Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παιδια το κινητο το εχω μια βδομαδα και δυστηχως απο την πρωτη κιολας μερα το slide εχει τζογο οταν ειναι ανοικτο....ειδικα οταν παταω το μεσαιο κουμπι οταν γραφω μηνυμα πηγαινει πανω κατω!!!Απογοητευση ειδικα η καμερα αν και γενικα μουσικη και οθονη εχει ωραια!!Παλια ειχα το κ810 και ηδη μου εχουν ληψει μερικα χαρακτηριστηκα του:(Παλι καλα που το πηρα με επιδοτηση και δεν εδωσα τα 240 που ειδα οτι εχει στο πλαισιο:cry:

 

Γνωστό πρόβλημα των περισσότερων κινητών slide της SE αυτό το τρέμουλο του πάνω μέρους όταν πατάς τα πλήκτρα και ο τζόγος.;) Το έχω διαπιστώσει σε αρκετά 595 καθώς και σε αρκετά άλλα μοντελα. Δεν μπορεί αυτή η εταιρία να φτιάξει ένα slider της προκοπής επιτέλους?:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωστό πρόβλημα των περισσότερων κινητών slide της SE αυτό το τρέμουλο του πάνω μέρους όταν πατάς τα πλήκτρα και ο τζόγος.;) Το έχω διαπιστώσει σε αρκετά 595 καθώς και σε αρκετά άλλα μοντελα. Δεν μπορεί αυτή η εταιρία να φτιάξει ένα slider της προκοπής επιτέλους?:mad:

Και γιατι δε ζητατε αλλαγη...?

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δε ζητατε αλλαγη...?

 

και αλλαγη να ζητησεις ποιος σου λεει οτι και το αλλο δεν θα εμφανιζει τα ιδια προβληματα?? το προβλημα με τα slide της SE ειναι γενικοτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δε ζητατε αλλαγη...?

 

Δεν θεωρείται ελάττωμα καθότι ολόκληρες παρτίδες είναι έτσι οπότε και να το αλλάζανε το πιθανότερο είναι και το άλλο να έχει το ίδιο κουσούρι. Βασικά το κινητό έτσι βγαίνει από την γραμμή παραγωγής και είναι θέμα τύχης το αν θα σου τύχει καλό κομμάτι ή κάποιο με το εν λόγω κουσούρι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρείται ελάττωμα καθότι ολόκληρες παρτίδες είναι έτσι οπότε και να το αλλάζανε το πιθανότερο είναι και το άλλο να έχει το ίδιο κουσούρι. Βασικά το κινητό έτσι βγαίνει από την γραμμή παραγωγής και είναι θέμα τύχης το αν θα σου τύχει καλό κομμάτι ή κάποιο με το εν λόγω κουσούρι.

Δυστηχως ετσι ειναι,το πιο πιθανο ειναι να πεσεις στο ιδιο προβλημα:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παντως το τηλεφωνακι τα σπαει στην ποιοτητα/ενταση των στερεοφωνικων ηχειων που ειναι εξοπλισμενο. Το εβαλα διπλα διπλα με ενα ΝΟΚΙΑ 5800 και το υποσκελισε με διαφορα τοσο στην ενταση οσο και στην ποιοτητα.

Πολυ καλη δουλεια απο την SE σε αυτον τον τομεα.

Link to comment
Share on other sites

να αφαιρεσεις μονιμα το μενου της κοσμοτε???? και μεσα απο καταστημα της wind!!!

απλα επεσες σε "ασχετη" υπαλληλο..

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ αλλά είπα να ρωτήσω μπας και μου φάνηκε μόνο εμένα παράξενο..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πήγα για service είχε αρχίσει να τρίζει απελπιστικά. Και επιπλέον άρχισε να ξεκολλάει το πλαστικό που είναι πάνω από από το σηματάκι walkman ακριβώς κάτω από την οθόνη. Αύριο θα πάω πάλι στην αντιπροσωπεία να δω τί θα μου πούνε.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

W595s θα βγεί εδώ?? έχει ακούσει κανείς τίποτα???

Δεν υπαρχει λογος να βγει..αλλωστε ειναι το ιδιο κινητο!

σε αλλες χωρες το κινητο αυτο εχει και ενα χαρακτηρα παραπανω,παλιοτερα τα κινητα ειχαν το "i"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν εχει οριο η τουλαχιστον δεν εχω καταφερει να το φτασω:D:D Αυτη την στιγμη εχω γυρω στα 3500 μυνηματα και δεν εχει κανενα προβλημα...Ουτε αργει να μπει στα εισερχομενα ουτε τιποτα!

 

ποτε προλαβες τα 3500!!!! Δε πιαστικε το χερι σου??? :lol::lol:

 

Σε ενα αλλο φορουμ μου ειπαν οτι ειναι 1.000 και με "tweak" παει στα 10.000...

Αυτο εχεις κανει? Ή μου ειπαν αρλουμπες?

 

Σε ευχαριστω φιλε!

Link to comment
Share on other sites

ποτε προλαβες τα 3500!!!! Δε πιαστικε το χερι σου??? :lol::lol:

 

Σε ενα αλλο φορουμ μου ειπαν οτι ειναι 1.000 και με "tweak" παει στα 10.000...

Αυτο εχεις κανει? Ή μου ειπαν αρλουμπες?

 

Σε ευχαριστω φιλε!

