Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα δε μου ήρθε το 1gb της προσφοράς που είχαμε πάρει για το 2015.. Λέτε λόγο αργιας?

 

Επρεπε να σου ειχε ερθει, σε εμενα ηρθε. Αν δεν σου ερθει και αυριο, επικοινωνησε μαζι τους.

 

θα σου ερθει ακριβως την ωρα που εστειλες το μηνυμα για την ενεργοποιηση

 

Απο οτι εχω δει καθε πρωτη του μηνα μπαινει.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα σημερα μπηκε ,και ωρα 12,08μμ

την ενεργοποιηση της προσφορας την εκανα 6 Μαιου και ωρα 12,08μμ

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου πήρε δωρεάν 180 λεπτά προς όλους διεθνής αριθμούς για 5 μέρες και την τελευταία μέρα ενώ έγραφε στο myq ότι έχει χρόνο την άλλη μέρα έφαγε όλη τη κάρτα..
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

και εμενα σημερα μπηκε ,και ωρα 12,08μμ

την ενεργοποιηση της προσφορας την εκανα 6 Μαιου και ωρα 12,08μμ

 

Αυτό δεν το είχα παρατηρήσει, αν και σε εμένα υπάρχει 5λεπτη απόκλιση.

Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως και τα λεπτα από το συνδυασμό με το σταθερό,και τα mb μου έρχονται πάντα μέχρι και 45' μετά τα μεσάνυχτα της 1ης μέρας.Μένω δηλ. από 20'(ποτέ δεν εχουν έρθει πριν τις 00.20) ως και 45' χωρίς τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου πήρε δωρεάν 180 λεπτά προς όλους διεθνής αριθμούς για 5 μέρες και την τελευταία μέρα ενώ έγραφε στο myq ότι έχει χρόνο την άλλη μέρα έφαγε όλη τη κάρτα..

 

Απόλυτα λογικό να φάει την κάρτα την "άλλη μέρα "

Αν τα έτρωγε την ίδια μέρα θα ήταν πρόβλημα.

Επιπλέον η προσφορά δεν είναι προς όλους τους διεθνείς αριθμούς.

Είναι για 52 χώρες, Αν δεν κάνω λάθος όλες οι χώρες είναι γύρω στις 200.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δε μου ήρθε το 1gb της προσφοράς που είχαμε πάρει για το 2015.. Λέτε λόγο αργιας?

Τίποτα παιδιά ακόμη.. Σε ποιον αριθμό τους παίρνω από σταθερό?

Link to comment
Share on other sites

Από κινητό Q: 1222 (0,24€ /κλήση)

Από κινητό WIND: 1260 (0,25 € /κλήση

& 0,24 € /κλήση από καρτοκινητό)

Από άλλο πάροχο & σταθερό WIND: 13833 (με χρέωση)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η προσφορα (που ηρθε με sms) με τα 500" και 50sms προς ολους με 4,4 ευρω ειναι μουφα αφου χρεωνει 3λεπτα και δεν το εγραφε πουθενα. Τουλαχιστον μαθαμε και δε την ξαναβαζουμε ;)
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση σημερα σε κατασττημα wind και δεν μου δοθηκε κανενα bonus απο αυτα που αναφερει η ανακοινωση http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=372 Στο καταστημα Αμπελοκηπων Θεσσαλονικης δεν ηξεραν τιποτα

Απαραδεκτοι

Μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με Q εκανα αιτημα να μου πιστωσουν 120 λεπτα προς σταθερα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η προσφορα (που ηρθε με sms) με τα 500" και 50sms προς ολους με 4,4 ευρω ειναι μουφα αφου χρεωνει 3λεπτα και δεν το εγραφε πουθενα. Τουλαχιστον μαθαμε και δε την ξαναβαζουμε ;)

 

το ειχαμε γραψει παραπανω οτι ειναι 3λεπτα.

Αν κανεις μικρης διαρκειας κλησεις, δε συμφερει.

