Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τις εμφανίζει. Εγώ τις είχα σβήσει καθώς και τις άλλες εικόνες που έβάζε το Garmin στην έκθεση και δεν είχα κανένα πρόβλημα

μπορεις να τις σβησεις χωρις προβλημα με το Garmin εγκατεστημενο θα συνεχισει να δουλευει?>

 

και επισης παιδια δεν εχει οθονη αναμονης το i8510 οπως τα ΝΟΚΙΑ? γιατι ειναι τελειως σβηστο

και πρεπει να πατησω πληκτρο να δω ...

 

wallpapers δεν παιρνει ολοκληρη οθονη ετσι? μονο τα transparent....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα το τηλέφωνο που ειχα δωσει για επισκευη σε 4 εργάσιμες , όπως μου είχαν πει . Η βλάβη που είχε ήταν ότι δεν ξεκινούσε , άναβε αλλά δεν φόρτωνε. Επισήμως μου είπαν οτι έκαναν αναβάθμιση λογισμικού. Το λογισμικό που έβαλαν είναι το ίδιο με αυτό που είχε. Του έκανα restore απο το PC-Studio και έφυγα για διακοπές. Εκεί κατάλαβα οτι το τηλέφωνο ειχε αλλάξει πάρα πολύ ως αναφορα την αυτονομία του . Με super full χρήση όλων των ειδών (μουσική - φωτό - video-internet surfing - e-mail κλπ) κρατούσε 2 μέρες . Τώρα που επέστρεψα και το χρησιμοποιώ μόνο για τηλέφωνο δεν το έχω φορτίσει ακόμα και εχει 3 γραμμές (4 ημέρες!!) Έχω βάλει Sygic και Ndrive αλλά δεν έχω βάλει Garmin . Το memory patch το έχουν βάλει από το service.

 

Τελικά όλα τα προβλήματα προέρχονται απο το Garmin ? Υπάρχει καποιος που να έχει εγκατεστημένο το Garmin και να έχει τόσο καλή αυτονομία ? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ ΚΑΙ 7-8 ΤΗΛ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΛΙΓΟ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το τηλέφωνο που ειχα δωσει για επισκευη σε 4 εργάσιμες , όπως μου είχαν πει . Η βλάβη που είχε ήταν ότι δεν ξεκινούσε , άναβε αλλά δεν φόρτωνε. Επισήμως μου είπαν οτι έκαναν αναβάθμιση λογισμικού. Το λογισμικό που έβαλαν είναι το ίδιο με αυτό που είχε. Του έκανα restore απο το PC-Studio και έφυγα για διακοπές. Εκεί κατάλαβα οτι το τηλέφωνο ειχε αλλάξει πάρα πολύ ως αναφορα την αυτονομία του . Με super full χρήση όλων των ειδών (μουσική - φωτό - video-internet surfing - e-mail κλπ) κρατούσε 2 μέρες . Τώρα που επέστρεψα και το χρησιμοποιώ μόνο για τηλέφωνο δεν το έχω φορτίσει ακόμα και εχει 3 γραμμές (4 ημέρες!!) Έχω βάλει Sygic και Ndrive αλλά δεν έχω βάλει Garmin . Το memory patch το έχουν βάλει από το service.

 

Τελικά όλα τα προβλήματα προέρχονται απο το Garmin ? Υπάρχει καποιος που να έχει εγκατεστημένο το Garmin και να έχει τόσο καλή αυτονομία ? :ninja:

 

 

εγω εχω το garmin και περναει τις 3 μερες .μετα το to memory pach που ειχα βαλει.κατα ενα περιεργο τροπο το to patch δουλεψε κατευθειαν μετα το φορματ που ειχα κανει φυσικα αλλα μετα απο λιγες μερες μεγαλοσε και αλλο η αυτονομια.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το garmin και περναει τις 3 μερες .μετα το to memory pach που ειχα βαλει.κατα ενα περιεργο τροπο το to patch δουλεψε κατευθειαν μετα το φορματ που ειχα κανει φυσικα αλλα μετα απο λιγες μερες μεγαλοσε και αλλο η αυτονομια.

 

Θα το εγκαταστήσω λοιπόν το Garmin , αν όμως μετά χαλάσει η αυτονομία πως μπορώ να γυρίσω στην τωρινή κατάσταση ?:O

Link to comment
Share on other sites

το pach το κατεβαζουμε και το εγκαθιστουμε ετσι απλα στην καρτα και μετα ερχεται στα ισια του το τηλ??
Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ ΚΑΙ 7-8 ΤΗΛ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΛΙΓΟ

 

Βάλε το jbak TaskMan και κλείνε το screencapture. Δεν ξέρω τί είναι και τί κάνει αυτό το ριμάδι αλλα ... ... τρώει ΠΠΠΠολύ μπαταρία!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

το pach το κατεβαζουμε και το εγκαθιστουμε ετσι απλα στην καρτα και μετα ερχεται στα ισια του το τηλ??

