Jump to content

Ποιο supermarket προτιμάτε;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιο supermarket προτιμάτε?  

393 members have voted

  1. 1. Ποιο supermarket προτιμάτε?

    • Carrefour Μαρινόπουλος
      63
    • ΑΒ Βασιλόπουλος
      96
    • Σκλαβενίτης
      146
    • Βερόπουλος
      12
    • Ατλάντικ
      4
    • Γαλαξίας
      31
    • Dia
      12
    • Lidl
      86
    • Άλλο
      64


Recommended Posts

Ανακοινωνθηκαν τοσα μετρα, για τα σουπερ μαρκετ, ενοψει κορονοιου,

αλλα το μοναδικο πραγμα που περιμενα, και το επιθυμω εδω και χρονια,

αναφορικα με τα σουπερ μαρκετ, δεν εγινε!

24ωρη λειτουργία!

Ακομη και στην...Ρωσία, υπάρχουν σουπερμαρκετ και υπεραγορες, που λειτουργουν ολο το 24ωρο.

Στην Ελλαδα οχι.

Για μια ακομη φορα, πιο πισω και απο την Ρωσία.

Μέτρα επι μέτρων, αλλα αυτο που επρεπε να κανουν ειναι η 24ωρη λειτουργια, ωστε να επιμηκυνθει το ωραριο και η διασπορα του κοσμου εντος 24ωρου.

Οχι να μου εχεις σεκιουριτα, να ελεγχει ποσοι μπαινουν εντος, κατα τη διαρκεια της μερας!

Πως να μην γινει πανικος μετα; Οταν σε λιγο το σκηνικο θα θυμιζει Πολωνια δεκαετιας του 80, 'κρέας' με το δελτίο;

 

Συγνώμη φίλε μου, εγώ δουλεύω σε σούπερ μάρκετ, και δεν έχω θέμα να δουλέψω 00:00 με 8:00αλλα πες μου ειλικρινά... Πόσοι πιστεύεις ότι θα έρθουν να ψωνίσουν αυτές τις ώρες;;;; ναι οκ θα έρθει κάποιος καμένος. Γιατί καμένος θα έρθει τέτοιες ώρες να πάρει πράγματα από τη στιγμή που τα σούπερ μάρκετ είναι ανοιχτά 13 ώρες την μέρα όχι μία και δύο. 13

Οταν υπάρχουν άτομα που το βλέπουν βόλτα. Έχω πελάτες άνω των 60 που έρχονται 3 φορές στη βάρδια μου.... Και 24 ώρες να είναι ανοιχτό πάλι θα έρθουν.το θέμα δεν είναι να έρθεις (όχι εσύ προσωπικά) στις 3 το ξημέρωμα για βόλτα στο σούπερ αλλά να μην υπάρχει αυτός ο πανικός. Αν. Υπάρχει ψυχραιμία οι 13 ώρες είναι αρκετές.

Γιατί νομίζει κανένας οτι αν πουν ότι θα είναι 24 ώρα θα δουλέψουν περισσότερα άτομα;;;;

Οχι. Οι ίδιοι θα δουλέψουμε. Απλά εκεί που θα είναι πχ 6 ταμεία θα είναι 3. Για να βγουν και οι υπόλοιπες ώρες. Εκεί που θα είναι 2 άτομα να σου δώσουν τυρί,θα είναι ένας.

Και μην μου πεις για να γίνουν προσλήψεις. Γιατί προφανώς δεν γίνεται πρέπει όσο και αν φαίνεται αστείο πρέπει να περάσει από εκπαίδευση το προσωπικό

(κρεοπωλείο, τυρία αλλαντικά ταμεία)

Αλλά και στο απλό πόστο θεωριτικα γεμίζω ράφια. Θέλει το ελάχιστο να ξέρεις που πάει τι

Χωρίς να μπω στο κομμάτι γραφειοκρατία πρόσληψη

Μιλάω πάντα για σοβαρές εταιρείες. Όχι το μπακάλικο του κυρ Θανάση

Βασιλόπουλος σκαλβενιτης και λογικά μασουτης

Συγνώμη για το σεντόνι

Link to comment
Share on other sites

24ωρα σουπερ μαρκετ υπαρχουν σε καποιες ευρωπαϊκες χωρες του εξωτερικου και(π.χ. Ουγγαρια,Πολωνια,Τσεχια) και μαλιστα απο γνωστες αλυσιδες οπως Carrefour,Spar,αλλα δεν εχουν την μορφη των σουπερ μαρκετ που ξερουμε.Ειναι αρκετα μικρα,σαν ενα μεγαλο μινι-μαρκετ, και εχουν μονο 1 ταμειο,αρα απασχολειται μονο 1 υπαληλλος ανα βαρδια.Παγκοι με αλλαντικα,τυρια κτλ δεν υπαρχουν,αλλα μονο τυποποιημενα/συσκευασμενα προϊοντα.Οι τιμες των προϊοντων ομως ειναι διπλασιες απο ενα κανονικο σουπερ μαρκετ.
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωνθηκαν τοσα μετρα, για τα σουπερ μαρκετ, ενοψει κορονοιου,

αλλα το μοναδικο πραγμα που περιμενα, και το επιθυμω εδω και χρονια,

αναφορικα με τα σουπερ μαρκετ, δεν εγινε!

