Jump to content

Θέλετε να μετανομαστεί η COSMOTE σε T-Mobile GR;


johnthegreek
 Κοινοποίηση

Θέλετε να μετανομαστεί η COSMOTE σε T-Mobile GR;;  

486 members have voted

  1. 1. Θέλετε να μετανομαστεί η COSMOTE σε T-Mobile GR;;

    • Ναι
    • Όχι
    • Τέλειο
    • Αίσχος
    • Όχι,γιατί θα γίνει χειρότερο το ''σκηνικό'' της εταιρείας
    • Ναι,γιατί θα αλλάξει το μέλλον της εταιρείας (προς το καλό!)
    • Δεν με ενδιαφέρει


Recommended Posts

Επειδή το θέμα ''DT-OTE:Διχάζει η μετανομασία της COSMOTE σε T-Mobile GR'' κλειθώδηκε συνεχίζουμε εδώ να λέμε εάν θέλουμε να μετανομαστεί η COSMOTE σε T-Mobile GR και το μέλλον της COSMOTE σε T-Mobile GR.Επειδή η COSMOTE βλέπει το συγκεκριμένο Forum του Myphone.gr μπορούμε μάλλον να την πείσουμε να μην αλλάξει όνομα για να μην ξεχνάμε ότι το 1/4 της COSMOTE είναι Ελληνικό,το άλλο 1/4 Γερμανικό πλέον και το άλλο 50% σε άγνωστους επενδυτές (όπως λέει μέλος του MyPhone.gr).

 

Cosmote 4 ever!:):)!

Αλλά επειδή δεν είναι δίκαιο να μιλάω μόνο εγώ,ξεκινήστε να γράφετε!!!!!!!!!!!!!!!!.

 

ΠΑΡΤΕ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

σα τρελλος!

t mobile gr

wow !!

 

Γιατί ρε παιδιά όλοι θέλετε να αλλάξει η επωνυμία σε T-Mobile GR;.Εμένα πιο πολύ μου αρέσει το COSMOTE γιατί περιέχει μέσα και την λέξη ''ΟΤΕ''.Οπότε φαίνεται ελληνική και ας είναι το μόνο το 1/4 της Ελληνικό!

Cosmote 4 ever!:):)

Link to comment
Share on other sites

η λογική λέει ότι η (υποτιθέμενη) μετονομασία θα συνοδευτεί από νέες προσφορές/υπηρεσίες, οπότε ... μέσα!!! :food:
Link to comment
Share on other sites

η λογική λέει ότι η (υποτιθέμενη) μετονομασία θα συνοδευτεί από νέες προσφορές/υπηρεσίες, οπότε ... μέσα!!! :food:

 

Άμα είναι να γίνουν προσφορές.....Καλως ήρθες T-Mobile GR.Αλλα ρε παιδιά προσφορές θα είναι κάποτε θα τελειώσουν και μετά;;;:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Cosmote all the way. Εύηχο και όπως προείπαν κάποιοι, περιέχει τη λέξη OTE μέσα.

 

Το άλλο μου θυμίζει το T-Rex :p:lol:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

ΑΙΣΧΟΣ.!Πολλα λεφτα εδωσε η cosmote για τον Γερμανο(καταστηματα) και ΞΕΠΟΥΛΗΘΗΚΕ για παρα πολυ λιγα λεφτα στους Γερμανους.Ακομα δεν καταλαβα γιατι πουλησαν ενα κερδοφορο οργανισμο???!!!Ενα ονομα της εμεινε πλεον...Αλλα θα φυγει και αυτο καποια στιγμη ετσι που κατεληξε...Μια κερδοφορα επιχειρηση ειχε η Ελλαδα και την ξεπουλησαν.Κριμα ....
Link to comment
Share on other sites

o,τι και να πουμε εμεις,οι "μεγαλοι" θα αποφασισουν.

προσωπικα δεν θα με πειραζε να αλλαξει ονομασια σε t mobile gr.

νομιζω ομως οτι μια αλλαγη χρειαζεται...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δώ όταν θα γίνει T-Mobile GR εάν θα παρουσιαστούν προβλήματα με τα την αλλαγή στις κάρτες sim της COSMOTE όπως και όταν έγινε η αλλαγή TIM-WIND!:)
Link to comment
Share on other sites

η Cosmote έχει πολύ καλό όνομα για να μετονομαστεί. Και το κέρδος δε θα είναι για τους απλούς καταναλωτές,αντιθέτως θα τους επιβαρύνει μία διαφημιστική εκστρατεία για τη μετονομασία της εταιρίας(οι Γερμανοί...δε χαρίζουν σε αυτή την περίπτωση) Το μόνο κέρδος για την COSMOTE σε βάθος χρόνου είναι το roaming!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ''δεν με νοιαζει καθολου'' γιατι δεν υπαρχει στην Ψηφοφορία?

