Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο δεν είχα μονάδες, δεν έλεγε να μου έρθει το μήνυμα διπλασιασμού...

Κάποια στιγμή ήρθε και έβαλα ένα καλό πόσο, μήπως και δεν ξαναρχόταν διπλασιασμός.

Σήμερα ήρθε πάλι όμως και έχω ακόμα ένα σωρό μονάδες μέσα! Τί να τον κάνω τώρα; Τουλάχιστον να μπορούσα να τον μεταφέρω στην (φουκαριάρα) την μάνα μου... :D

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Πριν 2 μερες εκανα ανανεωση συμβολαιου με την vodafone που ξεκιναει απο 1/12.Σημερα που το ξανασκεφτηκα εκανα αιτηση φορητοτητας στην Q.Λετε να εχω προβλημα με την vodafone κ να μην κανει δεκτη την αιτηση μου;

Σημερα με πηρανε απο την vodafone κ με τις γνωστες ερωτησεις πως κ γιατι.....θα δωσουν το ok για φορητοτητα προς την Q.Το μονο που μου ειπε καποια στιγμη η υπαληλος ηταν οτι κ η Q card εχει ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα!!!Τα συμπερασματα δικα σας.:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με πηρανε απο την vodafone κ με τις γνωστες ερωτησεις πως κ γιατι.....θα δωσουν το ok για φορητοτητα προς την Q.Το μονο που μου ειπε καποια στιγμη η υπαληλος ηταν οτι κ η Q card εχει ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα!!!Τα συμπερασματα δικα σας.:lol:
της ειπες να μην βάλει τα κλάμματα που φεύγεις?
Link to comment
Share on other sites

της ειπες να μην βάλει τα κλάμματα που φεύγεις?

Οπως την ακουσα μαλλον μετα θα τα εβαλε.Περιλυπη μου ειπε:Ενταξει,γεια σας! Να ρωτησω κατι αλλο τωρα;Ποτε θα μου κοψουν την συνδεση η vodafone;Φοβαμαι ως που να ερθει με curier η sim της Q μην δεν εχω τηλεφωνο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Οπως την ακουσα μαλλον μετα θα τα εβαλε.Περιλυπη μου ειπε:Ενταξει,γεια σας! Να ρωτησω κατι αλλο τωρα;Ποτε θα μου κοψουν την συνδεση η vodafone;Φοβαμαι ως που να ερθει με curier η sim της Q μην δεν εχω τηλεφωνο.
χααχαχαχ..Δεν θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο. Θα σου ρθει η sim, μετά θα δεις ότι θα χάσεις κάποια στιγμή το δίκτυο στη sim της voda, και θα βάλεις την Q κι έτοιμος
Link to comment
Share on other sites

χααχαχαχ..Δεν θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο. Θα σου ρθει η sim, μετά θα δεις ότι θα χάσεις κάποια στιγμή το δίκτυο στη sim της voda, και θα βάλεις την Q κι έτοιμος

Εχω μονο αγωνια εαν εδω που ειμαι (Σκοπελος) θα εχω καμπανα σημα με την wind.Παντως να λεω κ την αληθεια το σημα της vodafone εδω ηταν πολυ καλο!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εχω μονο αγωνια εαν εδω που ειμαι (Σκοπελος) θα εχω καμπανα σημα με την wind.Παντως να λεω κ την αληθεια το σημα της vodafone εδω ηταν πολυ καλο!
απλούστατα κάνε μια αναζήτηση δικτύων στο κινητό σου και δες
Link to comment
Share on other sites

απλούστατα κάνε μια αναζήτηση δικτύων στο κινητό σου και δες

Bγαινουμε εκτος, αλλα πες μου σε πμ.εαν θες.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εχω μονο αγωνια εαν εδω που ειμαι (Σκοπελος) θα εχω καμπανα σημα με την wind.Παντως να λεω κ την αληθεια το σημα της vodafone εδω ηταν πολυ καλο!

