Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα , πηρα σημερα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων της samsung για να ρωτησω ποτε θα κυκλοφορησει επισημα το κινητο απο τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει ενημερωση για το ποτε θα κυκλοφορησει και απο ποιους.Τους ρωτησα οτι η wind το εβγαλε συντομα διαθεσιμο-χωρις τιμη βεβαια - και μου ειπαν κακως διοτι τιποτα δεν ειναι σιγουρο προς το παρον.
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aν ολα πανε καλα με την τραπεζα εδω στην Αγγλια αυριο θα παω να το παρω με 18μηνο συμβολαιο παιδες...Οποτε θα σας κανω ενα mini review
Link to comment
Share on other sites

παντωs προβλεπω ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΣΦΑΓΗ :lol: μολιs βγει.μετα το ΝΟΚΙΑ Ν95 8G το οποιο θεωρω ΣΤΑΘΜΟ στιs symbian συσκευεs το SAMSUNG INNOV8 θα γραψει την δικια του ιστορια στο symbian χωρο,αν και η διαφιμηση συνηθωs ειναι κατωτερη του αναμενομενου σε σχεση με τιs συσκευεs τηs πρωτοπορου νοκια:D
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φωτογραφίες της συσκευής, screenshots και δείγματα απο την κάμερα του INNOV8.

 

http://www.fony.sk/photos/samsung/thumbs.php?dir=samsung_i8510_innov8&page=1

Link to comment
Share on other sites

παντωs προβλεπω ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΣΦΑΓΗ :lol: μολιs βγει.μετα το ΝΟΚΙΑ Ν95 8G το οποιο θεωρω ΣΤΑΘΜΟ στιs symbian συσκευεs το SAMSUNG INNOV8 θα γραψει την δικια του ιστορια στο symbian χωρο,αν και η διαφιμηση συνηθωs ειναι κατωτερη του αναμενομενου σε σχεση με τιs συσκευεs τηs πρωτοπορου νοκια:D

 

ετσι,αυτο ειναι φιλε μου,δεν ειναι πλεον κρυφο οτι τοσα χρονια προωθουσαν την nokia δαγκωτα οι εταιρειες και οι πωλητες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. μη ζητάτε πολλά. Το xenon flash ΡΟΥΦΑΕΙ ρεύμα σε κάθε φλασιά. Και κάποια κινητά που το έχουν SE άμα θυμαμαι καλά είναι ΠΟΛΥ αδύναμο σχεδόν ίσο με τα λεντάκια που έχουν τα σημερινά. Εϊναι πολύ απλό. Πρέπει να μιξάρει το γεγονός ότι είναι και κινητό και κάμερα. Άμα είχε xenon flash και λόγο του ότι το έχουμε ΣΥΝΕΧΩΣ μαζί μας λόγο φύσεως συσκευής, δεν θα μας έφτανε μια μπαταρία ημερισίως και μετά άντε κλάμα που έχει μάπα μπαταρία.. Και άμα έβαζε καλή μπαταρία για να καλύψει το xenon flash άντε κλάμα μετά τι κουμούτσα και τι βαρύ κινητό είν τούτο και πάει λέγοντας.

 

Άββυσος. Η samsung έχει πάρει τον σωστό δρόμο και δίνει αγώνα για την απόλυτη ισσοροπία. Απίσης ΚΑΙ το γεγονός της κάμερας και του αισθητήρα είναι ενεργοβόρα μέρη της συσκευής! Πιστεύω από αυτά που έχω δεί ονλαιν και από το ομνια που έχω που μοιράζοντε μάλλον την ίδια cpu να τραβάει καλές φωτογραφίες βράδυ λόγο επεξεργασίας και αισθητήρα.

 

Για μένα ο κυρίαρχος των symbian...

