Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια,ερωτηση:κανενα σαιτ καλο ξερει κανεις να κατεβασω το προγραμμα pc suite που μεταφερεις αρχεια για την κινηταρα μας???ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά η συσκευή πέθανε......Πριν μερικές ημέρες είχε ξεφορτίσει, την φόρτισα ως συνήθως και μετά πήγα να κάνω μία κλίση. Ξαφνικά έσβεισε και όταν πήγε να ξανακεκινήσει κόλλησε στην αρχική εικόνα της Samsung !!!! Τι μπαταρία έβγαλα, τι προσπάθησα να ξαναπεράσω firmware....Τίποτα. Το έδωσα στην Wind για επισκευή. Αποτέλεσμα ? Μου τηλεφώνησαν σήμερα και μου λένε η συσκευή σας θα αντικατασταθεί. Πήγα λοιπόν στο μαγαζί και παράγγειλα το Nokia N86, έτσι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά η συσκευή πέθανε......Πριν μερικές ημέρες είχε ξεφορτίσει, την φόρτισα ως συνήθως και μετά πήγα να κάνω μία κλίση. Ξαφνικά έσβεισε και όταν πήγε να ξανακεκινήσει κόλλησε στην αρχική εικόνα της Samsung !!!! Τι μπαταρία έβγαλα, τι προσπάθησα να ξαναπεράσω firmware....Τίποτα. Το έδωσα στην Wind για επισκευή. Αποτέλεσμα ? Μου τηλεφώνησαν σήμερα και μου λένε η συσκευή σας θα αντικατασταθεί. Πήγα λοιπόν στο μαγαζί και παράγγειλα το Nokia N86, έτσι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Νοκια και ήσυχο κεφάλι ΔΕΝ πάνε μαζί φίλε μου! :X

Μάλλον τώρα θα ξεκινήσουν τα πραγματικά προβλήματα...

Ελπίζω να έχω άδικο...!

Φιλικά...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω αλλάξει πάνω από 12-13 Nokia. Κανένα μα κανένα δεν μου παρουσίασε ποτέ πρόβλημα. Να φανταστείς ότι ακόμα έχω πεταμένο σε ένα συρτάρι ένα Nokia 7250 το οποίο λειτουργεί άψογα (εκτός από την μπαταρία του, που κρατάει 2 ημέρες μόνο από 7 που κρατούσε) Υπόψιν ότι μιλάμε για κινητό 8 χρονών !!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω αλλάξει πάνω από 12-13 Nokia. Κανένα μα κανένα δεν μου παρουσίασε ποτέ πρόβλημα. Να φανταστείς ότι ακόμα έχω πεταμένο σε ένα συρτάρι ένα Nokia 7250 το οποίο λειτουργεί άψογα (εκτός από την μπαταρία του, που κρατάει 2 ημέρες μόνο από 7 που κρατούσε) Υπόψιν ότι μιλάμε για κινητό 8 χρονών !!!!

 

Ο καθένα έχει την άποψη του...

Αυτή είναι και η μαγεία των forum... :happy:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung λες και μου το μούτζωσαν.... Σε 2 μήνες μέσα πρώτα χάλασε η μπαταρία του και μου την άλλαξαν και μετά ολόκληρο το κινητό !!!
Link to comment
Share on other sites

εμενα προς το παρον παει καλα. σταθερα προς το καλυτερο.

επισης δοκιμασα λιγο σερφιν και το shozu που εχει μεσα το οποιο βολευει πολυ για facebook,youtube και πολλα ακομα site.

χτες το ξεθεωσα επιτηδες παλι για να ξαναφορτισω κτλ.

to be continue...:p

SAMSUNG GT-B2710

SW VER

B2710BOJL1

CSC VER

B2710TMOJL1

Link to comment
Share on other sites

gia pc suite dn kserei kaneis;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

-= Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish =-

Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/gr/support/download/supportDownMain.do

 

απο κει βαζεις μοντελο κινητου και σε παει μονο του :p

SAMSUNG GT-B2710

SW VER

B2710BOJL1

CSC VER

B2710TMOJL1

Link to comment
Share on other sites

παιδια

200 ευρω καλα ειναι ? να το (ξανα)παρω? λαζμαν ακους?

 

ποιο ειναι το τελευταιο Ελληνικο firmware?

 

καποια προβληματα με μπαταρια,καμερα,ιντερνετ διορθωθηκαν?

 

wallpapers παιρνει Ολοκληρα στην οθονη ή οχι? και πως το "φτιαχνουμε"

 

εικονιδια φακελων εχουμε? φακελους να μετακινησουμε και να τους αλλαξουμε θεση μπορουμε?

 

τελειο κινητο και τελεια καμερα παιδια στα τεστ

1. ΙΝΝOV 8

2. C905

3. N86

4. pixon 8

5. w995

 

απο θηκη τι εχετε βρει?

 

2η μπαταρια με φορτιστη υπαρχει αραγε? εχετε κατι βρει για να "μεταβω" απευθειας?

 

φορτιστη αυτοκινητου ? βαση στηριξης?