 

Eπειδή πέρασα δύο μήνες στη σκόπελο φίλε μου μέσα Ιούλη με μέσα Σεμπέμβρη η wind πετούσε στο σήμα και σχεδόν παντού είχε full 3G και φουλ σήμα. Πραγματικά εντυπωσιαστηκα κι ευτυχως δηλαδή γιατι χρειαζόμουν το ιντερνετ. Στο λιμάνι και στα περίχωρα που φίλος με cosmote επεφτε στη μια γραμμή με wind είχα 5/5. Καθώς επίσης και στις περισσότερες παραλίες (πάνορμος κλπ) είχε 3G και μάλιστα μου είχε κάνει τρελλή εντύπωση. Μόνο πάνω βόρεια στις πολύ απομονωμένες παραλίες δεν είχα σήμα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή πέρασα δύο μήνες στη σκόπελο φίλε μου μέσα Ιούλη με μέσα Σεμπέμβρη η wind πετούσε στο σήμα και σχεδόν παντού είχε full 3G και φουλ σήμα. Πραγματικά εντυπωσιαστηκα κι ευτυχως δηλαδή γιατι χρειαζόμουν το ιντερνετ. Στο λιμάνι και στα περίχωρα που φίλος με cosmote επεφτε στη μια γραμμή με wind είχα 5/5. Καθώς επίσης και στις περισσότερες παραλίες (πάνορμος κλπ) είχε 3G και μάλιστα μου είχε κάνει τρελλή εντύπωση. Μόνο πάνω βόρεια στις πολύ απομονωμένες παραλίες δεν είχα σήμα.

Εγω μενω στην Γλωσσα!Αλλα λογικα εχω κ εδω.Εκανα αναζητηση δικτυων κ ειμαι οκ.Το 3G δεν ξερω(απο το σπιτι μου)αλλα δεν με ενοχλει διοτι δεν δουλευω σχεδον καθολου το ιντερνετ απο το κινητο.Οντως με το σημα της cosmote υπαρχει θεμα.Αντε και να ξαναρθεις με φιλους σου παλι Σκοπελο.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την χρήση data σε roaming (στην Κύπρο). Έχω ενεργό πακέτο δεδομένων, έχω δώσει DATAROAM ΝΑΙ στο 1284 αλλά δεν έχω internet.

Μάλλον κάτι δεν πάει καλά με τις ρυθμίσεις της συσκευής. Το CC σήμερα είναι ανύπαρκτο δεν απαντάει καν στις κλήσεις.

Για APN έχω το 'myq'. Μήπως πρέπει να βάλο το apn της wind 'gint.b-online.gr' επειδή είμαι με roaming?

 

Έχω android συσκευή - Οι ρυθμίσεις που έχω είναι:

 

Settings -> Wireless controls -> Mobile Networks -> Access Point Names

Name= Q Internet

APN=myq

Proxy= <Not set>

Port=<Not set>

Username=<Not set>

Password=<Not set>

Server=<Not set>

MMSC=<Not set>

MMS Proxy=<Not set>

MMS Port=<Not set>

MCC=202

MNC=9

APN type=default

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με πηρανε απο την vodafone κ με τις γνωστες ερωτησεις πως κ γιατι.....θα δωσουν το ok για φορητοτητα προς την Q.Το μονο που μου ειπε καποια στιγμη η υπαληλος ηταν οτι κ η Q card εχει ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα!!!Τα συμπερασματα δικα σας.:lol:

 

Άσε τους να λένε...ελάχιστη χρέωση έχει ανα 1 λεπτό...είναι πολύ μπροστά και πολύ οικονομική η q σε σχέση με τα άλλα πακέτα που πρέπει να πάρουν παράδειγμα οικονομίας...που τα πληρώνουν όλοι χρυσά !!!:mad:

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να επικοινωνησω με το 1222 εδω και δυο μερες χωρις αποτελεσμα,τι εγινε??? κι αυτοι απεργια εχουν???
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να επικοινωνησω με το 1222 εδω και δυο μερες χωρις αποτελεσμα,τι εγινε??? κι αυτοι απεργια εχουν???