Ειχα ΣΕ και το κ800 και το κ850. και τα δυο με ξενον φλασ. πολυ καλα. το β αρκετα καλυτερο, αλλα κανενα δεν ειναι σαν το ξενον φλασ του Ν82 που εχω τωρα. ειναι απλα μακραν καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Στο play247 είναι διαθέσιμο και είναι ελληνικό. Όσοι πιστοί και "έχοντες"...
Link to comment
Share on other sites

οντωs εδω http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=190&products_id=12225 ειναι το 8αρι. αs ενημερωθουμε και απο samsung μερια για να το διασταυρωσουμε.:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις το πηρα και ανοιγω το πακετο...Οτι θελετε ρωτηστε με και με την πρωτη ευκαιρια θα σας πω εντυπωσεις:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις το πηρα και ανοιγω το πακετο...Οτι θελετε ρωτηστε με και με την πρωτη ευκαιρια θα σας πω εντυπωσεις:)

 

Καλοριζικο!!! Απο που το πηρες και ποσο?

Εγω δεν θα σε ρωτησω για την καμερα του γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα τα σπαει!

Θα ηθελα να μας πει για:

1. ποιοτητα κατασκευης και slide

2. ποιοτητα οθονης (χρωματα-φωτεινοτητα)

3. ποιοτητα/ενταση αναπαραγωγης απο τα εξωτερικα ηχεια

4. στο πακετο το h/f περιλαμβανει πλκτρα ελεγχου της μουσικης-ραδιο (αλλαγη κομματιου-αλλαγη εντασης κτλ)? οπως στο Ν95?

5. Ταχυτητα μενου? γρηγορο?

6. φορτιζει απο την usb?

 

 

Αυτα για αρχη. μιας και σκεφτομαι να το παρω και εγω θα εκτιμουσα να μου απαντησεις στα παραπανω.

 

Σε ευχαριστω

 

Τωρα ειδα οτι εισαι στο Bristol. Ημουν και εγω εκει για ενα χρονο. Πολυ ομορφη πολυ. Φοιτητης φανταζομαι ε??

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!!! Απο που το πηρες και ποσο?

Εγω δεν θα σε ρωτησω για την καμερα του γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα τα σπαει!

Θα ηθελα να μας πει για:

1. ποιοτητα κατασκευης και slide

2. ποιοτητα οθονης (χρωματα-φωτεινοτητα)

3. ποιοτητα/ενταση αναπαραγωγης απο τα εξωτερικα ηχεια

4. στο πακετο το h/f περιλαμβανει πλκτρα ελεγχου της μουσικης-ραδιο (αλλαγη κομματιου-αλλαγη εντασης κτλ)? οπως στο Ν95?

5. Ταχυτητα μενου? γρηγορο?

6. φορτιζει απο την usb?

 

 

Αυτα για αρχη. μιας και σκεφτομαι να το παρω και εγω θα εκτιμουσα να μου απαντησεις στα παραπανω.

 

Σε ευχαριστω

 

Τωρα ειδα οτι εισαι στο Bristol. Ημουν και εγω εκει για ενα χρονο. Πολυ ομορφη πολυ. Φοιτητης φανταζομαι ε??

 

 

Nαι φιλε μου κανω μεταπτυχιακο εδω. Ειναι πολυ ομορφη πολυ οντως!!Λοιπον το κινητο το πηρα απο Carphone με συνδεση στο Orange 35 με 18μηνο συμβολαιο δωρεαν.Και ξεκιναμε:

 

1)Ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη (ειναι λιγακι πλαστικο βεβαια), slide αψογο

2)Η ποιοτητα της οθονης μου φαινεται αρκετα καλη και ζωντανη με καλη αντιθεση χρωματων αλλα αυριο θα κανω ποιο πολλα τεστ πανω σε αυτο

3)Η ενταση απο τα εξωτερικα ηχεια με εξεπληξε ευχαριστα για samsung.Πολυ ποιοτικος ηχος και αρκετα δυνατος

4)Το h/f που περιεχει εχει πληκτρο για αυξομειωση του ηχου.Ομως ακομα δεν τσεκαρα αν αλλαζει κομματι με ενα πληκτρο που διαθετει.Το h/f ειναι σε δυο κομματια, οποτε αν θες συνδεεις τα δικα σου ακουστικα

5)Η ταχυτητα του μενου ειναι αρκετα γρηγορη.Υπαρχουν σημεια που φαινεται να αργει λιγο αλλα γενικα ειναι αρκετα ικανοποιητικο

6)Για φορτιη μεσω USB δεν ξερω ακομα

 

Γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος προς το παρων αλλα αυριο θα το δουλεψω αρκετα για να βγαλω κιαλλα συμπερασματα.Μεσα εχει περασμενο και route 66 αλλα δεν εχω βγει εξω να τσεκαρω gps.

