Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

MN 7.3.4.577 PNA files für 480x272

inklusive

Reality View + Landmark View + Curve Warner + Lane Assistant Pro + TMC PRO greece map Q1 2009

+ΜΕΝΟΥ 2100 +2110max θέμα #473#

( videoPlayer +PictureViewer)χωρίς "ξεκλείδωμα". Δεν χάνετε την εγγύηση της συσκευής σάς

+Βοήθεια Εγκατάστασης WORK 100%

http://rapidshare.com/files/228415160/eneniSE2110.rar

Αποσυμπιέζουμε το αρχείο ,επικόλληση στην κάρτα και είστε έτοιμοι …

για πολλή αρχάριους ύπαρχοι και Βοήθεια Εγκατάστασης .επιτυχία 100%

 

Εχει κανεις Premium account να το κανει upload....

 

 

Ευχαριστώ πολύ:)

Έχω premium account. Το ανεβάζω και σου δίνω τι link.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ:)

Έχω premium account. Το ανεβάζω και σου δίνω τι link.

 

Ευχάριστο , δοκίμασε το και εσύ εγώ δεν βρήκα λάθος

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση αλλά είμαι άσχετος από PNA. Αν θες να χρησιμοποιήσεις μεγαλύτερη κάρτα SD τι γίνεται με το pre installed ΜΝ? Δουλέυει με copy/paste στην μεγαλύτερη ή είναι κλειδωμένο?
Link to comment
Share on other sites

Τα 2100/2110 χρησιμοποιούν 5πινο mini usb φορτιστή?

 

Αξίζουν τα παραπάνω € για το 2110 έναντι του 2100, αν δεν σε ενδιαφέρουν οι χάρτες Ευρώπης?

 

Και κάτι τελευταίο. Αν έχεις δύο αυτοκίνητα, που μπορείς να βρεις μια έξτρα βάση αυτοκινήτου? Είτε κομπλέ της "μαμάς", είτε βάση αυτοκινήτου που να μπαίνει σε universal βάση στήριξης.

Όχι!!! η μόνη διαφορά είναι οι χάρτες το 2110MAX έχει όλη την Ευρώπη.

Eχω το 2110 Μαξ αγορασμενο απο αγγλια. Αρα εχω φωνητικες οδηγιες στα αγγλικα. Υπαρχει τροπος να αλλαξω τις οδηγιες σε Ελληνικα;

Μέσα στο μενού μπορείς να διάλεξης την γλώσσα σε ελληνική .Η να κατεβάσεις το παραπάνω έτοιμο λογιστικό θέμα #500

Μια χαζή ερώτηση αλλά είμαι άσχετος από PNA. Αν θες να χρησιμοποιήσεις μεγαλύτερη κάρτα SD τι γίνεται με το pre installed ΜΝ? Δουλέυει με copy/paste στην μεγαλύτερη ή είναι κλειδωμένο?

Μπορείς και βέβαια να χρησιμοποιήσεις μεγαλύτερη κάρτα SD(4GB SDHC) μπορείς να βάλεις και άλλες φωτογραφίες, και άλλα videos, και άλλα Συστήματα πλοήγησης πολλή εύκολα με αυτό το μενού θέμα #500

(TomTom,Destinator,IGO8........)

Link to comment
Share on other sites

:lol:Και με NAVIGON 2100max MN7.XXX - 2009.Q1

Ελένη, σίγουρα έχουμε αυτή τη 3Δ απεικόνιση στο 2100 max? Εγκατέστισα το 7.4, αλλα δεν μπορώ να δω σε 3Δ. Κάθε φορά που πάω να αλλάξω σε 3Δ, το αφήνει σε 2Δ. Δεν κάνω κάτι σωστά?

Εχω σαν μενου αυτό απο το archive.rar

Link to comment
Share on other sites

Ελένη, σίγουρα έχουμε αυτή τη 3Δ απεικόνιση στο 2100 max? Εγκατέστισα το 7.4, αλλα δεν μπορώ να δω σε 3Δ. Κάθε φορά που πάω να αλλάξω σε 3Δ, το αφήνει σε 2Δ. Δεν κάνω κάτι σωστά?

