Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ειχα επισημανει και εγώ αρχες του μηνα,δινει προτεραιότητα στο μπόνους εναντι του αγορασμενου πακετου,ανεξάρτητα από την ημερομηνία λήξης.Και μεταξύ των μπόνους τρώει από αυτά που λήγουν αργότερα. Προφανώς για να σε αφήσει χωρίς mb και να τρώνε μονόευρα,ή να σε αναγκάσει να βάλεις πακέτο.

 

 

 

Εγω παντα κοιταω να τελειωσουν τα Bonus και μετα να βαλω πακετο.Δεν τους αφηνω να αρπαζουν το 1€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα να παραλάβω δωρεάν κάρτα 4G της Q από οποιαδήποτε κατάστημα της WIND. Εν τω μεταξύ στην Αλεξανδρούπολη που είμαι εγώ δεν έχει 4G Γνωρίζει κάποιος αν είναι γενική πολιτική της WIND ή θα μας βάλουν δίκτυο 4G?
Link to comment
Share on other sites

Πανε αλλαξε εσυ την καρτα δωρεαν.

Μπορει να βρεθεις σε σημειο με 4g, να μην εχεις γρηγορότερη ταχύτητα?

Καποια στιγμη λογικα θα υποστηριζει 4g η πολη σου

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πάρουν αυτό το μνμ ας πάνε να αλλάξουν κάρτα, δεν ξέρουμε τι θα γίνει "αύριο" και τι θα του πουν στα καταστήματα αν πάει χωρίς αυτό το μνμ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Σημερα μου ηρθε μυνημα απο την Q για δωρεαν καρτα sim 4G.Ισυει αυτο παιδια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλη μας Q , κανε το καλο και επαναφερε την ωραια προσφορα του 1gb/μηνα με 8 ευρω γι'αυτους που ξεχαστηκαν ή δεν προλαβαν για πολλους λογους. Ελα καλη μου Q. Εμεις που σ'αγαπαμε........
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Σημερα μου ηρθε μυνημα απο την Q για δωρεαν καρτα sim 4G.Ισυει αυτο παιδια;

Φυσικά και ισχύει. Αν δε φας άκυρο όπως εγώ γτ δεν έχουν απόθεμα απο κάρτες. Περάστε αύριο...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ισχύει. Αν δε φας άκυρο όπως εγώ γτ δεν έχουν απόθεμα απο κάρτες. Περάστε αύριο...

 

Και καλα.Απλα μολις ξεχαστει το μυνημα θα ξανα"εμφανιστει" το αποθεμα στην μοναδικη τιμη των 5 εουρ.Κλασσικα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Και καλα.Απλα μολις ξεχαστει το μυνημα θα ξανα"εμφανιστει" το αποθεμα στην μοναδικη τιμη των 5 εουρ.Κλασσικα πραγματα

Λύση υπάρχει, απλό είναι, πες τους να παραγγείλουν την κάρτα και να σου πουν πότε να περάσεις να την παραλαβεις....

Link to comment
Share on other sites

σε όσους ήρθε μήνυμα να πάρουν δωρεάν 4γ σιμ, να πάνε σε κατάστημα και να ζητήσουν τη σιμ, χωρίς να πούνε ότι τους ήρθε μήνυμα, να δούμε εαν τη χρεώσουν
Link to comment
Share on other sites

σε όσους ήρθε μήνυμα να πάρουν δωρεάν 4γ σιμ, να πάνε σε κατάστημα και να ζητήσουν τη σιμ, χωρίς να πούνε ότι τους ήρθε μήνυμα, να δούμε εαν τη χρεώσουν

Πονηρουλη :cool:

Link to comment
Share on other sites

σε όσους ήρθε μήνυμα να πάρουν δωρεάν 4γ σιμ, να πάνε σε κατάστημα και να ζητήσουν τη σιμ, χωρίς να πούνε ότι τους ήρθε μήνυμα, να δούμε εαν τη χρεώσουν

 

Εχεις ιδεα απο τρομπες..? Εννοειται οτι θα ζητησουν 5 euro αλλο που δεν θελουν....

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικες μερες που πηγα να παρω την καρτα Q για 4G, μου ζητησαν τα 5€.

