Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καλημερα καταρχην

 

Ερωτηση Πολυ Πολυ Σημαντικη!!!!!! για ολους εμας που ειχαμε το πακετο τον 1500-1500-100mb Internet, πηρα στο 12200 κ λεει πατηστε 1 αν θελετε να μιλατε 300λεπτα προς Wind-Q ,πατηστε 2 κλπ κλπ ΚΑΙ για το Ιnternet Δεν ειπαν τιποτα!!!!! Εγω προσωπικα το εκλεισα μην μου ρουφηξει απο την καρτα κ δεν λεει, οποτε απο δω και περα τι κανουμε? Απο την εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν για το πακετο τον 500mb αν θελω Internet ετσι πρεπει να κινηθω τουλαχιστον Εως τις 31 Μαρτιου..

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Ανέφερε ποτέ το μήνυμα της Q στο 12200 τα 100ΜΒ; Εγώ νομίζω ότι δεν τα έλεγε, θυμάται κάποιος καλύτερα;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που ανανέωσα πριν την λήξη έχω κανονικά τα 1500+1500+100 για 1 μήνα έως 17 Μαρτη. Μια χαρά προς το παρόν. Μετά βλέπουμε για το νετ που καίγομαι περισσότερο. Πάντως 5 € για 500 ΜΒ δεν δίνω. Απλά θα σταματήσω να σερφάρω.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ανέφερε ποτέ το μήνυμα της Q στο 12200 τα 100ΜΒ; Εγώ νομίζω ότι δεν τα έλεγε, θυμάται κάποιος καλύτερα;

 

Οχι δεν ελεγε τιποτα για το ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες πειτε για τις ρυθμισεις του ιντερνετ..χρειαζεται κατι αλλο περα απο αυτα που λεει στο σαιτ της wind?γιατι στο κινητο μου εχει και αλλα κενα/επιλογες,που δεν αναφερονται στο σαιτ.μονο με αυτα ειμαι κομπλε;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονο αυτα που γραφει στο site χρειαζονται. τα αλλα μη τα πειραζεις

 

Δεν χρειαζεται να στειλω καποιο μηνυμα για τις ρυθμισεις,ε;

Και τι στελνω για να ενεργοποιηθει;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω με νοκια συσκευη εστειλα internet στο 19234 (ή 19324). δε χρειαστηκε να κανω κατι αλλο

 

Στην δικια μου για να το κανω με κοσμοτε,πηρα τηλ και μιλησα με τηλεφωνικο κεντρο και τις εβαλα xειροκινητα γιατι στο μηνυμα ελεγε οτι δεν υποστηριζει η συσκευη μου..

αρα ισως το ιδιο να ισχυει και με την Q oποτε θα τα βαλω παλι μονος μου οπως τα λεει στο site..

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω τις ρυθμισεις για να μπαινω με την καρτα q στο ιντερνετ μεσω του pc?

θελω να κανω χρηση της προσφορας 500mb με τα 5 ευρω.

 

 

χρησημοποιω το προγραμμα telstra.

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κάλεσα σε ένα αριθμό q και μου έφαγε όλες τις μονάδες ενώ είχα ενεργοποιήσει τα 1500+1500 στις 17/2. Έτυχε σε κανέναν άλλο ?
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

Εχω ενα προβλημα με την ειδοποιηση κλησεων σε εναν αριθμο Q Telecom που εχω.

Εχω κανει προωθηση κλησεων στο 6995554444 για οταν το κινητό είναι κλειστό ή βρίσκεστε εκτός κάλυψης και εχω το εξης προβλημα.

Αν καλεσω πχ 10 φορες απο καποιο αλλο τηλεφωνο στο νουμερο μου ενω το εχω κλειστο, θα λαβω ειδοποιηση κλησεων για πχ 5 η 6 η 7 κλησεις απο το νουμερο απο το οποιο καλεσα.

Το καταλαβα οταν καποιοι φιλοι μου ειπαν οτι με ειχαν καλεσει, αλλα εγω δεν ειχα λαβει καμια ειδοποιηση κλησεων ποτε.Κ

Και ετσι πονηρευτηκα οτι κατι παιζει.