Εχω σαν μενου αυτό απο το archive.rar

 

 

Το 2100max με 2110max δεν έχει καμία τεχνική διαφορά,η διαφορά είναι ότι το 2110 έχει τούς χάρτες της Ευρώπης .Τα κτίρια ( City View 3D ,Landmark View 3D )που θα εμφανιστούν είναι σε μερικές πόλης π.χ Paris ο Πύργος του Άιφελ,Berlin Brandenburger tor ......Έλεγξε της ρύθμισης .Η βασική διαφορά του 7.4 με 7.3 είναι ότι δεν έχει Panorama View 3D.Δοκίμασε αν θες το λογιστικό 7.3 στο θέμα #500

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά: NAVIGON 2100 max

* Betriebssystem: Windows CE 5.0

* GPS: Nemerix

* Display: 4,3"-Touchscreen-Display im Format 16:9

* Prozessor: Samsung 2443 (400 MHz)

* Abmessungen: 122 mm x 77,1 mm x 18,7 mm

* Gewicht: 178 g

* Speicher: 64 MB ROM/64 MB RAM

* Batterie: ~ 3 Stunden, 1200-mAh-Lithiumbatterie

 

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά: NAVIGON 2110 max

 

* Betriebssystem: Windows CE 5.0

* GPS: Nemerix

* Display: 4,3"-Touchscreen-Display im Format 16:9

* Prozessor: Samsung 2443(400 MHz)

* Abmessungen: 122 mm x 77,1 mm x 18,7 mm

* Gewicht: 178 g

* Speicher: 64 MB ROM/64 MB RAM

* Batterie: ~ 3 Stunden, 1200-mAh-Lithiumbatterie

περισσότερες πληροφορίες :http://www.navigon.com/site/de/de/products/car_navigation/navigon_2100_max

Link to comment
Share on other sites

Ελένη, σίγουρα έχουμε αυτή τη 3Δ απεικόνιση στο 2100 max? Εγκατέστισα το 7.4, αλλα δεν μπορώ να δω σε 3Δ. Κάθε φορά που πάω να αλλάξω σε 3Δ, το αφήνει σε 2Δ. Δεν κάνω κάτι σωστά?

Εχω σαν μενου αυτό απο το archive.rar

 

Δοκίμασε να του δώσεις να κάνει προσομοίωση, μια διαδρομή ανάμεσα σε δυο χωριά, σε βουνά.

Link to comment
Share on other sites

Ελένη η έκδωση που μας έδωσες είναι η 7.3.1. Το λογισμικό της Navigon βλέπει ότι θέλει την 7.3.4 και όταν πατάω για ενημέρωση μου βγάζει: Error while trying to open the output file. (1140). Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

hi guys,

ekana prosfata upgrade to Navigon apo to freshmaps se 7.0.13 kai prospa8w na anoixw ton xarth pou kukloforei (q1 2009) alla molis kanw thn enallagi kollaei...

Yparxei kapoia lush?

eyxaristw

 

 

Υπάρχει 7.0.13 έκδοση; Το Navigon Fresh βγάζει την 7.0.12

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει 7.0.13 έκδοση; Το Navigon Fresh βγάζει την 7.0.12

 

kai omws yparxei!sundesa to 2110 mAX mou me to pc...kai anoigontas to fresh maps mou evgale oti yparxei kainourgia ekdosi 7.0.13 kai thn ekana install..

Xarth omws den katafera na anoixw!

Metanoeitai
Link to comment
Share on other sites

kai omws yparxei!sundesa to 2110 mAX mou me to pc...kai anoigontas to fresh maps mou evgale oti yparxei kainourgia ekdosi 7.0.13 kai thn ekana install..

Xarth omws den katafera na anoixw!

 

 

Από ποιά έκδοση πήγες στη 7.0.13; Κοίτα τι μου έβγαλε εμένα μόλις τώρα

Δοκίμασες να περάσεις τα αρχεία της κάρτας πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Από ποιά έκδοση πήγες στη 7.0.13; Κοίτα τι μου έβγαλε εμένα μόλις τώρα

Δοκίμασες να περάσεις τα αρχεία της κάρτας πάλι;

 

H ali8eia einai oti evala 2 sunexomena updates...

prwta egatesthsa thn 7.0.12 kai meta kollita thn 7.0.13...

 

sthn 7.0.12 doulevei kanonika?

Pws 8a gyrisw se authn pisw?

Metanoeitai
Link to comment
Share on other sites

Ελένη η έκδωση που μας έδωσες είναι η 7.3.1. Το λογισμικό της Navigon βλέπει ότι θέλει την 7.3.4 και όταν πατάω για ενημέρωση μου βγάζει: Error while trying to open the output file. (1140). Καμιά ιδέα;

 

 

Η έκδοση που σας έδωσα είναι MN 7.3.4.577

Πήγαινε: επιλογές- πληροφορίες προϊόντος και θα δεις :NAVIGON 7210SD Version:7.3.4 (build-577)Είναι το τελευταίο λογιστικό δεν υπάρχει αυτή την στιγμή πιο καινούργιο

 

 

Αν θες να το διορθώσεις οπωσδήποτε τότε πήγαινε στο αρχείο version.xml Και θα δεις το λάθος.