Τους ειπα οτι η αντικατασταση κανονικα ειναι δωρεαν (εφαγε ενα κολλημα ο υπαλληλος εκεινη τη στιγμη) και μου ειπε οτι θα μου ερθει μηνυμα που θα λεει οτι θα με χρεωσει 5€ απο την καρτα μου.

 

Τελικα εφυγα απο το καταστημα χωρις να πληρωσω κατι και εννοειται οτι δεν μου εχει ερθει καποιο σχετικο μηνυμα για χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα και την πήρα αμέσως δωρεάν :)

Με sms ή χωρις;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

WIND ελλας Ενημέρωση σχετικά με την προώθηση κλήσεων προς αριθμοδοτικούς πόρους εξωτερικού

 

18/02/2016

 

Η Εταιρεία ενημερώνει ότι από 8 Φεβρουαρίου 2016 δεν θα υποστηρίζει την υπηρεσία προώθησης κλήσεων προς αριθμοδοτικούς πόρους του εξωτερικού, παρά μόνο μετά από αίτημα του πελάτη και αποδοχή του από την Εταιρεία. Η υπηρεσία προώθησης κλήσεων προς εγχώριους αριθμοδοτικούς πόρους θα εξακολουθήσει να παρέχεται κανονικά. Η συγκεκριμένη αλλαγή αφορά όλα τα εμπορικά διαθέσιμα προϊόντα καρτοκινητής τηλεφωνίας, WIND F2G, WIND card και Q.

 

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών καρτοκινητής στο 1260 από κινητό WIND/ Q (με χρέωση 0,24€/κλήση).

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=407

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

WIND ελλας Ενημέρωση σχετικά με την προώθηση κλήσεων προς αριθμοδοτικούς πόρους εξωτερικού

 

18/02/2016

 

Η Εταιρεία ενημερώνει ότι από 8 Φεβρουαρίου 2016 δεν θα υποστηρίζει την υπηρεσία προώθησης κλήσεων προς αριθμοδοτικούς πόρους του εξωτερικού, παρά μόνο μετά από αίτημα του πελάτη και αποδοχή του από την Εταιρεία. Η υπηρεσία προώθησης κλήσεων προς εγχώριους αριθμοδοτικούς πόρους θα εξακολουθήσει να παρέχεται κανονικά. Η συγκεκριμένη αλλαγή αφορά όλα τα εμπορικά διαθέσιμα προϊόντα καρτοκινητής τηλεφωνίας, WIND F2G, WIND card και Q.

 

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών καρτοκινητής στο 1260 από κινητό WIND/ Q (με χρέωση 0,24€/κλήση).

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=407

 

δεν καταλαβα τι σημαινει αυτο; .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι σημαινει αυτο; .

Ε, τι σημαίνει? Το απολύτως αναμενόμενο. Είσαι μετανάστης και ζεις μόνιμα στη Γερμανία. Για να μην πληρώσεις το τεράστιο ποσό των 0,06 ευρώ ανά λεπτό όταν σε καλούν, έχεις κάνει εκτροπή από την Wind στο γερμανικό σου νούμερο. Προφανώς, θα έγινε κατάχρηση της υπηρεσίας. Μετανάστες θα διατηρούσαν μόνιμα ενεργοποιημένη την προώθηση επί 10 χρόνια, με αποτέλεσμα δυσθεώρητες ζημίες για την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Ε, τι σημαίνει? Το απολύτως αναμενόμενο. Είσαι μετανάστης και ζεις μόνιμα στη Γερμανία. Για να μην πληρώσεις το τεράστιο ποσό των 0,06 ευρώ ανά λεπτό όταν σε καλούν, έχεις κάνει εκτροπή από την Wind στο γερμανικό σου νούμερο. Προφανώς, θα έγινε κατάχρηση της υπηρεσίας. Μετανάστες θα διατηρούσαν μόνιμα ενεργοποιημένη την προώθηση επί 10 χρόνια, με αποτέλεσμα δυσθεώρητες ζημίες για την εταιρεία.