Πηρα στην εξυπηρετηση πελατων το Σαββατο και με καλεσαν σημερα οτι το προβλημα επιλυθηκε και τελικα δοκιμασα και το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει κανονικοτατα. Και ξαναπηρα τηλεφωνο και το δηλωσα παλι βλαβη(αφου καταχρεωθηκα να πληρωνω απο το σταθερο μου για να τους καλεσω στο κινητο τηλεφωνο που εχουν για την εξυπηρετηση πελατων)

 

Δοκιμασα και αλλες κατηγοριες προωθησεων (Όταν δεν απαντάτε στο τηλέφωνο σας - Όταν είστε σε μία άλλη συνομιλία - Όταν θέλετε άμεση προώθηση) και παλι χανει κλησεις.

 

Και το προβλημα οπως καταλαβαινετε ειναι το εξης. Αν πχ με καλεσει καποιος 1 φορα, ειναι 50-50 αν θα βγαλει την κληση στην ειδοποιηση κλησεων. Μπορει να την βγαλει και μπορει οχι.

 

Εχει κανεις παρομοιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

@zoug100

 

Βρήκες και εσύ φίλε το δίκτυο της Q να κάνεις προώθηση κλήσεων... Ουσιαστικά λειτουργεί σαν περιαγωγή στο δίκτυο της WIND! Δεν έχουν και καλή εξυπηρέτηση

 

Τουλάχιστον ας απαντήσει κάποιος αν έχει πρόβλημα -δεν ενημερώνεται για κλήσεις- σε κανονική λειτουργία, δηλαδή χωρίς προώθηση... Για να μπορέσει να βγάλει κάποιο συμπέρασμα αν φταίει το δίκτυο ή η προώθηση κλήσεων...

Link to comment
Share on other sites

@zoug100

 

Βρήκες και εσύ φίλε το δίκτυο της Q να κάνεις προώθηση κλήσεων... Ουσιαστικά λειτουργεί σαν περιαγωγή στο δίκτυο της WIND! Δεν έχουν και καλή εξυπηρέτηση

 

Τουλάχιστον ας απαντήσει κάποιος αν έχει πρόβλημα -δεν ενημερώνεται για κλήσεις- σε κανονική λειτουργία, δηλαδή χωρίς προώθηση... Για να μπορέσει να βγάλει κάποιο συμπέρασμα αν φταίει το δίκτυο ή η προώθηση κλήσεων...

 

DemetreKre μου λειτουργουσε αψογα για πολλους μηνες. Εδω και περιπου 1 μηνα αρχισα να υποψιαζομαι οτι κατι συμβαινει απο γνωστους που καλουσαν και μου ελεγαν οτι μου εκαναν κληση, και εγω δεν λαμβανα καμια ειδοποιηση. Και στην τεχνικη υπηρεσια να μου λενε οτι το εφτιαξαν και να εχω καταχρεωθει να πληρωνω για να τους μιλαω στο κινητο τηλεφωνο που εχουν για την εξυπηρετηση πελατων... Και σε ενα νουμερο wind που καλεσα 20 φορες απο καποιο αλλο τηλεφωνο, μου ηρθε ειδοποιηση οτι με καλεσαν 20 φορες.

Με το Q Telecom, χανω κλησεις... Και δεν ξερω γιατι...

 

Αν καποιος φιλος εχει καρτοκινητο Q telecom ας μου στειλει εδω ενα μηνυμα η αν θελει προσωπικο μηνυμα για να του πω να δοκιμασει κατι στο κινητο του, για να καταλαβω αν ειναι γενικο το προβλημα ή ειναι μονο με τον δικο μου αριθμο.

Edited by zoug100
Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι ταχύτητες της q είναι Πολυ χαμηλές .πήρα τηλ και μου είπαν ότι ουσιαστικά η q δεν υποστηρίζει ταχύτητες 3G ενώ έχει σήμα .ισχύει ;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι ταχύτητες της q είναι Πολυ χαμηλές .πήρα τηλ και μου είπαν ότι ουσιαστικά η q δεν υποστηρίζει ταχύτητες 3G ενώ έχει σήμα .ισχύει ;

 

Φυσικα και υποστηριζει.Περιπου 1-2 Mb εχει.

