Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

btw, την πηραν απο κοσμοτε και της προτειναν να μεινει στην κοσμοτε (κοσμοκαρτα), δινοντας της 200 λεπτα επιπλεον δωρο με καθε "πακετο 200' προς ολους" των 5 €!

 

το θεμα ειναι τι θελει,καλο σημα και καλο 3g η καλη τιμη?!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι τι θελει,καλο σημα και καλο 3g η καλη τιμη?!

στο κεντρο της Αθηνας παρομοιο σημα και 3g εχουν και οι 2 αρα δεν τιθεται θεμα διλημματος.

 

και τελικα το offer της κοσμοτε ηταν 200' επιπλεον στην πρωτη ανανεωση καθε μηνα, οχι σε καθε.

Link to comment
Share on other sites

εδω η cosmote εχει 4g η wind οχι.αλλα μια χαρα ειναι.με τα πακετακια των 2 ευρω καθε μηνα με μια 10 αρα βγαζω ενα 5μηνο ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

εδω η cosmote εχει 4g η wind οχι.αλλα μια χαρα ειναι.με τα πακετακια των 2 ευρω καθε μηνα με μια 10 αρα βγαζω ενα 5μηνο ιντερνετ

 

Εντάξει σιγά το 4G, δεν λέω οι ταχύτητες είναι πολύ καλές αλλά και το 3G της Wind είναι μια χαρά. Αν βάλουμε και τον παράγοντα της τιμής.. κερδίζει

ck
Link to comment
Share on other sites

στο κεντρο της Αθηνας παρομοιο σημα και 3g εχουν και οι 2 αρα δεν τιθεται θεμα διλημματος.

 

και τελικα το offer της κοσμοτε ηταν 200' επιπλεον στην πρωτη ανανεωση καθε μηνα, οχι σε καθε.

 

Για πόσο καιρό της είπαν οτι θα ισχύει αυτή η προσφορά; Ένα χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

και για αυτο πηρα την καρτα!την εχω βαλει στο lg g2 μου για να εχω ιντερνετ παντου.φυσικα και το 3g αρκει.δεν συζηταμε η τιμη ειναι σουπερ.και αν χρειαστει ενεργοποιω και το πακετακι με τα 100 προς ολους
Link to comment
Share on other sites

μου δωσανε μια sim broadband wireless internet απο την wind με 300mb το μηνα δωρο επειδη εχω σταθερο wind και καρτα Q.Εχω σκοπο να το χρησιμοποιησω στο λαπτοπ με usb stick για να εχω ιντερνετ απο 3g παντου.Τι ανταπτορα usb χρειαζομαι για να βαλω την sim μεσα και ποσο κανει,ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

μου δωσανε μια sim broadband wireless internet απο την wind με 300mb το μηνα δωρο επειδη εχω σταθερο wind και καρτα Q.Εχω σκοπο να το χρησιμοποιησω στο λαπτοπ με usb stick για να εχω ιντερνετ απο 3g παντου.Τι ανταπτορα usb χρειαζομαι για να βαλω την sim μεσα και ποσο κανει,ξερει κανεις?

θες usb 3g modem. π.χ.

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/mobile-broadband/usb-sticks/

αυτο και ολα τα όμοιά του δεν θελουν κάποιον ανταπτορα,εχει ενα συρταράκι μεσα που μπαίνει η sim. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο :worry:

----edit ----

αν εννοεις πόσο κάνει ενα τέτοιο μοντεμ,δες εδω

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/

το 2ο , Πακέτο Σύνδεσης με USB stick, μόνο €29,90!, δινει αλλη μια sim με 6 gb για 1 μηνα,και μετά μπορείς να βάλεις την sim με τα 300 mb.

Επίσης εδω

http://www.public.gr/cat/perifereiaka/networking/3g-modems/

και

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop-accessories/mobile-internet-usb.htm (για τα φτηνα κοιτα τις προδιαγραφες,καποια λενε οτι παιζουν με συγκεκριμενες εταιριες,αν και ολο και με καποιο προγραμμα το παρακάμπτεις)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

θες usb 3g modem. π.χ.

