Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

της lg .το βιντεο μια χαρα ειναι.

 

α ωραια!!δηλαδη δεν εχεις τα "κλασικα" σπασιματα εε??

οταν λες σου χανονται τα αρχεια??:confused:

Link to comment
Share on other sites

α ωραια!!δηλαδη δεν εχεις τα "κλασικα" σπασιματα εε??

οταν λες σου χανονται τα αρχεια??:confused:

ειχα βαλει καποια mp3 και την αλλη μερα καποια ελλειπαν.

εχω μερικες αποριες:

πως μπορουμε να το ρυθμισουμε ετσι ωστε οταν το συνδεουμε με usb να μη φορτιζει η μπαταρια??

τα προεπιλεγμενα αρχεια δεν διαγραφονται??

στην συλλογη μπαινουν ολες οι εικονες??δεν μπορω να βαλω οποιες θελω?

Link to comment
Share on other sites

Στην d το e buddy ηταν στα παιχνιδια κ οχι στις εφαρμογες.Δες κ εκει.

Oχι, δεν υπαρχει πουθενα. ουτε προεγκατεστημενο στα "αρχεια" . Δεν υφισταται καν!

Εχετε παρατηρήσει οτι το 'Set Permissions" στις java εφαρμογές δεν υπάρχει? :wacko: (11e)

Οντως , ουτε στην c. Το επιλυσανε επιτελους! Αντε το περιμενουμε και απο την ιδια την lg

Για τα παιδια που βαλανε την 11e - οταν βιντεοσκοπείτε, έχει ήχο;

Δεν την εχω βαλει.

Ηχογραφηση ναι! πραγματοποιειται κανονικα! Για το αν κανει ηχο, διορθωνεται με το αρχειακι που πλασαρα.

Εγω απο Κωτσοβολο πριν 3 μερες το πηρα 319 ευρω.Πολυ ευχαριστημενος.

Μια ερωτηση παιδια γενικα.

Οταν βρισκουμε ενα ανοικτό δίκτυο wifi, ποιος ειναι ο "στανταρ" κωδικός που μερικές φορές λειτουργεί?

Εννοώ αυτόν που ξεκινάει με 1234567...

Ελπίζω καποιος να ξερει και να καταλαβε.

Δεν υπαρχει στανταρ κωδικος!Ειναι τεραστιοι σε μηκος και ο καθενας αντιστοιχει σε wireless (modem), οποτε το κωδικο ή θα τον βρεις κάτω απο το modem ή την αλλαζει ο καθενας απο το router link.

μακαρι να μου χει και μενα μια τετοια καρτα μνημης οταν το παρω...

απο τον κωτσοβολο το εχω παραγγειλει..

μηπως ξερει κανενας τι καρτα μνημης θα εχω μεσα??

επισης τι firmware θα εχει ξερει κανενας??:worry:

8gb! Παντα!

Την 10j μαλλον να εχεις μεσα... δεν γνωριζω, αλλα μπορεις να την αλλαξεις ευκολα και αμεσα!:)

ειχα βαλει καποια mp3 και την αλλη μερα καποια ελλειπαν.

εχω μερικες αποριες:

πως μπορουμε να το ρυθμισουμε ετσι ωστε οταν το συνδεουμε με usb να μη φορτιζει η μπαταρια??

τα προεπιλεγμενα αρχεια δεν διαγραφονται??

στην συλλογη μπαινουν ολες οι εικονες??δεν μπορω να βαλω οποιες θελω?

Ισως εχεις περασει κατεστραμενα αρχεια και χαθηκαν.Δεν πρεπει να παιζει ρολο η αξιοπιστια της καρτας μνημης!

1. Δεν μπορεις καπως. Με καποιο Patch αν περιμενεις, ισως βγει!

2. Διαγραφονται με ποuστιά! Μπορεις να μπεις μεσω τοu efs tool στα αρχεια σου ( media > sounds or images) και να αφαιρεσεις οσα θες! Ισως μερικα να ειναι απαραιτητα (οπως οι ηχοι της φορτισης μπαταριας, της ενεργοποιησης και μερικα αλλα...) κι αν τα αφαιρεσεις να μην σου ανοιξει το κινητο! Κανε τα backup!

3. Μπαινουν ολες οι εικονες.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Για τη βιντεοσκοπηση κ τον ηχο, εννοουσα οτι αναφερθηκε οτι υπαρχει bug, οταν βιντεοσκοπεις δεν πιανει τους ήχους (βιντεοσκοπεις στο mute δλδ).

Απο ο,τι ειδα ανεβασε το patch για αυτο το προβλημα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εγραψα ενα βιντεακι σε αναλυση 640 * 480, με αποθηκευση στην καρτα μνημης, και το περασα στον υπολογιστή.Δεν παρατηρησα τπτ κολληματα ή σπασιματα.Εχω την 8gb trancend ου ειχε η συσκευασια του κινητού μεσα.

