Jump to content

Ποιο supermarket προτιμάτε;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιο supermarket προτιμάτε?  

393 members have voted

  1. 1. Ποιο supermarket προτιμάτε?

    • Carrefour Μαρινόπουλος
      63
    • ΑΒ Βασιλόπουλος
      96
    • Σκλαβενίτης
      146
    • Βερόπουλος
      12
    • Ατλάντικ
      4
    • Γαλαξίας
      31
    • Dia
      12
    • Lidl
      86
    • Άλλο
      64


Recommended Posts

Δυστυχώς lidl γιατί έχουν καλή ποιότητα , ποικιλία, αρκετά ελληνικά προϊόντα , λίγο πιο ιδιαίτερα προιοντα κάποιες φορές και καλύτερες τιμές με μεγαλύτερη ποσότητα.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχουμε πολύ ελεύθερο χρόνο εμείς της γης οι αποκλεισμένοι, έχουμε την ανεση να ψωνίσουμε ηλεκτρονικά.

Για μένα η επιλογή του μάρκετ γίνεται από τους χρόνους παράδοσης. Ας το έχουν υπόψη τους οι υπεύθυνοι να ρίξουν βάρος στην κατ'οικον παράδοση

Link to comment
Share on other sites

Καλή ποιότητα σε ΤΙ έχουνε?????

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η μαναβικη τους ειναι με διαφορα η καλυτερη που θα βρεις σε σουπερ μαρκετ.

τα βιολογικα προιοντα σε τιμες πραγματικα απιστευτες.

σαββατα μετα τις 19:00, οταν κλεινανε στις 20:00, πολλα προιοντα μαναβικης στην μιση τιμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη από σκλαβε????? Δε το νομίζω. Τουλάχιστον από όσα λιντλ έτυχε να πάρω μαναβική (τελευταία φορά πριν κάνα χρόνο) ήταν μάπα.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη από σκλαβε????? Δε το νομίζω. Τουλάχιστον από όσα λιντλ έτυχε να πάρω μαναβική (τελευταία φορά πριν κάνα χρόνο) ήταν μάπα.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ενα χρονο ξερεις ποσα πραγματα αλλαζουν;

κανε μια βολτα τωρα και θα με θυμηθεις.

εχω παρει μπανανες βιολογικες τσικιτα 0,74€ το κιλο!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι βιολογικες μπανανες που εχει και εμενα μου φανηκε παραξενη η τιμη τους.

0,74 θα τις πηρες στο κλεισιμο του Σαββατου.

Link to comment
Share on other sites

οι βιολογικες μπανανες που εχει και εμενα μου φανηκε παραξενη η τιμη τους.

0,74 θα τις πηρες στο κλεισιμο του Σαββατου.

 

ακριβως, το εγραψα και σε προηγουμενο μηνυμα μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μαναβικη στο συγκεκριμένο κατάστημα, τον τελευταίο χρόνο έχει ανέβει πολύ σε ποιότητα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε ενα χρονο ξερεις ποσα πραγματα αλλαζουν;

κανε μια βολτα τωρα και θα με θυμηθεις.

εχω παρει μπανανες βιολογικες τσικιτα 0,74€ το κιλο!!!!!

Μακάρι να είναι όπως τα λες, όμως με έχασε από πελάτη. Δύσκολα θα δώσω δεύτερη ευκαιρία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν τον κορονοιο προτιμούσα Σκλαβενίτη λόγω παιδότοπου. Τώρα που δε δουλεύουν αυτά δεν εχω ιδιαίτερη προτίμηση. Συμφωνώ με όσους δε θα πάνε να ψωνίσουν Κυριακή. Θεωρώ ήρωες τους υπαλλήλους σούπερ μάρκετ και εύχομαι να μην πάθουν τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πριν τον κορονοιο προτιμούσα Σκλαβενίτη λόγω παιδότοπου. Τώρα που δε δουλεύουν αυτά δεν εχω ιδιαίτερη προτίμηση. Συμφωνώ με όσους δε θα πάνε να ψωνίσουν Κυριακή. Θεωρώ ήρωες τους υπαλλήλους σούπερ μάρκετ και εύχομαι να μην πάθουν τίποτα.

 

Σε ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Ποτε ψώνια Κυριακή, σε όποιο μαγαζί και να είναι.

Απ' ότι είδα στο φβ Κυριακές θα είναι κλειστά τα σούπερ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μας ενημέρωσαν ότι επανερχομαστε σε κανονικό ωράριο... 8 με 9 δηλαδή. Σήμερα 7 με 8 μπήκαν 2 πελάτες... Αχρείαστο μέτρο η επέκταση ωραρίου εφόσον κάθονται οι περισσότεροι. Έχουν χρόνο να ψωνίσουν.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα είπε μέχρι 25/4 07:00-21:00 τις καθημερινές και 07:00-20:00 Σάββατο.

Κυριακές κλειστά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17:10 μπαινω σε μεγαλο υπερμαρκετ της πολης και δεν ειχε καμια αναμονη.

17:45 βγαινω και περιμεναν σαραντα ατομα. :lol:

εξαφανισμενα dettol, μαντηλακια και οινοπνευμα

Link to comment
Share on other sites

17:10 μπαινω σε μεγαλο υπερμαρκετ της πολης και δεν ειχε καμια αναμονη.