Μα ο πάροχος δεν έχει έσοδα απ την προώθηση; Και μάλιστα προς νούμερο εξωτερικού, όπου προφανώς θα χρησιμοποιούταν κάποιο πακέτο με λεπτά προς εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Μα ο πάροχος δεν έχει έσοδα απ την προώθηση; Και μάλιστα προς νούμερο εξωτερικού, όπου προφανώς θα χρησιμοποιούταν κάποιο πακέτο με λεπτά προς εξωτερικό

Μα το ίδιο λέμε. Αν είσαι στη Γερμανία (για παράδειγμα) και σε καλούν από Ελλάδα, θα πρέπει να πληρώσεις 12 ευρώ, για 200 λεπτά εισερχομένων κλήσεων περιαγωγής, είτε χρησιμοποιήσεις το πακέτο no limits, είτε μιλήσεις χωρίς πακέτο, με τη βασική χρέωση περιαγωγής της ευρωπαϊκής ένωσης. Αν όμως κάνεις εκτροπή σε γερμανικό νούμερο, θα πληρώσεις 7 ευρώ για τα παραπάνω 200 λεπτά, αφού θα κάνεις χρήση του πακέτου no borders, που δεν προορίζεται για χρήση σε περιαγωγή. Τα υπόλοιπα 5 ευρώ ποιος θα σου τα πληρώσει? Καλό είναι, να μην έχουμε παράλογες απαιτήσεις από τις εταιρείες. Η περιαγωγή στην ευρωπαϊκή ένωση, έχει γίνει πάμφθηνη πλέον. Μπορούμε να πληρώσουμε 6 λεπτά το λεπτό, χωρίς να ψάχνουμε να βρούμε παραθυράκια.

Link to comment
Share on other sites

Μα το ίδιο λέμε. Αν είσαι στη Γερμανία (για παράδειγμα) και σε καλούν από Ελλάδα, θα πρέπει να πληρώσεις 12 ευρώ, για 200 λεπτά εισερχομένων κλήσεων περιαγωγής, είτε χρησιμοποιήσεις το πακέτο no limits, είτε μιλήσεις χωρίς πακέτο, με τη βασική χρέωση περιαγωγής της ευρωπαϊκής ένωσης. Αν όμως κάνεις εκτροπή σε γερμανικό νούμερο, θα πληρώσεις 7 ευρώ για τα παραπάνω 200 λεπτά, αφού θα κάνεις χρήση του πακέτου no borders, που δεν προορίζεται για χρήση σε περιαγωγή. Τα υπόλοιπα 5 ευρώ ποιος θα σου τα πληρώσει? Καλό είναι, να μην έχουμε παράλογες απαιτήσεις από τις εταιρείες. Η περιαγωγή στην ευρωπαϊκή ένωση, έχει γίνει πάμφθηνη πλέον. Μπορούμε να πληρώσουμε 6 λεπτά το λεπτό, χωρίς να ψάχνουμε να βρούμε παραθυράκια.

Δεν είναι παράλογη απαίτηση. Το να χρησιμοποιήσεις το πακέτο των 7€ δεν ειν παράλογο, αφού δεν επιβαρύνει σε τίποτα τον πάροχο. Νταβατζιλίκι είν αυτή η κίνηση. Ευτυχώς που υπάρχει το Voip, που χρησιμοποιεί η πλειοψηφία για εξωτερικό. Οι περισσότεροι πάνε Γερμανία για να βρουν δουλειά γιατί εδώ δεν τα βγάζουν πέρα. Δεν ειναι διατεθιμένοι να πληρώνουν και περιαγωγές

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παράλογη απαίτηση. Το να χρησιμοποιήσεις το πακέτο των 7€ δεν ειν παράλογο, αφού δεν επιβαρύνει σε τίποτα τον πάροχο. Νταβατζιλίκι είν αυτή η κίνηση. Ευτυχώς που υπάρχει το Voip, που χρησιμοποιεί η πλειοψηφία για εξωτερικό. Οι περισσότεροι πάνε Γερμανία για να βρουν δουλειά γιατί εδώ δεν τα βγάζουν πέρα. Δεν ειναι διατεθιμένοι να πληρώνουν και περιαγωγές