 

Αυτη την στιγμη ειμαι στα 4100!!! Ασε πολυ γραψιμο:lol::lol: οχι δεν εκανα τιποτα απολυτως...και αυτα αποθηκευονται στην μνημη του κινητου να φανταστεις η οποια ειναι 13mb και αν δεν σου φτασει εχεις τη δυνατοτητα να τα αποθηκευσεις και στην καρτα μνημης οποτε φανταζεσαι ποσα μπορεις να βαλεις εκει...!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη ειμαι στα 4100!!! Ασε πολυ γραψιμο:lol::lol: οχι δεν εκανα τιποτα απολυτως...και αυτα αποθηκευονται στην μνημη του κινητου να φανταστεις η οποια ειναι 13mb και αν δεν σου φτασει εχεις τη δυνατοτητα να τα αποθηκευσεις και στην καρτα μνημης οποτε φανταζεσαι ποσα μπορεις να βαλεις εκει...!!!!!!!

Υποψιαζομαι what's up με 1000 sms το μηνα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Υποψιαζομαι what's up με 1000 sms το μηνα...

Εννοειται what's up πακετο των 1000 αλλιως η cosmote θα με ειχε ανακυρηξει μαγα χορηγο!!!:lol:

 

Ναι...? Εγω υποψιαστικα special γραμματεα για sms!!!! :lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol: τωρα που το λες δεν ειναι κακη ιδεα....Παντως για μενα που στελνω πολλα μηνυματα με το κινητο αυτο κανω τελεια την δουλεια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα κι εγώ αυτό το τηλέφωνο, σε χρώμα μάυρο-κόκκινο. Είναι πολύ όμορφο και πολύ εύχρηστο, αν και έχω να επισημάνω ότι το καπάκι μπαταρίας βγαίνει δύσκολα και μετά από 3 φορές που το έβγαλα ήδη έχει τζόγο. Ακόμη χειρότερο που περιλαμβάνει την κάρτα μνήμης δίπλα στην μπαταρία και δεν έχεις άμεση πρόσβαση. Δυστυχώς έχω έκδοση vodafone live, αλλά μέχρι στιγμής είναι ευχαριστημένος. Αντικατέστησε ένα W660 το οποίο λειτουργούσε άψογα, αλλά αφού είχα επιδότηση το πήρα!
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση λογισμικού διαθέσιμη. Είναι η R3EA037 και η R3EE001 (για vodafone live).
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ φίλε το w595 καλύτερο στον ήχο απο το 5800.Στην ένταση μπορει αλλα στην ποιοτητα δεν υπαρχει περιπτωση.Μην τρελαθούμε κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ φίλε το w595 καλύτερο στον ήχο απο το 5800.Στην ένταση μπορει αλλα στην ποιοτητα δεν υπαρχει περιπτωση.Μην τρελαθούμε κιόλας.

 

Επειδη τα ειχα και τα δυο διπλα διπλα, πιστεψε με τοσο σε ποιοτητα οσο και σε ενταση το 595 ηταν καλυτερο.

Τα ηχεια του 5800 ηχαν λιγοτερα πριμα και εβγαινε ο ηχος πιο μπουκωμενος. Του 595 ηταν πολυ καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση σε R3EE001 (Vodafone Live) και η συσκευή έχει ελέυθερα 10Mb μετά την αναβάθμιση χωρίς να έχω περάσει τίποτα μέσα. Έλεος ρε παιδιά, απλά έλεος με αυτή τη Sony Ericsson. Τα 40Mb έγιναν 10. :@
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει η SE,αλλά το περιεχόμενο που έβαλε η Vodafone! ;)

 

Δοκίμασε να διαγράψεις ό,τι άχρηστο υπάρχει και που δε θα το χρησιμοποιήσεις!Αν και,με 2 gb στάνταρ στη συσκευασία,τα λιγοστά mb του τηλεφώνου δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο! :)

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει το μπλε, debranded και έχει ελέυθερα 25Mb και με χρήση, που σημαίνει ότι όλο και κάτι έχει βάλει μέσα.

Δε μπορεί να έχει βάλει 15Mb παραπάνω πράγμα η Vodafone.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως,κι όμως.. ;)

 

Για κοίταξε πόσο πιάνει το περιεχόμενό της και θα το διαπιστώσεις..Άλλωστε,μιλάμε για διαφορετικά παιχνίδια,βίντεο,ήχους,εικόνες,θέματα,εφαρμογές κλπ. ως επί τω πλείστον,σε σχέση με τα unbranded!

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εγω επειδη τα εχω βαλει διπλα διπλα στο λεω.Αλλωστε όλοι λενε οτι το 5800 ειναι εο καλυτερο μουσικο τηλεφωνο που εχει βγαλει η nokia μεχρι τωρα.Μήπως ειχε καποιο προβλημα η συσκευη?:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα το αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση vlive που κυκλοφορεί και έχει μόνο 10MB ελεύθερα. Το θέμα είναι ότι με vlive το κινητό είναι πιο άσχημο, αργεί κι γράφει κι από πίσω vodafone. Επίσης, όλα τα παιχνίδια που έχει είναι trial, παίζουν μόνο μέχρι 45 δευτερόλεπτα... Τέλος, δεν βρήκα πως απενεργοποιείται το GPRS, επάνω αριστερά, αριστερά από τις γραμμές του σήματος μού δείχνει ένα G, θέλω να το σβήσω, γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...