Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το zte H108L λεω,για το wifi του,που παρα πολλοι παραπονιουνται για αποσυνδεσεις κλπ.

<close offtopic? :p >

 

[last offtopic]

 

Εγώ με το zte της wind είμαι πανευτυχής!

 

Έχω συνδεδεμένες πάααρα πολλές συσκευές πάνω του. Ασύρματα: 4 κινητά, 2 λαπτοπ, 1 εκτυπωτή και με καλώδιο 1 σταθερό pc.

 

Σε καμία συσκευή δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν είχα ούτε μία επανεκκίνηση, είμαι πολύ ευχαριστημένος με το ρουτερακι.

 

Ας το λήξουμε εδώ το offtopic. :)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα.

Ίσα ίσα που συγκριτικά με τις άλλες δυο που έχουν κορεστεί απο συνδρομητές, η ποιότητα του ήχου στην Wind/Q είναι καλύτερη.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με τηλέφωνα ή SMS υπάρχει; Σκέφτομαι να κάνω την φορητότητα...

Κανένα θέμα.

Ίσα ίσα που συγκριτικά με τις άλλες δυο που έχουν κορεστεί απο συνδρομητές, η ποιότητα του ήχου στην Wind/Q είναι καλύτερη.

και τα μηνύματα στέλνονται στην ώρα τους:p
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οτι έχεις πρόβλημα με τα σμσ;
κυριολεκτικά μιλησα.υπονόησα ότι στο whatsup/frog τα sms στελνονται όποτε να ναι, ενώ στη wind/q κατευθείαν
Link to comment
Share on other sites

κυριολεκτικά μιλησα.υπονόησα ότι στο whatsup/frog τα sms στελνονται όποτε να ναι, ενώ στη wind/q κατευθείαν

 

καλα στην wu τυχαινει να στελνεις μνμ σημερα και να παει στον αλλον μετα απο 2 μερες...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το "λυμένο" θέμα του Internet. Ήρθε μήνυμα από την Q:

 

"ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΛΟΗΓΗΘΕΙΤE ΣΤΟ ΙNTERNET ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ."

 

Συνεπώς τόσο καιρό μας "δούλευαν" ότι δεν υπήρχε πρόβλημα... :mad:

Link to comment
Share on other sites

[..]

Συνεπώς τόσο καιρό μας "δούλευαν" ότι δεν υπήρχε πρόβλημα... :mad:

ναι εσυ περίμενες την εξυπηρέτηση πελατών να γνωρίζει τα τεχνικά προβλήματα που υπαρχουν:p

Link to comment
Share on other sites

Έχω κλείσει πάνω απο χρόνο απο τότε που ήρθα με φοριτότητα στην Q και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το δίκτυο.

Απο τις λίγες φορές που ήρθα σε επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών για διάφορους λόγους (πχ ενεργοποίηση/απενεργοποίηση τηλεφωνητή) μπορώ να πω πως δεν έχουν την παραμικρή ιδέα. Εγώ γνώριζα περισσότερα απο τις τηλεφωνήτριες γιατί όπως αποδεικνύεται δεν έχουν τις βασικές τεχνικές γνώσεις.

 

Σε ό,τι αφορά τα sms... δεν είχα ποτέ καθυστέρηση στην αποστολή και παράδοση ή λήψη.

Αν και για να ειμαι ειλικρινής με τα πακετάκια που βάζει πλεον η Q προτιμώ να καλέσω κάποιον απο το να του στείλω μήνυμα (είτε κανονική κλήση είτε voip).

 

edit: Αααα... παρεμπιπτόντως ας ειδοποιήσει κάποιος την wind γιατί στην σελίδα του myq υπάρχουν ορισμένα ορθογραφικά λαθάκια!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω μερικές απορίες

 

Ο αδερφός μου θα φύγει για εξωτερικό για 1-2 μήνες και θέλω να μιλάω μαζί του απο Q που έχω άλλα αυτός θα έχει whatsup με το πακέτο που δίνει η Q 60min/7€ προς εξωτερικό θα δουλέψει η θα πρέπει να πάρει Sim απο εκεί

 

Και τι γίνεται με χρεώσεις απο τις 2 πλευρές ??