 

Άτυχος είσαι. Εγώ τους μίλησα χθες το μεσημέρι κανονικά. Το πρωί με είχαν γειωσει βέβαια... :-)

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομενως να μην ειναι το σωστο μερος γισ την ερωτηση αλλα την κανω εδω λογω των χρηστων q. Το whatsapp γιατι μου βγαζει μηνυμα και μου λεει οτι ειμαι σε περιαγωγη και δε θα λειτουργει σωστα το προγραμμα; Μπορω να κανω κατι;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομενως να μην ειναι το σωστο μερος γισ την ερωτηση αλλα την κανω εδω λογω των χρηστων q. Το whatsapp γιατι μου βγαζει μηνυμα και μου λεει οτι ειμαι σε περιαγωγη και δε θα λειτουργει σωστα το προγραμμα; Μπορω να κανω κατι;

 

ολα τα Q δουλευουν σε περιαγωγη (roaming). Εμενα μου λεει αυτο το μηνυμα στο youtube και απλα το προσπερνώ (και παιζει κανονικα)

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι σε περιαγωγή, αλλά το ζήτημα είναι ότι δεν παίζειτο wwhatsapp.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι σε περιαγωγή, αλλά το ζήτημα είναι ότι δεν παίζειτο wwhatsapp.

δες στις ρυθμίσεις του αν έχει επιλογή για λειτουργία σε περιαγωγή

Link to comment
Share on other sites

Καλά το να πιάσεις γραμμή στο customer care της q είναι πλέον lotto!:mad::mad::mad:

 

Είμαι στο εξωτερικό και μια φορά τους χρειάστηκα - έχασα την μισή μέρα να προσπαθώ να βγάλω γραμμή.:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα 2 αριθμούς wind σε Q και από τετάρτη θα ξέρω

Υ.Γ 7 μέρες κάνουν :wacko:

 

Θα πρέπει να βάλω κάρτα η οχι

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα 2 αριθμούς wind σε Q και από τετάρτη θα ξέρω

Υ.Γ 7 μέρες κάνουν :wacko:

 

Θα πρέπει να βάλω κάρτα η οχι

 

Θα προσπαθησουν να σε καθυστερησουν λεγοντας οτι θελουν 30μερες αν ερχεσαι απο συμβολαιο wind.

Κανονικα ειναι 3 μερες.

 

Ετοιμασε email προς ΕΕΤΤ...

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω καρτοκινητο Cosmote και σκεφτομαι να ''μετακινηθω'' προς Q/καρτα λογω των καλυτερων παροχων που δινει στο διαδικτυο.

Με το θεμα της φορητοτητας γνωριζετε τί ισχυει(διαδικασια,χρονικο διαστημα εγκρισης?)

Αξιζει κατα τη γνωμη σας η ολη ''φασαρια'' για αυτη την περιπτωση και μονο?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εχω καρτοκινητο Cosmote και σκεφτομαι να ''μετακινηθω'' προς Q/καρτα λογω των καλυτερων παροχων που δινει στο διαδικτυο.

Με το θεμα της φορητοτητας γνωριζετε τί ισχυει(διαδικασια,χρονικο διαστημα εγκρισης?)

Αξιζει κατα τη γνωμη σας η ολη ''φασαρια'' για αυτη την περιπτωση και μονο?

Ευχαριστώ!

 

Η αίτηση φορητότητας μπορεί να γίνει είτε μέσω καταστήματος WIND, είτε μέσω της ιστοσελίδας της εταιρεία ή τηλεφωνικά και χρειάζεται έως 3 εργάσιμες ημέρες για να ολοκληρωθεί.

Το κατά πόσο σε συμφέρει η μεταφορά σου στη Q, αυτό θα το κρίνεις εσύ με βάση με το δίκτυο με το οποίο μιλάς περισσότερο, την κάλυψη δικτύου στην περιοχή σου κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με 3€ για 60' προς όλους πόσες φορές μπορεί να ενεργοποιηθεί σε ένα μήνα; 4;

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις αν δεν σου έχουν τελειώσει τα προηγούμενα λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...