Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι αλλο που παρατηρησα.. δεν ξερω αν ειναι bug η οχι

 

Στο file manager > (διαχειριση αρχειων) e: Μαζικη αποθηκευση> Αρχεια ηχου> Ψηφιακοι ηχοι ειναι τα mp3 μου.

Εκει ειναι ολα χυμα με λατινικους χαρακτηρες αλλα ειναι και μερικα τα οποια ειναι με Ελληνικους χαρακτηρες. Αυτα ολα φαινονται ΟΚ!

 

Οταν παω Menu > πολυμεσα > Μουσικη > Ολα τα κομματια >τα τραγουδια με τους Ελληνικους χαρακτηρες τα δειχνει κινεζικα.

Οποιο τραγουδι ειναι με λατινικους χαρακτηρες φαινεται κανονικα..

Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατι αλλο που παρατηρησα.. δεν ξερω αν ειναι bug η οχι

 

Στο file manager > (διαχειριση αρχειων) e: Μαζικη αποθηκευση> Αρχεια ηχου> Ψηφιακοι ηχοι ειναι τα mp3 μου.

Εκει ειναι ολα χυμα με λατινικους χαρακτηρες αλλα ειναι και μερικα τα οποια ειναι με Ελληνικους χαρακτηρες. Αυτα ολα φαινονται ΟΚ!

 

Οταν παω Menu > πολυμεσα > Μουσικη > Ολα τα κομματια >τα τραγουδια με τους Ελληνικους χαρακτηρες τα δειχνει κινεζικα.

Οποιο τραγουδι ειναι με λατινικους χαρακτηρες φαινεται κανονικα..

Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

και εγω το εχω παρατηρηση με τα κομματια τα ελληνικα ειναι πρωτο μου κινητο symbian και δεν ξερω αν ειναι ετσι ολα αυτα τα κινητα εμενα παντος μου φενετε απαραδεκτο ολα αυτα που παρατηρω και εγω για τετοιο κινητο... :(

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που παρατηρησα.. δεν ξερω αν ειναι bug η οχι

 

Στο file manager > (διαχειριση αρχειων) e: Μαζικη αποθηκευση> Αρχεια ηχου> Ψηφιακοι ηχοι ειναι τα mp3 μου.

Εκει ειναι ολα χυμα με λατινικους χαρακτηρες αλλα ειναι και μερικα τα οποια ειναι με Ελληνικους χαρακτηρες. Αυτα ολα φαινονται ΟΚ!

 

Οταν παω Menu > πολυμεσα > Μουσικη > Ολα τα κομματια >τα τραγουδια με τους Ελληνικους χαρακτηρες τα δειχνει κινεζικα.

Οποιο τραγουδι ειναι με λατινικους χαρακτηρες φαινεται κανονικα..

Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

 

στο δικο μου αυτο δεν γινετε.... τα δειχνει ολα κανονικα.. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλο κινητο αλλα εχει αρκετα <<μικρα>> bug , και σε καποιους αλλους τομεις ειναι λιγο δυσχρηστο και κουραστικο ομολογω. Αλλα αν βγαλουν κανενα update Θα φτιαξουν.

Θα παρατηρησω και αλλα και θα σας πω

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

parafron4 εχεις ιδιο firmware??

Εκδοση λογισμικου Ι8510ΧΧΗΚ1 ΗΜ. ΕΚΔ. 07/11/2008

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλο κινητο αλλα εχει αρκετα <<μικρα>> bug , και σε καποιους αλλους τομεις ειναι λιγο δυσχρηστο και κουραστικο ομολογω. Αλλα αν βγαλουν κανενα update Θα φτιαξουν.

Θα παρατηρησω και αλλα και θα σας πω

αντε να δουμε γιατι ειναι κριμα ενα τοσο καλο κινητο να εχει τετοια μικροπροβληματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν στελνουμε κανα eimail με τα bug οπου εχει παρατηρησει ο καθενας μας στην μαμα samsung η εδω sto ellada για καποιο service pack για να ενεργοποιηθουν?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

parafron4 εχεις ιδιο firmware??

Εκδοση λογισμικου Ι8510ΧΧΗΚ1 ΗΜ. ΕΚΔ. 07/11/2008

 

ναι αυτο εχω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

τα τραγουδια με τους Ελληνικους χαρακτηρες τα δειχνει κινεζικα.

Οποιο τραγουδι ειναι με λατινικους χαρακτηρες φαινεται κανονικα..

Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

 

Αυτό έχει να κάνει με την κωδικοποίηση των χαρακτήρων. Δοκίμασε να μεταφέρεις τα κομμάτια με τον windows media player. Σε πολλές περιπτώσεις, με αυτόν τον τρόπο λύνεται το πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά η έκδοση με τα 16gb κυκλοφορεί;

Υπάρχει κάπου διαθέσιμη;

 

http://www.skroutz.gr/s/66039/Samsung-SGH-i8510-Innov8-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

Αν γινεται και σε εμενα γιατι δεν τα κατεχω με τα symbian.. πηγα να κανω install καποια προγραμματα και επειδη δεν βρηκε πιστοποιητικα τα ακυρωσε, ουτε παιχνιδια ουτε προγραμματα με αφησε να εγκαταστησω

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Αν γινεται και σε εμενα γιατι δεν τα κατεχω με τα symbian.. πηγα να κανω install καποια προγραμματα και επειδη δεν βρηκε πιστοποιητικα τα ακυρωσε, ουτε παιχνιδια ουτε προγραμματα με αφησε να εγκαταστησω

 

πρεπει πρωτα να παρεις πιστοποιητικο για να εγκαταστησεις καποιες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά η έκδοση με τα 16gb κυκλοφορεί;

Υπάρχει κάπου διαθέσιμη;

 

Μόνο παραεισαγωγή. Η ελληνική αντιπροσωπεία δεν το φέρνει και δεν θα το φέρει.