 

Ευχαριστημενος με το LG μου...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

 

δαιαβαζω εδω και καιρο για το Lg μεχρι που πριν 2 βδομαδες το πηρα και εγω. Ολα καλα μεχρι στιγμης. Εκτος απο μια γρατζουνια που εκανα στην οθονη. Υπαρχει περιπτωση να φυγει με καποια αλιφη η θα γινουν χειροτερα τα πραγματα?

Επισης θελω να αγορασω την θηκη της Lg ccl-240 εναν φορτιστη αυτοκινητου και ενα νεο προστατευτικο οθονης θα πρεπει να τα παραγγειλω απο το εξωτερικο η μπορω να τα βρω και εδω στην Ελλαδα καπου?

 

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες που πηρα επο εδω για το κινητο και συγχαρητηρια στα παιδια που κραταν ζωντανο το thread! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εξτρα μπαταρια απο που μπορουμε να αγορασουμε?εχω φαει τον κοσμο και δεν εχει κανεις ουτε Πλαισιο,ουτε Γερμανος ουτε κανεις...:(
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν το έχει κοιταξει καποιος απο εσας το παρακατω, αλλα αυτες τις μερες πειραματιζομουν με το κινητο, τραβωντας φωτος με το αυτοματο φλας κ με το φλας για μειωση κοκκινων ματιων.Σε αρκετες περιπτωσεις παρατηρησα καλυτερο αποτελεσμα με το φλας για τα κοκκινα ματια, σε καποιες αλλες το αποτελεσμα ηταν το ιδιο.

Ορίστε 2 φωτος , η πιο φωτεινη ειναι με τη 2η λειτουργια, καμια αλλη ρυθμιση ολα στο αυτοματο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

tsoump

καλησπερα, θελω να μου εξηγησεις:

πού βρίσκεται το EFS TOOL?

 

και πώς μπορω να δω ποια εκδοση εχω;

και απο πού κανω update?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

re paidia ta exw paiksei!! otan mou stelnoun otidipote me bleutooth an kai exw valei na apo8ikeuontai sthn eksoteriki katra mnimis mou apo8ikeuontai kai sti mnimi tou kinitou..

otan paw na diagrapsw auta apo to kinito mou diagrafontai kai auta apo thn karta mnimis..

i ekdosi pou exw einai v10k.lete na paizei rolo?

pros tsoub kai spidey->an mporeite me pm i otidipote allo na me boi8isete gia na min gemizoume to forum me tis asxetes erwtiseis mou..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιστευετε οτι σε αυτην την θηκη θα χωραει το renoir?Ψαχνω να βρω κατι σε τετοιο στυλ αλλα τιποτα...

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006025

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιστευετε οτι σε αυτην την θηκη θα χωραει το renoir?Ψαχνω να βρω κατι σε τετοιο στυλ αλλα τιποτα...

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006025

 

se 10 lepta paw na parw thn idia..thn exw idi paraggilei kai kai sou pw

 

se 10 lepta paw na parw thn idia..thn exw idi paraggilei kai kai sou pw

 

efarmozei mia xara!!kai exei kai to kordonaki pou boi8aei na bgainei to kinito!!

i 8iki einai super!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν αρκετες εφαρμογες για το κινητο???Ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του και το μονο που με εμποδιζει/σταματα ειναι το λειτουργικο του και το ποσες εφαρμογες υπαρχουν γιαυτο...Συνηθισμενος στα windows mobile βλεπετε....

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Για τη βιντεοσκοπηση κ τον ηχο, εννοουσα οτι αναφερθηκε οτι υπαρχει bug, οταν βιντεοσκοπεις δεν πιανει τους ήχους (βιντεοσκοπεις στο mute δλδ).

Απο ο,τι ειδα ανεβασε το patch για αυτο το προβλημα.

Μολις ειδα ενα καθικι να βγαζει patch με mute recording! Με αντιγραφουν!!:mad: :lol:

Ιστορια πως το φτιαξα: :p

Πηγα στο πρωτο τραγουδι που ειχε η λιστα μου στo pc. Ανοιξα το αρχειο με το wavepad και εκανα mute ολο το κομματι! Το εκοψα και το αποθηκευσα σε .wav κάτω απο 1sec. Υστερα ειδα απο τον φακελο τα ονοματα , εβαλα και τα δικα μου με το ιδιο ονομα , και τα αντικατεστησα!Αν δειτε ειναι 1kb το καθενα του, οχι 8kb!

:P:P

Εξτρα μπαταρια απο που μπορουμε να αγορασουμε?εχω φαει τον κοσμο και δεν εχει κανεις ουτε Πλαισιο,ουτε Γερμανος ουτε κανεις...:(

Να την κανεις τι?1000mah ειναι η ανωτερη!Απο e-bay μπορεις να βρεις, εχω κοιταξει!

tsoump

καλησπερα, θελω να μου εξηγησεις:

πού βρίσκεται το EFS TOOL?

