Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalhspera.apo deutera perimenw to kinhto.eimai arketa xaroumenos alla me exei provlhmatisei ligo to thema me thn mpataria pou anafetete genika.kserei kapoios na mou pei ti na kanw me tis prwtes fortiseis?kati akousa gia 8wra k tetoia.k oxi mono thn prwth fora.dwste kati paides giati einai krima toso xrhmata k na mh sou krataei h mpataria pou einai to vasikotero.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε. :)

 

Δεν χρειάζεται 8ωρο για καμία φόρτιση. Μόλις δείξει οτι η φόρτιση ολοκληρώθηκε, μπορείς να το βγάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δοκιμάζοντας διάφορα άλλα θέματα , εκτός από τα δικά του ,

διαπίστωσα ότι σχεδόν όλα σκίζουν την μπαταρία. Το καλίτερο , από πλευράς ενέργειας , είναι το δικό του. Εμένα με νορμάλ χρήση με βγάζει 4 ημέρες , χωρίς όμως

gps , wi fi ,ή άλλα τέτοια. Χρησιμοποιώντας αυτά στις γιορτές μαζί με φωτό κλπ.

με έβγαζε δύο ημέρες. Δηλαδή πόσο θέλουμε να μας βγάζει χρησιμοποιώντας όλα αυτά τα κόλπα , κάνα μήνα , ε αυτό δεν γίνεται νομίζω σε κανένα τηλέφωνο. Μην είμαστε και πλεονέκτες.

Αυτά για τη ν μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το παρω ρε παιδια??????????????????

 

η απορια μου ειναι για την μπαταρια>>>>>>>>>>>αλλα και για το gps???ειναι καλυτερο απο το c905,ή το ν85,ν96?????

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το παρω ρε παιδια??????????????????

 

η απορια μου ειναι για την μπαταρια>>>>>>>>>>>αλλα και για το gps???ειναι καλυτερο απο το c905,ή το ν85,ν96?????

 

απο αυτα τα 3 που ανεφερες αξιζει κ με το παραπανω....τα εχω δοκιμασει τα ν85 ν96

κ δεν μου αφησανε τις καλυτερες εντυπωσεις...ειδικα το ν96...

οσο για την μπαταρια εμενα μου κραταει 2.5 μερες περιπου με καλη χρηση κ το βραδυ ανοιχτο παντα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι απο τις καλύτερες (και μάλλον η καλύτερη) symbian που έχω ασχοληθεί και έχω δει.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε δυο τρεις απορίες που έχω γύρω από το συγκεκριμένο κινητό. Κατ' αρχάς το έχω μόλις τρεις τέσσερις ώρες και νιώθω λίγο απογοητευμένος. Σε οποιαδήποτε σύγκριση κάνω με το Ν 82 νομίζω ότι το samsung μένει πίσω. Ο λόγος που γράφω εδώ πέρα είναι μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ και δεν είναι τελικά τόσο χάλια το κινητό. Τα προβλήματα που αντιμετοπίζω είναι τα εξής: α) Η φωτογραφία σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού έχουν τα χάλια τους (χρησιμοποιώ και φλάς και δοκίμασα και ρυθμίσεις με τα ΙSO ). Δε μπόρεσα να βρω κατά την εγγραφή βίντεο την επιλογή ώστε να γράψω με 120FPS. β) Το GPS του πέρα ότι κλειδώνει αρκετά αργά σε σχέση με το N82 έκανε χρήση βοήθειας δικτύου προκειμένου να κλειδώσει και από τότε έχει μόνιμα ανοιχτό το σηματάκι με τα βελάκια ότι πέρνει δεδομένα, παρ'όλο ότι έκλεισα την εφαρμογή του GPS. γ) Μετά απ'όλα αυτά αποφάσισα να ψάξω μήπως μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω internet και σε αυτόν τον τομέα απέτυχα παταγοδώς. Ακόμα θα ήθελα όποιος μπορεί να με βοηθήσει με τις παρακάτω λειτουργίες, τι είναι και τι κάνουν: DNSe, DLNA. Τέλος θέλω να μου πείτε τι παίζει με τις εφαρμογές, μπορώ να κουμπώσω οποιαδήποτε εφαρμογή του Ν82 πάνω του? Χρειάζεται να υποθέσω και σε αυτό να κάνω sing τις εφαρμογές? Αυτά προς το παρόν, αν μου σπάσει τα νεύρα περισσότερο και με γεμίσει με αρκετά ακόμα αναπάντητα ερωτηματικά θα απευθυνθώ πάλι σε εσάς. Παρεπιπτόντως,σήμερα το αγόρασα αν αύριο, μεθαύριο αποφασίσω να το πουλήσω πόσα ευρώ περίπου είναι μία λογική τιμή να ζητήσω?
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μιλήσεις με την ελληνική αντιπροσωπεία γιατί άλλα ισχύουν υπο κανονικές συνθήκες και άλλα συμβαίνουν στην πράξη.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μιλήσεις με την ελληνική αντιπροσωπεία γιατί άλλα ισχύουν υπο κανονικές συνθήκες και άλλα συμβαίνουν στην πράξη.

