Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια απλη ενημερωση

Στο saturn samsung i8510 249 ευρω το πηρα σημερα μετα απο αναζητηση σε ολα τα καταστηματα γερμανου σε ολη την αττικη και πελοποννησο οπου και δεν υπαρχει διαθεσιμο και λεω αναζητηση στον γερμανο γιατι αυτη την στιγμη στο γερμανο πωλειτε 170 ευρω

ημερομηνια λογισμικου του δικου μου 7/11/2008

μονο μεσα απο το pc studio κανω αναβαθμιση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια απλη ενημερωση

Στο saturn samsung i8510 249 ευρω το πηρα σημερα μετα απο αναζητηση σε ολα τα καταστηματα γερμανου σε ολη την αττικη και πελοποννησο οπου και δεν υπαρχει διαθεσιμο και λεω αναζητηση στον γερμανο γιατι αυτη την στιγμη στο γερμανο πωλειτε 170 ευρω

ημερομηνια λογισμικου του δικου μου 7/11/2008

μονο μεσα απο το pc studio κανω αναβαθμιση?

ευχαριστω

 

Η τιμή στο Γερμανό ήταν στα 170€ πριν κανα μήνα(σε 1-2 μέρες έφυγαν όλα) και απ' ότι μου είπαν δεν θα το ξαναφέρουν(γι' αυτό και η προσφορά-ξεστοκάρισμα).

 

Αναβάθμιση μόνο από το pc studio δεν κάνεις...πρέπει να το πας σε service αλλά και πάλι δεν υπάρχει άλλη έκδοση, αυτή που έχεις είναι η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση μόνο από το pc studio δεν κάνεις...πρέπει να το πας σε service αλλά και πάλι δεν υπάρχει άλλη έκδοση, αυτή που έχεις είναι η τελευταία.

 

ευχαριστω φιλαρακο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξαφνικα δεν κλειδωνει δορυφορους με τπτ δοκιμασα με agps σε εξωτερικους χωρους και δεν κλειδωνε καμια ιδεα????
Link to comment
Share on other sites

παιδια αποφυγεται τισ μπαταριες οπως αυτες http://cgi.ebay.co.uk/Battery-Desktop-Charger-for-Samsung-i8510-INNOV8-US_W0QQitemZ400058792754QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item5d255cbb32

μολις την παρελαβα εχει το μισο βαρος απο την original 1200ara και δεν κραταει ουτε κατα το μισο σε χρονο,προτιμιστε την original 1200ara, τελικα αυτη http://cgi.ebay.com/1500mAh-Battery-Charger-For-Samsung-SGH-i8510-SGH-i8510_W0QQitemZ220451386192QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3353ed3350&_trksid=p3286.c0.m14 τι λεει?

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Πάντως χαράς το κουράγιο των παιδιών που εξακολουθούν να το αγοράζουν!!!!!!

 

γιατι φιλε μου?

αν αναλογιστεις οτι καπιοι εξυπνοι πουλανε εδω μεσα ΝΟΚΙΑ Ν 95 και Ν96 300 φευγα μεταχειρα εσυ τι θα εκανες αν ηθελες μια 2η συσκευη ?

Link to comment
Share on other sites

μπορειται να μου προτεινετε λυσεις??

αγορασα στο ι8510 την προηγουμενη τεταρτη απο το saturn εναντι 250 ευρω. μετα απο 3 φορτισεις που υποτιθεται η μπαταρια στρωνει το αποτελεσμα ειναι αυτη να κραταει μονο λιγες ωρες χωρις οποιαδηποτε χρηση του κινητου.τι προτεινετε?

να μιλησω με την samsung?

θα το αναγνωρισει καταρχην επειδη ειναι αγορασμενο απο saturn?

θα το αναγνωρισει σαν προβλημα?

τι ενδεχεται να μου πει?

αν θελησω να αγορασω μπαταρια σε τι τιμη παιζουν και που μπορω να προμηθευτω?

η vodafone μου την δινει 25 ευρω

ελπιζω να μην σας κουρασα και ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

μπορειται να μου προτεινετε λυσεις??

αγορασα στο ι8510 την προηγουμενη τεταρτη απο το saturn εναντι 250 ευρω. μετα απο 3 φορτισεις που υποτιθεται η μπαταρια στρωνει το αποτελεσμα ειναι αυτη να κραταει μονο λιγες ωρες χωρις οποιαδηποτε χρηση του κινητου.τι προτεινετε?

να μιλησω με την samsung?

θα το αναγνωρισει καταρχην επειδη ειναι αγορασμενο απο saturn?

θα το αναγνωρισει σαν προβλημα?

τι ενδεχεται να μου πει?

αν θελησω να αγορασω μπαταρια σε τι τιμη παιζουν και που μπορω να προμηθευτω?

η vodafone μου την δινει 25 ευρω

ελπιζω να μην σας κουρασα και ευχαριστω προκαταβολικα

 

Καλησπέρα .Έχεις βάλει καμιά εφαρμογή? Έχεις εγκαταστήσει το memory patch ? Έχεις κάνει τις ανάλογες ρυθμίσεις για εξοικονόμηση ενέργειας ?

Εγώ έχω αγοράσει αυτή : http://cgi.ebay.com/1500mAh-Battery-...d=p3286.c0.m14 και είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ευχαριστω που ασχοληθηκες

εχω κανει ακριβως οτι περιγραφεις αλλα τιποτα

 

H μπαταρία είναι 1200mha ή 1000mha;

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ευχαριστω που ασχοληθηκες

εχω κανει ακριβως οτι περιγραφεις αλλα τιποτα

 

Φιλε μου, αν διαβασεις λιγες σελιδες πιο πριν, ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα.

