Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

400 λεπτά προς Q: δεν βρίσκω αυτό το πακέτο. κανα link;

Κλήση 12200. Επιλογή 3. Χρέωση νομίζω 3,9 €!!!

Το άλλο σου δίνει και 10ΜΒ ιντερνετ. Για κάποιους ίσως συμφέρει.

Χμμμ! Βάζεις το Surf 120 και ξεμπλέκεις... Αν βάζεις κάθε εβδομάδα 2 € *4= 8 €

Ενώ 1 € Talk + 1 € SMS + 3 € Surf 120 = 5 €...

Edited by dkalpakidis
Πρόσθεση...
Link to comment
Share on other sites

Και η γραπτή μου απάντηση...

ΣΑΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, για πολλοστή φορά!!!...

ΟΤΙ ΖΗΤΩ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 6600 i slide εκδοση 2009...

Καμμιά απάντηση από το τεχνικό τμήμα χθές. Μάλλον δε θέλουν να εξυπηρετήσουν αν δεν ξαναπάρω τηλ. ή δεν ξέρουν τί φταίει.

Υπάρχει κανένα μέλος που να ξέρει τις χειροκίνητες ρυθμίσεις internet, wap, mms για το nokia 6600 i slide?

(πιθανότερο είναι αυτό, παρά να εξυπηρετηθώ από το τεχνικό τμήμα)

Edited by dkalpakidis
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά απάντηση από το τεχνικό τμήμα χθές. Μάλλον δε θέλουν να εξυπηρετήσουν αν δεν ξαναπάρω τηλ. ή δεν ξέρουν τί φταίει.

Υπάρχει κανένα μέλος που να ξέρει τις χειροκίνητες ρυθμίσεις internet, wap, mms για το nokia 6600 i slide?

(πιθανότερο είναι αυτό, παρά να εξυπηρετηθώ από το τεχνικό τμήμα)

δεν κάνεις τίποτα αλλο πέρα απ το σημείο πρόσβασης myq

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά απάντηση από το τεχνικό τμήμα χθές. Μάλλον δε θέλουν να εξυπηρετήσουν αν δεν ξαναπάρω τηλ. ή δεν ξέρουν τί φταίει.

Υπάρχει κανένα μέλος που να ξέρει τις χειροκίνητες ρυθμίσεις internet, wap, mms για το nokia 6600 i slide?

(πιθανότερο είναι αυτό, παρά να εξυπηρετηθώ από το τεχνικό τμήμα)

 

 

Αντιγραφή απο το site http://www.wind.com.gr/gr/q/my-q-upiresies/q-utilities/upiresies-diktuou/ :

 

 

Ρυθμίσεις Internet

 

Μπορείς να ρυθμίσεις εύκολα και γρήγορα το κινητό σου, εισάγοντας τις παρακάτω παραμέτρους

για άμεση πρόσβαση στο Internet:

 

Όνομα Προφίλ: Q Internet

Σημείο πρόσβασης: myq

Διακομιστής μεσολάβησης: (κενό)

Πόρτα: (κενό)

Αρχική σελίδα: (κενό)

Όνομα χρήστη: (κενό)

Κωδικός πρόσβασης: (κενό)

 

Ρυθμίσεις MMS

 

Ρύθμισέ το εσύ. Αρκεί να προσθέσεις τα πρακάτω στοιχεία.

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MULTIMEDIA

 

ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ - Q-MMS

APXΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ - http://mms.myq.gr

ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗΣ - 192.168.080.134

ΠΟΡΤΑ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ - 9201 ή 8080 (εξαρτάται από την συσκευή)

ΦΟΡΕΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ - GPRS

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΦΟΡΕΑ

 

ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ GRPRS - q-mms.myq.gr

ΤΥΠΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ - ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ

ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ - (ΚΕΝΟ)

ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ - (ΚΕΝΟ)

ΕΙΔΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ - permanent/ security off

 

Και τώρα είσαι έτοιμος να στέλνεις και να παίρνεις MMS.