<config>

<software>

<version>7.3.1</version>

<build>557</build>

<brand>NAVIGON_EU</brand>

<platform>7210SD</platform>

<productprefix>CE</productprefix>

<productid>CEWE9Q7NDRYKVPH</productid>

<id>E690C301D01F000108000050BFE44D98</id>

<gts>8|2|20|18|9|108|6|291</gts>

</software>

<content>

<ovm>

 

 

" """ Αρχικό μήνυμα από nikos_211 Εμφάνιση Μηνύματος

Από ποιά έκδοση πήγες στη 7.0.13; Κοίτα τι μου έβγαλε εμένα μόλις τώρα

Δοκίμασες να περάσεις τα αρχεία της κάρτας πάλι;""

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:Παιδιά υπήρχε το 7.0.13 αλλά είχε προβλήματα με τους ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ και ίσως το έβγαλαν από το download έκανε update: (HardwareLayer.dll-CountryProfiles.nfs-MobileNavigator.res-navigon.exe-NgAlloc.dll-NgAppCom.dll-pdateMe.exe)

 

Αυτή την στιγμή πού γραφώ μου προσφέρει το Navigon Fresh 7.0.13 http://rapidshare.com/files/229229113/pna2110max_mn712_to_mn7013.zip (7590KB)""Πριν πάντα κάνουμε !!!! BACKUP !!!!

Link to comment
Share on other sites

H ali8eia einai oti evala 2 sunexomena updates...

prwta egatesthsa thn 7.0.12 kai meta kollita thn 7.0.13...

 

sthn 7.0.12 doulevei kanonika?

Pws 8a gyrisw se authn pisw?

 

An kai gurisa stho 7.0.12 xarth den katafera na anoixw!

Pali me to pou patas OK afou epilexeis ton Qi 09 xarth kollaei kai menei ekei..

Meta mono me soft reset epanekkinei!

 

Ti na kanw pia gia na exw ena kainourgio xarth sto NAVIGON?:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Metanoeitai
Link to comment
Share on other sites

An kai gurisa stho 7.0.12 xarth den katafera na anoixw!

Pali me to pou patas OK afou epilexeis ton Qi 09 xarth kollaei kai menei ekei..

Meta mono me soft reset epanekkinei!

 

Ti na kanw pia gia na exw ena kainourgio xarth sto NAVIGON?:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Πιστεύω να έχεις κάνει αντίγραφο ασφαλείας &επαναφοράς οπότε κάνης επαναφορά :D

 

Μόλις έκανα UPDATE se version 7.0.13(build-1111)με τούς καινούργιος χάρτες Δουλεύει τέλια .βασικά πρέπει να προσέξεις να σου κάνη και UPDATE το 21max_special_files_q1_2009 50.4MB και περιέχει :MapDrawer.nfs-RealityView.psf 32.036kB ...............Αλλιώς δεν βλέπει το νέο χάρτη

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω να έχεις κάνει αντίγραφο ασφαλείας &επαναφοράς οπότε κάνης επαναφορά :D

 

Μόλις έκανα UPDATE se version 7.0.13(build-1111)με τούς καινούργιος χάρτες Δουλεύει τέλια .βασικά πρέπει να προσέξεις να σου κάνη και UPDATE το 21max_special_files_q1_2009 50.4MB και περιέχει :MapDrawer.nfs-RealityView.psf 32.036kB ...............Αλλιώς δεν βλέπει το νέο χάρτη

 

Ti na to kanw to antigrafo asfaleias?

Ton palio xarth ton vlepw mia xara!

To update to kanei monos tou!

Egw apla evala ton kainoyrgio xarth!

Mhpws telika den ftanei autos apo monos tou?

Mhpws prepei na kanw kai ta arxeia pou les update?

Kai an nai pou ta vriskw?

Metanoeitai
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που σας έδωσα είναι MN 7.3.4.577

Πήγαινε: επιλογές- πληροφορίες προϊόντος και θα δεις :NAVIGON 7210SD Version:7.3.4 (build-577)Είναι το τελευταίο λογιστικό δεν υπάρχει αυτή την στιγμή πιο καινούργιο ...

 

Κουκλίτσα μου είσαι φοβερή, ευχαριστώ για την απάντηση. Όπως κατάλαβα πρόκειται για λογισμικό του 7210 το οποίο έβαλα στο 2100 max και όλα δείχνουν πως δουλεύει τέλεια, συνεπώς το κρατάω.

 

Έβαλα το iGO8 και κράτησα μόνο τον χάρτη Teleatlas να τον τσεκάρω όταν πάω Εύβοια, καθώς το Destinator8 το οποίο όμως μου βγάζει, όταν βάζω διαδρομή, ότι το σημείο δεν είναι προσπελάσιμο με όχημα. Αυτό το έχεις φτιάξει; Προσωρινά έβαλα πάλι το 7. Τέλος στην θέση του garmin (μια και δεν βλέπει τον δέκτη gps) έβαλα να φορτώνει ένας file manager. Τώρα έχει γίνει τζάμι το εργαλείο, πέταξα και στο μενού το λογότυπο της peugeot και είναι special!