 

Memory Full Patch Installation Guide

1. Prerequisite for installation

1) You need phone memory space( C: drive ) more than 500kb to install this patch.

2) When phone memory space is less than 500kb and has no data that is saved, determine whether map for Navigation is installed on your phone memory. If map for Navigation is installed on your phone memory, then you should delete small size of map to secure available space.

3) To verify the map that is installed on your phone memory, use following menu: Applications – Navigation – Options – Extra – Maps

2. How to install

1) Connect I8510 via USB.

2) Select "Mass storage".

3) Copy I8510MemoryPatch_samsung.sis from PC to your Mass storage(E:\).

4) Disconnect USB.

5) Select Menu, Office, File manager.

6) Select E: Mass memory.

7) Locate the patch file that you copied in step 3.

8) Click the patch file to install.

 

Όπως βλέπεις πρέπει αρχικά να το κάνεις copy στο Ε , ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ C.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Memory Full Patch Installation Guide

1. Prerequisite for installation

1) You need phone memory space( C: drive ) more than 500kb to install this patch.

2) When phone memory space is less than 500kb and has no data that is saved, determine whether map for Navigation is installed on your phone memory. If map for Navigation is installed on your phone memory, then you should delete small size of map to secure available space.

3) To verify the map that is installed on your phone memory, use following menu: Applications – Navigation – Options – Extra – Maps

2. How to install

1) Connect I8510 via USB.

2) Select "Mass storage".

3) Copy I8510MemoryPatch_samsung.sis from PC to your Mass storage(E:\).

4) Disconnect USB.

5) Select Menu, Office, File manager.

6) Select E: Mass memory.

7) Locate the patch file that you copied in step 3.

8) Click the patch file to install.

 

Όπως βλέπεις πρέπει αρχικά να το κάνεις copy στο Ε , ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ C.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το jbak TaskMan και κλείνε το screencapture. Δεν ξέρω τί είναι και τί κάνει αυτό το ριμάδι αλλα ... ... τρώει ΠΠΠΠολύ μπαταρία![/QUOτο κατεβασα το taskman 1.0 αλλα οταν παω να το εγκαταστησω μου βγαζει σφαλαμα πιστοποιητικου.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τελικά το Garmin και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την αυτονομία . Η έκδοση που εγκατέστησα είναι η 5.00.50 και οι χάρτες 4 σε 1 με τον 1.80 ελληνικό .

 

Τέλειο το τηλέφωνο , μεγάλη αυτονομία και φοβερό GPS !!!:)

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια και το memory pach εβαλα και το jbak taskman αλλα η μπαταρια μου το ιδιο ,μια με ρα με το ζορι και χωρις να δουλευω καποιο προγραμμα πλοηγησης.κανενασ καμια αλλη ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια και το memory pach εβαλα και το jbak taskman αλλα η μπαταρια μου το ιδιο ,μια με ρα με το ζορι και χωρις να δουλευω καποιο προγραμμα πλοηγησης.κανενασ καμια αλλη ιδεα??

 

Πήγαινε το στο service να σου εγκαταστήσουν πάλι την εφαρμογή και το patch και θα είσαι εντάξει . Τουλάχιστον το δικό μου έτσι έφτιαξε:rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το στο service να σου εγκαταστήσουν πάλι την εφαρμογή και το patch και θα είσαι εντάξει . Τουλάχιστον το δικό μου έτσι έφτιαξε:rolleyes:.

 

to service που ειναι εδω στην αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

to service που ειναι εδω στην αθηνα?

 

:!:Εγώ πήγα στην SMARTEC ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 56 (ΕΝΤΟΣ ΣΤΟΑΣ "ΕΡΜΗΣ") ΑΘΗΝΑ, ΑΤΤΙΚΗ τηλ .2103301166 :!:

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση του Garmin δουλεύει στο innov8? Μια που είχα βάλει στο n95 μου το innov8 δεν την άνοιγε !!

 

Βαλε την 5.00.50 και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ειμαι νεος στο φορουμ και ειναι το πρώτο μου post ελπίζω να με βοηθήσετε λιγάκι με το νεο μου κινητό. Το INNOV8.

διάβασα αρκετές απο της σελίδες που έχετε γράψει και μπορώ να πω οτι αντιμετωπίζω και εγω το ίδιο πρόβλημα με εσάς, Το φορτίζω το βράδυ το ανοίγω το πρωί κατα της 11 και στης 2 το βράδυ εχει κλείσει χωρίς χρήση gps καθώς δεν εχω εγκαταστήσει κανένα, άντε να τραβήξει Κανά 2-3 φοτο και τίποτα αλλο και κανα 5λεπτο να μιλήσω. εχω εγκαταστήσει και το jbakTaskMan και κλεινω το screen captur. Τι Μπορώ να κάνω? να του κάνω αναβάθμιση? και πως γίνετε αυτη και απο που?

