Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά οι ταχύτητες της q είναι Πολυ χαμηλές .πήρα τηλ και μου είπαν ότι ουσιαστικά η q δεν υποστηρίζει ταχύτητες 3G ενώ έχει σήμα .ισχύει ;

 

Μια απο τα ίδια! Στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, Αριστοτέλους, full 3G με iPhone 4 και το ιντερνετ σέρνεται! Ιδίως τον τελευταίο μήνα!

 

Ενεργοποίησα και την προσφορά των 500 ΜΒ αλλά τίποτα!

 

Κι όντως, απο την εξυπηρέτηση πελατών μου δήλωσαν πως δεν υποστηρίζεται το 3G Internet! Εσείς έχετε;

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα στην Λαμία έχω EDGE και κατεβάζει γρήγορα , ακόμα και Youtube Βλέπω , με κάρτα Q και την προσφορά των 100ΜΒ, σε Iphone
Link to comment
Share on other sites

κατεβάζει το μάξιμουμ με 5kb/s με φουλ 3G .υπαρχει κανένα φρι τηλέφωνο για την εξυπηρέτηση να δηλώσω βλάβη ;
Link to comment
Share on other sites

κατεβάζει το μάξιμουμ με 5kb/s με φουλ 3G .υπαρχει κανένα φρι τηλέφωνο για την εξυπηρέτηση να δηλώσω βλάβη ;

Μαλλον εχεις περασει καποιο οριο και στο περιοριζει.Και σε μενα ειναι ετσι.Πριν ειχα περιπου 1Mb , και τωρα με εχει ριξει και μενα στα 40 Kb.Αν και ενεργοποιησα παλι τα 100MB η ταχυτητα δεν ανεβηκε.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ηλιθια ερωτηση;αν γραψω τις ρυθμισεις ιντερνετ μετα θα μπορω να σερφαρω κανονικα;;δεν χρειαζεται να στειλω καποιο μηνυμα οπως στην κοσμοτε για ενεργοποιηση της υπηρεσιας;;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα έχω βάλει τα 500 mb ...

 

Το θεμα ειναι αν εχεις ξεπερασει καποιο οριο.Αν εχεις κατεβασει πανω απο 2-3 GB δηλαδη.Τοτε σε ριχνει σε gprs.Μετα (τουλαχιστον σε μενα που εβαλα παλι τα 100MB) δεν επειστρεφει την ταχυτητα σε 3G.Τουλαχιστον παραμενει απεριοριστο εστω και αν σερνεται.Επικοινωνισε καλυτερα μαζι τους μηπως βγαλεις καμια ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα υποτειθεται θα εχανα το σημα μου απο την καρτα της κοσμοτε και θα μπορουσα να χρησιμοποιησω την Q card μου..9 η ωρα και ακομα τιποτα..πηρα τηλ στην εξυπηρετηση και μου παν οτι πρεπει να ενεργοποιησει χειροκινητα ο υπαλληλος του καταστηματος που εκανα την φορητοτητα τον αριθμο..

Τι γινεται ρε παιδια;;που να μην την εκανα ποτε τη γ@μωφορητοτητα!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το κινητό σου ξανά στις 23:00

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

SOS ρε παιδια!!!!αφου λοιπον πηρα σημερα τηλεφωνο και τους ειπα οτι δεν εχει γινει ακομα φορητοτητα,ο υπαλληλος με εξυπηρετησε και μου πε οτι θα ειναι ετοιμο σε λιγα λεπτα..οπως και εγινε...εχασα το σημα απο την κοσμοτε.ΕΛΑ ΟΜΩΣ που εβαλα την Q και δεν βρισκει σημα με τιποτα...τι φταιει??εχει να κανει με την Q?αργει γενικα να βρει σημα την πρωτη φορα?

δοκιμασα και χειροκινητα,επελεξα την wind στα διαθεσιμα δικτυα και μου λεει οτι δεν μπορει να κανει εγγραφη..!!!

Edited by konstantinoslp
γ@!$%@# την Q
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

SOS ρε παιδια!!!!αφου λοιπον πηρα σημερα τηλεφωνο και τους ειπα οτι δεν εχει γινει ακομα φορητοτητα,ο υπαλληλος με εξυπηρετησε και μου πε οτι θα ειναι ετοιμο σε λιγα λεπτα..οπως και εγινε...εχασα το σημα απο την κοσμοτε.ΕΛΑ ΟΜΩΣ που εβαλα την Q και δεν βρισκει σημα με τιποτα...τι φταιει??εχει να κανει με την Q?αργει γενικα να βρει σημα την πρωτη φορα?

δοκιμασα και χειροκινητα,επελεξα την wind στα διαθεσιμα δικτυα και μου λεει οτι δεν μπορει να κανει εγγραφη..!!!

 

Πρόβλημα δικτύου πιθανώς...

Συμβαίνουν... άτυχη περίπτωση για σένα!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν εχεις ξεπερασει καποιο οριο.Αν εχεις κατεβασει πανω απο 2-3 GB δηλαδη.Τοτε σε ριχνει σε gprs.Μετα (τουλαχιστον σε μενα που εβαλα παλι τα 100MB) δεν επειστρεφει την ταχυτητα σε 3G.Τουλαχιστον παραμενει απεριοριστο εστω και αν σερνεται.Επικοινωνισε καλυτερα μαζι τους μηπως βγαλεις καμια ακρη.

