps_7KwY&feature=related

 

Παιδιά το έχα κάνει 30 φορές κ τίποτα...τώρα το έκανα κ στο τέλος έβαλα 300 κ έγινε!!!αν κ οι αλλαγές δεν φαίνεται να αποθηκεύτηκαν ο ήχος είναι πιο δυνατός...εκεί που είδα τεράστια διαφορά ήταν στα μηνύματα....για το facebook οπυ ρώτησα πριν κάτι μέρες δεν ξέρει κανένας τίποτα??

 

Eγω το χα κανει 80 φορες. Ειχα συμβουλευτει 15 οδηγους. Ο τελευταιος λειτουργησε.

Το facebook, μπαινει χωρις προγραμμα. Μεσω browser και ωραια μαλιστα.

Εχεις java εφαρμογη για αμεση προσβαση στο facebook? δωσε..

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Eγω το χα κανει 80 φορες. Ειχα συμβουλευτει 15 οδηγους. Ο τελευταιος λειτουργησε.

Το facebook, μπαινει χωρις προγραμμα. Μεσω browser και ωραια μαλιστα.

Εχεις java εφαρμογη για αμεση προσβαση στο facebook? δωσε..

 

νομιζω τελικα οτι κ εμενα αυτο με το 300, δουλεψε.αυξηθηκε καπως η ενταση ηχου κλησης.να μπορουσα να ανεβασω καπως και ηχο μηνυματος, αλλά κυριως αυτόν του ξυπνητηριού...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

νομιζω τελικα οτι κ εμενα αυτο με το 300, δουλεψε.αυξηθηκε καπως η ενταση ηχου κλησης.να μπορουσα να ανεβασω καπως και ηχο μηνυματος, αλλά κυριως αυτόν του ξυπνητηριού...

 

Δειτε guides. Ισως το ξυπνητηρι να εχει επιλογη. http://www.mygreatphone.com/forum/96008-post37.html

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

τελικά αθξήθηκε η ενταση με τισ οδηγίεσ απο το κρυφο μενου απλά εχει αλοιωθεί λιγο η ποιοτητα του ήχου!!δεν ειναι και τοσο καθαρός οπως πριν!!
Link to comment
Share on other sites

επιτελουςςςςςςςςςςςς !!!!!!!!!!!! βγηκε η rc26!!!!!!!!!!!!!!!!!τωρα την περναω και ελπιζω να δω κατι καλο...........make my day rc26 xaxaxaxaxaxaxaax

και οδηγιες......http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_kunena&Itemid=18&func=view&catid=6&id=5415&lang=en

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

το περασα ,,,,ολα μια χαρα μεχρι στιγμης.....το μονο που μενει ειναι να βγω εξω να το δοκιμασω....απλα εγω το εκανα εγκατασταση με βαση αυτο ......Εγκατάσταση We-travel στο LG Arena:

 

1.Αρχικά, κατεβάζουμε τα απαραίτητα αρχεία:

Εφαρμογή->

Μενού->

Φωνητικές οδηγίες (Αγγλικά, Γερμανικά, Ισπανικά μόνο)->

Χάρτες (Το mgreece.zip)->

 

2. Αποσυμπιέστε όλα τα αρχεία με μέθοδο (extract to folder).

Δημιουργήστε ένα φάκελο "WeTravel"

Μετονομάστε το φάκελο με τους χάρτες σε "Map"

Μετονομάστε το φάκελο με τις φωνές σε "Voice"

Δημιουργήστε ένα φάκελο "Menus" και μέσα σε αυτόν τοποθετήστε το φάκελο "DefaultMenu"

(Οι ονομασίες ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τις έγραψα χωρίς τα ")

Έπειτα, βάλτε τους φακέλους μαζί με τα jar και jad στον φάκελο WeTravel που

δημιουργήσατε νωρίτερα. Γενικά, πρέπει τα αρχεία να έχουν ταξινομηθεί έτσι:

WeTravel\

Map\

 

lots of files

\0\

\1\

 

Voice\

 

lots of *.wav files

 

Menus\DefaultMenu\

WeTravel.jad

WeTravel.jar

 

3. Μεταφέρετε το φάκελο "WeTravel" στο φάκελο "Others" του κινητού, μέσω λειτουργίας μαζικής αποθήκευσης.

 

Τώρα αρχίζουν τα "δύσκολα"

 

4. Μέσω του κινητού, βρείτε το φάκελο που αντιγράψατε και εγκαταστήστε το WeTravel.jad. Μήν το εκκινήσετε μετά την εγκατάσταση.

 

5. Πηγαίνετε στις εφαρμογές και βρείτε το WeTravelMidlet Suite

Πατήστε επάνω του (όχι εκκίνηση!) και σύρετε το μενού μέχρι να εμφανιστεί το κουμπί "Ορισμός δικαιωμάτων"

 

6.Αφού πατήσετε ορισμός δικαιωμάτων, στα : local_connectivity, read_user_data_access, write_user_data_access και location, επιλέξτε "Να επιτρέπεται πάντα"

 

7. Ανοίξτε το πρόγραμμα. Πατήστε Menu και μετά πηγαίνετε Settings -> Advanced -> Files. Χρησιμοποιώντας το d-pad, κατεβείτε στο Others και πατήστε OK. Μετά, με το d-pad, κατεβείτε στο WeTravel/ και πατήστε Επιλ.->Set We-travel root

 

8. Επανεκκινήστε το πρόγραμμα.