24ωρη λειτουργία!

Ακομη και στην...Ρωσία, υπάρχουν σουπερμαρκετ και υπεραγορες, που λειτουργουν ολο το 24ωρο.

Στην Ελλαδα οχι.

Για μια ακομη φορα, πιο πισω και απο την Ρωσία.

Μέτρα επι μέτρων, αλλα αυτο που επρεπε να κανουν ειναι η 24ωρη λειτουργια, ωστε να επιμηκυνθει το ωραριο και η διασπορα του κοσμου εντος 24ωρου.

Οχι να μου εχεις σεκιουριτα, να ελεγχει ποσοι μπαινουν εντος, κατα τη διαρκεια της μερας!

Πως να μην γινει πανικος μετα; Οταν σε λιγο το σκηνικο θα θυμιζει Πολωνια δεκαετιας του 80, 'κρέας' με το δελτίο;

 

 

 

Για πες μας τώρα... Γιατί έχεις αυτό το όνειρο ζωής που δεν έγινε πραγματικότητα; Είμαι περίεργος να ακούσω...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, θέλω να πάω σούπερ, να βάλω μάσκα και γάντια ή θα προκαλέσω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, θέλω να πάω σούπερ, να βάλω μάσκα και γάντια ή θα προκαλέσω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Δεν θα προκαλέσεις. Πολλοί πάνε έτσι πλέον. Βέβαια οι ειδικοί λένε ότι δεν πρέπει να φορούν μάσκα όσοι δεν νοσουν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα προκαλέσεις. Πολλοί πάνε έτσι πλέον. Βέβαια οι ειδικοί λένε ότι δεν πρέπει να φορούν μάσκα όσοι δεν νοσουν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Το λένε γιατί δεν υπάρχει απόθεμα πλέον πουθενά! Γάντια, μάσκα και άσε τι θα πουν οι άλλοι. Πλέον το να μην φοράς είναι κάπως...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κορονοϊός - Σούπερ Μάρκετ: Οι ουρές θα δείξουν αν θα πάμε σε 24ωρο άνοιγμα

https://www.news247.gr/epixeiriseis/koronoios-soyper-market-oi-oyres-tha-deixoyn-an-tha-pame-se-24oro-anoigma-kai-oles-tis-kyriakes.7603068.html

Link to comment
Share on other sites

Κορονοϊός - Σούπερ Μάρκετ: Οι ουρές θα δείξουν αν θα πάμε σε 24ωρο άνοιγμα

https://www.news247.gr/epixeiriseis/koronoios-soyper-market-oi-oyres-tha-deixoyn-an-tha-pame-se-24oro-anoigma-kai-oles-tis-kyriakes.7603068.html

Επιτέλους. Το όνειρο σου θα γίνει πραγματικότητα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Το όνειρο σου θα γίνει πραγματικότητα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με το ίδιο προσωπικο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με το ίδιο. Θα ανοίγουμε μια ώρα πριν και θα μένουμε μια ώρα μετά. Εννοείται με λιγότερα άτομα διότι θα δουλεύουμε διαφορετικές ώρες οπότε το πολύ πρωί η πολύ βράδυ θα υπάρχει λιγότερο προσωπικό.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με το ίδιο. Θα ανοίγουμε μια ώρα πριν και θα μένουμε μια ώρα μετά. Εννοείται με λιγότερα άτομα διότι θα δουλεύουμε διαφορετικές ώρες οπότε το πολύ πρωί η πολύ βράδυ θα υπάρχει λιγότερο προσωπικό.

 

Δυστυχώς ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ....

 

 