 

βρήκα τον τρόπο να κάνω αναβάθμιση μόνο που έκανα και τα έχει στα αγγλικά υπάρχει κάποια καινούργια στα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ειμαι νεος στο φορουμ και ειναι το πρώτο μου post ελπίζω να με βοηθήσετε λιγάκι με το νεο μου κινητό. Το INNOV8.

διάβασα αρκετές απο της σελίδες που έχετε γράψει και μπορώ να πω οτι αντιμετωπίζω και εγω το ίδιο πρόβλημα με εσάς, Το φορτίζω το βράδυ το ανοίγω το πρωί κατα της 11 και στης 2 το βράδυ εχει κλείσει χωρίς χρήση gps καθώς δεν εχω εγκαταστήσει κανένα, άντε να τραβήξει Κανά 2-3 φοτο και τίποτα αλλο και κανα 5λεπτο να μιλήσω. εχω εγκαταστήσει και το jbakTaskMan και κλεινω το screen captur. Τι Μπορώ να κάνω? να του κάνω αναβάθμιση? και πως γίνετε αυτη και απο που?

 

βρήκα τον τρόπο να κάνω αναβάθμιση μόνο που έκανα και τα έχει στα αγγλικά υπάρχει κάποια καινούργια στα ελληνικά?

 

Καταρχην καλοριζικο το κινητο! Σου απαντω εγω γιατι δεν ειδα καποιον αλλο να σου απαντα, μην περιμενης αδικα. Το μονο προβλημα του κινητου ειναι αυτο με την μπαταρια απο οσο εχω διαβασει και δοκιμασει ο ιδιος δεν γινεται τιποτα, πρεπει να ειναι καποια διεργασια στο λογισμικο που την ροκανιζη, καμια φορα για αγνωστους λογους κραταει και 2 ολοκληρες μερες και τραβωντας φωτο και σερφαρωντας στο internet κανα 2ωρο καθημερινα και φυσικα κλησης και μηνυματα.Εγω το εχω κανα 6μηνο και αναβαθμιση δεν ειδα που πιστευω θα το φτιαξει το προβλημα,ολον αυτον τον καιρο φυσικα ψαχνω για καποια καλητερη συσκευη αλλα τιποτα γιατι ειμαι και πολυ ψειρας,σαν την ποιοτητα κατασκευης σασι,πληκτρων,οθονης σε μεγεθος και αντιχαρακτικη,σημα πομποδεκτη και καμερα δεν θα βρεις να τα εχει ολα αυτα μαζι και ακομα ψαχνω η αναβαθμιση η κινητο.

I8510XXIA1-14/1/2009

I8510EURHK1-7/11/2008

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την απάντηση σου φίλε μου. Του έκανα αναβάθμιση την I8510XXIB2 και τώρα είναι μια χαρά από χθες το πρωί μέχρι τώρα έχουν πέσει μόνο 3 γραμμές με αρκετή χρηση.Το μόνον πρόβλημα τώρα είναι ότι δεν έχω ελληνικά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να τα βρω? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά το πήρα το κινητό την τετάρτη π μας πέρασε από το πλαίσιο 320€ και το μόνο πρόβλημα που παρατήρησα είναι η εξαιρετικά χαμηλής διάρκειας μπαταρία. Δεν έχω κάνει καμία επέμβαση στο λογισμικό (upgrade κλπ). Μήπως θα χρειαστέι να κάνω;;; Κ αν ναι ποια είναι η διαδικασία;;;
Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου ανοιγεις τον jbak κ μετα πας menu>tools>processes κ κλεινεις το

agpssupport.exe κ το tsrautostart.exe....αυτα τα δυο ειναι που μαμανε την μπαταρια

οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη ειναι ανοιχτη οπως screen capt κτλ δεν εχει

να κανει σχεση με την μπαταρια....

 

..........Παιδια σχετικα με την μπαταρια και εγω ειχα το ιδιο προβλημα.ουτε μια μερα δεν κραταγε με μολις 5-6 τηλ.ακολουθησα τις πιο πανω οδηγιες του φιλου στο ποστ 943 και ειναι ολα μια χαρα.δυο μερες με 4-5 τηλ χωρις gps h wifi και εχει πεσει μολις μια γραμμη.τελικα αυτη ειναι η λυση ..

Link to comment
Share on other sites

..........Παιδια σχετικα με την μπαταρια και εγω ειχα το ιδιο προβλημα.ουτε μια μερα δεν κραταγε με μολις 5-6 τηλ.ακολουθησα τις πιο πανω οδηγιες του φιλου στο ποστ 943 και ειναι ολα μια χαρα.δυο μερες με 4-5 τηλ χωρις gps h wifi και εχει πεσει μολις μια γραμμη.τελικα αυτη ειναι η λυση ..

 

 

Έχεις εγκατεστημένο και το garmin;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...