 

στην αγγλια ολοι μου λενε οτι στην ελλαδα η αντιπροσωπεια μπορει να στα περασει , εδω λενε δεν περνανε.

το δρομο να τα περασω τον βρηκα. απλα δεν ξερω τι θα κανουνε αυτοι εδω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε δυο τρεις απορίες που έχω γύρω από το συγκεκριμένο κινητό. Κατ' αρχάς το έχω μόλις τρεις τέσσερις ώρες και νιώθω λίγο απογοητευμένος. Σε οποιαδήποτε σύγκριση κάνω με το Ν 82 νομίζω ότι το samsung μένει πίσω. Ο λόγος που γράφω εδώ πέρα είναι μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ και δεν είναι τελικά τόσο χάλια το κινητό. Τα προβλήματα που αντιμετοπίζω είναι τα εξής: α) Η φωτογραφία σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού έχουν τα χάλια τους (χρησιμοποιώ και φλάς και δοκίμασα και ρυθμίσεις με τα ΙSO ). Δε μπόρεσα να βρω κατά την εγγραφή βίντεο την επιλογή ώστε να γράψω με 120FPS. β) Το GPS του πέρα ότι κλειδώνει αρκετά αργά σε σχέση με το N82 έκανε χρήση βοήθειας δικτύου προκειμένου να κλειδώσει και από τότε έχει μόνιμα ανοιχτό το σηματάκι με τα βελάκια ότι πέρνει δεδομένα, παρ'όλο ότι έκλεισα την εφαρμογή του GPS. γ) Μετά απ'όλα αυτά αποφάσισα να ψάξω μήπως μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω internet και σε αυτόν τον τομέα απέτυχα παταγοδώς. Ακόμα θα ήθελα όποιος μπορεί να με βοηθήσει με τις παρακάτω λειτουργίες, τι είναι και τι κάνουν: DNSe, DLNA. Τέλος θέλω να μου πείτε τι παίζει με τις εφαρμογές, μπορώ να κουμπώσω οποιαδήποτε εφαρμογή του Ν82 πάνω του? Χρειάζεται να υποθέσω και σε αυτό να κάνω sing τις εφαρμογές? Αυτά προς το παρόν, αν μου σπάσει τα νεύρα περισσότερο και με γεμίσει με αρκετά ακόμα αναπάντητα ερωτηματικά θα απευθυνθώ πάλι σε εσάς. Παρεπιπτόντως,σήμερα το αγόρασα αν αύριο, μεθαύριο αποφασίσω να το πουλήσω πόσα ευρώ περίπου είναι μία λογική τιμή να ζητήσω?

 

 

μολις ανακαλυψα οτι και το garmin εχει μια εμμονη να ψαχνει για bluetooth gps και μην με ρωτησει κανεις αν εχω κανει σωστη εγκατασταση το εχω κανει απειρες φορες και σε πολλα s60 3rd. παιδια βοηθεια τα νευρα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο....το μόνο που βρίσκει το google είναι αυτά εδώ τα posts....

 

Υπάρχει τρόπος απο ένα κινητό να τραβήξω το flash του? (λέμε τώρα!)

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια ειμαι καινουριοσ εχω παρει και εγω το κινητο εδω και 4 μερεσ πολυ καλο αλλα μπορειτε να με βοηθησετε και να μου πει καποιοσ πωσ ενεργοποιουμαι το λεξικο αν υπαρχουν καποια προγραμματα καπου για να τα κατεβασω και απο που καταβαζουμε τισ εφαρμογεσ για το guickoffice α να ρωτησω το route 66 πωσ σασ φαινεται σασ ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μολις ανακαλυψα οτι και το garmin εχει μια εμμονη να ψαχνει για bluetooth gps και μην με ρωτησει κανεις αν εχω κανει σωστη εγκατασταση το εχω κανει απειρες φορες και σε πολλα s60 3rd. παιδια βοηθεια τα νευρα μου!!!
δεν εχεις κατορθωσει να ξεκλειδωσεις το gps της συσκευης για αυτο ....pipis 28κοιταξε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το GPS θα σας προτεινα τη λυση του ROUTE66. Εντάξει, είναι επι πληρωμη. Εγώ πάντως έδωσα 10 ευρώ και κατέβασα το χάρτη της Αθήνας. Προσωπικά, δεν έχω ξαναδεί καλύτερο χάρτη. Σε συνδυασμό με το A+Gps του κινητού, ο συνδυασμός δεν παίζεται.
Link to comment
Share on other sites

