Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι, το κουτι του δεν εγραφε τιποτα, ηταν πολυ πιο ακριβο απο το πλαισιο, (409 Πλαισιο και 445 Multirama). Βεβαια στο Στο Πλαισιο το πηρα μεσω web offer. Η κανονικη του τιμη εκει, ειναι περιπου ιδια και λιγο πιο πανω απο του Multirama. Κται αλλο που ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις: αγορασα το καλωδιο συνδεσης για τηλεοραση του Viewty ομως και δεν λειτουργει, το εχει δοκιμασει κανεις?

Γενικα πολυ καλες εντυπωσεις απο την συσκευη και το βρισκω και αρκετα γρηγορο, σε σχεση βεΒαια με το P1i της SE. Πολυ καλη η καμερα και με πολλες δυνατοτητες αν το ψαξει κανεις.

 

Καλημέρα!

 

Το κινητό έρχεται με δώρο μια μνήμη 8gb,για να μην την πατήσω να μην έχει κάτι μέσα (πριν πάρω την οποιαδήποτε συσκευή ζητάω να το ανοίξουν για να ελένξω ότι μέσα έχει τα πάντα και δεν λείπει τίποτα)

 

Εμένα πχ αντί για 1 8gb είχε 2 x8gb:p:p

 

Για το καλώδιο δοκίμασες να πας στo "Συνδεσιμότητα"-->""Εξοδος TV" να δεις αν είναι pal ή ntsc?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

 

Το κινητό έρχεται με δώρο μια μνήμη 8gb,για να μην την πατήσω να μην έχει κάτι μέσα (πριν πάρω την οποιαδήποτε συσκευή ζητάω να το ανοίξουν για να ελένξω ότι μέσα έχει τα πάντα και δεν λείπει τίποτα)

 

Εμένα πχ αντί για 1 8gb είχε 2 x8gb:p:p

 

Για το καλώδιο δοκίμασες να πας στo "Συνδεσιμότητα"-->""Εξοδος TV" να δεις αν είναι pal ή ntsc?

 

Κλαλησπερα.

Το Multirama δεν δινει το τηλεγωνο με καρτα, τηλεφωνησα και ειπαν οχι.

Η αντιπροσωπια της LG δεν ξερει τι της γινεται, πηρα 2 φορες, τη πρωτη μου ειπαν ναι, βεβαιως, σε ολα τα πακετα, σε ολη την Ελλαδα, την δευτερη, οχι.

Στο πλαισιο, μου ειπαν ναι, και οτι η καρτα ερχεται μεσα στο πακετο απο την LG.

Δεν βγαζω ακρη και δεν ασχολουμαι πια, θα παρω καρτα ξεχωριστα. Ερωτηση: οι HC καρτες ειναι συμβατες? γιατι πουθενα δε βρισκω 8αρες απλες.

Για το καλωδιο: ναι, σε PAL ηταν η επιλογη αλλα τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Οκ και η καρτα, αγοραστηκε, το μονο θεμα ειναι το προβλημα με το καλωδιο της τηλεορασης, αυριο το παω για αλλαγη και ελπιζω να φταιει αυτο και οχι το τηλεφωνο γιατι θα απογοητευτω πολυ αν θελει επισκευη...

Απο την αντιπροσωπια μου ειπαν πως ειναι το ιδιο καλωδιο με του Viewty.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το ενδεχόμενο να φταίει και η τηλεόραση.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει το LG. Χωρίς ίχνος σύνδεσης , χωρίς καμμια αντίδραση?:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κάρτα δεν είναι ξακάθαρο; Πως είναι δυνατόν να είναι μόνο θέμα συσκευασίας;

 

Από που μπορεί να το ψάξει κανείς (πχ στη σελίδα του Πλαισίου για το κίνητό δεν αναφέρει πουθενά ότι υπάρχει η μνήμη στη συσκευασία, αλλά το Πλαισιο ξέρουμε ότι τη δίνει, αν όμως πχ σταματήσει να δίνει είναι καλυμένο ότι πουθενά δεν το έλεγε....)

