Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδεια απο την q μονο το 0.facebook.com ειναι δωρεαν και οχι για πολλα πολλα ενω το m.facebook.com η το http://www.facebook.com χρεωνη κανονικοτατα γιαυτο προσοχη
Link to comment
Share on other sites

παιδεια απο την q μονο το 0.facebook.com ειναι δωρεαν και οχι για πολλα πολλα ενω το m.facebook.com η το http://www.facebook.com χρεωνη κανονικοτατα γιαυτο προσοχη

 

Βασικά αυτό δεν ισχύει μόνο για την Q, αλλά και για όλες τις εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό δεν ισχύει μόνο για την Q, αλλά και για όλες τις εταιρίες.

 

ναι αυτο που λες ειναι σωστο για ολα τα δικτυα το ιδιο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση...

 

υπήρχε πρόγραμμα που σου έδινε και 300 λεπτά αλλά και bonus sms 300 και όλα αυτά μαζί μόνο με 3€

το οποίο είχε ισχύ μέχρι τς 15/9

 

από κει και πέρα τι έγινε; διότι στο site δεν αναφέρει τα bonus sms ως δώρο μαζί με τα λεπτά αλλά κάνοντας κλήση στο 12200

αναφέρει στην επιλογή και τα bonus..

 

και επίσης αν γνωρίζει κανείς την χρέωση σε ξένα δίκτυ(εξωτερικού) καθ'ότι δν την αναφέρει στο site μαζί με τις υπόλοιπες χρεώσεις, μόνο ότι το μήνυμα κοστίζει το ίδιο...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Εχτές έβαλα κάρτα και έχω 300 λεπτά και 300 sms. Δηλαδή, μέχρι και εχτές ίσχυε.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα ισχύει ώσπου κάποια μέρα κάνοντας κλήση στο 12200 δε θα ακούσουμε την επιλογή αυτή :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

μου φενετε οτι και η q παη για φουντο αμα ξεπουληθη η wind στην vodafone πανε και οι προσφορες πανε και ολα
Link to comment
Share on other sites

μου φενετε οτι και η q παη για φουντο αμα ξεπουληθη η wind στην vodafone πανε και οι προσφορες πανε και ολα

 

Γιατί το λες αυτό;:( Και η wind γίνει VNMO?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια, πως μπορω να μαθω εαν ενας αριθμος ειναι Q ή wind? υπαρχει καποιο sms που στελνω;

Από δίκτυο Vodafone στέλνεις sms στο 1292. Πχ "6931234567" στο 1292.

Επίσης από την Intertelecom και την On Telecoms.

 

 

Μια ερώτηση και από μενα:

Επέκταση υπολοίπου έχει η Q Card; Δεν βρίσκω κάτι στο site της Wind.

Link to comment
Share on other sites

Από δίκτυο Vodafone στέλνεις sms στο 1292. Πχ "6931234567" στο 1292.

Επίσης από την Intertelecom και την On Telecoms.

 

 

Μια ερώτηση και από μενα:

Επέκταση υπολοίπου έχει η Q Card; Δεν βρίσκω κάτι στο site της Wind.

 

κληση στο 1226

Link to comment
Share on other sites

κληση στο 1226

Το google-αρα και μου έβγαλε αυτό:

 

Q card helpline

 

 

 

  • 1126 - μήνυμα έκτακτης ανάγκης

 

Τώρα η Q card, σας δίνει τη μοναδική δυνατότητα, ακόμα και όταν δεν έχετε υπόλοιπο χρόνου ομιλίας, να στείλετε δωρεάν ένα κενό γραπτό μήνυμα (SMS) στο 1126 και στη συνέχεια, θα σας πιστώσουμε χρόνο ομιλίας αξίας € 0,50 (με ΦΠΑ 19%) για να μπορέσετε να πραγματοποιήσετε τις κλήσεις που χρειάζεστε.

 

Η αξία αυτή, θα αφαιρεθεί στην επόμενη ανανέωση της Q card σας.