 

Δώσε βάση:

Για να γίνουν όλα όπως πρέπει, στείλε πρώτα ένα MMS, για να μπει αυτόματα το κινητό σου στην πλατφόρμα της Q . Με το πρώτο MMS που θα στείλεις, θα σου ‘ρθει SMS μήνυμα που θα σε καλωσορίζει στον MMS κόσμο της Q.

 

 

Φιλικά

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δοκιμαστεί αυτά...

Προφανώς πρίν τους "κατηγορήσουμε" στο myphone ότι δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους στο τεχνικό τμήμα της Wind/Q προφανώς ψάξαμε και μόνοι μας τις ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μετά και την τελευταία επικοινωνία με την εξυπηρέτηση κατάλαβα πλέον ότι είναι αρνητική στην εξυπηρέτηση για ανάκληση καρτών sim και διάθεση νέων καρτών έτσι ώστε να μπορούμε να δικτυωθούμε στο intenet.Και είμαι μεταξύ φορητότητας σε f2g και καταγγελίας στην

προστασία καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Μετά και την τελευταία επικοινωνία με την εξυπηρέτηση κατάλαβα πλέον ότι είναι αρνητική στην εξυπηρέτηση για ανάκληση καρτών sim και διάθεση νέων καρτών έτσι ώστε να μπορούμε να δικτυωθούμε στο intenet.Και είμαι μεταξύ φορητότητας σε f2g και καταγγελίας στην

προστασία καταναλωτή.

 

Τρομερό. Και νόμιζα ότι χειρότεροι από την εξυπηρέτηση της cosmote δεν θα υπήρχαν. Κι όμως διαψεύστηκα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με το 3G. Αν καποιος μπορει να δωσει καμμια συμβουλη θα το εκτιμουσα.

 

Λοιπον, οταν βαζω καρτα Vodafone στο Neo V και ενεργοποιω το εικονιδιο ροης δεδομενων το ιντερνετ μεσω 3G λειτουργει ΟΚ. Οταν αλλαζω SIM και βαζω Q τοτε επανω απο τις ασυμμετρες μπαρες του σηματος της κεραιας δειχνει ενα μικρο "R" το οποιο δειχνει οτι το Roaming ειναι ενεργομ αν και το αντιστοικο εικονιδιο ειναι ανενεργο! Τελος πατων, το θεμα ειναι οτι οταν ενεργοποιω το εικονιδιο ροης δεδομενων το ιντερνετ μεσω 3G δεν λειτουργει. Αυτο συμβαινει ακομη και οταν ενεργοποιω το εικονιδιο του Roaming. Με λιγα λογια σε Q δεν μπορω να εχω 3G. Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον?

 

ΣΗΜ> Εννοειται οτι εχω τσεκαρει σε καταστημα Wind και τηλεφωνικως στο τεχνικο τους τμημα οτι οι ρυθμισεις μου ειναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά και την τελευταία επικοινωνία με την εξυπηρέτηση κατάλαβα πλέον ότι είναι αρνητική στην εξυπηρέτηση για ανάκληση καρτών sim και διάθεση νέων καρτών έτσι ώστε να μπορούμε να δικτυωθούμε στο intenet.Και είμαι μεταξύ φορητότητας σε f2g και καταγγελίας στην

προστασία καταναλωτή.

είσαι σίγουρος? δεν παίζει να ναι τόσο ηλήθιοι:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλος ένας εδώ με πρόβλημα mobile Internet, ΑΡΝΕΙΤΑΙ να συνδεθεί. Πρόσφατη φορητότητα σε Q από Cosmote. Η συσκευή μου είναι το ZTE Blade και με πακέτα Cosmote Internet On The Phone (μέχρι πρότινος) έπαιζε άριστα σε 3G. :mad:

 

Πολλά τα κρούσματα. Μήπως θα ήταν καλή ιδέα να οργανωθούμε και να πιέσουμε μαζικά για λύση του προβλήματος; Π.χ. μία ενυπόγραφη επιστολή διαμαρτυρίας; Και αν δε δούμε φως, να το πάμε και παραπέρα...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δοκιμαστεί αυτά...

Προφανώς πρίν τους "κατηγορήσουμε" στο myphone ότι δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους στο τεχνικό τμήμα της Wind/Q προφανώς ψάξαμε και μόνοι μας τις ρυθμίσεις...