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/mobile-broadband/usb-sticks/

αυτο και ολα τα όμοιά του δεν θελουν κάποιον ανταπτορα,εχει ενα συρταράκι μεσα που μπαίνει η sim. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο :worry:

----edit ----

αν εννοεις πόσο κάνει ενα τέτοιο μοντεμ,δες εδω

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/

το 2ο , Πακέτο Σύνδεσης με USB stick, μόνο €29,90!, δινει αλλη μια sim με 6 gb για 1 μηνα,και μετά μπορείς να βάλεις την sim με τα 300 mb.

Επίσης εδω

http://www.public.gr/cat/perifereiaka/networking/3g-modems/

και

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop-accessories/mobile-internet-usb.htm (για τα φτηνα κοιτα τις προδιαγραφες,καποια λενε οτι παιζουν με συγκεκριμενες εταιριες,αν και ολο και με καποιο προγραμμα το παρακάμπτεις)

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

μου δωσανε μια sim broadband wireless internet απο την wind με 300mb το μηνα δωρο επειδη εχω σταθερο wind και καρτα Q.Εχω σκοπο να το χρησιμοποιησω στο λαπτοπ με usb stick για να εχω ιντερνετ απο 3g παντου.Τι ανταπτορα usb χρειαζομαι για να βαλω την sim μεσα και ποσο κανει,ξερει κανεις?
Πώς σου τη δώσανε; Από μόνοι τους σε κατάστημα wind; Ζήτησες κάτι; Ρωτάω γιατί κι εγώ έχω σταθερό wind και κάρτα Q.

 

OK! Το έψαξα λίγο και έμαθα σχετικά. Οπότε μην κάνεις τον κόπο να απαντήσεις.

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα ακούσει γι' αυτό. Θα περάσω από ένα κατάστημα να μάθω λεπτομέρειες.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Πώς σου τη δώσανε; Από μόνοι τους σε κατάστημα wind; Ζήτησες κάτι; Ρωτάω γιατί κι εγώ έχω σταθερό wind και κάρτα Q.

 

OK! Το έψαξα λίγο και έμαθα σχετικά. Οπότε μην κάνεις τον κόπο να απαντήσεις.

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα ακούσει γι' αυτό. Θα περάσω από ένα κατάστημα να μάθω λεπτομέρειες.

 

και αν βρεις και κανα φθηνο 3g stick πες..!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Είμαι νέος στην q. Εάν θέλω να μιλάω περισσότερο το μήνα σε όλους, με συμφέρει η ανανέωση με online bonus? Δηλαδή 4 φορές επί 100 = 400 λεπτά σε όλους το μήνα? Αν το κάνω μέσω κουπονιού θα έχω μέγιστο χρόνο ομιλίας 240 λεπτά το μήνα + ότι μου μείνει στην κάρτα? Άρα με συμφέρει η online ανανέωση στην προκειμένη περίπτωση? Δεν το συζητάω ότι αν μιλάω μέχρι 240 λεπτά το μήνα με συμφέρει το κουπόνι. Καλά τα υπολογίζω?? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Είμαι νέος στην q. Εάν θέλω να μιλάω περισσότερο το μήνα σε όλους, με συμφέρει η ανανέωση με online bonus? Δηλαδή 4 φορές επί 100 = 400 λεπτά σε όλους το μήνα? Αν το κάνω μέσω κουπονιού θα έχω μέγιστο χρόνο ομιλίας 240 λεπτά το μήνα + ότι μου μείνει στην κάρτα? Άρα με συμφέρει η online ανανέωση στην προκειμένη περίπτωση? Δεν το συζητάω ότι αν μιλάω μέχρι 240 λεπτά το μήνα με συμφέρει το κουπόνι. Καλά τα υπολογίζω?? Ευχαριστώ.

