Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

LStiliaras U R the Best.. F**k the Rest!! :lol::lol::lol::O

 

Yeah riiiiiight... :shifty:

F**k the rest που του δώσανε έτοιμο πράμα και δεν λέει ένα ευχαριστώ... :confused:

 

Ti video format proteineis? WMV fantazomai 320*240 etsi den einai? An epaize kai divx..? an epsine kai kafe.. den stamatas pote!!

 

320x240 είναι η ανάλυση για τα "μικρά" gps με την οθόνη των 3"...

Αν έχεις το 2100max ή οποιοδήποτε άλλο widescreen των 4,3", τότε η ανάλυση είναι 480x272.

Και ο καλύτερος media player είναι ο The Core Pocket Media Player (TCPMP) που παίζει σχεδόν τα πάντα (3GP, ASF, AVI, MKV, MPEG, OGG, OGM και MOV αρχεία με υποστήριξη για AC3, HE-AAC, AMR, DivX, FLAC, H.263, H.264, JPEG, Monkey's Audio, MJPEG, MPEG-1, MP2, MP3, Musepack, MS-MPEG4-v3, PNG, Speex, TIFF, TTA, Vorbis, WAV, WavPack, και XviD).

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Exeis dikio Erebos.. Thanx, thanx, thanx for the greatest menu ever!!!

 

Thanx gia to Core link episis!!!!

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Yeah riiiiiight... :shifty:

F**k the rest που του δώσανε έτοιμο πράμα και δεν λέει ένα ευχαριστώ... :confused:

 

Θα σε παραπέμψω απλά..... στο πόστ #369 στο οποίο με μία καλύτερη ανάγνωση ίσως μετρήσεις τα ευχαριστώ μού ;)

 

Φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

"Εβαλα το destinator 7 στο 2110max, αλλα εχω ενα προβλημα οταν παταω να με παει καπου. Μου γραφει παντα "Tα σημεια αφετηριας ή προορισμου δεν ειναι προσπελασιμα με οχημα. Αλλαξτε σημειο αφετηριας ή προορισμου"

 

Οταν το παταω ειμαι παντα πανω σε δρομο που φαινεται στο χαρτη, οπως επισης και το σημειο προορισμου ειναι δρομος που φαινεται στον χαρτη.

 

Εχετε καμια ιδεα πως θα λυθει το προβλημα;"

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά δυστυχώς ακόμα δεν έχω πάρει καμιά απάντηση.

Ευχαριστω πάντως εκ των προτερων ανεξαρτήτως απαντήσεως!!!

Link to comment
Share on other sites

"Εβαλα το destinator 7 στο 2110max, αλλα εχω ενα προβλημα οταν παταω να με παει καπου. Μου γραφει παντα "Tα σημεια αφετηριας ή προορισμου δεν ειναι προσπελασιμα με οχημα. Αλλαξτε σημειο αφετηριας ή προορισμου"

 

Οταν το παταω ειμαι παντα πανω σε δρομο που φαινεται στο χαρτη, οπως επισης και το σημειο προορισμου ειναι δρομος που φαινεται στον χαρτη.

 

Εχετε καμια ιδεα πως θα λυθει το προβλημα;"

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά δυστυχώς ακόμα δεν έχω πάρει καμιά απάντηση.

Ευχαριστω πάντως εκ των προτερων ανεξαρτήτως απαντήσεως!!!

Πρέπει να έχεις πρόβληματικά forlinks.. Πες μας ποιά έκδοση χάρτη έχεις να το φροντίσουμε.. ;)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Το Destinator 7 το είχε ένας φίλος που είχε θέσει την ερώτηση πριν 4 μήνες, αλλά χωρίς απάντηση.

Εγώ έχω το Destinator 8 το τελευταίο (Ιανουαρίου 8.0.20.21.1) και έχω μία από τα ίδια δυστυχώς.

Αν γνωρίζεις κάτι θα βοηθήσεις γιατί μάλλον βλέπω να το βγάζω και να βρω μια καλή 7.

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση

Link to comment
Share on other sites

Για ερωτήσεις σχετικές με το Destinator πηγαίνετε στο ομώνυμο thread...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=168126

 

btw, το πρόβλημα αυτό το είχα και εγώ, άλλαζα συνέχεια εκδόσεις και χάρτες μέχρι που δούλεψε. Μάλλον οφείλεται στο forlinks όπως είπε και ο tranaee.

 

ΥΓ. Δεν υπάρχει επίσημο (ελληνικό) Dest 8, αυτά που κυκλοφορούνε στα γνωστά forums είναι χακαρισμένες και "μπαλωμένες" μίξεις του ελληνικού 7 με ένα ξένο customized 7. Λογικό είναι να παρουσιάζουν προβλήματα και ελλείψεις.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επίσημο (ελληνικό) Dest 8, αυτά που κυκλοφορούνε στα γνωστά forums είναι χακαρισμένες και "μπαλωμένες" μίξεις του ελληνικού 7 με ένα ξένο customized 7. Λογικό είναι να παρουσιάζουν προβλήματα και ελλείψεις.

