Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΝΑΙ! Και μετά από αυτό ξεχνάς τα updates μέσω SEUS. Αλλιώς λουκέτο ξανά!

 

Δες αυτόν τον οδηγό φίλε. Ότι απορία έχεις με ρωτάς!

 

Καλημερα φιλε μου! Οταν λες λουκετο ξανα εννοεις λουκετο για τη SIM ετσι? Καλα και αυτο γιατι γινεται? Και κατι αλλο: α) στο client του Davinci η διαδικασια που ακολουθεις ειναι πρωτα "debrand" και μετα "unlock patch"? β) Στο debrand τι θα διαλεξω απο filesystem κ.λ.π (παει καιρος που το εκανα για το W910 κι εχω σκουριασει λιγο!!!)?? Thanks και παλι για τη βοηθεια σου και το χρονο σου..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου! Οταν λες λουκετο ξανα εννοεις λουκετο για τη SIM ετσι? Καλα και αυτο γιατι γινεται? Και κατι αλλο: α) στο client του Davinci η διαδικασια που ακολουθεις ειναι πρωτα "debrand" και μετα "unlock patch"? β) Στο debrand τι θα διαλεξω απο filesystem κ.λ.π (παει καιρος που το εκανα για το W910 κι εχω σκουριασει λιγο!!!)?? Thanks και παλι για τη βοηθεια σου και το χρονο σου..

Και εμενα θα με ενδιεφερε να πειτε τι επιλεγουμε να κανουμε μεσω του Davinci, γιατι εχει πολλες επιλογες και δεν ξερω ποια ειναι η σωστη...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Για το Davinci παιδιά δεν έχω καμία απολύτως εμπειρία όσο αφορά τη διαδικασία.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρώτα κάνουμε debrand και μετά unlock patch. Ναι το λουκέτο αφορά τη SIM μόνο.

Τα αρχεία πρέπει να λένε το μεν MAIN -> GENERIC και το δε FS -> ADRIATIC.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

που μπορω να βρω δωρεαν παιχνιδια, θεματα κλπ για το w595?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

που μπορω να βρω δωρεαν παιχνιδια, θεματα κλπ για το w595?

ευχαριστω πολυ

 

Καλησπέρα :)

 

Θεματα θα βρεις στο πλεον γνωστο και για μενα το καλυτερο site για θεματα :blink: αυτό.

παιχνιδια μπορεις να βρεις στην υπογραφη μου :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε jimP πολυ καλο site για θεματα ειναι kai το http://www.zedge.net! Βεβαια θελει να κανεις account αλλα δεν ειναι τιποτα δυσκολο! Επισης για παιχνιδια αλλα και προγραμματα ειναι το http://www.mobile9.com!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε jimP πολυ καλο site για θεματα ειναι kai το http://www.zedge.net! Βεβαια θελει να κανεις account αλλα δεν ειναι τιποτα δυσκολο! Επισης για παιχνιδια αλλα και προγραμματα ειναι το http://www.mobile9.com!

 

Σας ευχαριστω πολυ.

Ομως πχ στο http://www.mobile9.com δεν εχει παιχνιδια για W595.

Εχει για αλλα w.. .

Ποια ειναι συμβατα με το δικο μας?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ.

Ομως πχ στο http://www.mobile9.com δεν εχει παιχνιδια για W595.

Εχει για αλλα w.. .

Ποια ειναι συμβατα με το δικο μας?

ολα με αναλυση 240χ320 παιζουν στο κινητο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αγορασα ενα vodafone branded w595 απο το ebay. Αυτος λεει οτι ειναι και unlocked. Αυτο που θα θελα παρακαλω πολυ να μαθω ποια διαδικασια θα πρεπει ν'ακολουθησω, και με ποια σειρα, ωστε να το κανω debrand, να εχει ελληνικα και να μη μου κλειδωθει.

Ευχαριστω πολυ!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει φοβος κλειδωματος ετσι;

 

Σε ρωτησα για το αν υπαρχει φοβος κλειδωματος γιατι εδω λες πως αν γινει πρωτα unlock και μετα debrand θα κλειδωσει το κινητο... Ισχυει;

Πάντως πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση για unlock, φρόντισε να έχεις κάνει debrand πρώτα, γιατί αν τα κάνεις αντίθετα θα ξανακλειδώσει το κινητό...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει όταν είναι ήδη κλειδωμένο και το ξεκλειδώνεις. Τώρα αν ο άλλος το αγόρασε κλειδωμένο και το ξεκλείδωσε στη συνέχεια, τότε με το debrand θα ξανακλειδώσει.