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Οκ και η καρτα, αγοραστηκε, το μονο θεμα ειναι το προβλημα με το καλωδιο της τηλεορασης, αυριο το παω για αλλαγη και ελπιζω να φταιει αυτο και οχι το τηλεφωνο γιατι θα απογοητευτω πολυ αν θελει επισκευη...

Απο την αντιπροσωπια μου ειπαν πως ειναι το ιδιο καλωδιο με του Viewty.

 

 

Εψαξες όλα τα πιθανά κανάλια της τηλεόρασης να υποθέσω?:):)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Παραθετω 2 φωτο , η πρωτη ειναι ολα στο αυτοματο απο ρυθμισεις, ενω στη δευτερη χρησιμοποιηθηκε η επιλογη "οριζόντια", landscape δλδ, ρυθμιση για τοπίο.Στην 8mp ανάλυση θα δειτε οτι στη 2η φωτογραφια, τα χαλικια στις ραγες κατω εχουν περισσοτερη λεπτομερεια απο τα αντιστοιχα της 1ης φωτογραφιας.Μια χαρα το κινητακι μας και ας μην ανεφέρεται καθολου στη μαχη ποιο ειναι το καλυτερο φωτοκινητο , c905 ή samsung innov.:)

Τοποθεσία -Σιδ. Σταθμός Βόλου

 

http://s1d3.turboimagehost.com/t/1192369_P13-01-09_12.47.JPG

 

http://s1d3.turboimagehost.com/t/1192404_P13-01-09_12.47-landscape.JPG

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω τη 10j europe open (οχι μεσω του σάιτ της lg , αλλα ζιπαρισμενη), αναρωτιεμαι αν θα θα περαστει μιας κ ειναι branded το κινητο κ αν θα εχω προβλημα, μη μου μεινει κανενα κινητο στο χερι..:p
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κάρτα δεν είναι ξακάθαρο; Πως είναι δυνατόν να είναι μόνο θέμα συσκευασίας;

 

Από που μπορεί να το ψάξει κανείς (πχ στη σελίδα του Πλαισίου για το κίνητό δεν αναφέρει πουθενά ότι υπάρχει η μνήμη στη συσκευασία, αλλά το Πλαισιο ξέρουμε ότι τη δίνει, αν όμως πχ σταματήσει να δίνει είναι καλυμένο ότι πουθενά δεν το έλεγε....)

 

Το θέμα είναι πως η αντιπροσωπεία δίνει την κάρτα των 8 gb στο κουτί.Αν οποιοδήποτε κατάστημα κάνει του κεφαλιού του είναι αλλη υπόθεση και δεν είναι καλυμμένο πουθενά είτε το αναφέρει είτε όχι.Επομένως,όπως και να εχει,η κάρτα δίδεται με το τηλέφωνο.Επιβεβαιωμένο απ'την ελληνική αντιπροσωπεία :)

Link to comment
Share on other sites

Παραθετω 2 φωτο , η πρωτη ειναι ολα στο αυτοματο απο ρυθμισεις, ενω στη δευτερη χρησιμοποιηθηκε η επιλογη "οριζόντια", landscape δλδ, ρυθμιση για τοπίο.Στην 8mp ανάλυση θα δειτε οτι στη 2η φωτογραφια, τα χαλικια στις ραγες κατω εχουν περισσοτερη λεπτομερεια απο τα αντιστοιχα της 1ης φωτογραφιας.

 

Όντως,με την επιλογη landscape έχει πολύ περισσότερη λεπτομέρεια.Και όχι μόνο στα χαλίκια,αλλά και στα κλαδιά των δέντρων.Και τα βαγόνια έχουν καλύτερο χρώμα και λεπτομέρεια μου φαίνεται,αν και δεν είμαι 100% σίγουρος!

Link to comment
Share on other sites

Όντως,με την επιλογη landscape έχει πολύ περισσότερη λεπτομέρεια.Και όχι μόνο στα χαλίκια,αλλά και στα κλαδιά των δέντρων.Και τα βαγόνια έχουν καλύτερο χρώμα και λεπτομέρεια μου φαίνεται,αν και δεν είμαι 100% σίγουρος!