 

και πώς μπορω να δω ποια εκδοση εχω;

και απο πού κανω update?

 

ευχαριστω

Εχεις pm.

re paidia ta exw paiksei!! otan mou stelnoun otidipote me bleutooth an kai exw valei na apo8ikeuontai sthn eksoteriki katra mnimis mou apo8ikeuontai kai sti mnimi tou kinitou..

otan paw na diagrapsw auta apo to kinito mou diagrafontai kai auta apo thn karta mnimis..

i ekdosi pou exw einai v10k.lete na paizei rolo?

pros tsoub kai spidey->an mporeite me pm i otidipote allo na me boi8isete gia na min gemizoume to forum me tis asxetes erwtiseis mou..

Βρε παιδακι μου, φαγωθηκες με το bt, τοσο καιρο! Βλεπεις οτι δεν λειτουργει σωστα και εχεις και αργη μεταφορα δεδομενων.Χρησιμοποιήσε καλωδιο!

Παιδια πιστευετε οτι σε αυτην την θηκη θα χωραει το renoir?Ψαχνω να βρω κατι σε τετοιο στυλ αλλα τιποτα...

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006025

ναι χωραει! ειναι 10 cm κοντα! Μια χαρα εισαι!

Υπαρχουν αρκετες εφαρμογες για το κινητο???Ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του και το μονο που με εμποδιζει/σταματα ειναι το λειτουργικο του και το ποσες εφαρμογες υπαρχουν γιαυτο...Συνηθισμενος στα windows mobile βλεπετε....

 

οχι, αρκετα περιορισμενες!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το πολυ σε κανα μηνα θα το παρω το κινητακι και μαζι και αυτην την θηκη, ειναι η πιο ωραια που εχω βρει μεχρι τωρα.Την ειχε ποσταρει κ ενα παιδι κατι σελιδες πισω,την εχει παρει κανεις σας μηπως?

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=m38.l1313&_nkw=Genuine+LG+Leather+Case+CCL-240&_sacat=See-All-Categories

Link to comment
Share on other sites

Εχεις pm.

 

Βρε παιδακι μου, φαγωθηκες με το bt, τοσο καιρο! Βλεπεις οτι δεν λειτουργει σωστα και εχεις και αργη μεταφορα δεδομενων.Χρησιμοποιήσε καλωδιο!

 

prwti fora milisa egw gia bt..den exw ksanapei kati..kai to 8ema mou den einai to kalwdio i to bt...einai oti xanontai arxeia kai auto pou eipa parapanw

Link to comment
Share on other sites

spidey exw ena provlima ...proxthes pou kolise to kinito to piga stin lg gia na to kanoun ola kala den mou eipan tipota pou to eixa hackari ola mes tin eggiisi ...tespa simera to pira kai mou eipan oti to ekanan epanaprogramatismo....evala tin karta to eida mia xara ola san kai nourio alla kapoia stigma piga na parw til kai den mporousa ..eida oti akomi kanei annazitisi diktioiu ,,,,ti mporei na ftaiei...kserei kaneis...?
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

σοσσυ για το off topic...αλλα ηθελα να ρωτησω(σε εκεινους που το πηρανε απο τον κωτσοβολο)

το πηρατε κατευθειαν απο το μαγαζι??

αν οχι,και το παραγγειλατε ποσο κανανε για να στο φερουνε??

εμενα μου ειπανε 10-15 εργασιμες μερες...(πηγα 6 μαρτιου και το παραγγειλα)

το σαββατο μετραει για εργασιμη μερα??

ποοοοο ρε...δεν μπορω αλλο να περιμενω:worry:

Link to comment
Share on other sites

εμένα που και που το τηλ βγάζει στην οθόνη κάτι μπλε κουκίδες και κολλάει παντελώς... έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα? είχα και πρόβλημα με τον ήχο των μηνυμάτων αλλά μ το έκανα αναβάθμιση και επαναπρογραμματισμό και έφτιαξε... αυτό παραμένει ...
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

efarmozei mia xara!!kai exei kai to kordonaki pou boi8aei na bgainei to kinito!!

i 8iki einai super!!!!

 

με προβληματιζε και το πλάτος, η θηκη λεει 55 mm ενω το κινητο μας ειναι 55.9 mm.

Mήπως ειναι καπως "σφιχτη" η θηκη? γτ αν ειναι και το πιεζει στα πλαινα, θα αρχισει να εμφανιζει τριξηματα το κινητακι μας.

 

γινομαι λίγο ενοχλητικος, αλλα ειναι σημαντικο.εντός ολίγου την παραγγέλνω και εγώ.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Κανενα link οπου περιεχει εφαρμογες για το renoir ωστε να παρω μια γευση το τι εφαρμογες κυκλοφορουν???

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Κανενα link οπου περιεχει εφαρμογες για το renoir ωστε να παρω μια γευση το τι εφαρμογες κυκλοφορουν???

 

ελαχιστες, εως καθολου,δυστυχως...:(

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...