Link to comment
Share on other sites

DemetreKre μου λειτουργουσε αψογα για πολλους μηνες. Εδω και περιπου 1 μηνα αρχισα να υποψιαζομαι οτι κατι συμβαινει απο γνωστους που καλουσαν και μου ελεγαν οτι μου εκαναν κληση, και εγω δεν λαμβανα καμια ειδοποιηση. Και στην τεχνικη υπηρεσια να μου λενε οτι το εφτιαξαν και να εχω καταχρεωθει να πληρωνω για να τους μιλαω στο κινητο τηλεφωνο που εχουν για την εξυπηρετηση πελατων... Και σε ενα νουμερο wind που καλεσα 20 φορες απο καποιο αλλο τηλεφωνο, μου ηρθε ειδοποιηση οτι με καλεσαν 20 φορες.

Με το Q Telecom, χανω κλησεις... Και δεν ξερω γιατι...

 

Αν καποιος φιλος εχει καρτοκινητο Q telecom ας μου στειλει εδω ενα μηνυμα η αν θελει προσωπικο μηνυμα για να του πω να δοκιμασει κατι στο κινητο του, για να καταλαβω αν ειναι γενικο το προβλημα ή ειναι μονο με τον δικο μου αριθμο.

Πήρα 7 φορές το κινητό μου. Μου έδειξε ότι πήρα 2.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 7 φορές το κινητό μου. Μου έδειξε ότι πήρα 2.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Αρα κατι παιζει με το δικτυο. Αντε τωρα να τους πεισω αν παρω τηλεφωνο οτι εχει προβλημα το δικτυο. Πηρα 3 φορες και καθε φορα μου λεγανε αλλα. Ευχαριστω που απαντησες. Τουλαχιστον τωρα ξερω οτι κατα πασα πιθανοτητα παιζει προβλημα.

Αλλα ετσι χανουμε κλησεις...

Αν δοκιμασεις παλι θα δεις οτι ειναι καθαρο λοττο. Πχ στις 20 κλησεις μπορει να βγαλει τις 12 η πχ τις 9 η πχ τις 14....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Αρα κατι παιζει με το δικτυο. Αντε τωρα να τους πεισω αν παρω τηλεφωνο οτι εχει προβλημα το δικτυο. Πηρα 3 φορες και καθε φορα μου λεγανε αλλα. Ευχαριστω που απαντησες. Τουλαχιστον τωρα ξερω οτι κατα πασα πιθανοτητα παιζει προβλημα.

Αλλα ετσι χανουμε κλησεις...

Αν δοκιμασεις παλι θα δεις οτι ειναι καθαρο λοττο. Πχ στις 20 κλησεις μπορει να βγαλει τις 12 η πχ τις 9 η πχ τις 14....

Έτσι είναι ναι. Και μένα αυτό μου κάνει. στις 7-8 μου έβγαλε τώρα τις 4.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ναι. Και μένα αυτό μου κάνει. στις 7-8 μου έβγαλε τώρα τις 4.

Κι εγώ έχω χάσει ειδοποίηση κλήσης. Δεν είναι μόνο η γραμμή σου...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ναι. Και μένα αυτό μου κάνει. στις 7-8 μου έβγαλε τώρα τις 4.

 

H βλαβη μου ειναι ακομα ανοιχτη γιατι πηρα και την ξαναδηλωσα. Ακομα δεν με εχουν παρει. Αν τυχον τους παρεις για να αναφερεις το προβλημα, πες μου τι σου ειπαν.

Μηπως υπαρχει καποιο email για να αναφερουμε το προβλημα; Γιατι δεν θελω να παρω τηλεφωνο παλι στην εξυπηρετηση πελατων γιατι χρεωνομαι πολυ

Link to comment
Share on other sites

H βλαβη μου ειναι ακομα ανοιχτη γιατι πηρα και την ξαναδηλωσα. Ακομα δεν με εχουν παρει. Αν τυχον τους παρεις για να αναφερεις το προβλημα, πες μου τι σου ειπαν.