Όχι, διαφωνώ. Αν δεν είσαι διατεθειμένος να πληρώνεις περιαγωγή, να μην τη χρησιμοποιείς κι'όλας. Αν δε μπορείς να τα βγάλεις πέρα, πέτα (ή σταμάτα να χρησιμοποιείς) το ελληνικό νούμερο, πάρε γερμανικό και ενημέρωσε όλους τους δικούς σου μέσω internet (e-mail, skype, facebook ή ό,τι άλλο θες) για την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τους λόγους που το κάνει αυτό η wind αλλά δεν νομίζω ότι γίνεται για αυτό το ζήτημα. Εάν κάποιος βρεθεί για μεγάλο διάστημα στο εξωτερικό πχ για δουλειά στη Γερμανία προφανώς θα χρησιμοποιεί voip αντί κανονικές κλήσεις με τα άτομα που μιλάει πολύ (οικογένεια του). Ο μόνος λόγος που θα έκανε εκτροπή στο Γερμανικό νούμερο του στο παράδειγμα μας είναι για να τον βρίσκουν εύκολα οι φίλοι και γνωστοί του του όχι πολύ κοντινού περιβάλλοντος του οι οποίοι προφανώς δεν θα ήθελαν να κάνουν μία πανάκριβη κλήση σε νούμερο εξωτερικού απλά και μόνο για να μιλήσουν σε κάποιο φίλο - γνωστό τους και οι οποίοι ενδεχομένως να μην έχουν την ανάγκη να έχουν κάποιο πακέτο διεθνών κλήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τους λόγους που το κάνει αυτό η wind αλλά δεν νομίζω ότι γίνεται για αυτό το ζήτημα. Εάν κάποιος βρεθεί για μεγάλο διάστημα στο εξωτερικό πχ για δουλειά στη Γερμανία προφανώς θα χρησιμοποιεί voip αντί κανονικές κλήσεις με τα άτομα που μιλάει πολύ (οικογένεια του). Ο μόνος λόγος που θα έκανε εκτροπή στο Γερμανικό νούμερο του στο παράδειγμα μας είναι για να τον βρίσκουν εύκολα οι φίλοι και γνωστοί του του όχι πολύ κοντινού περιβάλλοντος του οι οποίοι προφανώς δεν θα ήθελαν να κάνουν μία πανάκριβη κλήση σε νούμερο εξωτερικού απλά και μόνο για να μιλήσουν σε κάποιο φίλο - γνωστό τους και οι οποίοι ενδεχομένως να μην έχουν την ανάγκη να έχουν κάποιο πακέτο διεθνών κλήσεων.

Σίγουρα, γι'αυτό γίνεται. Γνωστός μου που δουλεύει στη Γερμανία, έχει μόνιμα ενεργή την εκτροπή κλήσεων, από Cosmote σε γερμανικό αριθμό. Αν είναι έτσι όπως το λες, τι τον πειράζει το μετανάστη, να πληρώσει κανονικά την εισερχόμενη κλήση με τη βασική χρέωση περιαγωγής (το αστρονομικό ποσό των 6 λεπτών ανά λεπτό), μία φορά στο τόσο που θα τον καλέσει ένας μακρινός γνωστός? Πιστεύω, πως από τότε που βγήκε το no borders και το free to roam in & out, πάρα πολλοί Έλληνες που ζουν στο εξωτερικό, κάνουν κατάχρηση της υπηρεσίας προώθησης κλήσεων. Αν όντως είναι έτσι, σωστά καταργήθηκε αυτή η δυνατότητα. Δεν είμαι διατεθειμένος, να πληρώσω κι'άλλες αυξήσεις στα πακέτα και στις βασικές χρεώσεις, να μου μειώσουν τη διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου στους τρεις μήνες και να βρουν άλλους 1002 άμεσους και έμμεσους τρόπους να τ'αρπάξουν από μένα που τους τ'ακουμπάω κάθε μήνα, για να μην πληρώσουν αυτό που θά'πρεπε να πληρώνουν εδώ και χρόνια, όσοι δε ζουν στην Ελλάδα (και άρα βάζουν μία πεντάευρη κάρτα το χρόνο, ίσα - ίσα για να μη χάσουν το νούμερο, δεν είναι πελάτες όπως εμείς), αλλά κάνουν τους έξυπνους, εκμεταλλευόμενοι ένα παραθυράκι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...