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω κάνει αίτηση φορητότητας σε 2 whats up...μέσω του site...πόσο διαρκεί μέχρι να απαντήσει κάποιος από την wind (τηλεφωνική επικοινωνία) ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω κάνει αίτηση φορητότητας σε 2 whats up...μέσω του site...πόσο διαρκεί μέχρι να απαντήσει κάποιος από την wind (τηλεφωνική επικοινωνία) ;

 

Κι εγώ σήμερα έκανα αίτηση φορητότητας για μια γνωστή που έχει vodafone καρτοκινητό.

Πήγα στην σελιδα του myQ και συμπλήρωσα την αίτηση εκεί.

Παρολο που δεν δεχόταν τον κωδικό ασφαλείας που συμπλήρωνα σωστά, την 7η φορά μου εμφάνησε μήνυμα επιτυχίας καταχώρησης της παραγγελίας αν και στο email έλαβα 7 email. Ελπίζω να μην στείλουν 7 πακέτα για το ίδιο νούμερο φορητότητας (χιχιχι τους έχω ικανούς).

 

Επειδή η αίτηση φορητότητας online έγινε σήμερα (πριν απο μια ώρα), πόσο καιρό θα πάρει μέχρι την τηλεφωνική επικοινωνία και αποστολή του πακέτου στον Βόλο;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω κάνει αίτηση φορητότητας σε 2 whats up...μέσω του site...πόσο διαρκεί μέχρι να απαντήσει κάποιος από την wind (τηλεφωνική επικοινωνία) ;

 

την Δευτερα το πρωι θα σε παρει τηλεφωνο μια κοπελια και θα κανονισετε την παραδοση.

Link to comment
Share on other sites

την Δευτερα το πρωι θα σε παρει τηλεφωνο μια κοπελια και θα κανονισετε την παραδοση.

 

Μακάρι να γίνει Δευτέρα γιατί την Αιτηση την έκανα Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω μερικές απορίες

 

Ο αδερφός μου θα φύγει για εξωτερικό για 1-2 μήνες και θέλω να μιλάω μαζί του απο Q που έχω άλλα αυτός θα έχει whatsup με το πακέτο που δίνει η Q 60min/7€ προς εξωτερικό θα δουλέψει η θα πρέπει να πάρει Sim απο εκεί

 

Και τι γίνεται με χρεώσεις απο τις 2 πλευρές ??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4197690#post4197690

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω ένα πρόβλημα με q, έχω επικοινωνήσει 2 φορές με το τμήμα εξυπηρέτησης, όπου μου μασάνε την ίδια καραμέλα, και έτσι λέω να ρωτήσω εδώ μπας και έχει κανείς παρόμοια εμπειρία.

 

Έχω Q κάρτα λοιπόν, κυρίως για μυνήματα σε εξωτερικό. Μέχρι στιγμής δούλευε κανονικά, σε συγκεκριμένα τηλέφωνα που με ενδιαφέρουν. Ξαφνικά το ένα τηλέφωνο άλλαξε πάροχο στη χώρα του (Φινλανδία) και από τότε μυνήματα γιοκ. Μπορώ να λάβω, αλλά αυτά που στέλνω δεν φτάνουν ποτέ. ΕΠικοινώνησε ο εκεί αριθμός με τον πάροχο του (Sonera) και του λένε οτι όλα οκ, αφού μπορεί να στείλει, και δεν βλέπουν αυτοί κάτι σε φραγή, μπλοκάρισμα, κτλ.

 

Παίρνς και εγώ εδώ λοιπόν, και αρχίζουν τα κλασσικάμ τι κέντρο μυνημάτων χρησιμοποιείτε? (αυτόι που χρησιμοποιούσα και χθες, και δούλευε, λέω, θέλω απλά μια ξεκάθαρη απάντηση, συνεργάζεστε με συγκεκριμένες εταιρίες, και σε κάποιες απλά δεν παραδίδετε τα μυνήματα? οχι, μπλα μπλα κανονικά έπρεπε να πάνε, θα το προωθήσουμε στο τεχνικό τμήμα.