17:45 βγαινω και περιμεναν σαραντα ατομα. :lol:

εξαφανισμενα dettol, μαντηλακια και οινοπνευμα

 

Πριν λιγο πηγα "συνοικιακο" Σκλαβενιτη, ειχε αρκετη ουρα αναμονη με παππουδες και μαναδες με παιδια -οχι μωρα- και ακουσα και ωραιες ατακες.

 

Δεν εχουμε που να παμε, ειναι ολα κλειστα και κανουμε βολτα στα σουπερ μαρκετ κρατουσε ο παππους μια συσκευασια φρυγανιες και ο αλλος ενα γαλα, ηταν ηδη μεσα οταν μπηκα και δεν ειχαν παει στο ταμειο οταν εφυγα εγω. Περιπλανιοντουσαν ασκοπως.

 

Η αλλη ειχε βγαλει τα παιδια της βολτα να ξεσκασουν και να ξεκουραστει λιγο ο μπαμπας τους....

 

Εσεις; τα νεα σας; :rolleyes:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και εγώ σε super market για τα ψώνια της εβδομάδας. Οινόπνευμα αντισηπτικά κτλ εξαφανισμένα. Κόσμο είχε αλλά όχι ο χαμός που γινόταν την προηγούμενη εβδομάδα. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι οι τιμές έχουν τσιμπήσει προς τα πάνω λόγο της κατάστασης σε όλα τα προϊόντα. Επίσης στα χαρτιά υγείας τα φτηνά επειδή ήταν εξαφανισμένα είχαν βάλει τα ακριβά στην ίδια θέση και έβλεπες πχ ακριβό χαρτί στα 2 με 2.5€. Ο λόγος προφανής να διώξουν και το ακριβό αφού κάνεις δεν το παίρνει και ελάχιστοι από τους καταναλωτές να υποψιαστουν αφού ελάχιστοι κοιτάζουν και τις ταμπέλες με την μάρκα κτλ. Ντροπή σε τέτοιες στιγμές να εκμεταλλευονται αυτές τις καταστάσεις ορισμένοι για να πλουτίσουν αλλά ποτε δεν συνέβαινε κάτι τέτοιο για να συμβαίνει τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ψωνιζουμε ποτε Κυριακη.

Ο Αγιος Κοσμας ο Αιτωλος, εχει πει, 'το κερδος της Κυριακης, ειναι καταραμενο'!

Η Κυριακη ειναι μερα αφιερωμενη στον Θεο, και την αναπαυση των ανθρωπων!

------------

 

Να ρωτησω τωρα κατι:

- πριν μπεις στο s/m, ξερεις, αναγραφεται καπου εξω, ποσα ατομα επιτρεπεται να ειναι εντος;

- υπαρχει σεκιουριτας πλεον που ελεγχει ποιος μπαινει;

- μπορει καποιος, να μπει μεσα και να κατσει ...ωρες, και να κολησει τον κοσμο αν περιμενει απεξω;

- τελικα υπαρχουν πλεον ουρες, ή οχι και τοσο;

 

Σκεφτομαι να βαλω το ξυπνητηρι το Σαββατο στις 6.30, να ειμαι 7 στο s/m, γιατι δεν αντεχω τις ουρες, την πολυκοσμια, ουτε θελω εξτρα κινδυνο κορονοιου....

Απο τι ωρα και μετα, τα πρωινα, πλακωνει κοσμος συνηθως;

Βασικα να μην περιμενω πολυ ωρα στην ουρα θελω....να νιωθω λες και ειμαι κατοχη, και θα μπω να ψωνισω με το δελτιο....περαν της χασουρας του χρονου....αρκετα εχει πεσει η ψυχολογια μας με ολα οσα συμβαινουν, οτι μπορουμε ας το περισωσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πρυτάνευσε η λογική και επανήλθαν στο κανονικό ωράριο τα σουπερμάρκετ από ότι διαβάζω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όσο πιο νωρίς πας τόσο περισσότερες οι πιθανότητες να πετύχεις ηλικιωμένο κόσμο.

Τι εννοείς ηλικιωμένο; Οι ηλικιωμένοι αρρωσταίνουν από τους ασυμπτωματικούς νέους που μεταφέρουν τον ιό. Αν κολλήσει ηλικιωμένους πάει μέσα σε ένα πενθήμερο στο νοσοκομείο.

Συγγνώμη για το άτοπο σχόλιο

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ηλικιωμένο; Οι ηλικιωμένοι αρρωσταίνουν από τους ασυμπτωματικούς νέους που μεταφέρουν τον ιό. Αν κολλήσει ηλικιωμένους πάει μέσα σε ένα πενθήμερο στο νοσοκομείο.

Συγγνώμη για το άτοπο σχόλιο

 

Δεν έχεις πάει σούπερ τον τελευταίο καιρό; το 95% των πελατών μας είναι ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΙ. Πιο ευπαθείς πεθαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με λυπεί είναι ότι βλέπω εργαζόμενους χωρίς μάσκες.. Θα μου πεις εδώ δεν έχουν καλά καλά στα νοσοκομεία. Όπως και να έχει θλιβερό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πρυτάνευσε η λογική και επανήλθαν στο κανονικό ωράριο τα σουπερμάρκετ από ότι διαβάζω.

Σχεδόν κανονικό. Θα ανοίγουν απ' τις 07:00

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...