Είναι προφανές ότι πρόκειται για αστεία απόφαση, που καμία σχέση δεν έχει με τον περιορισμό του ιού. Απλά είπανε να αρμεξουν όσο μπορούν περισσότερο τους πανικοβλητους Έλληνες εις βάρος των εργαζομένων στα SUPER MARKET.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές ότι πρόκειται για αστεία απόφαση, που καμία σχέση δεν έχει με τον περιορισμό του ιού. Απλά είπανε να αρμεξουν όσο μπορούν περισσότερο τους πανικοβλητους Έλληνες εις βάρος των εργαζομένων στα SUPER MARKET.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Γιατί τι έπρεπε να γίνει; Ήδη κάθε σούπερ μαρκετ υποχρεώνει να βρίσκονται εντός 10ατομα ανα τετραγωνικό.. και σε απόσταση. Ας βάλουν σεκιουριτάδες να ελέγχουν την είσοδο του κόσμου. Και για τους εργαζόμενους είναι καλύτερα που δεν θα υπάρχει συνωστισμός. Αν είναι καρμιριδες και δεν επιλέγουν πως θα ελέγχουν κακό του κεφαλιού τους θα τους πάνε 24ωρα αίμα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι έπρεπε να γίνει; Ήδη κάθε σούπερ μαρκετ υποχρεώνει να βρίσκονται εντός 10ατομα ανα τετραγωνικό.. και σε απόσταση. Ας βάλουν σεκιουριτάδες να ελέγχουν την είσοδο του κόσμου. Και για τους εργαζόμενους είναι καλύτερα που δεν θα υπάρχει συνωστισμός. Αν είναι καρμιριδες και δεν επιλέγουν πως θα ελέγχουν κακό του κεφαλιού τους θα τους πάνε 24ωρα αίμα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις. Εγώ λέω για την επέκταση ωραρίου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις. Εγώ λέω για την επέκταση ωραρίου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Εγώ δεν κατάλαβα τι έγραψες και συγνώμη. Ναι η επέκταση ωραρίου όπως λένε, δεν έχει κανένα νόημα. Πιο πολύ νόημα έχει να τηρηθούν σωστά οι αυστηρές οδηγίες προσέλευσης..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η επέκταση ωραρίου έχει νόημα σε νοήμονες ανθρώπους αλλά τι να πεις σε ανθρώπους που κλείνουν τα σχολεία και αυτοί τα μαζεύουν σε παιδικές χαρές η παραλίες και καφετέριες η σε 85χρονο που κυκλοφορεί έξω ....αν του πεις κατι,ε παιδί μου εγώ τα φαγα τα ψωμιά μου

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

η επέκταση ωραρίου έχει νόημα σε νοήμονες ανθρώπους αλλά τι να πεις σε ανθρώπους που κλείνουν τα σχολεία και αυτοί τα μαζεύουν σε παιδικές χαρές η παραλίες και καφετέριες η σε 85χρονο που κυκλοφορεί έξω ....αν του πεις κατι,ε παιδί μου εγώ τα φαγα τα ψωμιά μου

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Απαγόρευση κυκλοφορίας είναι η απάντηση σε αυτό και ας την εφαρμόσουν
Link to comment
Share on other sites

1 ωρα επεκταση ωραριου....μια ζωή ημίμετρα σε αυτή τη χώρα....με μια ωρα ακομη, περιμενουν 'βελτιωση' στις ουρές και τον πανικό;
Link to comment
Share on other sites

1 ωρα επεκταση ωραριου....μια ζωή ημίμετρα σε αυτή τη χώρα....με μια ωρα ακομη, περιμενουν 'βελτιωση' στις ουρές και τον πανικό;

 

Ενώ με 24ωρη λειτουργία θα ήταν όλα καλά ε; μήπως να δουλεύουμε και 18 ώρα κάθε μέρα εκεί μέσα; να μη βλέπουμε την οικογένεια μας καθόλου; επειδή βλέπω έχεις καραμέλα την λαλακια του 24ωρου ανοίγματος έλα από αύριο να δουλέψεις εσύ σε σούπερ μάρκετ αυτές τις μέρες ειδικά και μετά θα το σκεφτείς ξανά. Ούτε βδομάδα δεν βγάζεις εκεί μέσα. Δουλεύω σε 2 χιλιάδες τετραγωνικά μαγαζί. Φαντάζεσαι τι γίνεται εκεί μέσα; Ούτε βδομάδα δε βγάζεις στο ξαναλέω. Είσαι από αυτούς που κάθεται ή είσαι τεμπέλης που δε δουλεύει γενικώς και απαιτεί να δουλεύουν όλοι μέχρι να πεθάνουν.

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

1 ωρα επεκταση ωραριου....μια ζωή ημίμετρα σε αυτή τη χώρα....με μια ωρα ακομη, περιμενουν 'βελτιωση' στις ουρές και τον πανικό;

 

Ούτε αυτό δε χρειάζεται βασικά. Μια χαρά είναι η κατάσταση στα super market αυτή τη στιγμή.

 

Επίσης είναι άνθρωποι, πρέπει να πηγαίνουν και αυτοί στα σπίτια τους, εκτός και αν πιστεύεις ότι θα προσλάβουν προσωπικό για να δουλέψει το 24ωρο που λογικά θέλεις.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαστε άνθρωποι εμείς. Να πεθάνουμε εκεί μέσα. Δεν έχουμε μωρά παιδιά εμείς. Να μην ξεκούραστουμε εμείς. Να δουλεύουμε 7/7. Σαν τα ζώα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...