 

Περνάνε 2 μέρες, λέω να ξαναπάρω. Παίρνω λοιπόν, και μου λένε οτι έγινε δοκιμή, και οτι δουλεύει κανονικά. Λέω δεν μου δουλεύει. μπλα μπλα μπλά και πάλι

 

Αλλάζω συσκευή μπας και έχει γίνει κάποια βλακεία σε επίπεδο συσκευής, τίποτα! Σημειωτέο οτι από σύνδεση wind που έχω στέλνει κανονικά, αλλά 0.20 ευρώ το sms είναι παράνοια!

 

 

Any ideas? Κάπου έχω ξαναδιαβάσει οτι η q επιλεκτικά δεν στέλνει σε κάποιους παρόχους. Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω? το κινητό μου (nokia C7) μου γράφει delivery status failed, στα μυνήματα.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θελετε να ακουσετε κατι αστειο?

ψαχνω τοσες μερες να δω που μπορω να ακουσω το χρηματικο υπολοιπο στην q και δεν μπορω να το βρω..:mad:

απλα δεν το βρισκω στο ιντερνετ...

εχω τσαντιστει λιγο με την q δεν κανεις δουλεια ετσι...

εχει 4-5 διαφορετικους αριθμους για να ακους τα υπολοιπα ομιλια mb και παει λεγοντας...

Link to comment
Share on other sites

θελετε να ακουσετε κατι αστειο?

ψαχνω τοσες μερες να δω που μπορω να ακουσω το χρηματικο υπολοιπο στην q και δεν μπορω να το βρω..:mad:

απλα δεν το βρισκω στο ιντερνετ...

εχω τσαντιστει λιγο με την q δεν κανεις δουλεια ετσι...

εχει 4-5 διαφορετικους αριθμους για να ακους τα υπολοιπα ομιλια mb και παει λεγοντας...

 

στο myq.gr δεν βοηθά να εγγραφείς γι'αυτά τα υπολοιπα ...;;;

Link to comment
Share on other sites

θελετε να ακουσετε κατι αστειο?

ψαχνω τοσες μερες να δω που μπορω να ακουσω το χρηματικο υπολοιπο στην q και δεν μπορω να το βρω..:mad:

απλα δεν το βρισκω στο ιντερνετ...

εχω τσαντιστει λιγο με την q δεν κανεις δουλεια ετσι...

εχει 4-5 διαφορετικους αριθμους για να ακους τα υπολοιπα ομιλια mb και παει λεγοντας...

 

1225 υπολοιπο, 1223 ανανεωση, ΥΠ στο 1210 για το υπολοιπο των ΜΒ

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

στο myq.gr δεν βοηθά να εγγραφείς γι'αυτά τα υπολοιπα ...;;;

 

δεν γραφομαι ακομα θελω να παρω τα δωρο λεπτα Αυγουστο..

απαντησε και ο παραπανω φιλος για τα νουμερα...

αλλα το point μου ηταν αλλου...

καλα το 1225 το βρηκα και μαλιστα απο εδω μεσα και με πολυ ψαξιμο..

αμα το βρει κανενας στο site να μου το δειξει...

πρεπει να στειλεις σε 5-6 αριθμους να δεις τα υπολοιπα σου...

τι αχταρμας ειναι αυτος

Link to comment
Share on other sites

δεν γραφομαι ακομα θελω να παρω τα δωρο λεπτα Αυγουστο..

απαντησε και ο παραπανω φιλος για τα νουμερα...

αλλα το point μου ηταν αλλου...

καλα το 1225 το βρηκα και μαλιστα απο εδω μεσα και με πολυ ψαξιμο..

αμα το βρει κανενας στο site να μου το δειξει...

πρεπει να στειλεις σε 5-6 αριθμους να δεις τα υπολοιπα σου...

τι αχταρμας ειναι αυτος

http://www.wind.com.gr/gr/q/upostirixi-q/faq/ so simple

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν φτιάχνουν μια εφαρμογή για android και iphone μέσω της οποίας να δίνεις το username και password σου και να βλέπεις αναλυτικά τα πακέτα που έχεις ενεργοποιήσει και τον χρόνο που υπολείπεται; Από το να παίρνω τη μια στο 1225, να στέλνω μετά μήνυμα στο 1210, να παίρνω στο 12200, νομίζω είναι κάτι πολύ πιο οργανωμένο και εύχρηστο! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...