 

Και τα δύο μπορείς να έχεις. Το κουπόνι σου προσφέρει έξτρα ευρώ χρόνου ομιλίας και η online ενεργοποιηση του πακέτου σου προσφέρει +40 λεπτά ομιλίας. Δεν γράφει προϋπόθεση online ανανέωσης χρόνου ομιλίας. Απλά να μπεις online για να ενεργοποιήσεις το/τα πακέτο/-α που θες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν πρέπει να αγοράζω κάρτα μέσω πχ paypal για να ισχύσει το online bonus? Δηλαδή λες ότι μπορώ να κάνω το εξής? Να αγοράζω κάρτα από το Μαρινόπουλο, να έχω περίπου 18€ στο κινητό μου, (υπολογίζω μείον τους φόρους περίπου), να πάω στο myq να ενεργοποιήσω πχ το 60+40=100 λεπτά ομιλίας και να μου μείνουν 15€ στο τηλέφωνο? Μάλλον έτσι θα' ναι έχεις δίκιο. Edited by johnkozani
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν πρέπει να αγοράζω κάρτα μέσω πχ paypal για να ισχύσει το online bonus? Δηλαδή λες ότι μπορώ να κάνω το εξής? Να αγοράζω κάρτα από το Μαρινόπουλο, να έχω περίπου 18€ στο κινητό μου, (υπολογίζω μείον τους φόρους περίπου), να πάω στο myq να ενεργοποιήσω πχ το 60+40=100 λεπτά ομιλίας και να μου μείνουν 15€ στο τηλέφωνο? Μάλλον έτσι θα' ναι έχεις δίκιο.

 

Έτσι ακριβώς είναι. Παίρνεις την κάρτα, βάζεις τον κωδικό, αποκτώντας τα 20€ και στην συνέχεια από τον υπολογιστή ή την εφαρμογή αγοράζεις τα πακέτα και έχεις όλα τα μπόνους.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σιγά το 4G, δεν λέω οι ταχύτητες είναι πολύ καλές αλλά και το 3G της Wind είναι μια χαρά. Αν βάλουμε και τον παράγοντα της τιμής.. κερδίζει

 

Μια χαρά το 3G της wind σε Αθήνα! Ασε πυ δεν έχουν όλοι συσκευές 4G...

 

με το πακέτο 3 ευρώ προς όλους πλέον 100 λεπτά και όχι 80

πολλά λαικ γι αυτό

Link to comment
Share on other sites

εγινε σημερα η φορητοτητα απο κοσμοτε σε κιου, στο καταστημα της ειπαν οτι ειναι οκ για ιντερνετ κλπ, αλλά τα cellular & MMS settings του iphone 4s ειναι αδεια!

το ιντερνετ φαινεται να δουλευει κανονικα αλλα δεν ξερω μην προκυψουν τπτ κουφες χρεωσεις.

εχει καποιος αντιστοιχη εμπειρια?

 

btw, καπου "χαθηκαν" 6 cents (χωρις να σταλθει καποιο σμς)

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε εξηγειστε λίγο τι είναι αυτό το κουπόνι και που το βρίσκουμε και τι ακριβώς προσφέρει? Μέχρι τώρα πήγαινα και στηνομουν στη τράπεζα και έκανα ανανέωση με PayPal όπου για 10 ευρώ μου έδινε 12, έξω το 1 ευρώ της τράπεζας συν τους φόρους..
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε εξηγειστε λίγο τι είναι αυτό το κουπόνι και που το βρίσκουμε και τι ακριβώς προσφέρει? Μέχρι τώρα πήγαινα και στηνομουν στη τράπεζα και έκανα ανανέωση με PayPal όπου για 10 ευρώ μου έδινε 12, έξω το 1 ευρώ της τράπεζας συν τους φόρους..

καθε κυριακη το πρωτο θεμα δινει εκπτωτικο κουπονι 10 € (αγοραζεις καρτα αξιας 20 €, πληρωνεις 10).

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

απο αυριο θα έχω το iphone 6. τι θα κάνω με την κάρτα sim?

Εαν πάω στην wind θα μου δώσει nano-sim card για την Q ;

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

απο αυριο θα έχω το iphone 6. τι θα κάνω με την κάρτα sim?

Εαν πάω στην wind θα μου δώσει nano-sim card για την Q ;

 

Ναι, nano sim υπαρχει στην Q. Micro δεν εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...