Link to comment
Share on other sites

πήρα κι εγώ σήμερα το Innov8. με όσα έχω δει ως τώρα, στα θετικά: τέλειος ήχος ( *#0002*28346#), δυνατός και ποιοτικός. το σύνδεσα στο stereo του αυτοκινήτου και είδα μεγαλη διαφορά σε σχέση με το Ν82.

dvix του έβαλα τα φετινά lost αυτούσια και παίζαν τέλεια και στην οθόνη του κινητού και ειδικά σε τηλεόραση, καμία σχέση με το Ν82 και σε αυτόν το τομέα.

οθονάρα!! ακόμα καλύτερη και απο του Ν95 8gb.

γρήγορο menu, S60, αλλά ρε παιδιά με απογοήτευσε η κάμερα! και είναι και δύσχριστη...

τέλος μια ερώτηση....

Πως του βάζω ελληνικά??

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

πήρα κι εγώ σήμερα το Innov8. με όσα έχω δει ως τώρα, στα θετικά: τέλειος ήχος ( *#0002*28346#), δυνατός και ποιοτικός. το σύνδεσα στο stereo του αυτοκινήτου και είδα μεγαλη διαφορά σε σχέση με το Ν82.

dvix του έβαλα τα φετινά lost αυτούσια και παίζαν τέλεια και στην οθόνη του κινητού και ειδικά σε τηλεόραση, καμία σχέση με το Ν82 και σε αυτόν το τομέα.

οθονάρα!! ακόμα καλύτερη και απο του Ν95 8gb.

γρήγορο menu, S60, αλλά ρε παιδιά με απογοήτευσε η κάμερα! και είναι και δύσχριστη...

τέλος μια ερώτηση....

Πως του βάζω ελληνικά??

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ρυθμισεις του εβαλες για τον ηχο γιατι μπερδευτηκα ..καποιο μελος εδω βοηθαει ειχα διαβασει για τα Ελληνικα
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

πήρα κι εγώ σήμερα το Innov8. με όσα έχω δει ως τώρα, στα θετικά: τέλειος ήχος ( *#0002*28346#), δυνατός και ποιοτικός. το σύνδεσα στο stereo του αυτοκινήτου και είδα μεγαλη διαφορά σε σχέση με το Ν82.

dvix του έβαλα τα φετινά lost αυτούσια και παίζαν τέλεια και στην οθόνη του κινητού και ειδικά σε τηλεόραση, καμία σχέση με το Ν82 και σε αυτόν το τομέα.

οθονάρα!! ακόμα καλύτερη και απο του Ν95 8gb.

γρήγορο menu, S60, αλλά ρε παιδιά με απογοήτευσε η κάμερα! και είναι και δύσχριστη...

τέλος μια ερώτηση....

Πως του βάζω ελληνικά??

 

Σε τι δεν σου άρεσε η κάμερα;

Επειδή είχα το Ν82 σε ρωταω και βρίσκω τις φωτογραφίες του inno καλύτερες.

Πιο λίγος θόρυβος και πιο φυσικά χρώματα.

Φυσικά στις βραδυνές το nokia είναι καλύτερο λόγω xenon flash

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

τι να ρωτήσω τον platijet για την γλώσσα?? δεν ξέρει κανένας να μου απαντήσει τι πρέπει να κάνω για να έχω ελληνικά?

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ρυθμισεις του εβαλες για τον ηχο γιατι μπερδευτηκα ..καποιο μελος εδω βοηθαει ειχα διαβασει για τα Ελληνικα

 

 

Εχμμ...εγώ είμαι το μέλος υποθέτω?!?

 

Δυστυχώς δεν έχω βρει Ελληνικό firmware.

Η ιστορία είναι οτι προσπαθώ να περάσω σε ενα 8510 απο Hong-Kong ελληνικά αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Τουλάχιστον φλασαρίστηκε στο πιο πρόσφατο επιτυχώς ι8510XXHJ3 με customisation file I8510L20FOPHI2 το οποίο είναι για Σουηδία και Σκανδιναβικές χώρες.

 

Αυτά που χρειάζεσαι είναι το Apollo 5.27, Modem&PDA drivers, Samsung PC studio (latest!) εγκατεστημένο και τα flash files.

Για Ελλάδα (αυτό που φοράνε όσοι έχουν αναφέρει εδω μέσα την εκδοση λογισμικού) είναι το i8510XXHK1 με Customisation i8510EURHK1 (αν θυμάμαι καλά).

Δες και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228811

Link to comment
Share on other sites

τι να ρωτήσω τον platijet για την γλώσσα?? δεν ξέρει κανένας να μου απαντήσει τι πρέπει να κάνω για να έχω ελληνικά?

 

Στείλε μου ΡΜ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου! Αν τραβήξω φωτογραφία σε εξωτερικό χώρο μου την βγάζει κατάλευκη! Σε χαμηλό φωτισμό την βγάζει καλά! Δεν ξέρω τι έχει πάθει... έκανα φορμάτ με *#7370# αλλά δεν έχει καμία διαφορά! Μόνο στις φωτογραφίες το κάνει αυτό! Βίντεο τραβάει κανονικά! Κάποιος να με βοηθήσει?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...