 

Εχεις δικιο , την προσεξα περισσοτερο και ειναι ετσι.Ακομη κ στα χορταρακια αναμεσα στα χαλικια υπαρχει περισσοτερη λεπτομερεια.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως η αντιπροσωπεία δίνει την κάρτα των 8 gb στο κουτί.Αν οποιοδήποτε κατάστημα κάνει του κεφαλιού του είναι αλλη υπόθεση και δεν είναι καλυμμένο πουθενά είτε το αναφέρει είτε όχι.Επομένως,όπως και να εχει,η κάρτα δίδεται με το τηλέφωνο.Επιβεβαιωμένο απ'την ελληνική αντιπροσωπεία :)

 

Η θεση της αντιπροσωπειας ειναι πως (στην τριτη προσπαθεια να βγαλω ακρη μεσω τηλεφωνικης εξυπηρετησης) εχουν διανεμηθει καποια πακετα με, και καποια χωρις καρτα μεσα. Αυτο μου ειπαν χτες.

Link to comment
Share on other sites

GAMES EDO

 

waping.org/temp/LG_Viewty_gam...19_07_2008.zip

 

 

pou kukloforei i nea anavathmisi?einai k ellinika mesa?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχουν ΌΛΕΣ οι εκδόσεις!

Και από Τουρκία , δηλαδή, θα έχει μέσα ελληνικά + άλλες πολλές!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Η θεση της αντιπροσωπειας ειναι πως (στην τριτη προσπαθεια να βγαλω ακρη μεσω τηλεφωνικης εξυπηρετησης) εχουν διανεμηθει καποια πακετα με, και καποια χωρις καρτα μεσα. Αυτο μου ειπαν χτες.

Και ποιός παίρνει ποιά; και με τι κριτήριο; Αν είσαι τυχερός σου κλήρωσε πακέτο με μνήμη; Ενταξει δεν είναι θέμα τιμής 4€ έχει η 4ρα πόσο να έχει η 8ρα 15-17€ οι HD. Αλλά είναι και θέμα ανταγωνισμού, αν ένα κατάστημα κάνει τα 15€ σε "έκπτωση" επειδή ξέρει ότι δεν έχει μνήμη κάνει αθέμιτο ανταγωνισμό και παραπλανάνα/εξαπατά τους πελάτες. Το λέω γιατί στο Scroutz αν δείς το http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=LG+KC910&cat_id= ένας δίνει 4GB δώρο στην τιμή και πουθενά δεν αναφέρονται τα 8.

 

Και το εχουμε συζητήσει παραπάνω αν αγοράζει κανείς από e-shops ή θα προτιμήσει επώνυμα μεγάλα καταστήματα, αλλά το αναφέρω ενδεικτικά της σύγχυσης και του "δήθεν" ανταγωνισμού.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω τη 10j europe open (οχι μεσω του σάιτ της lg , αλλα ζιπαρισμενη), αναρωτιεμαι αν θα θα περαστει μιας κ ειναι branded το κινητο κ αν θα εχω προβλημα, μη μου μεινει κανενα κινητο στο χερι..:p

 

Τελικά έκανε κανείς αναβάθμιση στην 10j europe open μέσω Internet ;

Γιατί εγώ το πήρα από το Plaisio (την προηγούμενη μέρα πριν το ακριβίνει )

στην τιμή 409,50 Ευρώ και με 8 GB κάρτα Kingston δώρο ,είναι φυσικά

unbranded , αλλά σε προσπάθεια αναβάθμισης μου απαντά ότι ΔΕΝ υπάρχει

αναβάθμιση για το συγκεκριμένο μοντέλο.Μήπως πρέπει να βγει έκδοση

10j GREECE επειδή η 10j Europe open δεν ισχύει για την Ελλάδα;

(Για δείτε στο πρόγραμμα LG Mobile support Tool στην επιλογή

Υποστηριζόμενα μοντέλα ,όπου στο μοντέλο KC780 έχει 2 versions 10f

Europe open και Greece. Μήπως ισχύει το ίδιο και για το KC910 ; )