Μηπως υπαρχει καποιο email για να αναφερουμε το προβλημα; Γιατι δεν θελω να παρω τηλεφωνο παλι στην εξυπηρετηση πελατων γιατι χρεωνομαι πολυ

2119993000 (Σε βγάζει στο 1222)

 

για να παίρνεις από σταθερό και να μην χρεώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

2119993000 (Σε βγάζει στο 1222)

 

για να παίρνεις από σταθερό και να μην χρεώνεσαι.

 

Να εισαι καλα φιλε. Με εσωσες...Ελπιζω να ισχυει γιατι εδω στα τηλεφωνα εξυπηρετησης πελατων δεν το εχουν καπου.

 

Θα περιμενω μεχρι να με παρουν μιας και την τελευταια φορα που μιλησα μαζι τους δηλωσα βλαβη.

Αν παντως τους παρεις τηλεφωνο εσυ η καποιος αλλος φιλος, πειτε οτι υπαρχει και σε αλλους προβλημα, και πειτε μας εδω τι σας ειπαν...

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλε. Με εσωσες...Ελπιζω να ισχυει γιατι εδω στα τηλεφωνα εξυπηρετησης πελατων δεν το εχουν καπου.

 

Θα περιμενω μεχρι να με παρουν μιας και την τελευταια φορα που μιλησα μαζι τους δηλωσα βλαβη.

Αν παντως τους παρεις τηλεφωνο εσυ η καποιος αλλος φιλος, πειτε οτι υπαρχει και σε αλλους προβλημα, και πειτε μας εδω τι σας ειπαν...

Πήρα τηλέφωνο να το δηλώσω βλάβη. Μου είπε να πατήσω το ##002# και κλήση.

Και μετά από 5 λεπτά το **62*6995554444# και κλήση. Και καλά να κάνω reset στην προώθηση που δεν νομίζω ότι θα βοηθήσει. αλλά οκ. Θα τους ξαναπάρω. Το νούμερο δεν το αναφέρουν αλλά δουλεύει σωστά.

 

Και ναι όπως ήταν αναμενόμενο δεν διόρθωσε κάτι.

Edited by bezoss
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο να το δηλώσω βλάβη. Μου είπε να πατήσω το ##002# και κλήση.

Και μετά από 5 λεπτά το **62*6995554444# και κλήση. Και καλά να κάνω reset στην προώθηση που δεν νομίζω ότι θα βοηθήσει. αλλά οκ. Θα τους ξαναπάρω. Το νούμερο δεν το αναφέρουν αλλά δουλεύει σωστά.

 

Mε το ##002# ακυρωνεις ολες τις προωθησεις. Και μετα με το **62*6995554444# σου ειπαν να κανεις προωθηση κλησεων για "Όταν το κινητό σας είναι κλειστό ή βρίσκεστε εκτός κάλυψης" Δες και εδω...

 

Δηλαδη στην ουσια σου ειπαν να βαλεις προωθηση κλησεων για οταν το εχεις κλειστο το τηλεφωνο σου. Και εμενα αυτο μου ειπαν.

Κλεισε το κινητο σου και δοκιμασε να παρεις τηλεφωνο πχ 10 φορες απο ενα σταθερο η ενα αλλο κινητο. Ε, και παλι θα δεις οτι το προβλημα συνεχιζεται... Στις 10 κλησεις θα σου βγαλει πχ τις 4 η τις 6. Καποιες θα τις εχει εξαφανισει.

Και μενα αυτα μου ειπαν να κανω. Και στο λινκ που σου εδωσα και τις αλλες κατηγοριες προωθησεις να βαλεις, παλι θα χανει κλησεις... Αλλα αυτοι να επιμενουν οτι ολα καλα...

Κλεισε το τηλ σου και δοκιμασε. Θα δεις αυτο που σου λεω... Θα χανεις κλησεις οπως και πριν...

Edited by zoug100
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...