 

Ξέρεις κανείς σας πως αλλάζουμε την Ψηφοφορία για να το βάλω και αυτό;;;;:worry::worry:

 

Υ.Σ:Σας παρακαλώ να ψηφίζετε μόνο μία φορά στην ψηφοφορία!

Link to comment
Share on other sites

Μύνημα απο Mixtri:

 

η Cosmote έχει πολύ καλό όνομα για να μετονομαστεί. Και το κέρδος δε θα είναι για τους απλούς καταναλωτές,αντιθέτως θα τους επιβαρύνει μία διαφημιστική εκστρατεία για τη μετονομασία της εταιρίας(οι Γερμανοί...δε χαρίζουν σε αυτή την περίπτωση) Το μόνο κέρδος για την COSMOTE σε βάθος χρόνου είναι το roaming!

Απάντηση απο John The Greek

Πιστεύω ότι η περισσότεροι συνδρομητές της εκτός απο τις υπηρεσίες που προσφέρει ώς εταιρεία έχει τους περισσότερους συνδρομητές λόγο ονόματος......Δική μου γνώμη~!

Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε, δεν θέλουμε η μετονομασία θα γίνει το πολύ μέχρι την άνοιξη του 2010.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε, δεν θέλουμε η μετονομασία θα γίνει το πολύ μέχρι την άνοιξη του 2010.

 

Εγώ σε είδηση που είδα στο internet περί αλλαγής της ονομασίας της COSMOTE σε T-Mobile έλεγε ότι η αλλαγή θα γίνει το πολύ μέχρι την άνοιξη του 2009!:worry::worry:

 

Δες εδώ:

Απο άρθρο:

Το logo της T-Mobile θα βλέπουμε πολύ συχνά από την επόμενη άνοιξη οπότε και προβλέπεται η μετονομασία της Cosmote σε T-Mobile. Το δίκτυο κινητής που ανήκει στην Deutsche Telekom έχει παρουσία σε σειρά χωρών και κρίθηκε ως πολύ σημαντικό από τους Γερμανούς, να μετονομαστεί η θυγατρική αυτή του ΟΤΕ (και μεγαλύτερη εταιρία κινητής της χώρας), η οποία να σημειωθεί πως έχει παρουσία σε Αλβανία, ΠΓΔΜ, Βουλγαρία και Ρουμανία. Ο ΟΤΕ πάντως, δεν θα μετονομαστεί, τουλάχιστον για όσο το Δημόσιο διατηρεί τουλάχιστον το 5% του Οργανισμού...

 

Άρα περιμένουμε σύμφωνα με το άρθρο την μετανομασία στα μέσα της Άνοιξης του 2009!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς σας πως αλλάζουμε την Ψηφοφορία για να το βάλω και αυτό;;;;:worry::worry:

 

Το έχω προσθέσει.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η περισσότεροι συνδρομητές της εκτός απο τις υπηρεσίες που προσφέρει ώς εταιρεία έχει τους περισσότερους συνδρομητές λόγω ονόματος......Δική μου γνώμη~!

 

Προσυπογράφω την παραπάνω γνώμη. Γι' αυτό και δεν θεωρώ σκόπιμο (ακόμα και επιχειρηματικά) να αλλάξει ο τίτλος. Από εκεί και πέρα, ας σκεφτούν επίσης και τα παρακάτω

 

η Cosmote έχει πολύ καλό όνομα για να μετονομαστεί. Και το κέρδος δε θα είναι για τους απλούς καταναλωτές,αντιθέτως θα τους επιβαρύνει μία διαφημιστική εκστρατεία για τη μετονομασία της εταιρίας(

 

Θέλω να δώ όταν θα γίνει T-Mobile GR εάν θα παρουσιαστούν προβλήματα με τα την αλλαγή στις κάρτες sim της COSMOTE όπως και όταν έγινε η αλλαγή TIM-WIND

 

και ας αποφασίσουν ό,τι θεωρούν ότι τους συμφέρει.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για σκεφτείτε τις υπηρεσίες της COSMOTE και αντί για την ονομασία ''COSMOTE'' βάλτε ''T-Mobile''.(π.χ COSMOTE INTERNET ON THE GO(T-Mobile INTERNET ON THE GO),COSMOΚΑΡΤΑ(T-ΚΑΡΤΑ),COSMOTE MULTI (T-Mobile MULTI),COSMOTE MyView(T-Mobile MyView),COSMOTE My Account(T-Mobile My Account) κ.α!.Ότι υπηρεσία έχει βγάλει μέχρι στιγμής η COSMOTE δεν ταιριάζει με την ονομασία T-Mobile!:lol::lol::lol::lol::lol:!.