 

προγ/τα πλοηγησης ....garmin & ndrive ετσι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια

200 ευρω καλα ειναι ? να το (ξανα)παρω? λαζμαν ακους?

 

ποιο ειναι το τελευταιο Ελληνικο firmware?

 

καποια προβληματα με μπαταρια,καμερα,ιντερνετ διορθωθηκαν?

 

wallpapers παιρνει Ολοκληρα στην οθονη ή οχι? και πως το "φτιαχνουμε"

 

εικονιδια φακελων εχουμε? φακελους να μετακινησουμε και να τους αλλαξουμε θεση μπορουμε?

 

τελειο κινητο και τελεια καμερα παιδια στα τεστ

1. ΙΝΝOV 8

2. C905

3. N86

4. pixon 8

5. w995

 

απο θηκη τι εχετε βρει?

 

2η μπαταρια με φορτιστη υπαρχει αραγε? εχετε κατι βρει για να "μεταβω" απευθειας?

 

φορτιστη αυτοκινητου ? βαση στηριξης?

 

προγ/τα πλοηγησης ....garmin & ndrive ετσι?

 

παρτο φιλε με την ευχη μου :p!εγω απο τοτε που το πηρα εχω βρει την ησυχια μου !

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

παιδια

200 ευρω καλα ειναι ? να το (ξανα)παρω? λαζμαν ακους?

 

ποιο ειναι το τελευταιο Ελληνικο firmware?

 

καποια προβληματα με μπαταρια,καμερα,ιντερνετ διορθωθηκαν?

 

wallpapers παιρνει Ολοκληρα στην οθονη ή οχι? και πως το "φτιαχνουμε"

 

εικονιδια φακελων εχουμε? φακελους να μετακινησουμε και να τους αλλαξουμε θεση μπορουμε?

 

τελειο κινητο και τελεια καμερα παιδια στα τεστ

1. ΙΝΝOV 8

2. C905

3. N86

4. pixon 8

5. w995

 

απο θηκη τι εχετε βρει?

 

2η μπαταρια με φορτιστη υπαρχει αραγε? εχετε κατι βρει για να "μεταβω" απευθειας?

 

φορτιστη αυτοκινητου ? βαση στηριξης?

 

προγ/τα πλοηγησης ....garmin & ndrive ετσι?

 

Γιωργάρα αφού ξέρεις ρε! Είναι το best ever κινητό χωρίς οθόνη αφής! Είναι ένα τηλέφωνο το οποίο άν το έχεις, πιστεύω οτι δεν αξίζει να το δώσεις. Είναι άριστο σε όλα του (εγώ το έβαλα αγγελία αλλα το μετάνιωσα και την κλείδωσα). Έχει πέσει και η τιμή του ... οπότε γαιτί να δώσω το υπερόπλο; για 200Ε. ΠΟΤΕ!

Δεν παίζεται το εργαλείο. Μήν ψάχνεις άδικα κάτι καλύτερο... Δεν υπάρχει (πάντα μιλάμε για τηλέφωνο χωρίς οθόνη αφής).

 

Πάντως τα προβλήματα που είχε, εξακολουθεί να τα έχει. Ότι firmware και αν έχει βγεί (ανεπίσημο βέβαια) δεν τα έχει λύσει. Και αναφέρομαι σε μπαταρία, συγχρονισμό εικόνας και ήχου κατα την λήψη video, αποθήκευση ρυθμίσεων στην κάμερα ... τα γνωστά δηλαδή. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΕΠΙΣΗΜΗ αναβάθμιση απο . Αλλά πού είναι; Φοβάμαι οτι δεν θα βγεί ποτε! Ας αλπίσουμε να κάνω λάθος... :O

 

Παρά τα μικροπροβλήματά του όμως ... ... είναι το καλύτερο! Είναι ένα τηλέφωνο που αξίζει να το έχεις σαν 2ο, σαν 3ο, σαν φωτογραφική μηχανή, σαν mp3player, σαν οτι κέρατο θέλεις... :lol:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Στην Έκθεση, στις εικόνες μου εμφανίζει 2 εικόνες με ονόματα Unicode_CP936 και Unicode_CP950 με μέγεθος 256ΚΒ η κάθε μία. Τις είχε το κινητό ή μήπως μπήκαν από το garmin; Όταν πάω να τις ανοίξω μου βγάζει: "το άνοιγμα της εικόνας είναι αδύνατο".
Link to comment
Share on other sites

Στην Έκθεση, στις εικόνες μου εμφανίζει 2 εικόνες με ονόματα Unicode_CP936 και Unicode_CP950 με μέγεθος 256ΚΒ η κάθε μία. Τις είχε το κινητό ή μήπως μπήκαν από το garmin; Όταν πάω να τις ανοίξω μου βγάζει: "το άνοιγμα της εικόνας είναι αδύνατο".

 

Βγές απο την ΕΚΘΕΣΗ και πάνε Διαχ. Αρχείων.