Την "πιάνεις" τη διαφορά; Πρέπει από τη μαμά του το κινητό να ήταν ξεκλείδωτο για να μην έχεις τέτοια σκοτούρα..

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι λες. Απ'οτι καταλαβα δεν ειναι απο τη μαμα του ξεκλειδωτο. Δεν πειραζει. Εχω βρει καποιους που λενε οτι κανουν ξεκλειδωμα και debrand, οποτε αν παω να κανω debrand και κλειδωσει, το πολυ πολυ να χρησιμοποιησω την αλλη μεθοδο.

Ως προς τα ελληνικα, το μονο που χρειαζεται ειναι να γινει αυτη η αλλαγη στο xml με το adriatic;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Yep, αυτό...

 

Edit: Πω ρε παιδιά ένα πράγμα μου έχει σπάσει τα νεύρα στο W595 μου. Καμιά φορά, όταν, ενώ παίζει walkman, έρχεται μήνυμα και πας να απαντήσεις, στη σύνταξη ΣΕΡΝΕΤΑΙ. Ενώ γράφεις με Τ9, η λέξη βγαίνει αφού την έχεις γράψει ολόκληρη, και καμιά φορά 2-3 λέξεις μαζί. Δεν ξέρω αν καταλάβατε τί εννοώ. Είναι απίστευτα εκνευριστικό.:mad:

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Yep, αυτό...

 

Edit: Πω ρε παιδιά ένα πράγμα μου έχει σπάσει τα νεύρα στο W595 μου. Καμιά φορά, όταν, ενώ παίζει walkman, έρχεται μήνυμα και πας να απαντήσεις, στη σύνταξη ΣΕΡΝΕΤΑΙ. Ενώ γράφεις με Τ9, η λέξη βγαίνει αφού την έχεις γράψει ολόκληρη, και καμιά φορά 2-3 λέξεις μαζί. Δεν ξέρω αν καταλάβατε τί εννοώ. Είναι απίστευτα εκνευριστικό.:mad:

 

Καταλαβα τι εννοεις φιλε proper και σε μενα τ κανει αυτο! Επισης οταν γραφω χωρις Τ9 και γραφω γρηγορα το πλαισιο που εμφανιζονται τα γραμματα που αντιστοιχουν σε καθε πληκτρο δεν προλαβαινει να βγει ενω στο k750 που ειχα πριν λειτουργουσε κανονικοτατα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει όταν βάζει το φορτιστή αν του λέει "Φόρτιση" ή "Ταχεία φόρτιση"; Γιατί εμένα λέει "Φόρτιση" σκέτο και υποψιάζομαι μήπως έχει κάνει καμιά μαλ.... η Vodafone.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει όταν βάζει το φορτιστή αν του λέει "Φόρτιση" ή "Ταχεία φόρτιση"; Γιατί εμένα λέει "Φόρτιση" σκέτο και υποψιάζομαι μήπως έχει κάνει καμιά μαλ.... η Vodafone.

 

Οχι proper εγω που το πηρα χωρις vodafone menu απο γερμανο το ιδιο βγαζει οποτε μαλλον η sony ericsson το αλλαξε σε ολα τα νεα μοντελα της!

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ debranded τό'χω, απλά νόμιζα πως είχε βάλει καμιά μούφα μπαταρία μέσα.

Ντάξει ηρέμησα, ευχαριστώ! :)

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ας με βοηθησει οποιος ξερει...Πως ακριβως λειτουργει η εφαρμογη Rock Bobblehead που ειναι προεγκατεστημενη στο κινητο απο η μαμα sony ericsson? Και τι ακριβως κανει σε τι χρησημευει??
Link to comment
Share on other sites

ενω το κινητο δουλευει αψογα εδω και 2 εβδομαδες σημερα ειδα οτι το πληκτρο μενου επιλογων δεν λειτουργει,το παταω και δεν γινεται τιποτα.γιατι???
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το κουμπί των συντομεύσεων;
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναιο τίποτα tasosmtm,καμία φορά κολάει το κουμπί και θέλει επανεκίνηση το κινητό για να φτιάξει,το παθαίνει και το C902 μου...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...