 

 

εσυ εισαι σιγουρος πως βαζοντας τα 500 μπορεις να τα ξεπερασεις ανετα κ αφοβα?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με το δικτυο..μπηκε πριν κανα 20λεπτο..εκανα οτι χρειαζεται για τις χρεωσεις και λοιπα...

και τωρα εχω μια απορια...καταρχην αυτο το R πανω απο το σημα μου τι ειναι?περιαγωγη?αφου την εχω απενεργοποιησει απο τις επιλογες.

κατα δευτερον,προσπαθω να μπω στο ιντερνετ και δεν με βαζει..πληκτρολογησα για αρχη αυτα:

* Όνομα Προφίλ: Q Internet

 

* Σημείο πρόσβασης: myq

* Διακομιστής μεσολάβισης: (κενό)

* Πόρτα: (κενό)

* Αρχική σελίδα: (κενό)

* Όνομα χρήστη: (κενό)

* Κωδικός πρόσβασης: (κενό)

 

αλλα τιποτα..μετα θυμηθηκα εναν φιλο που μου πε να στειλω μηνυμα στο 19234 για να μου στειλουν τις ρυθμισεις,οπως και εγινε.πατησα εγκατασταση και η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο διαφορετικες με αυτες του site.ισως εχει να κανει με το οτι εχω smartphone με android.αλλα παλι δεν συνδεεται...

τα φωτα σας μαγκες!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν περασα τις ρυθμισεις, επρεπε να προσπαθησω αρκεες φορες για να συνδεθει. εκλεισα, ανοιξα το κινητο (νοκια 3250+6260) προσπαθησα 2-3 φορες και δουλεψε.

δεν επιασε με την πρωτη.

Link to comment
Share on other sites

H Q Βρίσκεται σε περιαγωγή στο δίκτυο της WIND

Αν έχεις απενεργοποιήσει την περιαγωγή , δεν πρόκειται να μπεις Internet

Link to comment
Share on other sites

H Q Βρίσκεται σε περιαγωγή στο δίκτυο της WIND

Αν έχεις απενεργοποιήσει την περιαγωγή , δεν πρόκειται να μπεις Internet

 

δεν χρεωνει γενικα η περιαγωγη?

 

8ενκς mol θα το προσπαθησω και γω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν χρεωνει γενικα η περιαγωγη?

 

 

8ενκς mol θα το προσπαθησω και γω!

H Περιαγωγή από Q σε WIND είναι φυσικά δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

H Περιαγωγή από Q σε WIND είναι φυσικά δωρεάν.

 

οκ!συνδεθηκα και μαλιστα με σημα H!!

οποτε ειμαστε μια χαρα!ηθελε οντως να ενεργοποιησω την περιαγωγη για να δουλεψει!ευχαριστω πολυ παιδια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η q κανένα μειλ για εξυπηρέτηση δεν έχει ;δεν έχω σταθερό εδω που είμαι και η q χρεώνει Πολυ ...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η q κανένα μειλ για εξυπηρέτηση δεν έχει ;δεν έχω σταθερό εδω που είμαι και η q χρεώνει Πολυ ...

 

crm@wind.com.gr

 

;)

Edited by epaminos

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

εσυ εισαι σιγουρος πως βαζοντας τα 500 μπορεις να τα ξεπερασεις ανετα κ αφοβα?

 

Παιδιά κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό. Με δεδομένο ότι έχουν περάσει καμιά 15 αριά / 20 αριά μέρες από τότε που βγήκε το 500MB με 5 ευρώ, μπορεί κάποιος να μας πει αν ΤΟΝ ΧΡΕΩΣΕ όταν ξεπέρασε αυτό το όριο;

Δηλαδή είναι ΑΥΣΤΗΡΟ όριο (500 mb) και αν το περάσεις σου εξαφανίζει την κάρτα σε χρόνο dt ή είναι ευέλικτο σαν της q (και πρακτικό απεριόριστο ) και ακόμα αν το ξεπεράσεις δεν σε χρεώνει; thanks

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό. Με δεδομένο ότι έχουν περάσει καμιά 15 αριά / 20 αριά μέρες από τότε που βγήκε το 500MB με 5 ευρώ, μπορεί κάποιος να μας πει αν ΤΟΝ ΧΡΕΩΣΕ όταν ξεπέρασε αυτό το όριο;

Δηλαδή είναι ΑΥΣΤΗΡΟ όριο (500 mb) και αν το περάσεις σου εξαφανίζει την κάρτα σε χρόνο dt ή είναι ευέλικτο σαν της q (και πρακτικό απεριόριστο ) και ακόμα αν το ξεπεράσεις δεν σε χρεώνει; thanks

 

Ισως ειναι λιγο νωρις εκτος Εαν καποιος την ενεργοποιησε απο την αρχη την υπηρεσια αυτη, Τουλαχιστον εγω ειμαι στα μισα ακομα MB και προσπαθω να Μην τα φαω μπας κ γινει αυτο που λες μου διαλυσει την καρτα μετα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση κρισεως!τα 300 λεπτα προς Wind με ενα ευρω,ειναι και προς συμβολαια η μονο καρτοκινητη;;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση κρισεως!τα 300 λεπτα προς Wind με ενα ευρω,ειναι και προς συμβολαια η μονο καρτοκινητη;;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Είναι προς όλη την Wind και Q. Συμβόλαια και Καρτοκινητά.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...