 

Νέα σημείωση: Α και κάτι ακόμη. Δήλωσα πάλι την συσκευή, την οποία είδε σα νέα συσκευή 7210, αλλά αυτό το κλειδάκι στο μενού επιλογές - ενεργοποίηση υπηρεσιών, δεν έχει φύγει ακόμη, πως το βγάζουμε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του δώσεις να κάνει προσομοίωση, μια διαδρομή ανάμεσα σε δυο χωριά, σε βουνά.

 

Τελικα το δοκιμασα το 7.4 και δουλεψε άψογα μπορω να πω και σε 3Δ και με σωστή πλοήγηση. Μεσα στην αθήνα εδειχνε κτίρια και έξω βουνα κια λαγκάδια. Πιστέυω όμως ότι η 3Δ αναπαρασταση του IGo 8 ειναι καλύτερη. Σε γενικές γραμμές πάνρτως έμεινα αρκετά ικανοποιημένος, και κατα μακράν καλύτερου του 7.0.12 λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Που τα δείχνει αυτά ρε παιδιά; Τα έχω όλα τσεκαρισμένα στο μενού, αλλά πάλι δρομάκια με γκρίζο γύρω - γύρω βλέπω. Και στο 2D και στο 3D.
Link to comment
Share on other sites

Ti na to kanw to antigrafo asfaleias?

Ton palio xarth ton vlepw mia xara!

To update to kanei monos tou!

Egw apla evala ton kainoyrgio xarth!

Mhpws telika den ftanei autos apo monos tou?

Mhpws prepei na kanw kai ta arxeia pou les update?

Kai an nai pou ta vriskw?

Πιθανές λύσης

1. Κατά το UPDATE κάτι πήγε στραβά ,

ειδικά όταν κάνουμε UPDATE καινούργιους χάρτες .

Oπότε κάνουμε όπως είπα, από το αντίγραφο ασφαλείας επαναφορά και ξεκινάμε από την αρχή το UPDATE.

Η Navigon προτείνει """"αντίγραφο ασφαλείας"""

 

2.το πιο πιθανό αν διάβασα καλά ,

πήρες τον χάρτη από εδω και τον εβαλες στο φάκελο map. αν το έκανες αυτό ξέχασε το φυσικά δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι λογισμικο του 7210 ή του 7310????????

Έκανα extract το αρχείο 2110 max στο 2100 και πλέον από το navigon fresh βλέπει έκδοση 7.4.0 και βλέπει ότι είναι το 7310.

το λογισμικό λειτουργεί μια χαρά χωρίς το bluetuth βεβαία. Δεν το έχω κάνει βεβαία βόλτα αλλά στην συσκευή είναι όλα μια χαρά. Και κανονικά αναβαθμίσεις γίνονται . se sxesi me to logismiko poy eixe diladi to 2100 tora exei ginei super!!!!kai me ton kainourgio xarti!!!

 

Αυτό που δεν έχω καταφέρει είναι να το περάσω στο 7210 που έχω ξέρει κανείς γιατί εκεί δεν τρέχει???? ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?? ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ??ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Που τα δείχνει αυτά ρε παιδιά; Τα έχω όλα τσεκαρισμένα στο μενού, αλλά πάλι δρομάκια με γκρίζο γύρω - γύρω βλέπω. Και στο 2D και στο 3D.

 

Λοιπόν για να μην μπερδευόμαστε .εδω στο Forum έχουμε 2 έκδοσης :

 

 

1 λογισμικό του 7210 MN 7.3 Δουλεύει τέλεια .

 

2 λογισμικό του 7310 MN7.4

 

 

Αυτό που δεν έχω καταφέρει είναι να το περάσω στο 7210 που έχω ξέρει κανείς γιατί εκεί δεν τρέχει???? ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ??

πάρε αυτό και μας λες τη έγινε :http://rapidshare.com/files/229946792/dokimi.rar

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβάζω αμέσως και θα το κάνω και θα σας πω τι έγινε!!. Αυτό που θέλω να σου πω πάντως ότι το πρόγραμμα του έχεις ανεβάσει με την ονομασία 2110max και περιέχει το λογισμικό 7310 δουλεύει. Δε ξέρω για αυτά τα προβληματάκια που λες δεν το εχω δουλέψει στο δρόμο αλλά σαν πρόγραμμα πάνω στο 2100 δουλεύει. Με τα χαράς περιμένουμε το νεότερο που λες με τις διορθώσεις σου!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...