Να το πας αμεσως στην SMARTEC (Ακαδημιας 56 νομιζω, μεσα στη στοα) και να ζητησεις πληρη ελεγχο.

Εμενα μου αλλαξαν ολη την πλακετα. Βεβαια, η ολη διαχειριση της μπαταριας του κινητου ειναι γενικα ψιλοχαλια, αλλα το κραταω για 2-2,5 μερες, συνεχως ανοιχτο, με λιγη χρηση βεβαια.

Πριν το παω στο σερβις, χωρις να το λειοτυργω καθολου, εσβηνε μεσα σε λιγες ωρες! Το προβλημα του ηταν οτι η κεραια δεν επιανε σημα, οποτε εχανε ολη την ενεργεια του .

Αυτα, ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μιλησα με την samsung και μου προτεινε να μιλησω με το καταστημα saturn απο οπου και αγορασα το κινητο γιατι οπως ειπε η samsung δεν συνεργαζεται με το saturn αλλα με διαβεβαιωσε πως η εγγυηση μου ισχυει κανονικα.Μιλαω το πρωι με το saturn και μου λεει να το παω απο εκει να του ριξουν μια ματια και αν ειναι ετσι οπως τα λεω εχω δικαιωμα αντικαταστασης κινητου αφου δεν εχω κλεισει 14 μερες αγορας αλλα οταν με συνδεσε με το σερβις και τους ειπα τι συμβαινει ειπαν πως θα μου δωσουν καινουρια μπαταρια και αν συνεχισει θα μου το αντικαταστησουν.

Σημερα το απογευμα που πηγα στο saturn μου εδωσε μια χυμα μπαταρια χωρις καποιο χαρτι η να την βγαλει απο καποια συσκευασια

τα ψιλοακουσε λιγο αλλα με διαβεβαιωσε πως δεν υπαρχει προβλημα και πως αν στις 3 μερες αντιμετωπισω το ιδιο προβλημα να το παω παλι απο κει.λογω εορτων αυτο αν αντιμετωπισω προβλημα θα γινει απο Δευτερα.δηλαδη θα φταιω που ερχονται τα χριστουγεννα.:shifty::shifty:

Ευτυχως που και παλι δεν θα εχει κλεισει 14 μερες.το θετικο ειναι οτι αυτο το παγαιινελα συνδυαστηκε με δρομολογια προς αθηνα καθοτι ταριφας επαρχιας και δεν ειχα και αλλα εξοδα.Αυριο θα δω πως ειναι η κατασταση της μπαταριας .να σημειωσω πως οταν την τοποθετησα ηταν φορτισμενη η τουλαχιστον ετσι εδειχνε.

Ειλικρινα συγνωμη για το τεραστιο κειμενο.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ξερει κανεις κανενα link να κατεβασω το memory patch γιατι εχω vista και δεν με αφηνει να το κατεβασω απο το επισημο σαιτ?ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα οταν παω να το ανοιξω μου λεει οτι δεν ειναι μια εγκυρη εφαρμογη win32...εχω vista ultimate...το περναω ετσι στο τηλεφωνο η το τρεχω?ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

αυτό που σου πρότεινα στο ποστ #2070# δεν είναι ή δεν μπορείς να το κατεβάσεις;
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι, το κατεβασα,αλλα δεν μπορει να ανοιξει το exe γιατι λεει μη εγκυρη εφαρμογη win32...Αν μπορουσε να μου το εστελνε κανεις με pm το sis θα του ημουν ευγνωμων...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει,ουτε θα υπαρξει πρωτη η τελευταια αναβαθμιση.Αυτη που εχει το τηλεφωνο σου ειναι η πρωτη και η τελευταια(οσο κουλο κι αν ακουγεται)...Βλεπεις δεν μεριμνησαν να στηριξουν την συσκευη λιγο παραπανω...:(
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει,ουτε θα υπαρξει πρωτη η τελευταια αναβαθμιση.Αυτη που εχει το τηλεφωνο σου ειναι η πρωτη και η τελευταια(οσο κουλο κι αν ακουγεται)...Βλεπεις δεν μεριμνησαν να στηριξουν την συσκευη λιγο παραπανω...:(

Σωστό βέβαια ότι θα ΄πρεπε να υπάρχει μία αναβάθμιση , αλλά αν εξαιρέσουμε κάποιο πρόβλημα στη λήψη του βίντεο εμένα δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα άλλο πρόβλημα , ενώ κάποιες άλλες εταιρείες ναι μεν κάνουν αναβαθμίσεις αλλά και τα προβλήματα των τηλεφώνων τους δεν τελειώνουν ποτέ , δηλ. τι σόι αναβάθμιση είναι όταν από την πρώτη μέρα που πάιρνεις ένα τηλέφωνο πρέπει συνεχώς να είσαι στην πρίζα? Εννοώ ότι όταν βγαίνουν αναβαθμίσεις από κάποιες εταιρείες σχεδόν κάθε μέρα σημαίνει ότι η συσκευή κυκλοφόρησε χωρίς καν να τσεκαριστεί.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τη μπαταρία και ίσως το βίντεο χαντάκωσαν αυτή την εξαιρετική κατά τα άλλα συσκευή, ενώ συσκευές της NOKIA που κολλάνε, αργούν κλπ. πουλάνε εκατομμύρια τεμάχια.

Η υποστήριξη είναι το παν.

Μόνο με το Ν86 συγκρίνεται αυτή η συσκευή. Αλλά... την έχω στο συρτάρι.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...