 

Sostos o filos Erebos etsi einai.. dokimase loipon to 7ari kai tha sou trexei apsoga.. ;)

exeis pm

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΕΙΑ.ΤΟ NAVIGON 2100 ΜΑΧ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ Η ΜΕΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ???ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΜΙΑ ΦΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ(δηλ. κλείνει μόνο η οθώνη).ΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 6 ΜΕ 10 sec ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ.ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΠΟΤΑ????ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΑ GB ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΕΚΤΕΙΝΩ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ??4 Η 8?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΕΙΑ.ΤΟ NAVIGON 2100 ΜΑΧ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ Η ΜΕΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ???ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΜΙΑ ΦΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ(δηλ. κλείνει μόνο η οθώνη).ΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 6 ΜΕ 10 sec ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ.ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΠΟΤΑ????

 

Έτσι είναι. Δεν νομίζω πως υπάρχει GPS που να κάνει κανονικό power off.

Εμένα, αυτό που με ανησυχεί είναι το θέμα της ζωής της μπαταρίας επειδή, ακόμα και κλειστό, χρειάζεται φόρτιση κάθε 4-5 μέρες...

Αν σε ένα χρόνο πχ "κλατάρει" η μπαταρία, τί κάνουμε?? Την επόμενη φορά που θα πάω στο Πλαίσιο πρέπει να ρωτήσω.

 

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΑ GB ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΕΚΤΕΙΝΩ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ??4 Η 8?

 

4GB παίρνει σίγουρα. Για 8GB και πάνω δεν ξέρω.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Νavigon 1200, μέχρι πόσα GB κάρτα παίρνει; Έχει βάλει κανείς 4 GB;

 

Nαι 4 gb , εχω βαλει και ειναι οκ !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Νavigon 1200, μέχρι πόσα GB κάρτα παίρνει; Έχει βάλει κανείς 4 GB;

Κι εγώ 4άρα έχω βάλει και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε Navigon 1200 η 4άρα microSD λειτουργεί κανονικά. Την τοποθέτησα, πέρασα τα προγράμματα και όλα ΟΚ, μόνο που απορώ γιατί λειτουργεί, αφού ξέχασα να την φορμάρω σε FAT (είναι σε FAT32).
Link to comment
Share on other sites

Σε Navigon 1200 η 4άρα microSD λειτουργεί κανονικά. Την τοποθέτησα, πέρασα τα προγράμματα και όλα ΟΚ, μόνο που απορώ γιατί λειτουργεί, αφού ξέχασα να την φορμάρω σε FAT (είναι σε FAT32).

 

Τα Navigon υποστηρίζουν SDHC. Αυτό σημαίνει από 4GB και πάνω (το πόσο "πάνω" εξαρτάται από το μηχάνημα), σε FAT32.

Οι απλές SD είναι σε FAT.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Τα Navigon υποστηρίζουν SDHC. Αυτό σημαίνει από 4GB και πάνω (το πόσο "πάνω" εξαρτάται από το μηχάνημα), σε FAT32.

Οι απλές SD είναι σε FAT.

 

Ευχαριστώ. Δεν το ήξερα ....:)

Link to comment
Share on other sites

safety cameras της navigon ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ.

ΒΑΣΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΣ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΛΙΝΚ.

ΤΝΧ

Link to comment
Share on other sites

safety cameras της navigon ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ.

ΒΑΣΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΣ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΛΙΝΚ.

ΤΝΧ

 

Χρειάζεσαι το πρόγραμμα POI Warner το οποίο πωλείται ξεχωριστά σαν addon...

http://www.navigating.de/cms/index.php?id=5117

Ψάξε σε forums για εντυπώσεις από χρήστες γιατί εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία.

Θεωρώ όμως ότι δεν αξίζει τον κόπο ή το χρήμα. Να 'ναι καλά το iGO8... :p

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

safety cameras της navigon ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ.

ΒΑΣΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΣ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΛΙΝΚ.

ΤΝΧ

Εχει ελαχιστα σημεια και δεν αξιζει η αγορα του.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Τα Navigon υποστηρίζουν SDHC. Αυτό σημαίνει από 4GB και πάνω (το πόσο "πάνω" εξαρτάται από το μηχάνημα), σε FAT32.

Οι απλές SD είναι σε FAT.

 

Παρ' όλα αυτά φίλε Erebos μόλις φορμάρισα μια 4gb SDHC σε Fat σκέτο,

και πάει σφαίρα (καλύτερα από όταν ήταν σε Fat 32).

Αυτά τα ολίγα -για την ιστορία σε NAVIGON 2100max-....

και προπάντως ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΜΗΝΑ...

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια θα ήθελα αν ξέρει κάποιος γιατί στο iGO8 όταν του βάζω κάποια

διεύθυνση να με πάει μου βγάζει όταν πάει να ξεκινήσει με GPS on μου βγάζει το μήνυμα :

"Το σημείο αφετηρίας ή προορισμού δεν είναι προσπελάσιμα με όχημα. Αλλάξτε σημείο αφετηρίας ή προορισμού.-"

'Εχω προσπαθήσει μέσω ρυθμίσεων τα πάντα αλλά τίποτα δεν έχω καταφέρει.

Ευχαριστώ πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...