 

  • 1226 - γραμμή έκτακτης ανάγκης

 

Τώρα το δικό σας δίκτυο, σας δίνει τη μοναδική δυνατότητα, ακόμα και όταν δεν έχετε υπόλοιπο χρόνου ομιλίας, να καλέσετε, χωρίς δική σας χρέωση, το 1226 και να συνδεθείτε αυτόματα με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών.

 

Στη συνέχεια, θα σας πιστώσουμε χρόνο ομιλίας αξίας € 0,50 (με ΦΠΑ 19%) για να μπορέσετε να πραγματοποιήσετε τις κλήσεις που χρειάζεστε.

 

Η αξία αυτή, θα αφαιρεθεί στην επόμενη ανανέωση της Q card σας.

Μόνο που λέει για ΦΠΑ 19% με βάζει σε υποψίες...

Μετά, 0,50€ δεν επαρκεί ούτε για κλήση ενός λεπτού...

Link to comment
Share on other sites

προ καιρου σου δινανε 0,50 για μια ωρα αναγκης χωρης να στα χρεωσουνε μετα στην καρτα και τωρα στο χρεωνουνε κανονικοτατα με αφαιρεση απο την επομενη καρτα που βαζης
Link to comment
Share on other sites

εχει κόστος αυτό ?

 

Από δίκτυο Vodafone στέλνεις sms στο 1292. Πχ "6931234567" στο 1292.

Επίσης από την Intertelecom και την On Telecoms.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μετά, 0,50€ δεν επαρκεί ούτε για κλήση ενός λεπτού...

 

0,27/λεπτο νομιζω ειναι η q. Απο τη στιγμη που σου αφαιρει αυτο που σου βαζει, χωρις χρεωση υπηρεσιας, το βρισκω τίμιο. Η voda+κοσμο χρεωνουν την υπηρεσια 0,35 νομιζω

Link to comment
Share on other sites

0,27/λεπτο νομιζω ειναι η q. Απο τη στιγμη που σου αφαιρει αυτο που σου βαζει, χωρις χρεωση υπηρεσιας, το βρισκω τίμιο. Η voda+κοσμο χρεωνουν την υπηρεσια 0,35 νομιζω

 

ναι εχεις δικιο σαυτο.

 

να ρωτησω και εγω κατι που παρατηρησα σημερα.η q το δευτερολεπτο ομιλιας το χρεωνει 0,0036 με ελαχιστο το 1 δευτερολεπτο με αυτην την λογικη αμα μιλησω 8 δευτερα χ 0,0036=0,0288 αντε να πουμε 0,03 εμενα γιατι παντα μου το χρεωνει 0,08 πολυ παραπανω απο οτι πρεπει?το εχω τσεκαρη αρκετες φορες με διαφορους χρονους ομιλιας που εχω κανει.μηπως αρχισε το κλεψε η q???????για να ειναι τοσος φορος δεν το πιστευω εκτος και αν ειναι τπτ κρυφες χρεωσεις.και στα μυνηματα εχω παρατηρηση μια το χρεωνει 0,07 μια 0,08 ενω στο σαιτ της λεη για 0,065 χρεωση προς εθνικα δικτυα

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο σαυτο.

 

να ρωτησω και εγω κατι που παρατηρησα σημερα.η q το δευτερολεπτο ομιλιας το χρεωνει 0,0036 με ελαχιστο το 1 δευτερολεπτο με αυτην την λογικη αμα μιλησω 8 δευτερα χ 0,0036=0,0288 αντε να πουμε 0,03 εμενα γιατι παντα μου το χρεωνει 0,08 πολυ παραπανω απο οτι πρεπει?το εχω τσεκαρη αρκετες φορες με διαφορους χρονους ομιλιας που εχω κανει.μηπως αρχισε το κλεψε η q???????για να ειναι τοσος φορος δεν το πιστευω εκτος και αν ειναι τπτ κρυφες χρεωσεις.και στα μυνηματα εχω παρατηρηση μια το χρεωνει 0,07 μια 0,08 ενω στο σαιτ της λεη για 0,065 χρεωση προς εθνικα δικτυα

H χρέωση ομιλίας είναι πλέον 0,0045€/δευτερόλεπτο, δλδ τα 8 δευτερα είναι 0,036€, εμένα πάντως σωστά με χρεώνει

Και τα μνματα τα χρεώνει εναλλάξ 0,06€ και 0,07€

Link to comment
Share on other sites

H χρέωση ομιλίας είναι πλέον 0,0045€/δευτερόλεπτο, δλδ τα 8 δευτερα είναι 0,036€, εμένα πάντως σωστά με χρεώνει

Και τα μνματα τα χρεώνει εναλλάξ 0,06€ και 0,07€

 

ναι εχεις δικιο για την χρεωση ανα δευτερολεπτο η οποια ειναι 0,0045 αλλα και παλι εμενα γιατι με τρελενη στης διαφορετικες χρεωσεις?