στην αγγλια ολοι μου λενε οτι στην ελλαδα η αντιπροσωπεια μπορει να στα περασει , εδω λενε δεν περνανε.

το δρομο να τα περασω τον βρηκα. απλα δεν ξερω τι θα κανουνε αυτοι εδω.

Δεν βγάζεις άκρη. Γι' αυτό σου είπα να επικοινωνήσεις μαζί τους για να ξέρεις τι θα περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια που θα παρω και εγω το κινητο απο Δευτερα μερικες ερωτησουλες

1.- Στην Gallery φαινονται ολα χυμα ??? βιντεο φωτογραφιες κλπ ???? η παλια λύση με φακελο TEMP λειτουργει ????

2.- Ποιο ειναι το λειτουργικο του ? poio symbian απ'ολα ? υποθετω Symbian OS V9.3 S60 3rd Edition Feature Pack 2 e ??

3.- Εφε στα θεματα εχει που εχουν τα νοκια της ιδιας σειρας ???

4.- Αν βαλουμε το garmin μετα με το κλεισιμο με ποιον taskmanager κλεινουμε και ποα αρχεια για να κρατα ποιο πολυ η μπαταρια ?

5.- Το Totalrecorder λειτουργει ???? χωρις μπιπ ????

6.- Επειδη καποιου διαβασα οτι με κατι αχρεια μπορουμε να βαζουμε ο,τι εφαρμογη unsinig θελουμε μπορει καποιος να με βοηθησει με πμ

Ευχαριστω ........

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια που θα παρω και εγω το κινητο απο Δευτερα μερικες ερωτησουλες

1.- Στην Gallery φαινονται ολα χυμα ??? βιντεο φωτογραφιες κλπ ???? η παλια λύση με φακελο TEMP λειτουργει ????

2.- Ποιο ειναι το λειτουργικο του ? poio symbian απ'ολα ? υποθετω Symbian OS V9.3 S60 3rd Edition Feature Pack 2 e ??

3.- Εφε στα θεματα εχει που εχουν τα νοκια της ιδιας σειρας ???

4.- Αν βαλουμε το garmin μετα με το κλεισιμο με ποιον taskmanager κλεινουμε και ποα αρχεια για να κρατα ποιο πολυ η μπαταρια ?

5.- Το Totalrecorder λειτουργει ???? χωρις μπιπ ????

6.- Επειδη καποιου διαβασα οτι με κατι αχρεια μπορουμε να βαζουμε ο,τι εφαρμογη unsinig θελουμε μπορει καποιος να με βοηθησει με πμ

Ευχαριστω ........

 

1.μπορεις να δημιουργησεις φακελους ξεχωριστους 2.ΝΑΙ. 3.ΝΑΙ Δεν εμφανιζει ομως το ρολοι σε κατασταση αναμονης. 4.jaskmanager η κατι τετοιο κλεινεις συγκεκριμενα αρχεια εχει γραφτει πιο πισω . 5.Δεν ξερω. 6.unsinig εφαρμογες κοιταξε στο αντιστοιχο θεμα των NOKIA ισχυουν τα ιδια

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια , θα ηθελα να ρωτησω αν το πλαισιο εμπορευεται πλεον αυτη την συσκευη διοτι στην ιστοσελιδα του δεν αναφερει κατι?

 

ΤΗΝΧ

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Φίλε intruder τόσο πολύ σε απογοήτευσε ?

 

φιλε εγω ειμαι ηδη κατοχος ενος ν82 το οποιο το εχω αγορασει δυο φορες γιατι την πρωτη το εχασα. ο λογος που πηρα το ιννοβειτ ηταν επειδη πιστευα πως προκειται για ένα κινητό εξίσου ανταγωνιστικό με πολύ καλύτερες προδιαγραφές. Αυτές τις προδιαγραφές τις πληρεί σε ένα ποσοστό 90% αλλά με απογοήτευσε η μπαταρία και το γεγονός της κακής φωτογραφίας της νυχτερινής λήψης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...