Link to comment
Share on other sites

Nαι φιλε μου κανω μεταπτυχιακο εδω. Ειναι πολυ ομορφη πολυ οντως!!Λοιπον το κινητο το πηρα απο Carphone με συνδεση στο Orange 35 με 18μηνο συμβολαιο δωρεαν.Και ξεκιναμε:

 

1)Ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη (ειναι λιγακι πλαστικο βεβαια), slide αψογο

2)Η ποιοτητα της οθονης μου φαινεται αρκετα καλη και ζωντανη με καλη αντιθεση χρωματων αλλα αυριο θα κανω ποιο πολλα τεστ πανω σε αυτο

3)Η ενταση απο τα εξωτερικα ηχεια με εξεπληξε ευχαριστα για samsung.Πολυ ποιοτικος ηχος και αρκετα δυνατος

4)Το h/f που περιεχει εχει πληκτρο για αυξομειωση του ηχου.Ομως ακομα δεν τσεκαρα αν αλλαζει κομματι με ενα πληκτρο που διαθετει.Το h/f ειναι σε δυο κομματια, οποτε αν θες συνδεεις τα δικα σου ακουστικα

5)Η ταχυτητα του μενου ειναι αρκετα γρηγορη.Υπαρχουν σημεια που φαινεται να αργει λιγο αλλα γενικα ειναι αρκετα ικανοποιητικο

6)Για φορτιη μεσω USB δεν ξερω ακομα

 

Γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος προς το παρων αλλα αυριο θα το δουλεψω αρκετα για να βγαλω κιαλλα συμπερασματα.Μεσα εχει περασμενο και route 66 αλλα δεν εχω βγει εξω να τσεκαρω gps.

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Αναμενουμε και αλλες εντυπωσεις!

Και αν φορτιζει απο USB..:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις το πηρα και ανοιγω το πακετο...Οτι θελετε ρωτηστε με και με την πρωτη ευκαιρια θα σας πω εντυπωσεις:)

 

καλορυζικο:D πιστευω οτι θα το κρατησειs καιρο και θα αξιοποιησειs στο επακρο τιs δυνατοτητεs που εχει:):up:

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε πληρεστερο review,αντε να μαθουμε κι εμεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μεγειες-μεγειες!!

μεχρι τωρα καλα πραγματα ακουω.

οταν βρεις χρονο ανεβασε και μια φοτο

μερα/βραδυ.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι φιλε μου κανω μεταπτυχιακο εδω. Ειναι πολυ ομορφη πολυ οντως!!Λοιπον το κινητο το πηρα απο Carphone με συνδεση στο Orange 35 με 18μηνο συμβολαιο δωρεαν.Και ξεκιναμε:

 

1)Ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη (ειναι λιγακι πλαστικο βεβαια), slide αψογο

2)Η ποιοτητα της οθονης μου φαινεται αρκετα καλη και ζωντανη με καλη αντιθεση χρωματων αλλα αυριο θα κανω ποιο πολλα τεστ πανω σε αυτο

3)Η ενταση απο τα εξωτερικα ηχεια με εξεπληξε ευχαριστα για samsung.Πολυ ποιοτικος ηχος και αρκετα δυνατος

4)Το h/f που περιεχει εχει πληκτρο για αυξομειωση του ηχου.Ομως ακομα δεν τσεκαρα αν αλλαζει κομματι με ενα πληκτρο που διαθετει.Το h/f ειναι σε δυο κομματια, οποτε αν θες συνδεεις τα δικα σου ακουστικα

5)Η ταχυτητα του μενου ειναι αρκετα γρηγορη.Υπαρχουν σημεια που φαινεται να αργει λιγο αλλα γενικα ειναι αρκετα ικανοποιητικο

6)Για φορτιη μεσω USB δεν ξερω ακομα

 

Γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος προς το παρων αλλα αυριο θα το δουλεψω αρκετα για να βγαλω κιαλλα συμπερασματα.Μεσα εχει περασμενο και route 66 αλλα δεν εχω βγει εξω να τσεκαρω gps.