 

COSMOTE:Η Νο1 Εταιρεία Κινητής Τηλεφωνίας στην Ελλάδα(T-Mobile:Η Νο1 Εταιρεία Κινητής Τηλεφωνίας στην Ελλάδα):lol:

Link to comment
Share on other sites

Το Cosmote MyView θα γίνει T-Zone.

Όσο για το Cosmote η Νο 1 εταιρία κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα, θα γίνει T-Mobile η Νο 1 εταιρία κινητής τηλεφωνίας στην Ευρώπη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Cosmote MyView θα γίνει T-Zone.

Όσο για το Cosmote η Νο 1 εταιρία κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα, θα γίνει T-Mobile η Νο 1 εταιρία κινητής τηλεφωνίας στην Ευρώπη.

 

Και εσύ πως έμαθες ότι το COSMOTE MyView θα γίνει T-Zone;.Και στο εξωτερικό T-Zone είναι το wap;.Πάντως δεν νομίζω να αλλάξει ονομασία!Τόση διαφήμιση και κακό έχει γίνει για τό COSMOTE MyView!.Μέχρι και συσκεύη Sony Ericsson έφτιαξαν για το COSMOTE MyView και το πολύ σε 2 χρόνια θα γίνει T-Zone;:blink::blink:.Άμα ήξεραν ότι μετά την αλλαγή σε T-Mobile το wap θα ονομαστεί T-Zone τότε γιατί άλλαξαν την ονομασία στο COSMOTE View;Γιατί δεν το άφηαναν όπως ήταν και να το άλλαζαν μαζί με την ονομασία σε T-Mobile GR;

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ πως έμαθες ότι το COSMOTE MyView θα γίνει T-Zone;.Και στο εξωτερικό T-Zone είναι το wap;.Πάντως δεν νομίζω να αλλάξει ονομασία!Τόση διαφήμιση και κακό έχει γίνει για τό COSMOTE MyView!.Μέχρι και συσκεύη Sony Ericsson έφτιαξαν για το COSMOTE MyView και το πολύ σε 2 χρόνια θα γίνει T-Zone;:blink::blink:.Άμα ήξεραν ότι μετά την αλλαγή σε T-Mobile το wap θα ονομαστεί T-Zone τότε γιατί άλλαξαν την ονομασία στο COSMOTE View;Γιατί δεν το άφηαναν όπως ήταν και να το άλλαζαν μαζί με την ονομασία σε T-Mobile GR;

Η T-Mobile σε όλες τις χώρες στις οποίες δραστηριοποιείται μετονομάζει τα WAP portals σε t-zones. Το συγκεκριμένο μενού δεν το χαρακτηρίζεις και ιδιαίτερα επιτυχημένο, γιατί αν το χαρακτήριζες θα ήσουν επιεικής. Αν θέλετε να δείτε πώς είναι μπείτε από το κινητό σας στο http://wap.t-mobile.co.uk/ ας πούμε για το αγγλικό t-zones. Δεν ξέρω για ποιό λόγο αλλά το μενού είναι ανοιχτό προς όλες τις εταιρίες ανά τον κόσμο. Φυσικά περιεχόμενο δεν μπορείς να αγοράσεις.

Επίσης είναι πολύ νωρίς να μιλάμε για αλλαγές στις ονομασίες ή νέα προϊόντα. Το rebranding της COSMOTE έχω την αίσθηση πως δεν θα έχει καμία σχέση με τα rebranding της WIND που το μόνο που έκανε είναι να αλλάζει το όνομα της εταιρίας στα προϊόντα της (βλ. TIM F2G -> WIND F2G).

Επίσης πολύς λόγος βλέπω γίνεται και για νέα προϊόντα. Τι είδους νέα προϊόντα μπορεί να φέρει η T-Mobile που δεν τα έχει σήμερα η COSMOTE; Το web'n'walk; Κάτι παρόμοιο έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αμα αλλάξει θα αποδεσμευτούμε και απο το πάγιο του CosmΟΤΕ? :lol::lol: Γιατί ως τώρα μόνο για τα σταθερά το λέγανε οι διαφημίσεις.. :blink::heat:

Πέρα απο την πλάκα το Cosmote έχει αξιοπιστία και κύρος. Άσε που λεκτικά το t-moblile θυμίζει καρτοκινητά φθηνής χρέωσης τύπου frog και q. Υπάρχει βέβαια μια αλλαγή, που βγήκε σε πολύ καλό.....κι αυτή είναι της Wind που πρωταγωνιστεί σε σταθερή και κινητή τηλεφωνία και ίντερνετ(tellas).. Οπότε είδωμεν. Πάντως αν το πάρουμε απλά σαν όνομα, το Cosmote είναι πιο εύηχο. Αν οι γερμανοί είναι να την κάνουν καλύτερη απότι είναι, ας ονομαστεί και Νάιν-λάιν! :lol: :wacko:

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...