Αν μιλας "αρκετα" συμφερει ;)

 

Εκανα ανανεωση σημερα σε κατασττημα wind και δεν μου δοθηκε κανενα bonus απο αυτα που αναφερει η ανακοινωση

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=372

Στο καταστημα Αμπελοκηπων Θεσσαλονικης δεν ηξεραν τιποτα

Απαραδεκτοι

Μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με Q εκανα αιτημα να μου πιστωσουν 120 λεπτα προς σταθερα

πληρωσες επιπλεον τα 0,30€ που ελεγαν;

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τα καταστηματα δεν ειναι ετοιμα ακομη,το ιδιο το συστημα δεν τους βγαζει την επιλογη του μπονους. Και εγω πηγα σημερα για τον ιδιο λόγο να ανανεωσω.Αυτος που ηταν μπροστά απο μένα εκανε ανανεωση 5 ευρω,και δεν του ζητησανε τα 0,30 ούτε ειπαν τιποτα για μπονους. Τότε ρώτησα και δεν ειχαν προλάβει να ενημερωθουν απ'οτι ειπαν,αλλά ουτε και το συστημα τους εβγαζε το μπονους. Τελικά δεν εκανα ανανέωση,θα την κανω οταν θα ειναι ετοιμοι.
Link to comment
Share on other sites

πληρωσες επιπλεον τα 0,30€ που ελεγαν;

 

 

οχι ,δεν μου τα κρατησαν

στα 5 ευρω μπηκαν καθαρα 4,46 ευρω

Edited by Alekos871
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα λογικό να φάει την κάρτα την "άλλη μέρα "

Αν τα έτρωγε την ίδια μέρα θα ήταν πρόβλημα.

Επιπλέον η προσφορά δεν είναι προς όλους τους διεθνείς αριθμούς.

Είναι για 52 χώρες, Αν δεν κάνω λάθος όλες οι χώρες είναι γύρω στις 200.

 

το ξέρω αυτο ήταν μέσα στις 52 χώρες η κλήση αλλα γιατί να χρεώσει την άλλη μέρα ενω υπάρχει ακόμα πακέτο:mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, πήρα στο τηλεφωνικό της Wind κ μου είπαν ότι το Bonus με τα 0,30 θα ξεκινήσει να δίνεται από αύριο 4/6 ! ! !:D:lol::D

 

 

μαλλον τα καταστηματα δεν ειναι ετοιμα ακομη,το ιδιο το συστημα δεν τους βγαζει την επιλογη του μπονους. Και εγω πηγα σημερα για τον ιδιο λόγο να ανανεωσω.Αυτος που ηταν μπροστά απο μένα εκανε ανανεωση 5 ευρω,και δεν του ζητησανε τα 0,30 ούτε ειπαν τιποτα για μπονους. Τότε ρώτησα και δεν ειχαν προλάβει να ενημερωθουν απ'οτι ειπαν,αλλά ουτε και το συστημα τους εβγαζε το μπονους. Τελικά δεν εκανα ανανέωση,θα την κανω οταν θα ειναι ετοιμοι.
Link to comment
Share on other sites

προσοχη οταν αγοραζετε πακετο προσφορας απο καταστημα μετα απο αγορα υπολοιπου (πχ αυτο που δινει 100 λεπτα με 3 ευρω) σου κρατανε και 0.30 απο το καταστημα χωρις να στο πουν. Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

κατσε,μπερδευτηκα. Βάζω 5 ευρώ και πληρωνω 5,30 παιρνοντας το μπονους 120' προς σταθερά ή 120 mb. Αν ενεργοποιησω το πακέτο 100' με 3 ευρώ από κατάστημα θα αφαιρεθεί από το υπόλοιπό μου 3,30?
Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο μας "χαλιζουν" συνεχεια αν θελουμε να μας ενεργοποιησουν καποιο πακετο;

 

να θυμηθω να ρωτησω την επομενη φορα που θα παω...

Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησουλες μου δημιουργηθηκαν καθως εχω αρχισει φορητοτητα ολου του κυκλου μου απο cosmote (whats up κυριως) σε Q card. Πρωτη φορα λοιπον στο δικτυο της wind.

 

1)Σε galaxy s4 mini δεν εμφανιζεται ποτε η ενδειξη 4G. Καποια ιδεα για αυτο? Με την εξυπυρετηση εχω μιλησει και ειναι ολα ενεργοποιημενα. Επισης η sim ειναι καινουρια.