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο για την χρεωση ανα δευτερολεπτο η οποια ειναι 0,0045 αλλα και παλι εμενα γιατι με τρελενη στης διαφορετικες χρεωσεις?

 

Δεν έχεις παραπονεθεί ποτέ στην εξυπηρέτηση να δεις τι συμβαίνει και πώς θα στο δικαιολογήσουν;:X

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις παραπονεθεί ποτέ στην εξυπηρέτηση να δεις τι συμβαίνει και πώς θα στο δικαιολογήσουν;:X

 

χαχα να παραπονεθω σε αυτους πλακα κανεις.ειναι ο καιρος του πλερω γιαυτο τα κανουνε αυτα ρε συ.ασε που αμα τους παρω θα κανουνε τον κινεζο και θα το κοιταξουμε και κουραφεξαλα.καιρος ειναι για πεταμα της καρτας και αλλαγη σε froggggggggggggggg

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα στο Πλαίσιο ένας υπάλληλος στην τηλεφωνία μου είπε πως εντός του μήνα θα έχουν καταργηθεί οι προσφορές των καρτοκινητών αλλά και οι βασικές χρεώσεις θα είναι ίδιες με των συμβολαίων είτε έχεις whats up είτε q κλπ.

Τι κουφά είναι αυτά ξέρει κανείς; Το ιδιο ακριβώς μου είχε πει και μια υπάλληλος στο Πλαίσιο το καλοκαίρι αλλά δεν έδωσα σημασία υποθέτοντας ότι κάτι θα της έχει ξεφύγει ή θέλει να με πείσει να κάνω συμβόλαιο και σήμερα από άλλο υπάλληλο έμαθα τα ίδια!!!

Έχω χάσει επεισόδια και δεν το ξέρω; Καλά οι προσφορές να καταργηθούν άντε, αλλά οι βασικές χρεώσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα στο Πλαίσιο ένας υπάλληλος στην τηλεφωνία μου είπε πως εντός του μήνα θα έχουν καταργηθεί οι προσφορές των καρτοκινητών αλλά και οι βασικές χρεώσεις θα είναι ίδιες με των συμβολαίων είτε έχεις whats up είτε q κλπ.

Τι κουφά είναι αυτά ξέρει κανείς; Το ιδιο ακριβώς μου είχε πει και μια υπάλληλος στο Πλαίσιο το καλοκαίρι αλλά δεν έδωσα σημασία υποθέτοντας ότι κάτι θα της έχει ξεφύγει ή θέλει να με πείσει να κάνω συμβόλαιο και σήμερα από άλλο υπάλληλο έμαθα τα ίδια!!!

Έχω χάσει επεισόδια και δεν το ξέρω; Καλά οι προσφορές να καταργηθούν άντε, αλλά οι βασικές χρεώσεις;;;

 

Αμάν πια, μας έχει γκαστρώσει αυτή η ιστορία... Άντε να δούμε τι θα δούμε να ησυχάσουμε... Δεν αντέχω άλλο! :mad:

 

Εν τω μεταξύ ποιος μπορεί να εξηγήσει την πληροφόρηση των πωλητών του Πλαισίου;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Γιατί την έχουν ρε παιδιά;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την πληροφόρηση την έχουν γιατί στο πλαίσιο και οπουδήποτε αλλού , ενδιαφέρονται να πουλάν συνδέσεις .

Πρόσεξες ποτέ να πουλάνε καρτοκινητά; Ως καλοί έμποροι διαφημίζουν το προϊόν από το οποίο κερδίζουν . Απλό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...