 

9. Για τα εικονίδια μενού: Πηγαίνετε Settings->Advanced Config -> Screen details εκεί, βρείτε την επιλογή Menu, και στο μενού που θα ανοίξει πατώντας πάνω του , επιλέξτε 'DefaultMenu'

 

10. Πηγαίνετε Settings/GPS και επιλέξτε το Internal GPS (ΠΡΟΣΟΧΗ! Από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου επιλέξτε αυτόνομο gps)

 

11. Κλείστε το πρόγραμμα, βγείτε σε ανοιχτό χώρο και ανοίξτε το ξανά.

 

12. Περιμένετε μερικά λεπτά (υπομονή...) και θα σας εμφανίσει με μικρή απόκλιση, στο μέρος που βρίσκεστε.

 

(Εάν θέλετε να πληκτρολογήσετε μια πόλη για πλοήγηση, καλό είναι να βάζετε μόνο τα αρχικά΄γράμματα πχ για Αθήνα ένα Α ή Αθ είναι αρκετό)

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ???για το wetravel ...ειμαι στο σπιτι το gps σιγουρα δεν θα πιανει αλλα δεν θα επρεπε παρολα αυτα μα μου δειχνει το χαρτη ..η οχι??
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

δεν κανεις τιποτα λαθος....διεγραψε το...βεβαιοσου οτι θα αποθηκευτη στην μνημη του κιν και οχι την εξωτερικη κανε ενα restart to κιν και ξαναπερνατο ...
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει μόνο το jar, χρειάζεται να βάλω και το jad?

 

ενα απο τα δυο βαζεις το ιδιο ειναι απλα ,,,,παρατιρισα οπως ειχε πει και καποιος αλλος οτι στο jad εχει περισσοτερες επιλογεσ στον ορισμο δικαιοματων....πες μου λιγο σου διχνει τον χαρτη ???

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

ενα απο τα δυο βαζεις το ιδιο ειναι απλα ,,,,παρατιρισα οπως ειχε πει και καποιος αλλος οτι στο jad εχει περισσοτερες επιλογεσ στον ορισμο δικαιοματων....πες μου λιγο σου διχνει τον χαρτη ???

 

δεν το έχω δει ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα για να φτιάχνουμε χάρτες, εκτός από αυτά τα 2 που έχει η σελίδα του WeTravel, ξέρετε? Γιατί εμένα δεν μου παίζουν...

 

Και μήπως ξέρετε πως να αλλάξουμε γραμματοσειρά στο κινητό? Όχι θέμα, μόνο γραμματοσειρά...

Link to comment
Share on other sites

Για να σας εμφανιστουν χαρτες στο we-travel, θα πρεπει να βλεπει το κινητο ουρανο , για κανα 5λεπτο. Διοτι οι πληροφοριες αυτες ερχονται απο δορυφορο.

Βγες στο μπαλκονακι , κι αστο ....

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχα κάνει 30 φορές κ τίποτα...τώρα το έκανα κ στο τέλος έβαλα 300 κ έγινε!!!αν κ οι αλλαγές δεν φαίνεται να αποθηκεύτηκαν ο ήχος είναι πιο δυνατός...εκεί που είδα τεράστια διαφορά ήταν στα μηνύματα....για το facebook οπυ ρώτησα πριν κάτι μέρες δεν ξέρει κανένας τίποτα??

 

φιλε,μπορεις να μου εξηγησεις ακριβως τι ρυθμησες και πως??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους είμαι πολύ καινούργια στην παρέα σας...

Έχω το Renoir από το Γενάρη και από την πρώτη στιγμή μου έσπασε τα νεύρα και δυστυχώς είναι δώρο κ δε μπορω να το πετάξω.

Τα προβλήματα που μου βγάζει ειναι τα εξής:

1. κάνει restart από μόνο του κι ολη τη μέρα όποτε αυτό θέλει.

2. στέλνει περιπου 120 μυνήματα σε έναν αγνωστο 6ψήφιο αριθμό (+731552)

3. το gps, σαν να μην υπάρχει. καλά το buddy jogging ειναι μάλλον buddy jokking δεν δούλεψε ποτέ.

Το λογισμικό που φοράει τώρα ειναι το v10i και έχω κατεβάσει το v10k κι εχω κάνει extract όλα τα αρχεία κανονικά αλλα δε ξέρω πως να το εγκαταστήσω... μπορείται σας ικετεύω να με βοηθήσετε?? είναι η τελευταία μου ελπίδα μπας κι αρχίσει να δουλεέυει κανονικά!!!

ααα! το Lg update tool μουλέει πως δε χρειάζεται αναβάθμισει γιατι εχει λέει την τελευταία έκδοση...ο,τι ναναι!

Ευχαριστω πολύ για την υπομονή σας!!

Εύχομαι, ελπίζω και σας ικετεύω να μου δώσετε μια λύση

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειχα ενα προληματακι( μου ετρωγε χρηματα απο την καρτα!!!!!) το εστειλα στην lg και σε λιγοτερο απο εβδομαδα μου το εφεραν χωρις κανενα προβλημα. ολα αυτα που λες μαλλον ειναι δυσκολο να τα λισει καποιος γιαυτο μαλλον δεν εχεις αλλη επιλογη. στειλτο στην lg, μπορει να εισαι το ΠΟΛΥ μια εβδομαδα χορις κινητο αλλα μετα θα εισαι gg
Link to comment
Share on other sites

φιλε,μπορεις να μου εξηγησεις ακριβως τι ρυθμησες και πως??

 

Ακολούθησε τις οδηγίες αυτού του βίντεο και θα είσαι μια χαρά!http://www.youtube.com/watch?v=MyCquD1fySA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...