 

Θα ήταν πιο ευγενικο απλα να απαντησεις οτι ηδη εχεις δοκιμασει τις ρυθμισεις απο το site....

 

 

Φιλικα

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλος ένας εδώ με πρόβλημα mobile Internet, ΑΡΝΕΙΤΑΙ να συνδεθεί. Πρόσφατη φορητότητα σε Q από Cosmote. Η συσκευή μου είναι το ZTE Blade και με πακέτα Cosmote Internet On The Phone (μέχρι πρότινος) έπαιζε άριστα σε 3G. :mad:

 

Πολλά τα κρούσματα. Μήπως θα ήταν καλή ιδέα να οργανωθούμε και να πιέσουμε μαζικά για λύση του προβλήματος; Π.χ. μία ενυπόγραφη επιστολή διαμαρτυρίας; Και αν δε δούμε φως, να το πάμε και παραπέρα...

 

Συμφωνώ. Πρέπει να οργανωθούμε...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι συμφορουμίτες που έχουν το ίδιο πρόβλημα συμφωνούν με την ιδέα, ας το πουν εδώ. Να δούμε πόσοι είμαστε, σε πρώτη φάση. Μετα μπορούμε να ζητήσουμε και από τους συντονιστές του myphone ένα topic ακριβώς γι' αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια απο τα ίδια ,το εχω δώσει σαν πρόβλημα στηνQ και ακόμη τιποτα.........
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μεσα. Μαλιστα μιλησα με καποιον "ειδικο" στο τμημα 3G και μου ειπε οτι εχει συμβει σε καποιες μεμονωμενες περιπτωσεις και λυνοταν την ιδια ημερα λη την επομενη. Αυτα πριν... 4 ημερες!
Link to comment
Share on other sites

καλα παιδιά, και εγω με το ipad, μόνο προβλήματα. και στην εξυπηρετηση μου λένε οτι έχει παρατηρηθει λέει ασυμβατότητα με καποια νούμερα της Q στο δίκτυο 3G. Κ αν έχει το Θεό του μου λέει να κανω υπομονή! Η επίσιμη γραμμή της WIND - Q είναι να κάνουμε υπομονή!!! Εγώ σε οσα κινητα εχω δοκιμασει το 3G της Q δεν πιανει προς το παρόν. Απεναντίας στις ίδιες συσκευες με cosmote που έχω σύνδεση με βάζει κανονικά. Εγώ ειμαι μαζί σας για να κινηθούμε ομαδικά!
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι έχει γίνει και παρουσιάζεται πρόβλημα σε τόσους πολλούς; Θέμα SIM είναι τελικά;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

καποιοι πληρωνουν τις αμαρτιες τους (δεν εξηγειται αλλιως) :lol:

 

οσο αφορα το 3g δεν ειχα ποτέ προβλημα (οπως και οι περισσοτεροι).

 

οι 2 φρίκες που εφαγα τωρα τελευταια ειναι:

1) η ασχετοσυνη του cc

2) το κολλημα του login στο νεο site (λογω ευκολου username), που τελικα ξεμπερδεψε σε σχεδον 1 εβδομαδα (εγινε reset)

 

οργανωθειτε παιδια και στειλτε ενα mail στα κεντρικα. Επισης, τονιστε οτι το cc δε ξερει τη τυφλα του, και εαν θελουν να πανε μπροστα, πρεπει να το φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι έχει γίνει και παρουσιάζεται πρόβλημα σε τόσους πολλούς; Θέμα SIM είναι τελικά;

 

Οχι δεν είναι sim ,εγω που άλλαξα (γιατί ετσι μου έλεγαν απο το cc) το πρόβλημα παραμένει, έφτιαξαν τουλάχιστον τον κωδικό *254#.;Iσως να οφείλεται οτι το νούμερο μου (6930 ΧΧΧ ΧΧΧ)είναι απο φορητότητα,γιατί δεν εξηγείται οτι πρίν απο λίγες ημερες με καρτοκινητό της Q (original) δεν είχα πρόβλημα με το internet.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...