Link to comment
Share on other sites

αυτο φοβαμαι κ εγω διοτι σε κανενα κινητο απο οσα ειχα ως τωρα ανεξαρτητου εταιρειας δεν υπηρχε η ελλαδα σε ευρωπαικη εκδοση λογισμικου αλλα παντα μας βαζανε ειτε με ανατολικο μπλοκ ειτε σε ξεχωριστη για ελλαδα...μηπως μπορειτε να δειτε αν η f ειναι ξεχωριστη για ελλαδα κ ευρωπη?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

αυτο φοβαμαι κ εγω διοτι σε κανενα κινητο απο οσα ειχα ως τωρα ανεξαρτητου εταιρειας δεν υπηρχε η ελλαδα σε ευρωπαικη εκδοση λογισμικου αλλα παντα μας βαζανε ειτε με ανατολικο μπλοκ ειτε σε ξεχωριστη για ελλαδα...μηπως μπορειτε να δειτε αν η f ειναι ξεχωριστη για ελλαδα κ ευρωπη?

 

Για το μοντέλο KC910 αναφέρει μόνο την έκδοση V10j Europe open

και καμια άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιός παίρνει ποιά; και με τι κριτήριο; Αν είσαι τυχερός σου κλήρωσε πακέτο με μνήμη; Ενταξει δεν είναι θέμα τιμής 4€ έχει η 4ρα πόσο να έχει η 8ρα 15-17€ οι HD. Αλλά είναι και θέμα ανταγωνισμού, αν ένα κατάστημα κάνει τα 15€ σε "έκπτωση" επειδή ξέρει ότι δεν έχει μνήμη κάνει αθέμιτο ανταγωνισμό και παραπλανάνα/εξαπατά τους πελάτες. Το λέω γιατί στο Scroutz αν δείς το http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=LG+KC910&cat_id= ένας δίνει 4GB δώρο στην τιμή και πουθενά δεν αναφέρονται τα 8.

 

Και το εχουμε συζητήσει παραπάνω αν αγοράζει κανείς από e-shops ή θα προτιμήσει επώνυμα μεγάλα καταστήματα, αλλά το αναφέρω ενδεικτικά της σύγχυσης και του "δήθεν" ανταγωνισμού.

Λοιπον, για να ξεμπερδευτουν τα πραγματα: Το πλαισιο δινει καρτα 8 gb, το multirama οχι, αυτο το αναφερω για τους μελλοντικους αγοραστες του συγκεκριμενου κινητου.Απλα εγω δεν το εβρισκα πουθενα αλλου την δεδομενη στιγμη που το ηθελα και το πηρα αναγκαστικα αφου απο το πλαισιο το γυρισα πισω λογω προβληματος την ιδια μερα της αγορας.

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω κατι που ισως το ξερατε ισως και οχι.

Το προβλημα που ειχα με το καλωδιο Tv out δεν υπαρχει πια. Για την προβολη video στην τηλεοραση πρεπει, αφου συνδεσουμε το καλωδιο, και ενω παιζει το video που θελουμε, να πατησουμε το παραθυρακι με τις ρυθμισεις πανω αριστερακαι να επιλεξουμε Εξοδος TV.

Για προβολη φωτογραφιων στην τηλεοραση δεν το βρηκα ακομα, οποιος το γνωριζει ας μου πει παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

ε ναι ετσι γινεται με το tv-out...επομενως δεν υπηρχε προβλημα...εσυ το εκανες με λαθος τροπο...το lenoir οπως και το viewty εχουν tv-out μονο για τα βιντεο....
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω τη 10j europe open (οχι μεσω του σάιτ της lg , αλλα ζιπαρισμενη), αναρωτιεμαι αν θα θα περαστει μιας κ ειναι branded το κινητο κ αν θα εχω προβλημα, μη μου μεινει κανενα κινητο στο χερι..:p

Αν κατέβασες αυτή KC910_V10J_EU_OPN απο το γαλλικό forum, μάλλον δεν κάνει. Μπαινει μονο στα κινητα με media version:

KC910-MEDIA-V10x-XXX-XX-XXXX-OPN-EU

Δώσε 3845#*910# και μετά δες το media ver:

Version Info -> SW Version Info -> Media Version

Το δικό μου έχει:

KC910-MEDIA-V10f-NOV-07-2008-OPN-GR

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...