 

2) Γιατι παιζει η Q με roaming στην Ελλαδα? Ενδειξη R στη συσκευη και αντιστοιχα ενεργοποιηση δεδομενων για roaming ωστε να παιξει το internet. Ξερει κανεις να μου το εξηγησει τεχνικα?

 

 

3) Οταν πας στο καταστημα να βαλεις καρτα και να ενεργοποιησεις πχ 100λεπτα με 3 ευρω σου κρατανε 0.30 ευρω προμηθεια? Αληθευει αυτο ή καποιος μπερδευτηκε με το υπολοιπο του και εχει γινει παρανοηση?

Edited by skoulikomirmigot
Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησουλες μου δημιουργηθηκαν καθως εχω αρχισει φορητοτητα ολου του κυκλου μου απο cosmote (whats up κυριως) σε Q card. Πρωτη φορα λοιπον στο δικτυο της wind.

 

1)Σε galaxy s4 mini δεν εμφανιζεται ποτε η ενδειξη 4G. Καποια ιδεα για αυτο? Με την εξυπυρετηση εχω μιλησει και ειναι ολα ενεργοποιημενα. Επισης η sim ειναι καινουρια.

 

2) Γιατι παιζει η Q με roaming στην Ελλαδα? Ενδειξη R στη συσκευη και αντιστοιχα ενεργοποιηση δεδομενων για roaming ωστε να παιξει το internet. Ξερει κανεις να μου το εξηγησει τεχνικα?

 

 

3) Οταν πας στο καταστημα να βαλεις καρτα και να ενεργοποιησεις πχ 100λεπτα με 3 ευρω σου κρατανε 0.30 ευρω προμηθεια? Αληθευει αυτο ή καποιος μπερδευτηκε με το υπολοιπο του και εχει γινει παρανοηση?

 

Στο s4 mini θα δεις 4G οταν θα βαλεις την νεα καρτα(ειναι πορτοκαλι).Αλλιως πατας *#*#4636*#*# (service menu) και διαλεγεις LTE (προσοχη,

κλησεις δεν δεχεσαι και μονο για internet χρησιμοποιειται).

Η Q παλαια ηταν ανεξαρτητος παροχος απο το 2002-2007

(την ειχε η Infoquest) και εξαγοραστηκε το 2007 απο την Wind.Απο τοτε οι

συνδρομητες ειναι μονιμα σε καθεστως περιαγωγης

(εσωτερικη περιαγωγη για την ακριβεια).Μπορει να μην εχει το apn για να μπεις στο internet (αλλα φτιαχνεται ευκολα στα Galaxy) και θελει να εχεις περιαγωγη δεδομενων ανοιχτη(οποτε αμα ανοιξεις τα δεδομενα με κλειστη περιαγωγη δεν σου τρωει daily internet-1€).

Τα 0,30€ ειναι οταν κανεις ανανεωση απο το καταστημα,

σου δινουν και ενα bonus.Αλλα μεσω το MyQ δεν χρειαζεται

(θα κανεις ενα λογαριασμο και θα το βαλεις στο κινητο σου).Μπορεις να κανεις ανανεωση με καρτα απο περιπτερο(χωρις τηλεφωνο),

paypal και πιστωτικη(απο το site γινεται κανονικα).Επισης μπορεις να βαλεις και ολα τα πακετα (+online bonus με την ενεργοποιηση) μεσα απο το

myQ και να βλεπεις το υπολοιπο σου.Αμα πηγαινεις στο καταστημα,κανε ανανεωση και βαλε τα πακετα απο το myQ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1. ειναι 4g η καρτα? επισης που μενεις? μονο στην αθηνα εχει προς το παρων 4g δικτυο (ισως και θεσσαλονικη)

 

2. λειτουργει σε περιαγωγη στο δικτυο της wind. με παρα πολυ απλα λογια "δανειζεται" τις κεραιες της δηλαδη

 

3. μαλλον ναι. αλλα μπορεις πολυ απλα να εμεργοποιεις μονος πακετα μεσω ιντερνετ ή μεσω της εφαρμογης(android) χωρις να πληρωνεις κατι εξτρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...