Δες σε ποιά μνήμη βρίσκονται (στην C, την Ε ή στην F) και σε ποιόν υποφάκελο. Απο εκεί ίσως καταλάβεις απο ποιό πρόγραμμα προέρχονται.

Αφού εμφανίζονται στην Εκθεση σαν εικόνες, σίγουρα θα υπάρχουν και κάπου μέσα στις μνήμες C,E,F.

Εγώ πάντως δεν έχω τέτοια αρχεία (Unicode_CP936 και Unicode_CP950) στις οικόνες ούτε πουθενά στην Διαχ. Αρχείων. Δεν εχω και το Garmin εγκατεστημένο όμως...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Βγές απο την ΕΚΘΕΣΗ και πάνε Διαχ. Αρχείων.

Δες σε ποιά μνήμη βρίσκονται (στην C, την Ε ή στην F) και σε ποιόν υποφάκελο. Απο εκεί ίσως καταλάβεις απο ποιό πρόγραμμα προέρχονται.

Αφού εμφανίζονται στην Εκθεση σαν εικόνες, σίγουρα θα υπάρχουν και κάπου μέσα στις μνήμες C,E,F.

Εγώ πάντως δεν έχω τέτοια αρχεία (Unicode_CP936 και Unicode_CP950) στις οικόνες ούτε πουθενά στην Διαχ. Αρχείων. Δεν εχω και το Garmin εγκατεστημένο όμως...

 

 

Ευχαριστώ φίλε. Έψαξα στην μνήμη(C, E - κάρτα μνήμης δεν έχω) αλλά δεν τις βρήκα. Δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα άλλο παρα μόνο το garmin 5.00.50. Δεν πρόσεξα όμως πότε τις εμφάνισε στην Έκθεση. Ας πει και κάποιος που έχει βάλει το garmin αν του έχει εμφανίσει αυτές τις 2 εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τις εμφανίζει. Εγώ τις είχα σβήσει καθώς και τις άλλες εικόνες που έβάζε το Garmin στην έκθεση και δεν είχα κανένα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Ναι τις εμφανίζει. Εγώ τις είχα σβήσει καθώς και τις άλλες εικόνες που έβαζε το Garmin στην έκθεση και δεν είχα κανένα πρόβλημα

 

 

Εμένα μόνο αυτές τις δύο μου εμφανίζει, μπορεί να εμφανίσει κι άλλες αν χρησιμοποιήσω ποτέ το garmin.

Οκ λοιπόν, λύθηκε το "μυστήριο".

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εχει περασει καποιος το garmin xt 5.00.30 η καποια αλλη παρομοια εκδοση σε samsung innov8 8gb??προσπαθω εδω και 3 μερες κανω οτι ακριβως λεει το θεμα για την εγκατασταση αλλα τιποτα.δεν βρισκει το gps.μηπωςεχει κανει καποιος την εγκατασταση και με βοηθησει?κανω ακριβεστατα οτι λεει το ποστ αλλα παλι τιποτα.το εχω κανει πανω απο 10 φορες και ολες αποτυχια
Link to comment
Share on other sites

Πες μας που ακριβώς κολλάς να σε βοηθήσουμε. Ενεργοποιείς το εσωτερικό gps; Αν εκεί κολλάς, τότε φταίει το αρχείο sw.unl που δημιούργησες.
Link to comment
Share on other sites

Πες μας που ακριβώς κολλάς να σε βοηθήσουμε. Ενεργοποιείς το εσωτερικό gps; Αν εκεί κολλάς, τότε φταίει το αρχείο sw.unl που δημιούργησες.

 

ε ναι μαλλον αυτο ειναι.το αρχειο το εχω βαλει μεσα σαν sw.unl αλλα δεν βρισκει gps.το εχω κανει πολλες φορες αλλα τιποτα.που ειναι το λαθος αφου ετσι λεει ο οδηγος να το κανουμε και ετσι το κανω

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησες λάθος αριθμό για την γεννήτρια. Σβήστο και δημιούργησε νέο sw.unl. Κάνε το ίδιο μέχρι να ενεργοποιηθεί το εσωτερικό gps.
Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις λατηθος αριθμο.βαζο το εμει οπως λεει στο ****** και βγαζει εναν αριθμο.αυτον τον αντιγραφω στο σημειωματαριο το αλλαζω σε sw.unl και το περναω εκει που ειναι το garmin .τι αλλο διαφορετικο να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες της εφαρμογής σου βγάζει μερικούς αριθμούς όπως ΙΜΕΙ, αναγνωριστικό κάρτας κοκ. Προσπάθησε με όλους αυτούς τους αριθμούς. Με κάθε αριθμό, η γεννήτρια βγάζει και άλλον κωδικό. Αν δεν κάνει ο ένας θα σου δουλέψει με τον άλλο.
Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει και αυτα.μηπωσ φταει που ενω το κανω το εγγραφο απο txt σε sw.unl απο το σημειωματαριο οταν το ανοιγω στο τηλ μου βγαζει την καταληξη txt.την αλλαζω απο το κινητο αλλα μου λεει οτι πιθανων το εγγραφο να καταστραφει μετα την αλλαγη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...