Καλορίζικο!! Όποτε μπορέσεις ανέβασε και ένα βίντεο

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες δυστυχως λογο Σαββατου και κυριως χαμηλης μπαταριες δεν προλαβα να κανω πολλα πραγματα αποψε.Αυριο θα κανω ολα τα τεστ και κυριως θα εχω στην διαθεση μου ενα Ν95 με τελευταιο firmware για συγκριτικο.

Απο κει και περα το μονο που εκανα συγκριση αποψε ειναι μια νυχτερινη φωτογραφια που εβγαλα με ενα Ν95 8gb και με το Innov8 απο αποσταση 1 μετρου με φλας. Η αποτυπωση της φωτο ηταν υπεροχη με πολυ φυσικα χρωματα σε αντιθεση με του Ν95 που ηταν θαμπη και λευκη λογο του φλας.Η φωτογραφια δεν περαστηκε στον υπολογιστη να δω λεπτομερειες.Αναφερομαι καθαρα σε φωτεινοτητα οθονης και χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες δυστυχως λογο Σαββατου και κυριως χαμηλης μπαταριες δεν προλαβα να κανω πολλα πραγματα αποψε.Αυριο θα κανω ολα τα τεστ και κυριως θα εχω στην διαθεση μου ενα Ν95 με τελευταιο firmware για συγκριτικο.

Απο κει και περα το μονο που εκανα συγκριση αποψε ειναι μια νυχτερινη φωτογραφια που εβγαλα με ενα Ν95 8gb και με το Innov8 απο αποσταση 1 μετρου με φλας. Η αποτυπωση της φωτο ηταν υπεροχη με πολυ φυσικα χρωματα σε αντιθεση με του Ν95 που ηταν θαμπη και λευκη λογο του φλας.Η φωτογραφια δεν περαστηκε στον υπολογιστη να δω λεπτομερειες.Αναφερομαι καθαρα σε φωτεινοτητα οθονης και χρωματα.

 

επειδη με ενδιαφερει το τηλ, το φλας ειναι δυνατο το βραδυ ?

Link to comment
Share on other sites

Ξ΅ΟΡιδη ΞΌΞ΅ ΡνδιαΟΞ΅ΟΡι ΟΞΏ ΟΞ·Ξ», ΟΞΏ ΟΞ»Ξ±Ο Ξ΅ΞΉΞ½Ξ±ΞΉ Ξ΄ΟΞ½Ξ±ΟΞΏ ΟΞΏ Ξ²ΟΞ±Ξ΄Ο ?

 

+1. Poso ysterei se sxesh me ena kinito pou diathetei xenon flash(vl. N82...)

 

P.S. Greeklish logw wireless

Link to comment
Share on other sites

+1. Poso ysterei se sxesh me ena kinito pou diathetei xenon flash(vl. N82...)

 

P.S. Greeklish logw wireless

 

το φλασ το ν82 ειναι πολυ δυνατο, οτι καλυτερο εχω δει

(απο κ800,κ850,κu990, ν95, τα οποια ειχα)

Link to comment
Share on other sites

εμενα ενα με ανησυχησε λιγο,το οτι ειπε ο φιλος οτι δειχνει λιγο πλαστικουρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις το πηρα και ανοιγω το πακετο...

Καλορίζικο φίλε. :)

 

Αφού έχεις και Ν95, τράβα βίντεο και με τα 2 να μας πεις να υπάρχουν διαφορές στην ποιότητα.

 

Υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης over the air; Στα fp2 της Nokia γίνεται μέσα απο το μενού Διαχείριση Συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα παντως απο το play247 δεν εχει το samsung.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...